Şimdi Ara

Windows 8.1 RTM hazır; 18 Ekim'de Windows Mağazası'ndan yayınlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 8.1 RTM hazır; 18 Ekim'de Windows Mağazası'ndan yayınlanıyor

Redmond'lı yazılım devi Microsoft, bir süredir geliştirme çalışmalarını yürüttüğü Windows 8.1'de sona gelindiğini açıkladı.ABD saatiyle bugün sabah yapılan açıklamada Windows 8.1 RTM sürümünün yani son kullanıcıya sunulacak olan sürümünün dağıtıma hazır olduğu ifade edildi.

Bu gelişmeyle birlikte 27 Ağustos (bugün) ve sonrasında üretilen PC'ler, Windows 8'in en yeni sürümü Windows 8.1 ile birlikte gelecek. Windows 8.1'in son kullanıcı ( tüm Windows 8 kullanıcıları) için Windows Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak yayınlanması ise 18 Ekim'de gerçekleşecek. Ayrıca bu tarihten itibaren Windows 8.1’li cihazlar yine teknoloji mağazalarında raflardaki yerini alacak.

Geleneksel yaklaşımlarında birkaç yılda bir pazara yeni sürüm sunmayı benimsediklerine dikkat çeken Microsoft Türkiye'nin Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, kullanıcı alışkanlıklarının değişmesiyle günümüzde birçok farklı beklentiyi aynı anda karşılamaları gerektiğine dikkat çektiği açıklamasında şunları söyledi:

"(Değişen şartlar) nedeniyle hem ürün hayat döngüsünü kısaltmamız, hem de donanım iş ortaklarımızla eskisinden çok daha yakın çalışmaya ihtiyacımız var. Biz Windows 8.1 RTM sürümüyle temel Windows deneyimini en iyi hale getirdik, ama biliyoruz ki donanım iş ortaklarımız ürünlerinde yer alan farklı özelliklerle bizim sunduğumuz deneyimi daha da ileri taşıyacaklar. Önümüzdeki aylarda en küçük tabletlerden, 2’si 1 arada cihazlara kadar Windows 8.1 ile çalışmak için tasarlanmış güçlü, farklı ve yaratıcı ürünlerin piyasaya çıktığını göreceksiniz. Windows 8.1’in kullanıcılarla buluşacağı tarih olan 18 Ekim’e kadar üreticilerle yakın çalışmalarımızı sürdürerek, tercih edeceğiniz tüm cihaz tiplerinde en iyi Windows deneyimini sizlere sunacağız."

Microsoft'un "tüketicilerin istekleri doğrultusunda Windows 8'i baz alarak daha fazlasını sunuyor" dediği Windows 8.1, kişiselleştirme, efsane başlat menüsü, arama, önyüklü uygulamalar, dokunmatik kullanım, Internet Explorer 11, Windows Mağazası deneyimi ve bulut hizmetlerine bağlantı gibi konularda birçok yenilikle geliyor.

• Windows Phone 8.1'den bir haber versinler artık.

• Baslat butonunu geri getirdiler ama basinca metro ile masaustu arasinda gecis yapiyor. Baslat menusunu acmiyor. Ne anladim ben bu isten?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

Baslat butonunu geri getirdiler ama basinca metro ile masaustu arasinda gecis yapiyor. Baslat menusunu acmiyor. Ne anladim ben bu isten?

Sorma hocam ya. Sadece tablet olan dokunmatik bilgisayarlarda metro arayüzü dayat kimse birşey demiyor. Hatta daha iyi olur dokunmatik panelde metro arayüzünü kullanmak çok güzel ve kullanışlı.

Ama iş masaüstü bilgisayarlarda FARE ve KLAVYE ile metro arayüzünü kullanmaya geldimi UI kullanıcıya eziyet ediyor. Soldan sağa fareyi çekmeler yukarı aşşağı indirmeler.

Microsoft şu dayatma politikasından kurtulamadı. Sanki opsiyon sunsa ölecek.

Şimdi "yeniliğe niye karşısınız" diye çığılık atanlar toplanır gene. Aga yenilik zaten kullanışlı ve yararlıysa kullanıcı niye sevmesin ki? Beyniniz basmıyor mu buna? Yenilikle Dayatma Politikası arasında KALIN bir çizgi var.

• ama başlat menüsü yok x)

• Hocam metro Mouse tekerleğiyle rahat kullanılıyo

• quote:

Baslat butonunu geri getirdiler ama basinca metro ile masaustu arasinda gecis yapiyor. Baslat menusunu acmiyor. Ne anladim ben bu isten?

