Şimdi Ara

HTC, LTE'li akıllı telefon pazarında büyük darbe yedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC, LTE'li akıllı telefon pazarında büyük darbe yedi

Bir döneme damgasını vuran ancak son zamanlarda sıkıntılı bir döneme giren HTC, LTE pazarındaki üstünlüğünü de kaybediyor. Birkaç yıl önce LTE telefonlarıyla alanında tek olan firma, Strategy Analytics’in son verilerine göre, 5.sıraya kadar geriledi.

Son takvim çeyreği itibariyle Samsung’un %47 ile başı çektiği LTE pazarında, Apple %23,5’lik pay ile 2.sırada yer aldı. Bu iki ismi %6,2 ile Sony Mobile takip ederken; bir diğer Güney Koreli isim olan LG ise %4 ile 4.oldu.

2011 yılında %80’lik pay ile LTE telefon pazarının en büyük ismi olarak dikkat çeken.HTC ise bu 4 ismin arkasında, ancak %3’lük pazar payı ile kendisine yer bulabildi.

Uzmanlar HTC’nin pazardaki etkinliğini arttırmasının bugünden sonra zor olacağını belirtirken; özellikle Huawei, ZTE ve Coolpad gibi Çin’in yükselen firmalarının HTC’nin daha da gerilemesine sebep olabileceğine dikkat çekti.

• Haber başlığı, sanki bir şey olmuş da o yüzden gerilemiş gibi verilmiş. Sadece analiz bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

Haber başlığı, sanki bir şey olmuş da o yüzden gerilemiş gibi verilmiş. Sadece analiz bu.

Katılıyorum. Büyük darbe yedi yerine 5. sıraya geriledi olsa daha mantıklı olur haberle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın ilk 4G ve 3G telefonlarını yapan kim ;=)

• quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

Haber başlığı, sanki bir şey olmuş da o yüzden gerilemiş gibi verilmiş. Sadece analiz bu.

Htc'yi hiç sevmem ama sana katılıyorum kardeşim. HTC'nin Donanimhaber'e sponsor olup bol bol reklam verdiği dönemlerde de öve öve göklere çıkarıyorlardı bu firmayı !! Ne oldu da böylesine yıkıcı bir konu açılıyor onun da yorumunu sizlere bırakıyorum.

• Çin firmaları HTC'yi aşağışara itemez.

Başlık gerçekten içerikle ters durmasada girerken insan başka bir şey bekliyor.
  • HTC sanki tek ayak üzerinde incecik bir ipin üzerinde duruyor gibi.
    Ufacık bir rüzgarda firma tepetaklak olacak gibi.

• Htcnin sonu aynı 3dfx gibi olacak. Çok güvendiler kendilerine iplemediler sonuç=

• İki kez de başlık hatası yapılmaz ki hocam
  • Kaliteden anlamayan bir insanlığın cehaleti sonucu bu firma buralara geldi hep beraber kutlayın bu hüzünü...

• HTC'de telefon mu be ne kadar büyüttünüz işte görüyoruz ne olduğunu 2 tane hopörlör koydu diye insanların alacağını mı sandılar sony ve htc gereksiz özellikler yerine insanların daha fazla işlerine yarayacak şeyler yapsalar daha fazla tercih edilecekler.Sony gitti suda durabilen telefon yaptı sanki hepimiz su altında yaşıyoruz.İnsanın telefonu suya düşürme olasılığı ne kadar az birşey halbuki.HTC'de gitti dışarı ses olayını geliştirdi ama bilmiyordu kimsenin o dışarıdaki hopörlörlerden müzik dinlemediğini.
  • HTC ,apple kalitesinde telefonlar yapar ,bilen bilir...Bir telefon 2.yıl kullanımında ne hale geliyor buna bir bakın ,pazar payı raporları pek iç açıcı değil lakin bu telefonlarının kötü olduklarını değil pazarlama ve satış bölümünün biraz güdük olduklarına işarettir.

Başlık konusuna gelince ,editör öyle yorumlamış.Bir bildiği vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: novacaine

HTC'de telefon mu be ne kadar büyüttünüz işte görüyoruz ne olduğunu 2 tane hopörlör koydu diye insanların alacağını mı sandılar sony ve htc gereksiz özellikler yerine insanların daha fazla işlerine yarayacak şeyler yapsalar daha fazla tercih edilecekler.Sony gitti suda durabilen telefon yaptı sanki hepimiz su altında yaşıyoruz.İnsanın telefonu suya düşürme olasılığı ne kadar az birşey halbuki.HTC'de gitti dışarı ses olayını geliştirdi ama bilmiyordu kimsenin o dışarıdaki hopörlörlerden müzik dinlemediğini.

