Şimdi Ara

Asus memopad hd7 usb otg?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
7.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu tableti kullananlardan deneyen varmı cihaz otg kabloyu destekliyormu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Root yaptıktan sonrahttps://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.stickmount&hl=tr bu programı kullanarak denediniz mi?

Ben de Asus Memopad HD 7 almayı düşünüyorum, hem özellikleri çok iyi, hem de ASUS markası. Fakat DH'de bu tablet yeni ürün olmasına rağmen hiç bir rağbet olmadı. Bunun sebebini anlamış değilim. Asus Memopad HD7 Tanıtım videolarında F/P ürünü olarak lanse ediliyor halbuki.

Acaba yakında daha iyi bir cihaz mı gelecek?
  • Asus ne zaman bakalım tabletlerine hdmı çıkışı koymayı aklına getirecek

• Cihazın içindeki bir menuden cok kolay bir sekilde kablosuz tv lere baglanabiliyorsunuz,tv nizde wifi özelliği varsa hiç kablo ile falan ugrasmayın
  • 4.2.2 güncellemesi de geldi bugün ama yine de OTG desteği henüz yok cihazın, 4.3 güncellemesinide alacağı söyleniyor belki onla birlikte bir gelişme olabilir.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Dün itibariyle ben de Asus Memory Pad 7 Hd aldım. OTG kablo ile Vınn modemimi bağlamayı düşünüyordum ancak s-link SLX-425 marka kabloyla bir türlü beceremedim. Kablo ile alakalı olduğunu düşünüyordum hatta bir kaç yabancı sitede tanıdığını filan yazmışlar.ancak sizin yazdıklarının göre cihazla alakalı kablo ile değil sanırım.bunu kendimizin çözme yolu var mi yoksa tek çözüm Asusun güncelleme çıkarması mı?

• Otg sorununu çözen oldu mu? Ya da bu konuda bi bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGuardian06 -- 6 Kasım 2013; 11:04:18 >
  • Bu konuyu yabancı forumlarda araştırdım, Otg kabloya ek 5volt güç vererek çalıştırıyorlar, bazılarıda bir kaç hazır kabloyu birbirine bağlıyor 5 voltluk pil ünitesine takıp öyle çalıştırıyor, güncelleme gelsede sanırım donanımsal bir bağlantı olmadığı için çalışmayacaktır.
  • iki saattir aldığım klavyeli kılıfı takmaya çalışıyorum. acaba otg desteği yok mu o yüzden mi?
  • otg ne işe yarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: basis35

otg ne işe yarıyor

usb vea flash takarken lazım oluyor otg kablo ile takılıyor(muş)
  • Başka bir konuya yazmıştım
    Asus memopad usbden baglanan cihazlara güç vermiyor, ama özel bir kablo ile her türlü cihazı baglayabilirsiniz.
    Bagladığınız cihaza güç vermek için bu kabloyu kullanıyorsunuz.

Kablo:
    http://www.amazon.com/Micro-Cable-Power-Nexus-Galaxy/dp/B00CXAC1ZW
    OTG videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=gUj6pNgUS20

• klavyeli kılıf alsak çalışmaz mı yani ?
  • Maalesef şimdilik hayır. Güncelleme ile hallederler bende çünkü htc desire x kullanırken 4.0 da otg desteği yoktu 4.1 de geldi o yüzden sabredin gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: omerynd

Maalesef şimdilik hayır. Güncelleme ile hallederler bende çünkü htc desire x kullanırken 4.0 da otg desteği yoktu 4.1 de geldi o yüzden sabredin gelecek

arkadaşlar asus müşteri hizmetlerine otg desteği ile alakalı sorduğum soruya verilen yanıtı sizinle paylaşmak istedim bu otg olayını aydınlatacağını düşünüyorum.saygılarımla....

Merhaba Mustafa Bey,

Öncelikle Asus ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürlerimizi sunarız.

OTG desteği için cihazlarda OTG devresinin bulunması gerekmektedir. Bu bütün tablet modellerimizde bulunan bir özellik değildir.

ASUS MEMO PAD HD 7 ME173X model ürünümüzde OTG devresi bulunmamaktadır.

İyi günler dileriz.

Asus Technical Support Team

• Hımm demek ki donanımsal olarak da destek vermiyorlar

• Yuh yahu Asus gibi firma concord kadar olamadı yani
  • memopad 7 ye otg koymuş bunda yok ne yapmaya calışıyor bu asus

100 lük çin tablarda bile var

bendende y u h
  • arkadaşlar cihazda usb bellek, hdd ... okutmayı başardım
    ilk önce Türkiye' de satılmayan
    http://tr.aliexpress.com/item/Micro-USB-Host-OTG-Cable-adapter-With-USB-power-for-s4-i9500-google-nexus-7-S2/1323227912.html
    sitesinden kablo almanız gerekiyor kargo ücreti yok kablo Çin den gönderiliyor benim elime 18 günde ulaştı
    cihaza root atmak gerekiyor ben Framaroot uygulamasıyla root attım indirip cihaza kurun
    http://www.bilgisayarix.com/framaroot-ile-android-telefonu-root-etmek/
    sitede anlatılıyor nasıl yapılacağı basit ve çok kısa sürüyor.
    root işleminden sonra cihazı kapatıp açın
    "otg helper" uygulamasını yükleyin (root atmadan çalışmıyor)
    "file exlorer", "open explorer", "dosya yöneticisi", file manager" uygulamalarından birini yükleyin
    cihaz açıkken kablonun usb kısmından şarj başlığına takıp prize takın diğer uca usb bellek, hdd ... takın ve cihaza takın
    ekranda şarj oluyormuş gibi pil resmi görünecek (sürekli şarj etmiyor)
    otg helper uygulamasını açın mount tıklayın
    "MOUNT STARTED /stroge/UsbOtgDrives
    NO DRIVES MOUNTED! (CODE 9)" yazısı görününce uygulamadan çıkın
    "file exlorer" uygulamasında drive_1 uygulama açılınca hemen karşınıza çıkar
    "open explorer", "dosya yöneticisi", file manager" uygulamalarında stroge/UsbOtgDrives dan ulaşabilirsiniz usb bellek ve hdd içeriğine
    adaptörlü usb çoklayıcılar ile denemedim ama çalışması lazım. adaptörsüz usb çoklayıcı ile bir den fazla bağlantı sağlayamadım.

• otg desteği gelecek mi diye sordum cevap aşağıda olumsuz ne yazıkki arkadaşlar

Merhaba Yusuf Bey;

Talebiniz ASUS Türkiye ofisi tarafından ele alınmaktadır.

ASUS MeMO Pad HD 7 model ürünümüzün OTG desteği yoktur. İlerleyen dönemlerde OTG için beklenen bir güncelleme şuan için planlanmamaktadır.

Saygılarımızla,

ASUS Customer Services TR
    http://www.asus.com.tr
    Tel : +90.216.524.30.00
    Fax : +90.216.481.83.80
    Addres : Alemdağ cad. Masaldan İş Mrk. C Blok D:1 Kısıklı/Üsküdar/İstanbul
    ASUSTeK COMPUTER TURKIYE
    In Search Of Incredible
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.