Şimdi Ara

Sony, E-Mount lens ailesini üç yeni model ile genişletti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony, E-Mount lens ailesini üç yeni model ile genişletti

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden Sony, fotoğraf sektörüne verdiği desteği kesmiyor ve ürün gamını yeni modeller ile geliştirmeye devam ediyor. Gün içerisinde E-Mount bağlantı yapısına sahip yeni NEX-5T ve A3000 fotoğraf makinelerin duyuran firma, aynı zamanda bu sistemler ile uyumlu olarak hazırladığı Zeiss 16-70mm F4 OSS, 18-105mm F4 G ve siyah 50mm F1.8 lens modellerini de resmi olarak duyurdu.

NEX kamera sistemleri ve artık NEX tabanlı DSLR görünümlü A3000 modeliyle de uyumlu olarak kullanılabilecek lensler, Sony'nin OSS (Optical SteadyShot) adını verdiği dahili görüntü sabitleme teknolojisini içeriyorlar ve üst seviye gövde yapısıyla geliyor. Duyurulan lenslerden tam adıyla Carl Zeiss Vario-Tessar T* 16-70mm F4 ZA OSS, kullanıcılara 4 kat yakınlaştırma imkanı veriyor. Oldukça taşınabilir bir yapıda geliştirilen lens, genel olarak manzara ve porte çekimleri için ideal bir aralık sunuyor ve özel "T*" optik kaplama teknolojisi ile üst seviye fotoğraf kalitesi ortaya koyabiliyor. Duyurulan modellerden E PZ 18-105mm F4 G OSS ise kullanıcılara 5.8 kat yakınlaştırma imkanı sunuyor. Genel kullanım için tak gez yapıda hazırlanan lens, video çekimlerinde de ortaya oldukça yumuşak sonuçlar ortaya koyabiliyor ve üzerinde özel bir yakınlaştırma butonu yer alıyor. Firma tarafından tanıtılan siyah renkli 50mm F1.8 lens modeli ise kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda hazırlanmış durumda. Hali hazırda satılmakta olan modelden sadece yeni renk seçeneği ile ayrılan lens, özellikle portre çekimleri için ideal bir kullanım alanı sunuyor.

Sony tarafından E-Mount uyumlu lens modellerinden Carl Zeiss Vario-Tessar T* 16-70mm F4 ZA OSS 1000$, E PZ 18-105mm F4 G OSS 600$ ve siyah renkli 50mm F1.8 lens modeli ise 300$ fiyat etiketleriyle Eylül ve Aralık ayları içerisinde satışa çıkıyorlar.

• a-mount'un gelecegi ne durumda uzun zamandir takip edemiyorum. a-mount yeni makine/lens duyurusu yapilacak mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BU lensler eğer ff desteği ile gelmiyorsa çöp.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

BU lensler eğer ff desteği ile gelmiyorsa çöp.

full frame olan bir tane e-mount makina göster bana?
    sırf yorum yazmak için yazan kişilerle doldu burası. teknocahillik gitgide artıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratzilla

quote:

sırf yorum yazmak için yazan kişilerle doldu burası. teknocahillik gitgide artıyor.

E mount çıkması beklenen FF bir gövde dedikodusu var.
    Arkadaş sizden bir kaç adım önde demek ki böyle bir yorum yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

quote:

Ortada olmayan makinanin ff destekli lenside olmaz. Kulaktan duyma laflarlada uzman olunmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Oda doğru

Fakat ilk aynasız FF kamera SONY'den gelecektir. 2014 yılı da aynasız FF yılı olacak ki kesin gözüyle bakıyorum.
    RX1 bence Sony tarafından piyasayı tartmak için yapılmış bir gövdedir.

Aynı şekilde Samsung'un yaptığı açıklamalarda 2014 yılında bir aynasız tam kare gövde var. Sony Samsung ile aynasız
    pazarında kapıştığı için cevap vermek adına hafif iricene bir FF NEX çıkartır

@muratzilla
  • quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ortada olmayan makinanin ff destekli lenside olmaz. Kulaktan duyma laflarlada uzman olunmaz.

"Kulaktan duyma laflarla uzman olunmaz" . Bu sözün gerçekten çok doğru sayın uzmanım. . İnsanları kulaktan duyma laflarla hemen eleştirmekte doğru olmaz değil mi?

Şimdi; uzman olduğumu söylemiyorum ama şunu söylüyorum: Gövde çıkarmak mesele değil ama o gövdeye uygun lens yelpazesini piyasaya sürmek hatırı sayılır bir zaman alıyor. Hazır 16-70 gibi aralık sunmuşken bunu çıkması muhtemel tam kare cihaza uygun yapmıyorsan o zaman hata ediyorsun demektir. Yine 50 mm içinde aynı şey geçerli. Tabi yine bu varsayımlar tam kare nex in e mount çıkması durumunda geçerli ki; genel kanı bu şekilde çıkacağı yönünde.

Ortada olmayan makinanın ff destekli lenside olmaz lafını sakın pentaxcılara söyleme. Yıllardır o lensler var pentaxta ama gövde daha ortada yok.

