Şimdi Ara

Artes dr9704 kasma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar artes tableti olan kime sorsam tablet kasıyo diyor teknik servise yollasam yeni mi yollar yoksa tamir olur mu sizce

• Selamlar Arkadaşlar. Öncelikle malesef ben de artes dr9704 sahibiyim. Sizin de dediğiniz gibi artes'in resmi sayfasındaki update sürümü de eskimiştir.
    Bunun yanında tableti belli bir kullanımdan sonra kasma sorunu herkeste olduğu gibi ben de de vardır.

Uzun araştırmalarım sonucunda sorunun kaynağının "System Data Partition" kısmının 1gb olarak sınırlanmasından kaynaklandığı sonucuna varmış bulunmaktayım. Tabi ki artes reklamlarında ve online satış sitelerinde bu detaylar yazmıyor.Tek gördüğünüz, 16gb dahili bellek 1gb ram rk3066 işlemci falan,retina ekren. Tabiki bu özellikler bahse konu ücret için fena sayılmaz. Ben de bundandolayı tableti alanlardanım.

Şimdi gelelimişin software kısmına.Artes teknik destek aslında ilgili davranıyor müşterilerine.Fakat kendi program geliştiricileri olmadığı için herhngi bir update ya da geliştirme yapamıyorlar. Tablet fason üretim yapan bir çinli firmaya yaptırılıp üzerine marka basılıyor. Sorun şu ki üretici firma şu an kullanılan Rock Chip 3066 işlemci için Android JB 4.1 dışında herhangi bir update çıkarmadı.Şu an en son sürüm 4.3 ve bir de yeni Kitkat 4.4 çıkmakta.
    Dediğim gibi bu işlemci için intertte kimse 4.1 den sonra firmware update hazırlamamış. Sorarsanız çok bi fark var mı 4.1 ve 4.3 arasında yok.Zaten bizim asıl sorunumuz aletin kasması.Bu da system data partition kısmını küçük olmasından kaynaklanıyor.Siz prog yükledikçe burası doluyor.

Neyse gelelim sonuca. Artesin alternatif başka marka adı altında satışta olanlar var .Örneğin Yuandao N90 FHD veya Cube U9GT V. Araştırırsanız göreceksiniz ki bu tabletler bizim artes Dr 9704 ile tamamen aynıdır.

Ben sorunumu yine U9GT v için hazırlanmış, "customized firmware" yükleyerek çözdüm. Son yüklediğim Sürümden sonra System Partition 2Gb 'a yükseldi(Hatta bazı romlarda 4gb ta kadar yükseltilmiş).Android sürümü yine 4.1 bir. Alet artık kasmıyor ve artık Tablet açılışı tabiki artes deil. Yuandao N90 Fhd diye açılıyor. Tek bir problem var Bu hazırlanan rom sürümündeki tablet 8000 mah pil kullanıyor.Bizim artes 10000cmah. Alet şimdi %80 e kadar şarj oluyor sadece ama büyük bir sorun sayılmaz.Yakında onu da düzelteceğim.

Tabletin Sürati eskisine göre çok farketi.Artık kasmalar olmuyor.Hatta 6 yaşımdaki kızım saatlerce oyun oynadıktan sonra bile gayet rahat çalışıyor.

Belirtmeliyim ki bu tip romları yanlış yüklemeniz veya uygun olmayan bir rom yüklemeniz durumunda tabletiniz geri açılmayabilir.Ondan dolayı yükleyeceğiniz rom'un rk 3066 için hazırlanmış olmasına çok dikkat edin(Bu artes dr9704 retina için geçerlidir.Diğer modellerin işlemcileri farklı olabilir)

Benim başıma geldi :)) Boza Boza öğreniyoruz. Neyse tekrar boot ederek halletim.

aşağıdaki Resimlere de bakabilirsiniz.System belleğinin 2 gb arttırıldığını göreceksiniz.kernel sürümünde bir değişiklik yok .3.0.8 . sadece derleme versiyonu değiştirildi.

https://store.donanimhaber.com/17/2e/75/172e75b0411cc63b2fb778b2cbc7592e.JPGhttps://store.donanimhaber.com/17/2e/75/172e75b0411cc63b2fb778b2cbc7592e.JPG artık tabletimiz Yuandao Nd90 FHD oldu :)

https://store.donanimhaber.com/4c/4d/33/4c4d33be6ef3f8896e7043215ea971e6.JPG Görüldüğü gibi system partition 2gb oldu. tabi storage olarak kalan kısım da 12.36 gb 'a düştü.

