en iyi motorlar?
120 Cevap2382 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Temmuz 2006; 17:13:28 

ben mercedes hastasıda diilim ama motor dayanıklığında mersedesi tek geçiyorum ayrıca reno cıtroen felan hikaye kalır dizellerin babası die bilinen bir araba vardır oda mercedes 220 DİSEL

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 17:13:49 

quote:

Orjinalden alıntı: bettyonpower

gerçekten çok ilginç
bunu öncelikle söyliim.

nedense her c.rail dizel aynı kalitede değil.kusura bakmayın ancak mercedes cdi kullanıyor diye diğer c.rail kullanan her aracın motoru aynı kalitede mi olacak.

o zaman mercedes motoru ile peugeot motorunu hyundai motorunu aynı ömürde mi,aynı kalitede mi diyeceğiz.

başka bakımdan da şunu diyebilirim.
dünyadaki tüm benzinli motorlar aynı çalışma prensibine sahip
o zaman dünyadaki tüm benzinli motorlar aynı kailtede ve aynı sağlamlıkda. ne hikmetse aynı kalite ve ömürde olmuyorlar.

sizin dediğiniz mantıkla işe bakarsak böyle bir sonuç ortaya çıkar.

pejo ile mercedes motorunun ömür ve kalitesini karşılaştıran mı oldu

en iyi dizeli sen mercedes yaptın.mercedes in kullandığı sistem en iyi ise.

ikinci vw olamaz.bu kadar basit.

vw ,pumpe düse sistemi geri kaldığı için bırakıyor.

ne sen ne de bir başkası bunu değiştiremez.

@asilix

common-rail i bulan FİAT.yüksek basınçlı enjektör üretimi için önce bosch ile anlaştı.Daha sonra seri üretime geçebilmek içib patenti bosch a sattı.yaptıkları antlaşma sonucu ilk common-rail dizel motor fiat grubundan alfa 156 ya takıldı.

1993 - FIAT erfindet die Common-Rail-Einspritzung und lässt sie patentieren.

http://de.wikipedia.org/wiki/Dieselmotor

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 17:18:57 

dostum en cok yol giden motor dediler kısacası mercedes diyorum ben japonlardan bahsediyolar vosvosa bıse diyemem 403 lerın bu konuda dayanıklılığıda meşhur dur

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 17:22:41 

(akın ) genelde motorlarda fazla bı değisik calısma piressibi yok aslında ya pompa farkı vardır işte gömlekler pistonlar fazla bı değisiklik yok dayanıklılık ben ce motor piston açılarından gelıyo aynı zamanda motor için kullanılan materyalın alaşımıda cok önemlı diye biliyorum acaba sen ne dusunuyosun

1662 Mesaj
11 Temmuz 2006; 17:27:30 

MERCEDES...

EN KÖTÜ DURUMDA

3.000.000 KM görür...

HATTA MERCEDES SONSUZ KİLOMETRE (ÖMÜR BOYU) GARANTİSİ VERİR..

3036 Mesaj
11 Temmuz 2006; 17:31:24 

amcamda olan mercedes 300 d şunada 600,000 km dedir ve hala sorunsuz çalışmaktadrı..

en iyi motorları merso üretir..

KATATONIA

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 17:43:05 

quote:

Orjinalden alıntı: DRIVERWRX

(akın ) genelde motorlarda fazla bı değisik calısma piressibi yok aslında ya pompa farkı vardır işte gömlekler pistonlar fazla bı değisiklik yok dayanıklılık ben ce motor piston açılarından gelıyo aynı zamanda motor için kullanılan materyalın alaşımıda cok önemlı diye biliyorum acaba sen ne dusunuyosun

Dayanıklılık elbet kullanılan malzeme ve devir ile ilgili.

püskürtme sistemi farklı.

common-rail çok daha sessiz .linkte anlatıyor

http://tr.wikipedia.org/wiki/Common_rail

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 17:45:13 

Küçük dizel tamam ama büyük dizel mercedesin değil MAN ın işidir.
quote:

Orjinalden alıntı: hayathonda

bu durum mercedesin başarısından değil dostum,aynı şey man motorları içinde geçerli mesela.bu tip taşıtlarda uzun ömür birinci planda olduğu için bu kesime hitap eden tüm motorlar uzun ömürlü
quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

mercedes o403 ler 3-5 milyon km yi deviriyor

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 17:47:11 

mtu nedir bilen var mı?

