Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti lehime karar verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
17.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokia E6 telefonum aldığım günden beri donuyodu, Tüketici Hakem Heyetine gittim lehime karar çıktı para iadesi olarak.
    Şimdi ne yapmalıyım, şirketi arayıp paramı verin mi demeliyim, yoksa 15 gün itiraz hakları varmış, bu 15 günün geçmesini mi beklemeliyim.
    Eğer ödemezlerse İcraya başvurmak için ihtar mı çekmem gerekir ?

• İhtarname çek, hakem heyeti kararını da ekle.
  • one man one engine kullanıcısına yanıt
    ihtarnameyi 15 gün bekledikten sonra mı çekmeliyim yoksa hemen mi
  • Hemen çek diyeceğim ama bir avukata danışman iyi olur....Acele et bence...
  • karar lehine çıkmış zaten ihtarname fala çekmeye gerek yok. Ve 15 gün yasal bekleme süresi var. karar yasal olarak onlara ulaşması lazım ondan 15 gün bekleyeceksin. Ve bu arada senin fatura ücretin thh parasal sınırın altındaysa muhtemelen altındadır. Eğer parasal sınırın altındaysa haciz bile götürebilirsin ve paranı alırsın. Ama onlar pek bunu göze almazlar verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mh. kullanıcısına yanıt
    işte şimdi onlar düşünsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

işte şimdi onlar düşünsün

benim ne kadar uğraşarak nokiadan paramı nasıl aldığımı ve başımdan geçenleri okumanı tavsiye ederim. mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=48121677

• mh. kullanıcısına yanıt
    okudum yazıyı allahtan memlekette hukuk var.
    benimki parasal sınırın altında, inşallah ödememe gibi bi hata yaparlar da icraya veririm, biraz daha masraf açılsın...
  • quote:

benimki parasal sınırın altında, inşallah ödememe gibi bi hata yaparlar da icraya veririm, biraz daha masraf açılsın...

15 günden sonra hemen paranı iste hiç bekleme.. Ve belki sana bugün yarın diye süreyi biraz uzata bilirler ama sen hiç taviz verme parnı iste mırın kırın ediyorlarsa kararlı bir şekilde konuş zaten seve seve verecekler ama onların maksadı biraz fsha oyalamak olabilir ams sen fırsat verme biraz önce paranı almaya bak..

• quote:

Orijinalden alıntı: mh.

quote:

seve seve verecekler

onlara heyet kararının ulaşıp ulaşmaması beni ilgilendirmez sanırım, ilan ediliyo heralde biyerlerde karar, yoksa adam zaten alsa bile benim elime geçmedi diyebilir çünkü adi postayla gidiyo heralde karar. Ben bana ulaşan karardan sonra 15 gün bekliyecem...

Seve seve vermezlerse napıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 29 Ağustos 2013; 10:10:27 >

• Hocam ben ayrıca kararı bilgisayarda taratıp email ilede gönderdim.
    Umarım satıcı mahkemede aksini idda ederse (elime ulaşmadı derse) email bir kanıt olarak kabul edilir.
    Yoksa dedğiniz doğru elime ulaşmadı deme ihtimali çok yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleeve0066

Hocam ben ayrıca kararı bilgisayarda taratıp email ilede gönderdim.
    Umarım satıcı mahkemede aksini idda ederse (elime ulaşmadı derse) email bir kanıt olarak kabul edilir.
    Yoksa dedğiniz doğru elime ulaşmadı deme ihtimali çok yüksek

hocam şöyle oldu aradım satıcı firmayı karar ellerine ulaşmış, nokia itiraz edin demiş tüketici mahkemesinde satıcı firma da itiraz etmiş.
    Geçen hafta bana Ankara 11. Tüketici Mahkemesinden "ön inceleme tespit tutanağı" diye bişey geldi, davacı firmanın dilekçesi var içinde. Ama gelen tutanakta mahkeme tarihi ve duruşmanın ne zaman yapılacağı yazmıyo... valla bilemedim mahkeme ne zaman olcak e-devletten girip bakıcam orda gözüküyo tarafı olduğumuz davalar....
  • sleeve0066 S kullanıcısına yanıt
    hocam ayrıca öğrendiğim kadarıyla, hakem heyetleri kararları şirketlerin ticaret sicilinde yazılı adreslerine gönderiliyomuş, gönderildikten sonra da alıp almamaları önemli değil çünkü bu şekildeki hakem heyeti kararları yada mahkeme kararları biyerde ilan edilip bildirilmiş sayılıyomuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 4 Ekim 2013; 20:16:14 >
  • Arkadaşlare merhaba
    Bugün satıcıyı aradım tebligat elinize ulaştımı dedim ''hayır ulaşmadı dedi''
    Üstelik adamın tavrı gayet rahat göndeririz alırız servisten diyor. Ben şimdi bu adama telefonu gönderirsem bu sefer elimde hiç bişey kalmayacak.
    Ne yapmalıyım tavsiyeniz varmı?
  • quote:

hocam ayrıca öğrendiğim kadarıyla, hakem heyetleri kararları şirketlerin ticaret sicilinde yazılı adreslerine gönderiliyomuş, gönderildikten sonra da alıp almamaları önemli değil çünkü bu şekildeki hakem heyeti kararları yada mahkeme kararları biyerde ilan edilip bildirilmiş sayılıyomuş

Hocam merhabalar
    Mahkeme sonucu ne oldu alabildiniz mi paranizi?

• SEYTANTUYLU kullanıcısına yanıt
    henüz karar bana tebliğ edilmedi ama 1 hafta önce lehime sonuçlandı. firmayla konuştuk ama henüz parayı almadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.