Denemek isteyen olursa yardımcı olurum. Yada zamanınız varsa siz araştırıp yapabilirsiniz.(en güzel yöntem. )

Ayrıca Burdan Artes Yetkililerine de seslenmek isterim. Güzel Bir marka yartmaya çalışıyorsınız.Tabletlerin dış görünümü, dokunmatik ekran kalitesi ve fiyata göre performans gayet iyi sayılrı. Ama software desteği olmazsa kaybolup gideceksiniz. Türkiyede bir sürü süper zeki programcı arkadaşımız var. bir araştırma geliştirme bölümü açıp bu arkadaşlara fırsat verirseniz,eminim artes için Software desteği vermek çok kolaylaşacaktır. Ben 2 haftalık araştırmayla bile çok şeyler öğrendim ki programcılıkla alakam yok. orta düzey bilgisayar kullanıcısıyım. Burdan tekrar belirtmek istiyorum.Artes tabletlerin genel sorunu 1gb lık küçük sytem partition'ı.Bunu kolayca düzelttirebilirsiniz ve müşteri memnuniyetiniz de o oranda artar.

Herkese iyi çalışmalar.

Artes dr9704 kasma sorunu Artes dr9704 kasma sorunu

• kursad79 K kullanıcısına yanıt
    Bende Artes Q972 kullanıyorum. Tablet Geldiğinde Android 4.1 vardı. Sitesindeki 4.2 romunu yükledim gerçekten çok farkı var. Menü geçişleri yağ gibi oldu. Tableti almadan önce epey soru sordum Artese her soruma sıkılmadan bıkmadan cevap verdiler.
  • Artes Q972 de güzel bir tablete benziyor. Özellikleri gayet iddalı(kamera dışında) 4 çekirdekli Allwinner işlemci koymuşlar ki eminim performans bizim dr9704 egöre çok artmıştır.

İnşallah yeni çıkacak olan Android Kitkat 4.4 versiyonunu artes yetkilileri bizim tabletlerimize de uyarlayıp update geliştirirler.
  • kursad79 K kullanıcısına yanıt
    yarın mail atacağım 4.4 kitkat için bakalım ne diyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursad79

Selamlar Arkadaşlar. Öncelikle malesef ben de artes dr9704 sahibiyim. Sizin de dediğiniz gibi artes'in resmi sayfasındaki update sürümü de eskimiştir.
    Bunun yanında tableti belli bir kullanımdan sonra kasma sorunu herkeste olduğu gibi ben de de vardır.

Uzun araştırmalarım sonucunda sorunun kaynağının "System Data Partition" kısmının 1gb olarak sınırlanmasından kaynaklandığı sonucuna varmış bulunmaktayım. Tabi ki artes reklamlarında ve online satış sitelerinde bu detaylar yazmıyor.Tek gördüğünüz, 16gb dahili bellek 1gb ram rk3066 işlemci falan,retina ekren. Tabiki bu özellikler bahse konu ücret için fena sayılmaz. Ben de bundandolayı tableti alanlardanım.

Şimdi gelelimişin software kısmına.Artes teknik destek aslında ilgili davranıyor müşterilerine.Fakat kendi program geliştiricileri olmadığı için herhngi bir update ya da geliştirme yapamıyorlar. Tablet fason üretim yapan bir çinli firmaya yaptırılıp üzerine marka basılıyor. Sorun şu ki üretici firma şu an kullanılan Rock Chip 3066 işlemci için Android JB 4.1 dışında herhangi bir update çıkarmadı.Şu an en son sürüm 4.3 ve bir de yeni Kitkat 4.4 çıkmakta.
    Dediğim gibi bu işlemci için intertte kimse 4.1 den sonra firmware update hazırlamamış. Sorarsanız çok bi fark var mı 4.1 ve 4.3 arasında yok.Zaten bizim asıl sorunumuz aletin kasması.Bu da system data partition kısmını küçük olmasından kaynaklanıyor.Siz prog yükledikçe burası doluyor.

