Tüketici Hakem Heyeti lehime karar verdi
15 Cevap1265 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

403 Mesaj
28 Ağustos 2013; 16:35:39 

Nokia E6 telefonum aldığım günden beri donuyodu, Tüketici Hakem Heyetine gittim lehime karar çıktı para iadesi olarak.
Şimdi ne yapmalıyım, şirketi arayıp paramı verin mi demeliyim, yoksa 15 gün itiraz hakları varmış, bu 15 günün geçmesini mi beklemeliyim.
Eğer ödemezlerse İcraya başvurmak için ihtar mı çekmem gerekir ?

"Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin" Metin Oktay

3229 Mesaj
28 Ağustos 2013; 21:31:32 

İhtarname çek, hakem heyeti kararını da ekle.

403 Mesaj
28 Ağustos 2013; 22:11:21 

ihtarnameyi 15 gün bekledikten sonra mı çekmeliyim yoksa hemen mi

Bu mesajda bahsedilenler: one man one engine

"Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin" Metin Oktay

3229 Mesaj
28 Ağustos 2013; 22:39:57 

Hemen çek diyeceğim ama bir avukata danışman iyi olur....Acele et bence...

1039 Mesaj
29 Ağustos 2013; 0:45:35 

karar lehine çıkmış zaten ihtarname fala çekmeye gerek yok. Ve 15 gün yasal bekleme süresi var. karar yasal olarak onlara ulaşması lazım ondan 15 gün bekleyeceksin. Ve bu arada senin fatura ücretin thh parasal sınırın altındaysa muhtemelen altındadır. Eğer parasal sınırın altındaysa haciz bile götürebilirsin ve paranı alırsın. Ama onlar pek bunu göze almazlar verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

403 Mesaj
29 Ağustos 2013; 8:39:13 

işte şimdi onlar düşünsün

1039 Mesaj
29 Ağustos 2013; 9:03:13 

quote:

Orijinalden alıntı: he_man

işte şimdi onlar düşünsün

benim ne kadar uğraşarak nokiadan paramı nasıl aldığımı ve başımdan geçenleri okumanı tavsiye ederim. mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=48121677

403 Mesaj
29 Ağustos 2013; 9:27:35 

okudum yazıyı allahtan memlekette hukuk var.
benimki parasal sınırın altında, inşallah ödememe gibi bi hata yaparlar da icraya veririm, biraz daha masraf açılsın...

1039 Mesaj
29 Ağustos 2013; 9:43:18 

quote:

okudum yazıyı allahtan memlekette hukuk var.
benimki parasal sınırın altında, inşallah ödememe gibi bi hata yaparlar da icraya veririm, biraz daha masraf açılsın...

15 günden sonra hemen paranı iste hiç bekleme.. Ve belki sana bugün yarın diye süreyi biraz uzata bilirler ama sen hiç taviz verme parnı iste mırın kırın ediyorlarsa kararlı bir şekilde konuş zaten seve seve verecekler ama onların maksadı biraz fsha oyalamak olabilir ams sen fırsat verme biraz önce paranı almaya bak..

403 Mesaj
29 Ağustos 2013; 10:06:14 

quote:

Orijinalden alıntı: mh.

seve seve verecekler

onlara heyet kararının ulaşıp ulaşmaması beni ilgilendirmez sanırım, ilan ediliyo heralde biyerlerde karar, yoksa adam zaten alsa bile benim elime geçmedi diyebilir çünkü adi postayla gidiyo heralde karar. Ben bana ulaşan karardan sonra 15 gün bekliyecem...

Seve seve vermezlerse napıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 29 Ağustos 2013; 10:10:27 >

16 Mesaj
4 Ekim 2013; 18:07:07 

Hocam ben ayrıca kararı bilgisayarda taratıp email ilede gönderdim.
Umarım satıcı mahkemede aksini idda ederse (elime ulaşmadı derse) email bir kanıt olarak kabul edilir.
Yoksa dedğiniz doğru elime ulaşmadı deme ihtimali çok yüksek

403 Mesaj
4 Ekim 2013; 20:10:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sleeve0066

Hocam ben ayrıca kararı bilgisayarda taratıp email ilede gönderdim.
Umarım satıcı mahkemede aksini idda ederse (elime ulaşmadı derse) email bir kanıt olarak kabul edilir.
Yoksa dedğiniz doğru elime ulaşmadı deme ihtimali çok yüksek

hocam şöyle oldu aradım satıcı firmayı karar ellerine ulaşmış, nokia itiraz edin demiş tüketici mahkemesinde satıcı firma da itiraz etmiş.
Geçen hafta bana Ankara 11. Tüketici Mahkemesinden "ön inceleme tespit tutanağı" diye bişey geldi, davacı firmanın dilekçesi var içinde. Ama gelen tutanakta mahkeme tarihi ve duruşmanın ne zaman yapılacağı yazmıyo... valla bilemedim mahkeme ne zaman olcak e-devletten girip bakıcam orda gözüküyo tarafı olduğumuz davalar....

403 Mesaj
4 Ekim 2013; 20:15:07 

hocam ayrıca öğrendiğim kadarıyla, hakem heyetleri kararları şirketlerin ticaret sicilinde yazılı adreslerine gönderiliyomuş, gönderildikten sonra da alıp almamaları önemli değil çünkü bu şekildeki hakem heyeti kararları yada mahkeme kararları biyerde ilan edilip bildirilmiş sayılıyomuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 4 Ekim 2013; 20:16:14 >

16 Mesaj
10 Ekim 2013; 14:35:06 

Arkadaşlare merhaba
Bugün satıcıyı aradım tebligat elinize ulaştımı dedim ''hayır ulaşmadı dedi''
Üstelik adamın tavrı gayet rahat göndeririz alırız servisten diyor. Ben şimdi bu adama telefonu gönderirsem bu sefer elimde hiç bişey kalmayacak.
Ne yapmalıyım tavsiyeniz varmı?

181 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hagi5110
2 Haziran 2014; 17:50:39 

quote:

hocam ayrıca öğrendiğim kadarıyla, hakem heyetleri kararları şirketlerin ticaret sicilinde yazılı adreslerine gönderiliyomuş, gönderildikten sonra da alıp almamaları önemli değil çünkü bu şekildeki hakem heyeti kararları yada mahkeme kararları biyerde ilan edilip bildirilmiş sayılıyomuş

Hocam merhabalar
Mahkeme sonucu ne oldu alabildiniz mi paranizi?

PSN:SEYTANTUYLU-TR
GAMERTAG:SEYTANTUYLU TR
STEAM ID:SEYTANTUYLU89

403 Mesaj
2 Haziran 2014; 20:41:50 

henüz karar bana tebliğ edilmedi ama 1 hafta önce lehime sonuçlandı. firmayla konuştuk ama henüz parayı almadım

Bu mesajda bahsedilenler: SEYTANTUYLU

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » Diğer Konular ve Modeller » Tüketici Hakem Heyeti lehime karar verdi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297