Şimdi Ara

en iyi motorlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
3.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizce en iyi benzinli motor ve dizel motor hangileri kaçarbin km yapar.

• Toyota
    Mazda
    Honda
    Hepsi 300.000 i en kötü durumda dahi görür.Ben mazda ya bizzat şahidim.Temiz kullanılmışsa o zaman inanılmaz rakamlar çıkıyo 500.000 gibi mesela.Bildiğim bir 626 var hiç yağ yakmayan ve 650.000 km de olan..
  • motor da tabi ki HONDA
  • quote:

Orjinalden alıntı: SabitSalınım

Toyota
    Mazda
    Honda
    Hepsi 300.000 i en kötü durumda dahi görür.Ben mazda ya bizzat şahidim.Temiz kullanılmışsa o zaman inanılmaz rakamlar çıkıyo 500.000 gibi mesela.Bildiğim bir 626 var hiç yağ yakmayan ve 650.000 km de olan..

bu saydıkları iddaalı markadlar bu motor konularında
  • kısacası japon otoları diyebiliriz
  • Bu çok tartışılan bi konu ama sonuç hep aynı.

İyi bakılan motor en uzun ömürlü motor.

Geçenlerde bi topic vardı; "1.000.000 km'yi devirmiş şahin" diye. Eğer motorun bakımları eksiksiz olarak yapılırsa ve ideal devir aralıklarında kullanılırsa bütün markaların bütün motorları uzun ömürlü olur
  • Benzinli motorda japon dizelde multijet. Bu linki sıkça veriyorum ama araştırmalar böyle gösteriyor.
    http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/fiat_grandepunto_13multijet/fiat_grandepunto_13_1.asp
  • Nissan motor için 1.000.000 km'yi garanti ediyor diyor bazıları. Birkaç kişiden duydum böyle. Doğruluk payı var mı yoksa asparagas mı?
  • gerçi mitsubishi counter komyonet ama yinede 1.500.000 km motor garantisi varmış binek arabalarda en fazla hangisi bilmiyom ama bi ara baya oluyo mitsubishi diye duymuştum bu da mı sallama acaba?
  • Mercedes,bmw gibi arabalar yılların deneyimi arkadaşlar unutmamak gerekir... bnlardan sonra japon derim bende
  • dizelde??
  • mercedes o403 ler 3-5 milyon km yi deviriyor
  • bu durum mercedesin başarısından değil dostum,aynı şey man motorları içinde geçerli mesela.bu tip taşıtlarda uzun ömür birinci planda olduğu için bu kesime hitap eden tüm motorlar uzun ömürlü
    quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

mercedes o403 ler 3-5 milyon km yi deviriyor
  • Benzinli binek otomobil motoru deyince ilk HONDA geliyor aklıma. Dizeli bilemiyorum.

Ama en iyi motor bile kullanımına göre ömre sahiptir. Kışın -20 derecede çalıştır çalıştırmaz motoru köklersen, yağı geçirtirsen, adi, uygunsuz yağ kullanırsan, kırmızı devir çizgilerinde kullanırsan, kötü yakıt kullanırsan çok geçmeden kucağına alırsın motoru.

İyi bakarsan şahin motoru bile bitmek bilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi special123456 -- 10 Temmuz 2006; 15:43:06 >
  • bmw,mercedes,honda,toyota.
    alman herzmana daha uzun omurlu motor yapar.
    bmw nını dizeli benzinlisi olsun sonm derce kuvvetli ve serii vee sessiz zira ercedes de oole.
    bunun dısında avrupa nın d,er arabaları gelmez bence.
    gu sırlamada gelecek die 2 marka honda ve toyota olur.
    ozellikle honda mukemmel bir teknolojiye sahip motor konusunda.
    toyota da cok uzun omurlu sağlam v sorunsuz vede serii motorlar yapıor.
    benım aklıma ilk once bu 4 mrka geldi
  • haklısın ama bu kesime hitab edenlerin içerisinde sanırım en iyisi bu
    quote:

Orjinalden alıntı: hayathonda

bu durum mercedesin başarısından değil dostum,aynı şey man motorları içinde geçerli mesela.bu tip taşıtlarda uzun ömür birinci planda olduğu için bu kesime hitap eden tüm motorlar uzun ömürlü
    quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

mercedes o403 ler 3-5 milyon km yi deviriyor

• RENO NASIL?VW NASIL?OPEL NASIL? DİZELDE
  • Dizel motor çalışma sisteminden dolayı zaten benzinli motora göre ömürlü. Hatta, sade, ilkel bir dizel motoru bitirmek bayağı zor. Tabi turbo, enjeksiyon, common rail tarzı ileri teknolojiler hassasiyet doğuruyor.

Marka olarak en iyisi hangisi bilemiyorum ama CDI, TDCI teknolojisi TDI'dan daha iyi bildiğim kadarıyla.
  • mitsubishi
    ısuzu
    bide işmakinalarındaki kamins (tabi döle yazılmıyo ama)
  • Ya beyler buraya yazı yazdım küfür falanda yoktu içinde silinmiş bu nedendir ya?

yazdığımda şu

benzinlide mazda rx serisi motoru dizelde ise mercedes otobüs motoru.....

yani motor kelimesimi ayrı bi yere çekildi yazdığımmı gelmedi anlamadım...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.