Neyse gelelim sonuca. Artesin alternatif başka marka adı altında satışta olanlar var .Örneğin Yuandao N90 FHD veya Cube U9GT V. Araştırırsanız göreceksiniz ki bu tabletler bizim artes Dr 9704 ile tamamen aynıdır.

Ben sorunumu yine U9GT v için hazırlanmış, "customized firmware" yükleyerek çözdüm. Son yüklediğim Sürümden sonra System Partition 2Gb 'a yükseldi(Hatta bazı romlarda 4gb ta kadar yükseltilmiş).Android sürümü yine 4.1 bir. Alet artık kasmıyor ve artık Tablet açılışı tabiki artes deil. Yuandao N90 Fhd diye açılıyor. Tek bir problem var Bu hazırlanan rom sürümündeki tablet 8000 mah pil kullanıyor.Bizim artes 10000cmah. Alet şimdi %80 e kadar şarj oluyor sadece ama büyük bir sorun sayılmaz.Yakında onu da düzelteceğim.

Tabletin Sürati eskisine göre çok farketi.Artık kasmalar olmuyor.Hatta 6 yaşımdaki kızım saatlerce oyun oynadıktan sonra bile gayet rahat çalışıyor.

Belirtmeliyim ki bu tip romları yanlış yüklemeniz veya uygun olmayan bir rom yüklemeniz durumunda tabletiniz geri açılmayabilir.Ondan dolayı yükleyeceğiniz rom'un rk 3066 için hazırlanmış olmasına çok dikkat edin(Bu artes dr9704 retina için geçerlidir.Diğer modellerin işlemcileri farklı olabilir)

Benim başıma geldi :)) Boza Boza öğreniyoruz. Neyse tekrar boot ederek halletim.

aşağıdaki Resimlere de bakabilirsiniz.System belleğinin 2 gb arttırıldığını göreceksiniz.kernel sürümünde bir değişiklik yok .3.0.8 . sadece derleme versiyonu değiştirildi.

https://store.donanimhaber.com/17/2e/75/172e75b0411cc63b2fb778b2cbc7592e.JPGhttps://store.donanimhaber.com/17/2e/75/172e75b0411cc63b2fb778b2cbc7592e.JPG artık tabletimiz Yuandao Nd90 FHD oldu :)

https://store.donanimhaber.com/4c/4d/33/4c4d33be6ef3f8896e7043215ea971e6.JPG Görüldüğü gibi system partition 2gb oldu. tabi storage olarak kalan kısım da 12.36 gb 'a düştü.

Denemek isteyen olursa yardımcı olurum. Yada zamanınız varsa siz araştırıp yapabilirsiniz.(en güzel yöntem. )

Ayrıca Burdan Artes Yetkililerine de seslenmek isterim. Güzel Bir marka yartmaya çalışıyorsınız.Tabletlerin dış görünümü, dokunmatik ekran kalitesi ve fiyata göre performans gayet iyi sayılrı. Ama software desteği olmazsa kaybolup gideceksiniz. Türkiyede bir sürü süper zeki programcı arkadaşımız var. bir araştırma geliştirme bölümü açıp bu arkadaşlara fırsat verirseniz,eminim artes için Software desteği vermek çok kolaylaşacaktır. Ben 2 haftalık araştırmayla bile çok şeyler öğrendim ki programcılıkla alakam yok. orta düzey bilgisayar kullanıcısıyım. Burdan tekrar belirtmek istiyorum.Artes tabletlerin genel sorunu 1gb lık küçük sytem partition'ı.Bunu kolayca düzelttirebilirsiniz ve müşteri memnuniyetiniz de o oranda artar.

Herkese iyi çalışmalar.

Artes dr9704 kasma sorunu Artes dr9704 kasma sorunu

Bana nasil o programi yükleyecegimi kisaca anlatir misin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bende de var aynı tablet dr9704..üstad nasıl yaptığını ve nerelerden indirdiğini bizimle paylaşırsan çok iyi olur..nede olsa tecrübelisin..
  • Arkadaslar Öncelikle Benim gibi bu kadar dertli kullanıcı olduğuna sevindim diyecem. :) Yanlız olmadığımı annadım.