Sony ve HTC hiç bir şey yapmıyor mu? Adamlar tasarım,şıklık,su geçirmezlik,BoomSound hoparlör en önemlisi kalite. Kalite Sony'de başlar Apple'da biter. Hoparlör bence çok önemli ben evde spor yaparken kesinlikle dışarıya veriyorum sesi. Su geçirmezlik ise herkesin işine yarar bunlar büyük firmalar senin gibi sığ düşünen adamlar için yapmıyor. Sen git Samsung al plastik ve donan Touchwiz'in ile takılırsın. Sony Forever!

• quote:

Orijinalden alıntı: RonaldPeterson

quote:

Orijinalden alıntı: novacaine

HTC'de telefon mu be ne kadar büyüttünüz işte görüyoruz ne olduğunu 2 tane hopörlör koydu diye insanların alacağını mı sandılar sony ve htc gereksiz özellikler yerine insanların daha fazla işlerine yarayacak şeyler yapsalar daha fazla tercih edilecekler.Sony gitti suda durabilen telefon yaptı sanki hepimiz su altında yaşıyoruz.İnsanın telefonu suya düşürme olasılığı ne kadar az birşey halbuki.HTC'de gitti dışarı ses olayını geliştirdi ama bilmiyordu kimsenin o dışarıdaki hopörlörlerden müzik dinlemediğini.

Sony ve HTC hiç bir şey yapmıyor mu? Adamlar tasarım,şıklık,su geçirmezlik,BoomSound hoparlör en önemlisi kalite. Kalite Sony'de başlar Apple'da biter. Hoparlör bence çok önemli ben evde spor yaparken kesinlikle dışarıya veriyorum sesi. Su geçirmezlik ise herkesin işine yarar bunlar büyük firmalar senin gibi sığ düşünen adamlar için yapmıyor. Sen git Samsung al plastik ve donan Touchwiz'in ile takılırsın. Sony Forever!

Samsung mu Allah korusun.Apple kullanıcısıyım.Demek istediğim şey yaptığı özellik senin gibi sayılı insanlara hitap ettiği için bu durumda şuan HTC emin ol akıllı telefon kullanan insanların sadece %10'u evde spor yaparken sesi dışarıya veriyordur belki de daha az.Kulaklık denen birşey icat edilmiş madem dışarıdan dinleyeceksin aç bilgisayarını dinle çok daha kaliteli bir şekilde.Su geçirmezlik olayının neye yaradığını ben çok iyi gördüm tek yaradığı şey Avril Lavigne ve onun gibilerin reklam gelirlerine yaradı.

Ayrıca video yönetmeni reklam yapıcam derken su özelliğinin aslında hiçbir halta yaramadığınıda Avril'ın klibinde göstermiş oldu gülsem mi ağlasam mı bilemedim görünce Sony böyle bir reklam kareografisini nasıl kabul eder şaşıyorum Avril telefonu suyun icinde tutarak(normal insanların yapmadığı birşey) ne kadar gereksiz bir yenilik olduğunu gösteriyor adeta.

Klibi şurda

Reklam yapıcam diye anca bu kadar saçmalanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi novacaine -- 26 Ağustos 2013; 22:43:31 >

• Yine bu forumda bir arkadaş yazmıştı ne zamanki HTC windows u bıraktı androide gecti o zaman çöktü diye windows kullanırken üstüne yoktu gercektende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awerz

Yine bu forumda bir arkadaş yazmıştı ne zamanki HTC windows u bıraktı androide gecti o zaman çöktü diye windows kullanırken üstüne yoktu gercektende

WP kadar nahos bir isletim sistemi ile rekor satiyordu cunku rakibi yoktu. Ben HD2 aldigimda 1,5 ay sonra telefondan bezdim, Android ciktigi anda da kurdum. Hala cekmecemde duruyor ve Androidli. Arada acip rom degistiriyorum.

• SONY is coming. make.believe

• Normaldir
  • Htc cizgisini çabuk bozdu iş malzeme vs. önceden herşeyi çok kaliteliydi hala desire s desire hd modelleri premium seviyede ama yeni modellerinde kalite gitti herangibi öne çıkabilen bişeyi yok samsung yine bişeyler ortaya atıp kendini yürütebiliyor
  • HTC'nin pek çok modelini kullanmış ve son 4 yıldır da kesintisiz HTC kullanan biri olarak HTC'nin bugünkü durumuna HTC'nin kendi yatırımcılarından daha fazla üzülüyorumdur.
    Motorola Accompli 008'den sonra Qtek s200 (HTC) ile gerçek akıllı telefon ile tanıştım. O günden sonra da araya karışan Toshiba G900 ve iPhone 3G'yi saymazsak hep HTC kullandım.
    Ama benim gibi sadık bir kullanıcısını bile kendinden uzak tutacak hatalar yapıyor maalesef. Değiştirilemez düşük kapasiteli pil, çerçevesi kalın kasa ve verilmeyen microSD desteği takıntısından vazgeçmesi lazım.
    Butterfly S'i bekliyoruz bakalım, nasıl olacak...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.