Şimdi Ara

S-Link SL-TVB01 Tv Box (CRT - LCD Monitörünüzü TV yapın)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
3
Favori
3.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski monitörünüzü Tv olarak kullanmak için kolay bir çözüm yolu. Monitörü VGA (Analog) kablosundan cihaza bağlayıp anten kablosunu takın sonra kumanda üzerinden menüye girip TV FUNCTION ayarlarında en altta FULL SCAN seçip otomatik tüm kanalları tarayıp kaydetmesini bekleyin.

Cihazın üstünde dahili hoparlör var fakat tatmin edici değil zaten tek eksi tarafıda bu o yüzden cihazın üzerinde olan hoparlör soketine bende varolan Creative A30 2li modeli takıp hallettim.

Cihaz 1920x1200 60Hz çözünürlük destekliyor ve GittiGidiyorda 70Tl gibi fiyatlara bulabilirsiniz. (Eski CRT tüplü monitörlerdede net çalışır, bizzat LCD ve CRT denedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IQRI -- 31 Ağustos 2013; 17:16:31 >

• merhaba, bu cihazı nereden buldunuz, hiç bi yerde kalmamış :) deneyimlerinizi paylaşırmısınız
  • Cihaz görüntüsü iyi fakat ses kalitesi kötü. Üzerindeki hoparlör iyi bir ses vermiyor ama tabi kullanıcıya bağlı. Mecbur ses cihazına bağlamak gerekiyor.
    Ürünü GittiGidiyor'da bazı firmalar getirtiyor. 2 tane isim vereyim mesaj atıp bilgi alın.

http://profil.gittigidiyor.com/zirve-elektronik
    http://profil.gittigidiyor.com/ucuzlukcum

Fiyat 70TL. civarı olmalı.

• İlgi ve cevap için teşekkürler, verdiğiniz linklerde satıcılara ulaştım onlarda da kalmamış, başka bir yol ya da buna muadil bir alet varmı bildiğiniz, yaşadığım yerde en 13-14 tane elektronikçiye sordum adamların haberi bile yok böyle birşeyden :)
  • aklıma geldi birden :) peki bu cihaza uydu alıcısı bağlanabiliyor mu ? uydu alıcıdan görüntüyü aktarmak istersek monitöre diye, öyle bir çıkış göremedim de
  • Dark marka benzer var ama fiyatı biraz farklı. Üzerindeki giriş ve çıkışlar resimlerde var, uygun cihazın var ise bağlarsın. Yani ben normal belediye antenine bağlayıp kullanıyorum.
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dark-full-hd-tv-box-1920x1200-harici-tv-kutusu-103946488
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dark-fullhd-1920x1200-analog-tv-box-dk-ac-tvbox1-103497525

• çok mersi cevaplar için
  • bu s-link markalı ürün sayesinde çanak anteni kablo ile bu cihaza bağlayıp vga ile de cihazı monitöre bağlayıp uydu yayınlarını izleyebiliyoruz değil mi hocam? bayağı iyiymiş ucuza bulursam alacağım doğru anlamışsam
  • Bizim merkezi sistem çanak kurulu. Çanaktan gelen kabloya sadece 1 uydu alıcı cihazı takıp (genel çalışma prensibi) çalıştırabiliyoruz. Yani çift cihaz için çift LNB çift kablo gelmeli. Dolayısıyla ben merkezi sistemdeki belediye anten soketine taktım. Belediye anteni istenildiği kadar çoğaltılabilir. Bu şartlara uyulursa normal Uydu kanalları da izlenebilir diye düşünüyorum. Yani ben denemedim.
  • selamlar,

S-LINK SL-TVB01 benzeri ürünler sadece anolog yayınlar için mi deneyen varmı ?

Yani çanaktan gelen kablomuza bir uydu alıcısı ,bu uydu alıcısından çıkan kabloyu bu satın aldığımız cihazara girip ordan monitörde tv yayını mümkün mü ?

deneyen yada bilgisi olan varmıdır. teşekkürler.
  • acaba bu cihazla uydu alıcısı olmadan eski sistem normal antenle yayınları izleme imkanımız vardı?
  • Zaten resimde belli, arkasındaki eski tip anten girişidir. Şu an o şekil kullanıyorum. Antenin iyi çekiyorsa sorun yok.
  • teşekkür ederim.
  • Yorumları tam anlayamadım.

Yukarıda soran arkadaşlar Çanak antenden gelen kabloyu takıp takamayacaklarını mı soruyorlar ? yoksa bu zaten oluyor da uydu cihazından çıkış alıp bu cihaza giriş yapabiliyormuyuz diye mi soruyorlar ?

Birisi bi detay söylese :)
  • Uydu cihazından S-Video kablo ile çıkış alıp buna bağlıyoruz, bu da VGA ile mönitöre yolluyor. Evet uydu alıcı (çanak) ya da normal eski tip belediye anteni ile çalışır.
  • IQRI kullanıcısına yanıt
    yılardır uydu ciahzlarıdna svideo çıkışı görmedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.