Uzatmayalım. aşağıda size dropbox linkini verdiğim rom'u bilgisayarınıza indiriniz.

https://www.dropbox.com/s/ow19l4rv1xz73xl/n90_FHD-rooted.zip

Zip dosyasını açtığınızda içerisinde image dosyası vardır.Bunu sizin belirleyeceğiniz bir dosyaya çıkartın.

Tekrar hatırlatayım Bu firmware Youndao n90FHD için hazırlanmış firmware'in aynısıdır. Bunu yükledikten sonra tabletiniz artık artes diye açılmayacak.

Bu durum cihazınızın garanti kapsamından çıkmasına sebep olabilir.Ben kıbrısta olduğum için denedim çünkü burda artes yetkili servis veya bayi yok.
    Bunun yanında yükleme yaparken herhangi bir sorun oluşması durumunda tabletiniz açılmayabilir.Bu konuda kesinlikle sorumluluk almıyorum. kendi insiyatifinizle kullanın
    .

Dediğim gibi ben sorunsuz yükledim.İlk yazdığım mesajı iyi okuyunuz.

Neyse . indirdiğiniz dosyayı yine artesin sitesinden indirebileceğiniz update tool ile yapıyorsunuz.

1-Tableti bilgisayara usb ile bağlayın
    2-Rkbatchtool.exe dosyasını çalıştırın.
    3-sağ üst köşede browse (.....) tuşundan bilgisayara indirdiğiniz image dosyasını gösterin
    4-Daha Sonra " connected devices" kısmında cihazınızın bilgisayara bağlı olup olmadığını kontrol edin. (Pembe Renkte olması gerekiyor.
    5-En altta bulunan "switch" düğmesine basınız.Pembe renkli kutunun yeşil olması gerekmektedir.Eğer ilk defa firmware update yapıyorsanız,bilgisayar size driver soracaktır tablet için. Yine Artesin sayfasından indirdiğiniz updating tools dosyasının içerisinde driver dosyaları mevcuttur.Ordan tableti bilgisayara tanıtabilirsiniz.
    6-Eğer herşeyi doğru yaptıysanız dediğim gibi alttaki kutu yeşil olacaktır.Tablet yüklemeye hazırdır. Yine Programda en allta bulunan "restore" tuşuna basıyoruz, yükleme başlayacaktır. Yüklemenin yarim kalmaması için pil durumunuzu başlamadan kontrol edin.Yükleme bittikten sonra tableti bilgisayardan çıkarabilirsiniz.
    Normal olarak basılı tutup açınız .İlk açılış biraz uzun sürecektir normale göre ve ingilizce olarak açılacaktır. ,
    Diğer ayarları daha sonra istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bol Şans.Sonuçlaı burdan bildirirseniz sevinirim.En azından işe yarayım yaramadığını öğrenelim ;)

herkese iyi çalışmalar

• sağol üstad..akşam ilk iş bunu yapmak olacak..umarım sorunsuz halledebilriz..bide cube u9gt5 in rom uda olabiliyor sanırım..onuda bi denemek lazım ;)
  • bi türlü olmadı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: naftalin34

bi türlü olmadı :(

Arkadaşım,

Ne hata verdi bilmiyorum.Şöyle bir tavsiyede bulunayım. Artesin Sayfasındaki bizim tablet için update bölümünde bir pdf dosyası vardır.
    Orda yazanları aynen uygula.Fakat update dosyası olarak benim gönderdiğimi kullan. Bir de son olarak yükleme programında "update" tuşuna değil "restore" tuşunu kullan . Hiçbir sorun çıkmaması lazım.

http://www.artescorp.com/uploads/Artes_DR9704_firmware_update.pdf

yukardaki linkten anlatılanları aynen uygula . sadece en son "resotre" tuşunu kullanacaksın. Tek fark bu

İyi çalışmalar

• şimdi oldu..teşekkür ederim :)) şimdi ben tableti root layıp yeni bir rom yüklemek istiyorum..kim yardım edebilir bu konuda acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

yarın mail atacağım 4.4 kitkat için bakalım ne diyecekler.