742 Mesaj
11 Temmuz 2006; 17:52:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

gerçekten çok ilginç
bunu öncelikle söyliim.

nedense her c.rail dizel aynı kalitede değil.kusura bakmayın ancak mercedes cdi kullanıyor diye diğer c.rail kullanan her aracın motoru aynı kalitede mi olacak.

o zaman mercedes motoru ile peugeot motorunu hyundai motorunu aynı ömürde mi,aynı kalitede mi diyeceğiz.

o zaman dünyadaki tüm benzinli motorlar aynı kailtede ve aynı sağlamlıkda. ne hikmetse aynı kalite ve ömürde olmuyorlar.

pejo ile mercedes motorunun ömür ve kalitesini karşılaştıran mı oldu

en iyi dizeli sen mercedes yaptın.mercedes in kullandığı sistem en iyi ise.

ikinci vw olamaz.bu kadar basit.

vw ,pumpe düse sistemi geri kaldığı için bırakıyor.

ne sen ne de bir başkası bunu değiştiremez.

@asilix

common-rail i bulan FİAT.yüksek basınçlı enjektör üretimi için önce bosch ile anlaştı.Daha sonra seri üretime geçebilmek içib patenti bosch a sattı.yaptıkları antlaşma sonucu ilk common-rail dizel motor fiat grubundan alfa 156 ya takıldı.

1993 - FIAT erfindet die Common-Rail-Einspritzung und lässt sie patentieren.

http://de.wikipedia.org/wiki/Dieselmotor

iyi demek kalite ve uzun ömürlü olmak demektir.
tabiki kıyaslayacağım.

benim için de mercedes 1 gelir vw ise ikinci gelir. bunu da sen değiştiremezsin.

teknoloji olmada asla...

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 18:06:03 

servisler turbo patlatan passatlarla dolu

senin düşünceni değiştirmek isteyen yok ki.

otorite falan olmadığına göre.....

742 Mesaj
11 Temmuz 2006; 18:13:51 

quote:

zaten değiştiremezsin bu birincisi.

ikincisi siz bunu ne siz nede başkası değiştirebilir demişsiniz bence yazdıklarınızı bi daha okuyun ondan sonra cevap yazın.

burada ben belki otorite değilim ancak burada otoriteler konuşacak olsaydı bu otoritelr kim olacakti?
siz mi?

ayrıca burası otoritelerin konuşma zorunluluğu olan bir platform değil. bunu da hatırlatırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bettyonpower -- 11 Temmuz 2006; 18:15:40 >

teknoloji olmada asla...

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 18:21:26 

quote:

quote:

ikincisi siz bunu ne siz nede başkası değiştirebilir demişsiniz bence yazdıklarınızı bi daha okuyun ondan sonra cevap yazın.

burada ben belki otorite değilim ancak burada otoriteler konuşacak olsaydı bu otoritelr kim olacakti?
siz mi?

ayrıca burası otoritelerin konuşma zorunluluğu olan bir platform değil. bunu da hatırlatırım

hatırlatmaların çok hoş

sen vw nin common-rail e geçiceğini bilmeyenlerdensin

senin gibilerle bugüne kadar boşuna tartıştım.

ben otoriteyim demedim ki.senin cümlelerini irdeledim sadece

vw ,mercedes den sonra gelirmişmiş

vw geri kalmış teknolojilerin sorunlu uzmanı.

biraz servislere takılmanı tavsiye ederim

664 Mesaj
11 Temmuz 2006; 18:27:36 

Genel olarak avrupa ve japonlardan bahsedilmiş. Amerikanlar nasıl? Daha çok km yapabildiklerini duymuştum.

