Şimdi Ara

25-30 bin TL CİVARI GENÇ İŞİ ARABA ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
6.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "1 - 1.5 ay içinde" alınmak üzere araba aramaya başladık.
    20 yaşındayım, öğrenciyim.. 2011 temmuzdan beri ehliyetim var, ufak tefek şeyler haricinde kazam yok fakat ciddi kazalardan kıl payı kurtardım, bunlar ders oldu diyebilirim.

konuya gelirsek; üniversite 2.sınıftayım.
    -okul ve evim arası mesafe git-gel 10 km x 8 = 80km, haftada 3 gün sanayiye iş öğrenmek amaçlı giderim 20km x 6 = 120km , 2 kere de çarşıya insem 15km x 4= 60 km + tatiller, gezmeler

***yani yıllık 10-15 bin km civarı yol yaparım*** (bu sene sırf ankara ya gidip gelerek otobüsle 15 bin km yaptım)

25-30 bin limitli

1)yakıt makul olmalı,
    2)servis ağı, parça sıkıntısı olmamalı,
    3)yürütmesi masraflı olmamalı,
    4)araba eski olmamalı (2005 ve üzeri düşünüyoruz)
    5)zırt pırt arıza çıkarmasın bir de
    6)güvenlikte çok önemli

*aracın dizel olması tercih sebebi benim için.illa dizel demiyorum ama.
    *b,c,d sınıfı her öneriye açığız
    teşekkürler

-diğer öneri konularını okudum, karar veremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 9 Eylül 2013; 16:04:33 >

• 30 binden biraz daha artırabilirseniz civic

25-30 bin TL CİVARI GENÇ İŞİ ARABA ÖNERİSİ
  • artırabiliriz sanırım ama ben artırmak istemiyorum açıkçası fazla yük olmamak için..
    taş çatlasa 31-32 diyelim yani.. o fiyatlara düzgün fd6 gelir mi şüpheliyim bir de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 27 Ağustos 2013; 18:53:45 >
  • fiat bravo
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    1.4 tjet bravolara baktım, lpg'ye pek yanaşmadı ailem, 1.6 multijetler de biraz bütçeyi zorlar gibiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Emir

1.4 tjet bravolara baktım, lpg'ye pek yanaşmadı ailem, 1.6 multijetler de biraz bütçeyi zorlar gibiydi

iyi bir araştırma ile temiz bir bravoyu rahat alabilirsin ama almışken sport styl yada emotion al donanım olark yok yok.
  • Auris bütün kriterlerini karşılayan araba.Temizinden bir tane al ve 5 sene bin derim.Ufak tefek dış modifikadyonlarla kendi zevkine göre bişeyler çıkartırsın ortaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    30 civarına 1-2 parça boyalısı gelir mi dersiniz?
  • 58_transporter_58 kullanıcısına yanıt
    1.4 d-4d 2007 model civarı oluyordu sanırsam, baktık onlarada temizini pek göremedik, corollalara ne dersiniz peki?

• O paraya en iyi genç işi araba tartışmasız Alfa Romeo 147 dir, mesajım bulunsun düşünürseniz pc ye geçince sorularınızı cevaplarım.

• quote:

"babamın arayıp, araba bakıyormusun kendine? ağustos sonu dememiş miydik? git gez, dolaş, beğendiğin olursa haber ver " demesi üzerine "1 - 1.5 ay içinde" alınmak üzere araba aramaya başladık. 20 yaşındayım, öğrenciyim.. 2011 temmuzdan beri ehliyetim var, ufak tefek şeyler haricinde kazam yok fakat ciddi kazalardan kıl payı kurtardım, bunlar ders oldu diyebilirim.

konuya gelirsek; üniversite 2.sınıftayım.
    -okul ve evim arası mesafe git-gel 10 km x 8 = 80km, haftada 3 gün sanayiye iş öğrenmek amaçlı giderim 20km x 6 = 120km , 2 kere de çarşıya insem 15km x 4= 60 km + tatiller, gezmeler

***yani yıllık 10-15 bin km civarı yol yaparım*** (bu sene sırf ankara ya gidip gelerek otobüsle 15 bin km yaptım)

-pahalı araba istemiyorum bu yüzden 25-30 bin limit koydum (f/p olayı açısından)

1)yakıt makul olmalı,
    2)servis ağı, parça sıkıntısı olmamalı,
    3)yürütmesi masraflı olmamalı,
    4)araba eski olmamalı (2005 ve üzeri düşünüyoruz)
    5)zırt pırt arıza çıkarmasın bir de
    6)güvenlikte çok önemli

*aracın dizel olması tercih sebebi benim için.illa dizel demiyorum ama.
    *b,c,d sınıfı her öneriye açığız
    teşekkürler

-diğer öneri konularını okudum, karar veremedim

Performansa çok fazla meraklı değilseniz 30-35 bin tl arası 90 hp cam tavanlı Grande Punto lara bakabilirsiniz hem az yakar hemde donanımı yüksek olur o paralara temizliğide güzel olur.
    Not: performansı kötüde değil ama iyide değil en azında Focusların 90 lıklarıyla corollalarla filan aynı.

lpg biraz 2. planda, güvenilir bulmuyor aile
  • teşekkür ederim fakat alfaların servis ağı konusunda sıkıntılı olması nedeniyle yanaşamıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 27 Ağustos 2013; 19:21:12 >
  • kopukabuzer K kullanıcısına yanıt
    performans ön planda değil ancak kötü olmaması daha iyi olur..
  • quote:

lpg biraz 2. planda, güvenilir bulmuyor aile

anladım o zman mj bakın derim. lpg olsaydı alfa romeo 147de güzel ama siz lpg istemiyorsunuz anlaşılan. dizel eski kasa i30 lara falanda bakın bence.
    valla benim için sorun yokta aile istemiyor işte, tek erkek çocuk ve en küçük olunca..
  • hb opel astra tam genç işi
  • quote:

valla benim için sorun yokta aile istemiyor işte, tek erkek çocuk ve en küçük olunca..

lpg bir ön yargıdır ama yıkarsan lpg candır gerçekten. bence yıkmaya çalış lpgli olunca daha az para ile daha dolu arabayı alabilirsin.
  • Tuğberk01 T kullanıcısına yanıt
    1.3 cdti mı?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.