Şimdi Ara

şanzımandan gelen ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
27.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece motor soğukken yapıyor ancak bakıma girmeden önce hiç bu sesi yapmıyordu.o yüzden aklıma takıldı.

< Bu konunun sahibi Admin iken Admin tarafına aktarılmıştır -- Ağu 25 2014 1:36PM >

• Vites dişlilerinden geliyor. Kosacasi şanzuman. Prk bi zarari yok sanzumani indirirsin o kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanziman dislisinin sesi o. Devriaja basmadiginiz icin disliler arasinda bosluk olusmadigi icin birbirlrine surtuyorlar ondan dolayi boyle bir ses cikiyor. Zarari sanzimani kucaginiza alirsiniz surekli yaparsaniz

• Senkromeç dişlisiydi sanırım o sıyırıyor.
  • Cok zararlidir arabanin ...... beller!
    Ses, dislilerden gelir bildigim kadariyla.

• Dişlilerden geliyor
    Şanzımanı kucağa almak için birebir
  • debriyaj seti değiştirildi ve bi süre bu sesi yaptı sebebini sordum ustama oda bana debriyaj setinin alışması gerektiğini ve bi süre bu sesi çıkaracağını söyledi.

sizce ne kadar doğru.

bi süre bu şekilde ses çıktı araçtan zaten hala ara sıra yapıyo ama sadece geri vites geçişinde yapıyo bunu.

bi sorunmu var acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpnrgz -- 1 Eylül 2013; 15:10:13 >
  • Sabit duran bir dişliyi dönen bir dişliye takmaya çalışıyorsunuz bu yüzden cartlama dediğimiz ses oluyor dişliler birbirini tutamıyor haliyle. Debriyaj olması gerektiğinden daha az ayırırsa, debriyaja bastığınızda kavrama ufacık bir sürtünme kadar bile devam ediyorsa, şanzıman grup dişlileri yavaş yavaş gönmeye devam eder, bu arada sabit duran vites dişlisini biri hareketli, biri sabit duran iki grup arasına sokmaya çalışıyorsunuz ve bu durum oluşuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

Vites dişlilerinden geliyor. Kosacasi şanzuman. Prk bi zarari yok sanzumani indirirsin o kadar

2 ila 4 bin tl arası bişey canım

• cevaplar için teşekkürler.
  • O sesi çıkartmazsanız, daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

O sesi çıkartmazsanız, daha iyi olur.

elimde değil bazen yapıyo geri vitese geçerken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

debriyaj seti değiştirildi ve bi süre bu sesi yaptı sebebini sordum ustama oda bana debriyaj setinin alışması gerektiğini ve bi süre bu sesi çıkaracağını söyledi.

sizce ne kadar doğru.

bi süre bu şekilde ses çıktı araçtan zaten hala ara sıra yapıyo ama sadece geri vites geçişinde yapıyo bunu.

bi sorunmu var acaba.

Bu durum bizim araçtada mevcut 2008 opel combo var çoğu zaman sadece geri vitese takmaya çalıştığımda çıkartıyor hafif bir jjj sesi debriyajı köküne kadar bassamda aynı oluyo. Arabayı sıfır olarak almıştık ilk aldığımızdan beri aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

debriyaj seti değiştirildi ve bi süre bu sesi yaptı sebebini sordum ustama oda bana debriyaj setinin alışması gerektiğini ve bi süre bu sesi çıkaracağını söyledi.

sizce ne kadar doğru.

bi sorunmu var acaba.

Bu durum bizim araçtada mevcut 2008 opel combo var çoğu zaman sadece geri vitese takmaya çalıştığımda çıkartıyor hafif bir jjj sesi debriyajı köküne kadar bassamda aynı oluyo. Arabayı sıfır olarak almıştık ilk aldığımızdan beri aynı.

ben vectra c kullanıcısıyım ve ilk aldığımdan beri hiç yapmadı.

ancak araç bakıma girdi sonra böyle oldu.bunun hesabını soracam onlara.

• Geri vitese atmadan önce 2 ye takıp sonra geriye takarsan, yeterince yavaşlamadan 1 e takmazsan bu sesi duymazsın.

Duran dişliye dönen dişliyi sokmaya çalışıyosun vereceği zararı sen hesapla.
  • Debriyajsız vites atarsan yakında eline alırsın şamzumanı
  • Niye debriyajsiz değiştiriyorsun ki, bence olay burda..

• geri vitese geçerken yapıyorsa ve vites zor geçecek gibi oluyorsa ayagınızı debriajdan kaldırıp tekrar basın veya aracı çok az bir öne veye arkaya alın o zaman ses gelmeyecektir. en azından kendi aracımda böyle
  • arkadaşlar debriyaja sonuna kadar basıyorum ancak bu ses bazen yine yapıyo.özelliklede motor soğukken ilk çalışmada.

garajdan çıkarıcam ama zarttt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpnrgz -- 1 Eylül 2013; 17:14:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

geri vitese geçerken yapıyorsa ve vites zor geçecek gibi oluyorsa ayagınızı debriajdan kaldırıp tekrar basın veya aracı çok az bir öne veye arkaya alın o zaman ses gelmeyecektir. en azından kendi aracımda böyle

evet aynen dediğiniz gibi.

bide ben şunu yapıyorum araç çalışınca gaza basıp çektıkten sonra geri vitese takarsam ses çıkmıyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.