742 Mesaj
11 Temmuz 2006; 18:28:22 

quote:

quote:

quote:

siz mi?

hatırlatmaların çok hoş

sen vw nin common-rail e geçiceğini bilmeyenlerdensin

senin gibilerle bugüne kadar boşuna tartıştım.

ben otoriteyim demedim ki.senin cümlelerini irdeledim sadece

vw ,mercedes den sonra gelirmişmiş

vw geri kalmış teknolojilerin sorunlu uzmanı.

biraz servislere takılmanı tavsiye ederim

ben c.railde geçeceğini biliyorum.merak etme bir tek sen bilmiyorsun
hatta golf de 1,6 tdi kullanılacak diye o sınıfta dizel araç almıyorum.
çıkacağından yeni kasada kullanılacağından da haberim var

sizinle tartışma olsa olsa boşuna zaman kaybı olur

bu kadar yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bettyonpower -- 11 Temmuz 2006; 18:29:41 >

teknoloji olmada asla...

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2006; 18:34:27 

çok zaman kaybettin o zaman

boş sıralamalarla işim olmaz benim

3444 Mesaj
11 Temmuz 2006; 20:35:49 

quote:

Orjinalden alıntı: asilx

Common rail çok eski bir teknoloji.. fiat falanda bulmadı

fiat katkı yapmış olabilir otomobil dünyasına gelmesinde ama onu da asıl yapan boschtur

History
The common rail system prototype was developed in the late 1960s by Mr. Hiber of Switzerland. After that, Ganser of the Swiss Federal Institute of Technology developed the common rail technology further. In the mid-nineties, Dr. Shohei Itoh and Masahiko Miyaki, of the Denso Corporation, a Japanese automotive parts manufacturer, developed the Common Rail Fuel System for Heavy Duty Vehicles and finally turned into its first practical use on their ECD-U2 common Rail system, which was mounted on the HINO RAISING RANGER truck and sold for general use in 1995. Later in 1997 the German automotive parts manufacturer Robert Bosch GmbH extended its use for passenger cars.

Common rail engines had been used in marine and locomotive applications for some time. The Cooper-Bessemer GN-8 (circa 1942) is an example of a hydraulically operated common rail diesel engine, also know as a modified common rail.

With rising fuel prices throughout the 1990s, a number of companies, including Robert Bosch GmbH, Fiat, Volvo, and MTU, under their MultiJet brandname. The engines are suitable for all types of road car, including small hatchbacks such as the Fiat Panda.

ne commonrail i fiat bulmadımı? abi ingilizcem yok hayrına birisi çevirsin.... ondanmı dünya üzerindeki ilk common rail motorlu araç fiat?

3444 Mesaj
11 Temmuz 2006; 20:39:31 

quote:

gerçekten çok ilginç
bunu öncelikle söyliim.

kardeşim sana şunu söylüyorum TÜRKİYE ŞARTLARINDAKİ EN SAĞLAM DİZEL ESKİ NESİL DİZELLERDİR.... BUA OTOBÜSLERDEN KAMYONLARDAN TUT ESKİ VW DE FİATTA FORDDA DAHİLDİR... YENİ TEKNOLOJİYE GELELİM COMMONRAİL SİSTEMİNDE İSE EN İYİSİ FİAT VE FİAT IN VERDİĞİ SİSTEMLERDİR. ÇÜNKİ FİAT HEM BU SİSTEMLERİ PİYASAYA İLK SÜRMÜŞ HEMDE BU SİSTEMLERİ TÜRKİYE ŞARTLARINA GÖRE SÜREKLİ REVİZE ETMİŞTİR BAK İSTERSEN MYLTİJETE BİZİM AKILLI TAKSICİLER ADINI ÇIKARDI KÖTÜ MAZOT KULLANIP ADAMLAR KÖTÜ MAZOTLA ÇALIŞACAK ŞEKİLDE DİZAYNI DEĞİŞTİ BUNU MERCEDES YAPARMI? AYNI ŞARTLARDA Bİ MERCEDES ARABASINI VER TAKSİCİLERE AYNI MAZOTLA KULLANSINLAR BAKALIM SONUÇ NE?

