Şimdi Ara

Kısa kısa haberler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşlemci ve yonga seti üretebilen birkaç firmadan biri olan Via, yeni yonga seti olan VX700'ü duyurdu. Via'nın yeni yonga seti UMPC yani Ultra Mobile PC'ler için hazırlandı. Bu yeni yona seti Via'nın oldukça sessiz çalışan ve çok az güç tüketen işlemcisi olan C7-M ile tam uyumlu. Yonga seti üzerinde ayrıca UniChrome Pro 2 entegre grafik çekirdeği ve Chromation Video motoru da bulunmakta. Bu sayede MPEG-2, MPEG-4 ve WMV9 için donanımsal hızandırma sağlanabiliyor. Yine yonga seti üzierndeki entegre LVDS/DVI vericileri sayesinde esnek görüntü çıkışları sağlanabiliyor. Bu sayede LCD, CRT, HDTV'ye bağlantı yapılabiliyor. Yine yonga seti DDR ve DDR2 bellek modüllerine tam destek sağlayabiliyor. Via'nın VX700 yonga seti üzerinde SATA II. PATA, USB 2.0 ve PCI slotları ve yüksek tanımlı ses özelliği bulunmakta. Yeni yona seti'nin bu yılın 3.cü çeyreği içinde çıkması bekleniyor.

DDR3 ramler hızla gelişiyor

PC Dünyası'nın Intel sayesinde tanıştığı, AMD'nin yeni socket yapısı ile birlikte desteklemeye başlaması sayesinde kullanım oranı iyice artan DDR2 ramler bir kenara dursun, DDR3 ramler hızla gelişmeye devam ediyor. Bilindiği gibi DDR3 ramler düşük zamanlamalardan çok yüksek MHz'leri vaat eden ramler ve özellikle Intel'in 2007nin ilk çeyreği ile birlikte DDR3 ram kullanımına geçmesi bekleniyor. İşte buna paralel olarak ilk haber Samsung'dan geldi ve Samsung DDR3 ram satışın başladı. Hemen ardından ise büyük ram üreticilerinden Elpida Intel'e DDR3 örneklerini yollamaya başladığını bildirdi. Elpida ilk etapta Intel'e 512 ve 1 gigabyte'lık 1066Mhz'de çalışan örnekler yolladı.

DDR3'ler ile ilgili gelişmeler sadece bununla sınırlı değil. Qimonda firmasında notebooklar için yeni DDR3 ramlerini duyurdu. Qimonda firmasına göre DDR3 ramler yüksek bant genişlikleri sayesinde saniyede 40 MP3 kalitesinde şarkı yada 80 yüksek kalitede resmi transefer edebilmeleri ile notebooklar içinde yüksek peformansı sağlayabilcekler. Ayrıca firmaya göre 1.5v güç tüketimine sahip olan DDR3 ramler notebooklar için en ideal bellek çözümü olacak. Firma dünya'nın çalışan ilk DDR3 belek modüllerini ATI'ye yolladığını belirtiyor ve bu bellek modüllerinin 512MB boyutlarında ve 800 ile 1066MHz de çalıştığını belirtiyor. Qimonda'ya göre DDR3 bellek modüllerine sahip ilk notebooklar 2007'nin ikinci yarısı ile satılmaya başlanacak.

Ayrıca Intel'in açıkladığı DDR3 bellek modülerinin kullanımı ile ilgili yeni yol haritasına göre Inte 2007'de DDR3 bellek modüllerine geçmeye başlarken bu değişim yavaş yavaş olacak ve 2008'de tamamlanacak. Intel'e göre 2008 sonu ve 2009 başı ile birlikte DDR3 1333MHz bellek modülleri'nin standartlaşması bekleniyor. Yine Intel'e göre fully-0buffered (FB-DIMM) olarak isimlendireilen ve server'lar için hazırlanan yeni DDR3 bellek modülleri'nin 2008 ile birlikte kullanıma başlanması bekleniyor. Ayrıca bu bellekler, FB-DDR2 bellek kontrolcüsüne sahip anakaratlar üzerinde de çalışabiliyor.

