Şimdi Ara

Analiz : Apple ve Samsung 5 yılda akıllı saat satışlarını patlatabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Apple ve Samsung 5 yılda akıllı saat satışlarını patlatabilir

Samsung'un 4 Eylül'de Galaxy Gear adlı bir akıllı saat tanıtacağının kesinleşmesinin ardından gözler Apple'ın üzerinde çalıştığı tahmin edilen iWatch adlı modele çevrilmişti. Analizler akıllı saat pazarına da bu iki ismin hakim olacağını öngörüyor.

Analizlere göre, hem akıllı telefon hem de tablet pazarının en çok satan iki ismi olan Apple ve Samsung'un akıllı saat pazarına girmesi, satışları adeta patlatacak. Akıllı saat pazarında da bu iki ismin lider duruma gelmesi bekleniyor.

Akıllı saat pazarının bu yıl tahmin edilen sevkiyat rakamı bir milyon civarında. 2018 yılında ise bu rakamın 36 milyona yükselmesi ve yaklaşık yüzde 3600 artış göstermesi bekleniyor. Ayrıca sağlık takip aksesuarlarının da artış göstererek 2018 yılında 170 farklı üründe karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. 

Apple ve Samsung'un piyasaya hızlı girişi, Pebble, Sony, Motorola gibi akıllı saat üreticilerinin de hızlanmasına neden olacak ve piyasayı hareketlendirecek. Bunun yanında LG, Google, Microsoft gibi firmaların da akıllı saat üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. 

• birisi saat kac diye sorunca pili bitti deriz artık

• Hah bir tek saatleri şarj etmediğimiz kalmıştı o da geldi zaten. Bir de saat akıllı olmasın, azıcıkta insanlara bırakın aloooo

• Apple'de yapsa Samsung'da yapsa Sony'de yapsa bu icat gereksiz kere gereksiz.
  • Tourbillon teknolijisiyle patlasa tadından yenmez.

• Bi saatiniz eksikti

• Karşılaştırmajk ne derece doğru ama akıllı saatlerin Google Glass'ın 1/4'i kadar bile ilgi göreceğini düşünmüyorum.

• Erkek adamın en önemli aksesuarlarından birisi saatidir. Aynı şekilde kadınlar içinde geçerlidir. Bu ürün gereksizdir. Bu zamanda verimsizdir. Amacımız saçmalamak ise şöyle yapalım o zaman. Banyo terliklerinin içine qualcomm işlemci koyup banyonun nemini terliğin üst kısmındaki lcd ekrana yansıtmasını sağlayalım. Bu akıllı saat ile aynı mantık:) ikiside gereksiz

• Saatlerin bir ağırlığı vardı. Şimdi saatleri de berbat edecekler. Saat oyuncak değildir. Ayrıca, saçma sapan saatler yerine sensörler ile bu işi rahatça yaparlar. Bunu hepimiz biliyoruz.

Hep derim.

Tüketim toplumunu inşaa et, sonrasında sen gönüllü kölelerin ile kuklacılık oyna.

Baş örnekleri bu forumda yığılı. Adamlar kendi firması gibi savunmacılık yapıyor.

• Ben pek tutacağını zannetmiyorum bugün herkesin elinde telefon var ama saat çok gerekli birşey değil birazda da zevk meselesi saat takmak

• Artik soyle bi haber okumak.istiyorum sarj etmek mi? O da ne ?!

• bu akıllı saatler tutmaz aga. zaten o akıllı saatlere o parayı verecek adamların cebinde aynı işi daha iyi yapan akıllı telefonlar var. bu kadar saçma bir konsept görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yapıp edip yeni bir pazar buluyorlar. Bakalım ne derece gelişecek. Sony şimdilik bu alanda çok başarılı.

• Youm ekran gelmeden akıllı saat işi yalan olur
  • dunya genelinde bankalarin tuketici kredilerinin artik var olmadigini dusunursek,ne istedigini bilene de nihai kullanim sekli 7''civari ebatlarda katlanip,acilabilir olmadikca kim ne yapsa ancak kese kagidi patlatir.

• Bu teknolojinin yaygınlaşması için pil sorununun çözülmesi şart. Onu geçtim bu ürünler sadece genç kesime hitap eder diye düşünüyorum. Bir anlamda saat prestij işidir. İş adamları trilyonluk saatler varken bunları almaz diye düşünüyorum.

• Zorla ürün çıkartıldı resmen şahsen almayı planlamıyorum dedikodulardan gerçek ürün çıkartıldı resmen

• Saati gören diyecek ki "vaay bunda apple telefon da var". Mantık bu yani. Tüketim özentiliği.

• Sırf özentilik için satılır yoksa telefon ekranı büyürken saat gibi küçük ekranlı bir cihazı kullanmanın mantığı olmaz.Amaç tüketim çılgınlığı
  • Bu alet bana telefondaki bildirimlerden, takvim, anımsatıcı vs. Bunlardan fazlasını verirse alırım Yoksa telefonu cepten çıkarıp 2 saniye bakmak çok zor birşey değil. Hava atmak için alacaksan ayrı ki akıllı bir kullanıcı hiçbir cihazını hava atmak için almaz, kullanmak için alır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.