1564 Mesaj
11 Temmuz 2006; 20:47:28 

dizel fiat motorların su anda dunya çapında çok iyi oldugunu biliyorum..birçok markayada dizel motorlarını veriyorlar..pratikte de bilhassa multijetlerde 400-450 bin km yapmıs doblolar var..ki doblonun bılıyorsunuz aşırı uzun bir geçmişi yok..3 senede yapılmıs kmler bunlar..1 milyon km yapabılecek motorlar.

The Power of Dreams Honda

3664 Mesaj
11 Temmuz 2006; 20:52:19 

1milyon yapmış silverado truck biliyom bi tane,benim lesabre de 650000de

parmağını bastığında izi ayyıldız çıkanlar

494 Mesaj
11 Temmuz 2006; 21:55:15 

bence en iyi motor ve en iyi şanjıman mersedestedir arkadasta 1972 model 280 115 kasa var hala motor saat gibi ve eşşek gibi çekiyor otomatik şanjımanı bu yaşına kadar hiç açılmamış motorda sadece ilk zamanlar hararet sorunu varmış çünkü radyatör alman ilkimine göre yapılmış araba adanada olunca biraz sıcaklarda sorun çıkarmış sonradan düzeltmişler.o yaştaki arabanın motoru bu kadarmı ipeksi düzgün çalışır hayret edersiniz.

3444 Mesaj
12 Temmuz 2006; 11:29:28 

quote:

Orjinalden alıntı: cemy32tr

bence en iyi motor ve en iyi şanjıman mersedestedir arkadasta 1972 model 280 115 kasa var hala motor saat gibi ve eşşek gibi çekiyor otomatik şanjımanı bu yaşına kadar hiç açılmamış motorda sadece ilk zamanlar hararet sorunu varmış çünkü radyatör alman ilkimine göre yapılmış araba adanada olunca biraz sıcaklarda sorun çıkarmış sonradan düzeltmişler.o yaştaki arabanın motoru bu kadarmı ipeksi düzgün çalışır hayret edersiniz.

aynı şekilde daha motoruna anahtar değmemiş 124 var o zaman oda çok kaliteli bi araba...

arkadaşlar bu tarz olaylar aracabinenle ilgilidir.... yapmayın...

2256 Mesaj
12 Temmuz 2006; 11:42:59 

BÜTÜN KOŞULLARIN AYNI OLDUĞUNU KABUL EDERSEK ( MOTOR TEKNOLOJİSİ,BAKIMI,KULLANIM ŞEKLİ...)

BÜYÜK HACİMLİ MOTORLAR KÜÇÜK HACİMLİLERE GÖRE DAHA UZUN ÖMÜRLÜMÜDÜR ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackal78 -- 12 Temmuz 2006; 11:44:17 >

2141 Mesaj
12 Temmuz 2006; 12:11:02 

Evet arkadaşlar fiat commonraili de aştı artık intercoolerıda kullanmaya başladı. Kullanan bilir benzinli arabalara kafa tutuyor namussuz.

Samsung nx 1000 Htc One x 32gb - İpad2 wifi - Samsung rf511 2012 Jetta 1.2 tsi Comfortline - 2012 qashqai 1.6 tekna

591 Mesaj
12 Temmuz 2006; 15:07:18 

sana katılıyorum TAMAMİYLE...

MULTIJET DIZEL BENZİNLİ İLE YARIŞIR...

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
VW POLO 1.2 TDI 3 Silindir 75 Beygir Dizel 2011 Model
••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

462 Mesaj
12 Temmuz 2006; 16:01:52 

çok abartmadık mı multijet i????

merso yu satıp multijet alasim geldi

vınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
demiorum artik benzinim kalmadi.

1074 Mesaj
12 Temmuz 2006; 20:41:26 

quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

namımız aslan olmuşuz destan

3444 Mesaj
12 Temmuz 2006; 20:42:34 

quote:

vay be senide fiatcı yapalımda mercedesten sonra bize baya bi beddua et dimi?