1.46 Terabyte'lık laptop hard diskleri çok yakında

Henüz masaüstü sistemler için terabyte'lık hard diskler seri üretime geçememişken, Seagate laptop'lar için yeni 1.46 terabyte'lık yeni harddsiklerini duyurdu. Bu boyutta çıkacak hard diskler ile Seagate şuan satılmakta olan laptop hard diskleri'nin boyutlarını 10 kat arttırmış olacak. Seagate bu kapasitelere, patentini aldığı Heat-Assisted Magnetic Recording adı verilen teknoloji ile ulaştığını belirtirken, Seagate'in yeni çıkarmayı planladığı laptop hard diskleri 1.8 inc boyutunda 600GB, 2.5 inc boyutunda 1.46TB ve 3.5 inc boyutunda 7.5TB olacak. Şuan için firmadan ürünlerin çıkış tarihleri ile ilgili yapılmış resmi bir açıklama yok.

• via aslinda biraz daha parali olsa neler bulacak da...
    seagate birden patladi yaw. 750 Gb, bilmemkac TB falan... bu disk nasil formatlanir ki ne disk isimlerine harf yetmeyecek yakinda
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

via aslinda biraz daha parali olsa neler bulacak da...
    seagate birden patladi yaw. 750 Gb, bilmemkac TB falan... bu disk nasil formatlanir ki ne disk isimlerine harf yetmeyecek yakinda

Şu yeni hard disklerden iki tane alıp forumda en büyük harddisk kimde topiği'nin kralı olucam!
  • quote:

Via bu ne yapsa yeriridir özellikle DDR2 desteği güzel oolmuş UMPC'ler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Temmuz 2006; 12:01:59 >
  • 1.46 terebaytlik harddisk laptop icin hemde
  • GBlık Hardiskler ilk çıktığında derdik bunları nasıl dolduracaz falan filan sonra bi baktık oyunlar 4 gb olmuş Şimdi nezaman terabaytlık oyunlar görecez acaba

Half Life 12 Çıktı (1.2 TB) torent sitelerinde mevcut tabi 1gbit 4Gb kotalı adsl ile hemen indirelim
  • Bellek teknolojisi aşırı süratle geliştiği için fiziksel okumalı HDD teknolojisi süratle kan kaybetmektedir.

Seagate bunun farkında olduğu için yaptığı tüm teknolojiyi zaman kaybetmeden piyasaya sunmaya çalışıyor.

Eğer seagate ve diğer Hdd markaları bellek teknolojisinde ortaklık kuracak bir firma bulamazsa 2010 yılından sonra tozlu raflarda göreceğimiz markalar olacaklar.

Hatırlayanlar bilir. Bir zamanlar S3 ekrankartları nı hartırlarsak kendilerini yenileyemedikleri için firma silinmişti. Sanırım seagate de bir ortaklık kuracaktır.

Yeni her zaman iyidir.

Herkese bir sorum olacak

1- Daha hızlısını mı isterdiniz ? Örnek Ferrari
    2- Daha yavaş ama daha kapasitelisinimi ? Örnek Tır.

Her ne kadar ihtiyaç meselesi desekte günümüz sürat devridir. Elbette hız olmadıktan sonra kapasite sadece yer kaplamaktır. Ben Ferrari isterdim. Ya siz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoca -- 9 Temmuz 2006; 17:35:14 >

• ddr 1333
    kulağa hoş geliyor valla
  • quote:

tam benlıkmıs
    1.1 TB hdd em var su an yetmıyor
    cek cek dvd ye bıktım walla
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hoca

Bellek teknolojisi aşırı süratle geliştiği için fiziksel okumalı HDD teknolojisi süratle kan kaybetmektedir.

Seagate bunun farkında olduğu için yaptığı tüm teknolojiyi zaman kaybetmeden piyasaya sunmaya çalışıyor.

Eğer seagate ve diğer Hdd markaları bellek teknolojisinde ortaklık kuracak bir firma bulamazsa 2010 yılından sonra tozlu raflarda göreceğimiz markalar olacaklar.

Hatırlayanlar bilir. Bir zamanlar S3 ekrankartları nı hartırlarsak kendilerini yenileyemedikleri için firma silinmişti. Sanırım seagate de bir ortaklık kuracaktır.

Yeni her zaman iyidir.

Herkese bir sorum olacak

Her ne kadar ihtiyaç meselesi desekte günümüz sürat devridir. Elbette hız olmadıktan sonra kapasite sadece yer kaplamaktır. Ben Ferrari isterdim. Ya siz ?

ben porche cip alayım
    hem hızlı hem geniş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 9 Temmuz 2006; 18:19:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: The_WeB

quote:

Orjinalden alıntı: Hoca

Bellek teknolojisi aşırı süratle geliştiği için fiziksel okumalı HDD teknolojisi süratle kan kaybetmektedir.

Yeni her zaman iyidir.

Herkese bir sorum olacak

ben porche cip alayım
    hem hızlı hem geniş

Benim tercihim Porsche Cayenne Turbo, hem hızlı hem geniş

• hiiicc bisey almıcam abi hic bisey almıcam biktim bu teknolojiden daha yeni cikardilar ddr2 felan benim evde kullandigim hdd 160 gb su an piyasada 50gb disc var sabancinin oglu olsamda yetisemezdim teknolojiye ama ben beklicem abi soteye yattim avlicam teknolojiyi

araba olarak arkadaslarin dedigi gibi melez bi model var jipler bende bir fordun american azmani bi modeli var adini dahi soleyemiyom ama ondan alayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cucu87 -- 9 Temmuz 2006; 18:50:01 >
  • kaç rpm miş bu harddiskler? bilen varmı? gerçi yavaş olmasalar laptoplara takmazlardı heralde...
  • 1.46TB Laptop hdd si Bokunu çıkarma buna deniyor olsa gerek.

Ne Porsche Cayenne Turbo, ne ferrari, en güzeli şirket benzinli Ford fiesta, 3 yıldır benzine 1 kuruş vermedim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: KanKoKan

1.46TB Laptop hdd si Bokunu çıkarma buna deniyor olsa gerek.

Ne Porsche Cayenne Turbo, ne ferrari, en güzeli şirket benzinli Ford fiesta, 3 yıldır benzine 1 kuruş vermedim..

Niye sizin şirket taşıt tanıma sistemi kullanmıyor mu?
  • Valla sağda solda millet soruyor AM2 ye geçelimmi diye
    eğer mevcut ddr ramleriniz varsa bence hayır nedeni belli
    bende şuan 1700+ var
    upgrade yaparsam 939 a geçerim niye
    çok daha ucuza patlar

am2 nin bence bir avantajı yok
    çünkü eminim şimdi am2 için ramleri değiştirecem
    yeni işlemci aldığımda yok ddr2 800 olsun denecek
    1 sen sonrada ddr3 çıkacak
  • film ve şarkı doldurmaktan usanmayanlara bu da yetmez. Hdd sinde 20-30 bin mp3 olupta bunların favori 2-3 yüz tanesini dinleyen çok adam biliyorum
  • quote:

Sırf bu yüzden işini sevmiyorsundur eminim.

Benim yaptığım işte de benzin bedava ve ben bu işi yıllardır yapıyorum. Hatta sırf son model araba ve benzini bedava diye yaptığım işi yapmak isteyecek birçok insan biliyorum. Ama benzin ve şirketin diğer imkanları hatta verdiği maaş benim için hep gerilerde kalan öneme sahip oldu.

Ben işimi seviyorum. Bundan ötesi yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Sırf bu yüzden işini sevmiyorsundur eminim.

Benim yaptığım işte de benzin bedava ve ben bu işi yıllardır yapıyorum. Hatta sırf son model araba ve benzini bedava diye yaptığım işi yapmak isteyecek birçok insan biliyorum. Ama benzin ve şirketin diğer imkanları hatta verdiği maaş benim için hep gerilerde kalan öneme sahip oldu.

Ben işimi seviyorum. Bundan ötesi yok.

işiniz ne hocam.istersen cevaplama meraktan soruyorum.bende inşallah boğaziçine üni ye gircem bu sene.yani iş alanları vs.. bi fikrim olur.istersen dediğim gibi cevaplama , istersende pm den söyleyebilirsin

• sabit disklerin hep kapasitesi artıyor.hız artışı olmadıktan sonra kapasite artmış ne çıkar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.