Şimdi Ara

7950 bellek saat hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus 7950 video izlerken bellek saat hızı 5000mhz oluyor ister internet explorer olsun ister wmp'dan video izleyeyim hep 5000 ayarında.Sadece google chrome'da video izlerken 600mhz.Bunlar normal değerlermi.Win7'yi güncelleştirme olmadan kullanıyordum,bugün bütün güncelleştirmeleri yaptım,ondan kaynaklanmış olabilir mi?

• windows 7 güncellemesi ile alakası yok bazı programlar ekran kartını kullanır firefox gibi.enerji tasarrufu yapmak için kartın hızları değişebilir kafaya takmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

windows 7 güncellemesi ile alakası yok bazı programlar ekran kartını kullanır firefox gibi.enerji tasarrufu yapmak için kartın hızları değişebilir kafaya takmaya gerek yok.

Sağol bilgisayardaki videolarda da ,internet explorer'dan online video izleyincede bellek hızı 5000mhz,çekirdek hızıda 500mhz.Bellek hızı biraz fazla gibi geldi bana,youtube'tan 360p bir video izlerken o kadar hız gerekli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanri12

quote:

windows 7 güncellemesi ile alakası yok bazı programlar ekran kartını kullanır firefox gibi.enerji tasarrufu yapmak için kartın hızları değişebilir kafaya takmaya gerek yok.

Sağol bilgisayardaki videolarda da ,internet explorer'dan online video izleyincede bellek hızı 5000mhz,çekirdek hızıda 500mhz.Bellek hızı biraz fazla gibi geldi bana,youtube'tan 360p bir video izlerken o kadar hız gerekli mi?

o kadar hız gerektiğinden değil de kartın en düşük hızı o şekilde ayarlanmış olabilir markaya modele göre değişiyor en düşük hız.300/150'ye düşen 7950 de varmış.aşağıdaki başlıkta 500 mhz demiş başlığı açan, biri hdmi ile bağla demiş 300'e düşmüş biri de sürücü farkediyor demiş ama video oynatıyoruz dememişler boşta demişler.elektrik faturasına yansımaz o kadar fark ama şu sıcak günlerde bir kaç derece de olsa sıcaklığa faydası olabilir.ie9/10 kullanıyorsan gpu kullanmayı kapatabilirsin belki farkeder.

Donanım ivmesini devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1-Başlat'ı tıklatın ve sonra Internet Explorer'ı tıklatın.
    2-Sağ üst köşedeki Araçlar simgesini tıklatın ve sonra Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
    3-Gelişmiş sekmesini tıklatın ve ardından Hızlandırılmış grafikler'in altında GPU işleme yerine yazılım ile işleme kullan onay kutusunu işaretleyin.
    4-Uygula'yı ve sonra Tamam'ı tıklatın.
    5-Internet Explorer 9'u kapatın ve sonra değişikliklerin etkili olması için yeniden başlatın

http://support.microsoft.com/kb/2528233/tr

bahsettiğim başlık

http://www.overclock.net/t/1322620/hd7950-idle-clock-at-500mhz/10

• quote:

quote:

quote:

o kadar hız gerektiğinden değil de kartın en düşük hızı o şekilde ayarlanmış olabilir markaya modele göre değişiyor en düşük hız.300/150'ye düşen 7950 de varmış.aşağıdaki başlıkta 500 mhz demiş başlığı açan, biri hdmi ile bağla demiş 300'e düşmüş biri de sürücü farkediyor demiş ama video oynatıyoruz dememişler boşta demişler.elektrik faturasına yansımaz o kadar fark ama şu sıcak günlerde bir kaç derece de olsa sıcaklığa faydası olabilir.ie9/10 kullanıyorsan gpu kullanmayı kapatabilirsin belki farkeder.

Donanım ivmesini devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1-Başlat'ı tıklatın ve sonra Internet Explorer'ı tıklatın.
    2-Sağ üst köşedeki Araçlar simgesini tıklatın ve sonra Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
    3-Gelişmiş sekmesini tıklatın ve ardından Hızlandırılmış grafikler'in altında GPU işleme yerine yazılım ile işleme kullan onay kutusunu işaretleyin.
    4-Uygula'yı ve sonra Tamam'ı tıklatın.
    5-Internet Explorer 9'u kapatın ve sonra değişikliklerin etkili olması için yeniden başlatın

http://support.microsoft.com/kb/2528233/tr

bahsettiğim başlık

http://www.overclock.net/t/1322620/hd7950-idle-clock-at-500mhz/10

Dediğin gibi biraz programlarla alakalı,internet explorer ve windows media player ekran kartı belleğini 5000mhz-147mb kullanıyor chrome ve gomplayer 600mhz-141mb.Microsoft programlarını çok kullanmamak lazım.
    İE'de dediğini denedim ama değişen birşey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanri12 -- 31 Ağustos 2013; 15:07:13 >

• Sistemde 13.4 sürücüsü kurulu.Hazırda 13.8 sürücüsüde var.Aralarında performans farkı varmıdır.
  • temız bır sılme vede temız bır kurulum yapınız.
    saat hızları bekleme modunda dusecektır oyle vram 5000 olmayacaktır.
    hata sızde.
    temiz bır kurulum yapmamışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

temız bır sılme vede temız bır kurulum yapınız.
    hata sızde.