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 20:47:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Fiatci

quote:

vay be senide fiatcı yapalımda mercedesten sonra bize baya bi beddua et dimi?

mercedes alan adam anca çoluğuna çocuğuna punto falan bakar.kendine niye fiat alsın.

401 Mesaj
12 Temmuz 2006; 20:51:24 

quote:

Orjinalden alıntı: Sezgintr

Evet arkadaşlar fiat commonraili de aştı artık intercoolerıda kullanmaya başladı. Kullanan bilir benzinli arabalara kafa tutuyor namussuz.

İntercooler olayı bitirmiştir arkadaşlar. Dizelde fiat bir numara. Bu, gün gibi ortada.

Biraz baktım teknik tablolar filan, piyasanın en verimli motoru. Üstelik 1240 cc. Tam 1300 değil. 90 beygir, 200 tork veriyor. Mazotu da yakmıyor kokluyor. Daha ne olsun. Daha iyisi şamda kayısı.

Ama gel gelelim olay un şeker yağ olayı. Bunların üçü bir türlü biraraya gelip helva olmuyor otomotiv sektöründe. (verimli bir motor, kaliteli bir iç kabin, gözalıcı bir tasarım)

Grande puntoyu inceledim biraz. Gösterge tablosu filan çok basit geldi bana sanki. Ama biraz daha konfor, biraz daha kalite olsa yok satar yok.

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 20:58:50 

zaten yok satıyor.(avrupa),bizde fiyatlar euro sebebiyle yükselince satışlar duruldu

kapasiteyi arttırmaya çalışıyor fiat

Biraz daha konfor biraz daha kalite olsa yeni çıkarıcakları stilo yu satamazlar.

şu nekadar ekmek okadar köfte mantığı oturmuyor

401 Mesaj
12 Temmuz 2006; 21:08:29 

quote:

zaten yok satıyor.(avrupa),bizde fiyatlar euro sebebiyle yükselince satışlar duruldu

Biraz daha konfor biraz daha kalite olsa yeni çıkarıcakları stilo yu satamazlar.

Şöyle düşün, grande puntoda ki tip yeni stiloda olsa daha mı pahalıya çıkacak stilo. İlla tipsiz bir kasayamı kaliteli iç kabin koymak lazım. (Eski stilo için konuşuyorum) Ya da fıstık gibi bir arabaya nispeten basit bir iç mekan. Bu mu düşürüyor maliyeti? Ne kadar düşürüyor? 3 milyar mı 5 milyar mı?

Ne var, 1 milyar fazla olsun, koça boynuzu ağırlık yapmaz, şık bir gösterge paneli koy. Zaten gözümüzün gördüğü 1 metre yer var direksiyonda. Üç kuruş fazla olsun o bir metrelik yer az daha kaliteli olsun ne var yani? Sanki fiyatta uçurum mu olacak? Altın mı kaplatın diyoruz kokpiti?

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 21:15:42 

quote:

Orjinalden alıntı: special123456

quote:

Şöyle düşün, grande puntoda ki tip yeni stiloda olsa daha mı pahalıya çıkacak stilo. İlla tipsiz bir kasayamı kaliteli iç kabin koymak lazım. (Eski stilo için konuşuyorum) Ya da fıstık gibi bir arabaya nispeten basit bir iç mekan. Bu mu düşürüyor maliyeti? Ne kadar düşürüyor? 3 milyar mı 5 milyar mı?

Ne var, 1 milyar fazla olsun, koça boynuzu ağırlık yapmaz, şık bir gösterge paneli koy. Zaten gözümüzün gördüğü 1 metre yer var direksiyonda. Üç kuruş fazla olsun o bir metrelik yer az daha kaliteli olsun ne var yani? Sanki fiyatta uçurum mu olacak? Altın mı kaplatın diyoruz kokpiti?

amaç en düşük maliyete en iyi kaliteyi sunmaktır.

hedef kitle ve fiyatlandırma belirlenir ona göre satılır.

eski stilo değil de grande yi ele alalım.bu araba almanlardan altın direksiyon ödülünü aldı mı?

fiyatına göre kaliteli mi.cevap evet.

