Şimdi Ara

2015 Opel Corsa (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
9.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel’in en çok satan ve ilgi gören modellerinden olan Corsa’nın ilk görüntüleri otomobil severlerin beğenisine sunuldu. Uzun süredir merakla beklenen beşinci nesil Corsa yeni nesil 1.0 litrelik motoru, bilgi eğlence sistemi, yenilenen modern iç ve dış tasarımı ile dikkat çekiyor.

Satışa çıktığı 1982 yılından bu yana Avrupa genelinde yaklaşık 12 milyon Corsa satıldı. Yıllık ortalama üretim kapasitesi 370 bin olan Opel Corsa, 8 yıllık kariyerini tamamlayarak beşinci nesle adım attı.

1.0 litrelik direkt benzin püskürtmeli, tamamı alüminyum Ecotec motor, 115 beygir güç, 170 Nm tork üreten, yeni altı ileri manuel şanzıman seçeneğine sahip. 3 silindirli motorlar arasında “en sarsıntısız ve en sessiz” özelliğiyle iddialı.

4 metrelik kompakt uzunluğun içerisinde beş yolcu kapasitesi ile geniş bir alan sunuyor. Dış tasarımında LED far teknolojisine yer verirken, daha keskin hatlar ve geniş ön ızgara tasarımı modele daha iddialı bir hava kazandırıyor. Arka kısmında ise yatay çizgiler görsel olarak otomobili geniş tutuyor ve sportif detaylarla eskiye göre daha hareketli bir tasarım tercihi ile dikkat çekiyor.

Yeni Corsa’nın kabini, gösterge paneli yatay çizgiler boyunca tasarlanmış sürücü kontrol merkezinin etrafında düzenlendi. IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, 7 inç renkli dokunmatik ekranı, Apple ve Android cihazlarla uyumlu olup sesli komut sistemi ile kullanılabiliyor. Ayrıca Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internet radyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çok uygulama kullanılabiliyor.

Yeni Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farların yanında, “Yan Kör Nokta Uyarı”, “Opel Eye Ön Kamera”, “Şeritten Ayrılma Uyarısı”, “Uzun Far Asistanı”, “Takip Mesafesi Göstergesi” ve “Ön Çarpışma Uyarısı ” gibi yeni sistemler güvenlik konusunda Opel Corsa’yı rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili olan Corsa, beşinci neslinin iç ve dış tasarımında küçük sınıf için benzersiz özellikler sunmaya devam ederken, kalite ve dayanıklılık seviyesiyle de rakipleriyle arasındaki farkı koruyor. Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri ile Yeni Corsa çok daha fazla heyecan uyandıracak.” dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 11 Temmuz 2014; 0:53:23 >

• Bana Corsayı kaldıracaklar gibime geliyor,hiç yeni arge yapıp maliyete kaçmadan makyajla bitirecekler galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Source kullanıcısına yanıt
    makyaj?
  • kasa degisiyordu hani? Polovari stoplariyla fotograflarini paylasmistiniz

• Benim corsaya kuma geliyor ozaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RenaultSport

makyaj?

Evet makyaj ;)

• Koskoca opel in test ettigi aracın park sensörleri sonradan takma siyah. Bende bunu anlamıyorum.

• sanırım 2015 te kasa değişiyor ama 2.makyaj gereksiz mi olucak sanki ne

edit: sonradan gördüm 2016 yazmışsınız hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 31 Ağustos 2013; 19:14:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Koskoca opel in test ettigi aracın park sensörleri sonradan takma siyah. Bende bunu anlamıyorum.

Bana oralar sadece delik gibi geldi sensör yok sanki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • corsa tasarımı iyi değil
  • Adam'ın önünü alıp Corsa'ya takmışlar.
    Kopyala Yapıştır Hesabı
  • Adam'ın tasarımına benziyor sanki
  • Bu kasanın bu kadar uzun ömürlü olması şaşırtıcı punto ile aynı alt yapıyı paylaşmasından kaynaklı mı ne? Grande puntodan sonra punto da 2 kere makyaj görerek hala satışa devam ediyor şaşırtıcı bir şekilde alt yapılarına çok güveniyorlar herhalde.
  • Corsayi neden bitirsin. En cok sattigi 2 modelden birisi. Avrupa pazarindaki daralma, mali kaygilar ve psa ile yapilan ortaklik 2. Makyaji zorunlu kildi. Normalde tamamen yenilemeleri lazimdi. On taraf tamamen degisecek. Passat 5.5 tarzi bir yenilenme olacak gibi.

• Bu kasa corsa'lar grande punto ile aynı alt yapıda diye hatırlıyorum. Bu araçlar biyasaya ilk çıktığında bunu okumuştum dergilerde 7 sene evvel. Şİmdi malum punto'nun yeni kasasını çıkarma planları rafa kaldırıldı araç makyaj yiyip duruyor aynısını kardeşi corsada da yapıyor olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Koskoca opel in test ettigi aracın park sensörleri sonradan takma siyah. Bende bunu anlamıyorum.

Ne fark eder ki.. Bu araçlar prototip ve testler bitince imha edilecek..
  • b sınıfı için bence halen gayet güzel tasarımı var güncel teknolojilerle sundular mı yeterli sonuçta b segmenti araba amerikayı yenıden keşfedecek değiller .
  • doğru düzgün donanım koysalar bari
  • cortingen bu nedir yahu ilk makyajı anlarım ama ikinci makyaj da nedir değişim zamanı geldi değiştirin adam gibi yeni kasa yapın ısıtıp ısıtıp yedirme derdindeler...
  • Bunu yapacaklarina hic dokunmasalar daha iyi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.