Yahu şu başlat menüsü olayına ne kadar takıldınız. Ne var bu başlat menüsünde bu kadar? Duyan da insanlar 24 saatini başlat menüsünde gezerek harcıyor sanır. Evet ilk başta ben de yadırgadım. Fakat kullandıkça anladım ki çok da gerekli olmayan bir şeymiş. Şu an eksikliğini hiç hissetmiyorum doğrusu.

• Hay sizin baslat menunuze..

Mouse u saga götür araya tıkla bu kadar mı zor?

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Hay sizin baslat menunuze..

Mouse u saga götür araya tıkla bu kadar mı zor?

Ona bile gerek yok. Metroyu açınca direk yazmaya başlayarak arayabiliyosun
  • netro arayüzü aslında masaüstü gibi yapsalar güzel olur ben mesela kendime göre düzenledim ama mesela resim dosyalarını falanda koyabilsem oraya ne biliyim word dosyalarını sonra tam ekran nedir abi ya öyle saçma şey mi olur aşağıdaki çubuk kalsın... ben chrome u açıyorum metro arayüzünden masaüstü versiyonunu önce masaüstüne gidiyo sonra açılıyo böyle saçmalık olmaz ya tonlarca mühendissin kimsenin aklına bu kolaylıklar gelmiyomu

• Başlatsız sisteme sistem demem...
  • aman asimile olduk bizde :D ya zaten pek kullanmazdım bişi kayboldumuda win q win f gibi kısayollar hayat kurtarıyor şimdi saldım artık metroyu direk atlıyom başlatta zaten çok gerekli degilmiş onu farkettim şimdi arayüze baksanız... çöp mübarek korkuyom girmeye gezmeye :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheShadow

quote:

Yahu şu başlat menüsü olayına ne kadar takıldınız. Ne var bu başlat menüsünde bu kadar? Duyan da insanlar 24 saatini başlat menüsünde gezerek harcıyor sanır. Evet ilk başta ben de yadırgadım. Fakat kullandıkça anladım ki çok da gerekli olmayan bir şeymiş. Şu an eksikliğini hiç hissetmiyorum doğrusu.

Metro arayuzundeki uygulama ile masaüstündeki uygulama birbirinden farklı çalışıyor. Ne kadar saçma. Aynı isimde 2 farklı uygulama

• Hazır diyor, sonra da 18 Ekim diyor, ki daha Ağustostayız. Tebrik.

• Sen metro arayüzünü dayattıkça size opsiyon falan yok başlat menüsüde koysam metro arayüzüne açılır dedikçe yıllardır bilgisayarı aynı yerden kapatmaya alışmış insanlara öyle bi seferde kapanmaz şöyle üç beş yere tıkla kendine gelirsin zaten fare de neymiş ilerde dokunmatik monitör alırsın ordan dürtersin kafasıyla, ondan sonra niye insanlar pc almıyor alanda niye windows 7 ye dönüyor sebebini düşünür durursun.

• Hazır 8.1 arifesindeyken güzel bir indirim yapsalar çok hoş olur. Çıkış zamanı olan indirimlerden yararlanamamıştım.

• TheShadow kullanıcısına yanıt
    aynı benim dediğim şey birkaç gün kullanınca çok iyi geliyor, herşeye ulaşmak daha kolay artık eski başlat menüsü zaman kaynıydı onu anladım resmen..

güncelleme bizim için ücretsiz gelecek madem çok iyi olmuş.
  • bir sorum var
    eğer şuan hazır durumdaysa mağazadan developer preview'ı kursak dağıtılacak sürümü mü elde etmiş oluyoruz

şu olayhttp://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/preview-download

• bi kere o başlat butonu ve klasik başlat menüsü olacak. metro arayüzünü istemiyoruz biz. başlata tıklayınca 7 deki gibi ufak bir yer açılsın oradan programımızı seçip açalım istiyoruz. windows 8 kadar kullanışsız bir işletim sistemi görmedim. pc alamıyorum yemin ederim.

• Dark Shade kullanıcısına yanıt
    inan bana vakit kaybı olur hatta hangi program olduğunu bulana kadar yorulursun.

metroda tek tıkla herşey önüne seriliyor ordan tıklıyorsun.. ha bulamadın mı ? yine tek tıklam metroyu aç aramak istediği programın ilk harflerini yazdığın anda arama filtre liyor ve tak karşında.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.