Bak kadrana kafayı taktıysan bize gelmeyen sport donanımlarda(spor paket değil)

beyaz kadran mevcut

al arabada bluetoth ve usb den mp3 bağlama blue-me sistem mevcut.bunlar da extra belki sonra gelir

401 Mesaj
12 Temmuz 2006; 21:26:42 

quote:

quote:

quote:

amaç en düşük maliyete en iyi kaliteyi sunmaktır.

hedef kitle ve fiyatlandırma belirlenir ona göre satılır.

eski stilo değil de grande yi ele alalım.bu araba almanlardan altın direksiyon ödülünü aldı mı?

fiyatına göre kaliteli mi.cevap evet.

Bak kadrana kafayı taktıysan bize gelmeyen sport donanımlarda(spor paket değil)

beyaz kadran mevcut

al arabada bluetoth ve usb den mp3 bağlama blue-me sistem mevcut.bunlar da extra belki sonra gelir

Açıkcası internetten incelediğim kadarıyla söylüyorum. Binmedim. Ama resimlerde gösterge kısmı kafayı takacak kadar kalite yoksunu geldi bana. Zaten 1.3 multijet motoru araştırırken denk geldim puntoya.

Motor süper. Ha,,, senin resimde gösterdiğin şekliyle gösterge paneli de harika. Ama niye sadece Türkiye'de olmayan sport modelde. Belki ben süspansiyonu, bilmemnesi farklı olupta 10 milyar pahalı olan sport modelini almayacağım.

Yani akıncı kardeş, tabi ki insanların özel beklentilerini karşılayacak olsalar bin çeşit punto üretmek gerekecek. Demek istediğim genel beğeni sınırlarında olabilirdi.

Benim önceliğimde ön sıralarda konfor kalite geliyor. Eminim çoğu insan içinde önemlidir.

Tabi ki punto toptan kalitesizdir, adidir demiyorum.

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 21:35:49 

valla sen git bir test et.ne konforu ne de kalitesi en yeni çıkan rakiplerinden aşağı değil.ufak işçilik problemleri oldu onlar da düzeltildi.ufacık şeyleri abartıp deve yapanları okumuşsundur.

yol tutuşu falan çok güzel.süspansiyonları sert bulan bile var ki.bu bir fiat.

genelde konfor ağırlık olur yana yatıyor diye eleştirilir.frenler ilk başta biraz alışkanlık istiyor.

konu en iyi motordu.

bu multijet gerçekten iyi makina.

401 Mesaj
12 Temmuz 2006; 21:36:24 

http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/fiat_grandepunto_13multijet/detay.jpg

Linke tıklayıp bahsettiğim gösterge panelini görebilirsiniz. Nasıl resim konuluyordu buraya. Bulamadım ben.

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 21:41:23 

quote:

http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/fiat_grandepunto_13multijet/detay.jpg

Linke tıklayıp bahsettiğim gösterge panelini görebilirsiniz. Nasıl resim konuluyordu buraya. Bulamadım ben.

farları yakınca falan böyle flaş patlamış gibi çirkin durmuyor.merak etme.

beyaz kadran gelseydi daha iyi olurdu tabi

1074 Mesaj
13 Temmuz 2006; 9:39:24 

bence bu grandepunto çok güzel ben bu fiatların içersinde en çok grandepunto yla stilio yu seviyorum

2141 Mesaj
13 Temmuz 2006; 13:01:32 

Bence göstergelerden daha çok araba kullanan için sürekli dokunduğun direksiyon ve vites topuzu deri kaplanmış. Müthiş bi olay elini hiç terletmiyor. Yemişim göstergesini.

Arkadaşlar burası motor karşılaştırması bence çok ileri gittik.

Samsung nx 1000 Htc One x 32gb - İpad2 wifi - Samsung rf511 2012 Jetta 1.2 tsi Comfortline - 2012 qashqai 1.6 tekna

1074 Mesaj
13 Temmuz 2006; 17:34:07 

quote:

Bence göstergelerden daha çok araba kullanan için sürekli dokunduğun direksiyon ve vites topuzu deri kaplanmış. Müthiş bi olay elini hiç terletmiyor. Yemişim göstergesini.