• Daha hala neyin lagalugasını yapıyorsunuz anlamıyorum. Ortada fullframe E mount makina var mı? YOK. Full frame destekli lensler yüksek optik kalitesi nedeniyle APS-C lenslerden daha pahalı mı ? EVET. E mount lensler muadili olduğu canon/nikon lenslerden daha pahalı mı? EVET. Full frame destekli olsalar, %99 unu nex-3 ve nex-5, nex-6 kullanan kişiler tarafından daha yüksek fiyata satın alınacaklar mı? HAYIR.

full frame nex çıkarırsa sony, ona özel lenste çıkarır. Bodysine 2000-2500 dolar veren 1000$ da lense vermekten çekinmez zaten.
    Burda sıfır teknik bilgi ile, nex makina sahibi olmadan öyle ahkam kesmeyi bırakın.
  • Boşuna tartışmayın arkadaşlar Sony aynı lensleri tam kare için de ayrı çıkarır. Emin olun Sony hesabını kitabını yapıp çıkartmıştır bu lensleri.
  • quote:

Daha hala neyin lagalugasını yapıyorsunuz anlamıyorum. Ortada fullframe E mount makina var mı? YOK. Full frame destekli lensler yüksek optik kalitesi nedeniyle APS-C lenslerden daha pahalı mı ? EVET. E mount lensler muadili olduğu canon/nikon lenslerden daha pahalı mı? EVET. Full frame destekli olsalar, %99 unu nex-3 ve nex-5, nex-6 kullanan kişiler tarafından daha yüksek fiyata satın alınacaklar mı? HAYIR.

full frame nex çıkarırsa sony, ona özel lenste çıkarır. Bodysine 2000-2500 dolar veren 1000$ da lense vermekten çekinmez zaten.
    Burda sıfır teknik bilgi ile, nex makina sahibi olmadan öyle ahkam kesmeyi bırakın.

Çok komik çocuksun vesselam.

Suç bende senin gibi velede cevap yazıp duruyorum.

Bakıyorumda en iyi savunma saldırıdır moduna bürünmüşsün. Saldır ama destekli saldır. Rasgele sağa sola ateş etme.

Çok farklı fotoğraf makineleri kullandım yıllaca ve bunların içinde nex lerde var. Hem nex f3 ü hemde nex 6 yı kullandım nex serisinden. Nex 6 kullanırken zeiss 24 1.8 ini çok pahalı olmasına rağmen aldım çünkü lensin fotoğrafa ne kattığını teknik ve pratik olarak çok iyi biliyorum. o nedenle şimdi bir nex sahibi ff bir e mount lensi fiyat farkı olsa bile tercih eder. Bunu tercih edecek çok kişi vardır. Sebebide: İleride ff bir nex aldığında mevcut lensleride kullanabilmek için. Pentax kullanıcılarında bile sırf bu yüzden ff lens bulunduranlar vardır. Gövdeler değişebilir ama lensler daha uzun süre kullanılabilir. Sen bunu düşünemiyorsan bu senin basiretsizliğin. Ben düşünürüm ve benim gibi düşünen bir sürü kimsede çıkacaktır, eğer işi biliyorsa.

Öyle karşındakinin kim olduğunu bilip bilmeden de desteksiz konuşmayalım evlat. Ben bir cümle söylüyorsam bunun altında yatanı da düşünmek zorundasın. Sen bunları düşünemedin diye ben ha bire açıklama yapmak zorunda kalıyorum. Bak benim bir sürü vaktimi alıyorsun . Yapma bunu evlat, yapma.

Bana cevap verecek durumun yok, veripte benimde boşuna zamanımı harcama. Anlıyorsan dediklerimi sorun yok. Anlamıyorsan da zorlama.

• Nex 3-5-6 kullanan adam ileride nex ff ye upgrade edicek, tabi tabi. Hatta yav he he. Hayal dunyasinda yasamaya devam et sen. Sirf uc bes kisi icin sony lens maliyetlerini ve fiyatlarini arttiracak kadar mal degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala mı konuşmaya devam ediyorsun Murat, yetmedimi
  • Bende çıkacak lenslerin ( cz 16-70, sony 18-105) ff uyumlu olacağını sanmıyorum. Nedeni ise lenslerin focal aralıklarına bakacak olursak ff bir body için yapılmadığı aşıkar. Eğer bir ff nex çıkarsa, Nikon ve canon da gordugumuz gibi 24-70, 24-105 gibi lensler yapılacaktır.
  • 16-70 f2.8 degeri ile gelseydi tam alinasi lens olurdu nex serisi icin bence hala fuji x-e1 in kit lens kalitesinde ve araliginda bi lens gelmedi manuel lenslere devam

• Arkadaşlar boşuna tartışıyorsunuz, yok çöptü şuydu buydu diye.

FF NEX ler A-Mount olacağı için çıkar çıkmaz hali hazırdaki FF lensleri kullanabilecek, bu kadar basit.
  • A bayonet olursa adı Nex olur mu ki

• ozturert kullanıcısına yanıt
    E-bayonet yapıp adını A3000 koyarlarsa olur :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.