Bekleme modunda zaten vram 5000 değil 600.İnternet explorer'dan online video izlerken 5000 oluyor,google chrome'da 600 oluyor.Wmp'dan film izlerken 5000 oluyor,gomplayer'da 600.Anladığım kadarıyla programlarla alakalı,herhalde değerler normal diye düşünüyorum artık.Mesajı attığımda zaten 13.4 sürücüsü kuruluydu ve formattan sonra kurmuştum.
    Not:13.8 ile 13.4 arasında oyunlarda performans farkı var mı?(aynı soruyu bir daha sorayım)
  • quote:

quote:

hata sızde.

Bekleme modunda zaten vram 5000 değil 600.İnternet explorer'dan online video izlerken 5000 oluyor,google chrome'da 600 oluyor.Wmp'dan film izlerken 5000 oluyor,gomplayer'da 600.Anladığım kadarıyla programlarla alakalı,herhalde değerler normal diye düşünüyorum artık.Mesajı attığımda zaten 13.4 sürücüsü kuruluydu ve formattan sonra kurmuştum.
    Not:13.8 ile 13.4 arasında oyunlarda performans farkı var mı?(aynı soruyu bir daha sorayım)

ben en son 13.4 whql de kaldım sonra kartı sattım.
    ama ınt ex surumun nedır ?
    5000 vram olmaması lazım.
    yanı ben hıc raslamadım bende ıe 10 yuklu ıdı o zman.
    cromede vıde denemedim winamptada. ama gom playerda dedıgın gıbı cok dusuk gpu vede vram kullanımı var buna cok emınım.
    masa ustu bekleme modunda saat hızları kurduğunuz dırıverda guc tasarruf moduma gecıp saat hızlarını ındırgıyormu ?
    eger ıondırgıyor ıse sorun yok.
    bırde su 13.8 beta 2 drıverını cok metedoıyorlar heleki cf sıstemler ıcın cok ıyıymıs.
    ama tek kart dedıgım gıbı deneme forsatım olmadı.
    13.4 whql yanı mic tarafından ımzalı surucu. dıgerı yanı 13.8b2 yanı adı ustunde beta.
    denemekten zatar gelmez denyın test edın oyunlarda .
    hangısını begenırsenız onu kullnın.
    ama 13.5 13.6 onermıyorum hıc bır amd kart kullnıcısına.

• quote:

quote:

quote:

hata sızde.

ben en son 13.4 whql de kaldım sonra kartı sattım.
    ama ınt ex surumun nedır ?
    5000 vram olmaması lazım.
    yanı ben hıc raslamadım bende ıe 10 yuklu ıdı o zman.
    cromede vıde denemedim winamptada. ama gom playerda dedıgın gıbı cok dusuk gpu vede vram kullanımı var buna cok emınım.
    masa ustu bekleme modunda saat hızları kurduğunuz dırıverda guc tasarruf moduma gecıp saat hızlarını ındırgıyormu ?
    eger ıondırgıyor ıse sorun yok.
    bırde su 13.8 beta 2 drıverını cok metedoıyorlar heleki cf sıstemler ıcın cok ıyıymıs.
    ama tek kart dedıgım gıbı deneme forsatım olmadı.
    13.4 whql yanı mic tarafından ımzalı surucu. dıgerı yanı 13.8b2 yanı adı ustunde beta.
    denemekten zatar gelmez denyın test edın oyunlarda .
    hangısını begenırsenız onu kullnın.
    ama 13.5 13.6 onermıyorum hıc bır amd kart kullnıcısına.

Masa üstünde saat hızları düşüyor.çekirdek 300 bellek 600 oluyor.Windows'un tarayıcısı ve oynatıcısında rakamlar artıyor.çekirdek hızı 501 bellek 5000 oluyor.(Gerçi ikisinede pek kullanmıyorum).Progdvb'den tv izlerken'de çekirdek 501,bellek 5000 oluyor.(mozilla'da da aynı değerler geçerli)Ama hepsinde çekirdek kullanım yüzdesi ve bellek kullanım miktarı düşük.
    win7'i güncellemesiz kullanıyordum,bütün güncellemeleri yaptım,acaba o mu etkiledi,tabi güncelleme yapmadan önce değerler nasıldı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanri12 -- 2 Eylül 2013; 4:20:03 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.