Arkadaşlar burası motor karşılaştırması bence çok ileri gittik.

5747 Mesaj
13 Temmuz 2006; 18:42:48 

tabiki tartışmaya bile gerek yok MERCEDES-BENZ bu işin öncüsüdür hem benzin olarak hemde dizel olarak ondan üstün yok

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2006; 18:56:34 

KATILIYORUM MERCEDES C220 DİSEL MOTORU DİZELLERIN BABASI OLARAK BILINMEKTEDIR
MERCEDESC220 VE 270DEKİ 2,2VE2,7 LİTRELIK MAKINELER AYNI HACIMDEKI MAKINELERDEN COK DAHA FAZLA TORQ URETIRLER 2,7LT MOTOR 400 NIVTON METRE TORQ URETIR DEVASA BIR GU BU
AYRICA COMMONRAILY MOTOR TEKNOLOJISI ILE CALISMAKTADIR
0403 MOTORLARININDA NEKADAR UZUN YOL YAPABILDIKLERINI SOYLEMEYE GEREK BILE YOK TUR MILYONLARCA KM YOL GIDER DAYANIKLILIKTA DİZEL İŞİNDE MERCEDES SU ARALAR VE UZUN ZAMANDIR LIDER KONUMDADIRBNCE

652 Mesaj
13 Temmuz 2006; 19:08:46 

Benzinlide Japon arabaları,tabi Mercedes ve BMW de var. Dizelde ise Audi ve Nissan diyebilirim...

Fotoğraf, kişinin kendine yakışanı giymesidir. Fotoğraf, sanatçının anlatmak istediği bir konuyu, yazarak okuyucuya iletmek istediği bir kompozisyonu, bir öyküyü, bir düşünceyi, kelimelere başvurmadan, Yaradan'ın insanoğluna bahşetiği hârikulade bir nimet olan camın işlenmesi, metalin uygun şekle sokulması, gümüş tuzları ve bromürle yahutta sayısal algılayıcıyla şekillenerek, kelimeler kullanılmadan anlatılmak istenen duygu ve düşünceyi kareler halinde izleyiciye aktarması demektir...

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2006; 19:22:48 

quote:

Orjinalden alıntı: diesel_man

Benzinlide Japon arabaları,tabi Mercedes ve BMW de var. Dizelde ise Audi ve Nissan diyebilirim...

Doğru zaten audi ve nissanın benzinlileri çok dandik

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2006; 19:41:01 

quote:

HEM ADIN DISEL HEMDE MERCEDESI YOK SAYIYOSUN BU NASIL DISELCILIK KARDES ANLAMADIM DORUSU ADAMLAR ARABANIN ÖMRÜ BOYUNCA GARANTI VERIYOLAR

652 Mesaj
13 Temmuz 2006; 20:07:15 

Mercedes'i yazmaya gerek görmedim çünkü hakkında yorum yapmaya gerek yok
Sadece diğerleri tartışılır Çünkü hangi markanın hem dizel olup hem de spor modeli var başka???

Fotoğraf, kişinin kendine yakışanı giymesidir. Fotoğraf, sanatçının anlatmak istediği bir konuyu, yazarak okuyucuya iletmek istediği bir kompozisyonu, bir öyküyü, bir düşünceyi, kelimelere başvurmadan, Yaradan'ın insanoğluna bahşetiği hârikulade bir nimet olan camın işlenmesi, metalin uygun şekle sokulması, gümüş tuzları ve bromürle yahutta sayısal algılayıcıyla şekillenerek, kelimeler kullanılmadan anlatılmak istenen duygu ve düşünceyi kareler halinde izleyiciye aktarması demektir...

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2006; 20:20:55 

quote:

Mercedes'i yazmaya gerek görmedim çünkü hakkında yorum yapmaya gerek yok
Sadece diğerleri tartışılır Çünkü hangi markanın hem dizel olup hem de spor modeli var başka???