Hocam geldi mi cevap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expo-9009 kullanıcısına yanıt
    Gelmedi. Tekrar attım bugün
  • quote:

şimdi oldu..teşekkür ederim :)) şimdi ben tableti root layıp yeni bir rom yüklemek istiyorum..kim yardım edebilir bu konuda acaba :)

Hocam bu yuklediginiz rom zaten rootlanmistir. Baska bir rom yukleyecekseniz tavsiyem ozelliklerini iyi okuyunuz .herhangi bir sorunla karsilasmayin. firmware in rk3066 uyumlu olmasi lazim. Bir de retina ekrani desteklemesi gerekmektedir. Şu an daha iyi bir rom ben bulamadim. Zaten bizim tabletin kasma sorunu data partition dan kaynaklaniyordu.eger daha buyuk ornegin 4 gb ta yukseltilmis bir firmware bulursaniz daha da performance artacaktir.
    Denemelerinizden bizi de haberdar edin lutfen. Ben su an kitkat 4.4 romunun cikmasini beklemeye karar verdim.
    Eger biraz yardimim olduysa ne mutlu bana :).
    Tum bunlarin yaninda tabletin performansini arttirmak icin "cache cleaner" ve "task manager " tavsiye ederim

İyi calismalar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

şimdi oldu..teşekkür ederim :)) şimdi ben tableti root layıp yeni bir rom yüklemek istiyorum..kim yardım edebilir bu konuda acaba :)

Hocam bu yuklediginiz rom zaten rootlanmistir. Baska bir rom yukleyecekseniz tavsiyem ozelliklerini iyi okuyunuz .herhangi bir sorunla karsilasmayin. firmware in rk3066 uyumlu olmasi lazim. Bir de retina ekrani desteklemesi gerekmektedir. Şu an daha iyi bir rom ben bulamadim. Zaten bizim tabletin kasma sorunu data partition dan kaynaklaniyordu.eger daha buyuk ornegin 4 gb ta yukseltilmis bir firmware bulursaniz daha da performance artacaktir.
    Denemelerinizden bizi de haberdar edin lutfen. Ben su an kitkat 4.4 romunun cikmasini beklemeye karar verdim.
    Tum bunlarin yaninda tabletin performansini arttirmak icin "cache cleaner" ve "task manager " tavsiye ederim

İyi calismalar

bilader attığın linktekileri yapıp restore dersek kasma kalkacakmı tamamen ortadan

• açılış ekranında kalıyo :( çince...şarj da olmuyo..şarj olamadığı için açılmıyo..ama neden şarj olmuyo anlmadım...acil yardımmm
  • naftalin34 N kullanıcısına yanıt
    Garantili ürünse gönderin servisine hiç uğraşmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kegend

quote:

quote:

İyi calismalar

bilader attığın linktekileri yapıp restore dersek kasma kalkacakmı tamamen ortadan

Selam Kardeş

Ben bu romu yükledikten sonra tablet eskisi gibi kasmıyor. Nedeni de 2 gb a arttırılmış system partition 'dan dolayı.Tavsiyem romu yükledikten sonra program ve oyun yüklemede seçici olunuz. system partition da 1gb'ı geçmemeye çalışın.Ayrıca yardımcı 2 program öneriyorum. 1-advanced task manager 2-system cache cleaner.

Şu an ben peformancetan gayet memnunum. Kitkat 4.4 firmware çıkmasını bekliyorum.yazanlara göre daha performanslı ve kasmayan bir sitemmiş.

iyi yüklemeler.

• quote:

açılış ekranında kalıyo :( çince...şarj da olmuyo..şarj olamadığı için açılmıyo..ama neden şarj olmuyo anlmadım...acil yardımmm

naftalin hocam ,

eğer yüklemeyi başarılı bir şekilde yaptıysanız bir sorun çıkmaz.

Öncelikle bu rom'u yükledikten sonra tablet şarj olurken o çince yazı ekranda bende de duruyor.

Fakat elektrikte takılıyken tablet bende de açılmıyor.

Tavsiyem şarj olduktan sonra elektriği çıkarıp ona göre tableti açınız.göreceksiniz açılacak.

ben de bunu dün farkettim. Dediğim gibi tabletiniz %80 e kadar şarj oluyor gözükecek ama daha sonra tableti açıp kaparsanız %100 olduğunu göreceksiniz.

Deneyin yazdıklarımı sonuç için de haber veririseniz sevinirim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.