Kazlar yandı amaa burnuma pis kokular geliyor

796 Mesaj
13 Temmuz 2006; 21:08:08 

En iyi motor bence Harley Davidson. Triumph ta çok iyi. Sonra Dogu Asyalilar gelir; Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki,... BMW R1150RT motorlari da çok güzel. Peugeot mobiletleri ve öbür scooterlar motorlu bisiklet tabi, onlari saymiyorum.

~ ~
... AŞIRI HIZA SON ...

1074 Mesaj
14 Temmuz 2006; 12:55:52 

benzinde japon otoları, dizelde mercedes i herkes biliyo zaten

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2006; 13:17:04 

Benzinlide Japon Japonda Mazda

1220 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
tourneo
14 Temmuz 2006; 14:40:33 

dizelde bmw benzinlide honda

2011 Opel Astra 1.4T Cosmo 2008 Opel Astra cdti njoy
CANON EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

488 Mesaj
14 Temmuz 2006; 14:55:27 

Dissel de Almanlar rakipsiz ama benzinde Japonlar,hemen aklıma Honda geliyor..

119 Mesaj
14 Temmuz 2006; 15:18:31 

abd de honda accord kullanan biri honda'ya mektup yazmis.arabam 450 000 bin milde ve debrijay balatasi degismedi,yenisini alsam indirim yaparmisiniz diye.toyota camry de reklamlarinda 200 000 bin mile kadar sorunsuz araba sloganini kullanan tek firma.

bi de su var,6 ve 8 silindirli motorlar 4 lere gore cok daha uzun omurlu.

1074 Mesaj
14 Temmuz 2006; 17:35:08 

valla çok süper yaa 450.000 mil yani 720.000 km yapıyo acaba bi 450.000 mil daha gider mi

462 Mesaj
15 Temmuz 2006; 8:55:09 

bence gider hacı

vınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
demiorum artik benzinim kalmadi.

3665 Mesaj
15 Temmuz 2006; 10:20:53 

Tabii ki MerCeDeS Motorları

11047 Mesaj
15 Temmuz 2006; 10:41:29 

quote:

quote:

İntercooler olayı bitirmiştir arkadaşlar. Dizelde fiat bir numara. Bu, gün gibi ortada.

Biraz baktım teknik tablolar filan, piyasanın en verimli motoru. Üstelik 1240 cc. Tam 1300 değil. 90 beygir, 200 tork veriyor. Mazotu da yakmıyor kokluyor. Daha ne olsun. Daha iyisi şamda kayısı.

haklısın

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1831 Mesaj
15 Temmuz 2006; 11:01:56 

Dizelde ISUZU 'nun motorlar 1.500.000 km yi devirmiş daha motoru ellenmemiş bir sürü ISUZU var piyasada.Bunu herkes kabul ediyor. Dizelde ve benzinlide motor hacmi ne kadar büyürse ve motor ne kadar az devir çevirirse o kadar az yıpranır.

Benzinde ise GM ve Mercedes'in motorları.. Bildigim hala motoru açılmamış milyon km devirmiş 60-70 model Chevy ve Mersolar var..

1831 Mesaj
15 Temmuz 2006; 11:04:35 

Dizelde ISUZU 'nun motorlar 1.500.000 km yi devirmiş daha motoru ellenmemiş bir sürü ISUZU var piyasada.Bunu herkes kabul ediyor. Dizelde ve benzinlide motor hacmi ne kadar büyürse ve motor ne kadar az devir çevirirse o kadar az yıpranır.

Benzinde ise GM ve Mercedes'in motorları.. Bildigim hala motoru açılmamış milyon km devirmiş 60-70 model Chevy ve Mersolar var..

1306 Mesaj
7 Ekim 2006; 2:44:35 

MAN 2,000,000KM GİDEBİLİYOR MOTORU MERCEDES 1,000,000YAPAMIYOR DİĞERLERİDE ÖYLE

sony slt alpha 37
sony xperia s
2005 hilux
Sayfa:   <<      [2]      >>
Sayfa: <<      [2]      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar