Şimdi Ara

Google ve Facebook açılmıyor - Ankara - Yenimahalle

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saylam06 -- 27 Ağustos 2013; 11:10:56 >

• Bugün ikinci gün oldu ve hala bu iki siteye bağlanamıyorum. TTnet'i aradım. Uzaktan modemime erişim sağlayıp bir ayarlar yaptılar fakat yine düzelmedi. Benzer problem yaşayan veya çözümü bilebilecek birisi var mı?
  • Bolgesel bir sorun olabilir. Su an iki siteyede Google DNS ile giriliyor. Sonrasi ne olur bilinmez tabi.
  • Anlayamadım ben de. Şu anda da Google açılıyor fakat Facebook ve Gmail açılmıyor. İşin ilginci bizim ofisteki 3 bilgisayar da bu sitelere giremiyor fakat kalan sitelerde sıkıntı yok. Yan ofislere soruyorum, onlar bu siteler de dahil hiç bir sıkıntı yaşamıyorlar. Modemi resetledim, fabrika ayarlarına döndüm, çeşitli dns'ler ve otomatik dns denedim, host dosyasını sildim, olmadı geri yükledim, tarayıcı çerezleridir, geçmişidir ne varsa sildim, hatta tarayıcılarımı (Chrome, IE ve Opera) fabrika ayarlarına döndürdüm yine kar etmedi.

Hatta şu an Chrome'u google hesabıma bağlayamıyorum. Hesaba bağla dediğimde o sayfa da açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saylam06 -- 27 Ağustos 2013; 13:22:33 >
  • Çok ilginç yahu. Acaba ofisteki ağda bu siteler bir şekilde kısıtlanmış olabilir mi? Bilgisayar harici bir cihazla denediniz mi?
  • gerçekten ilginç. Deminden beridir the3answer ile her şeyi deniyoruz ama çözemedik. cep telefonundan da giremiyorum.

Modem'i ilk resetlediğimizde ve ilk bağlantıyı yaptığımızda facebook'a girdi örneğin; fakat bir kaç saniye sonra tekrar giremez hale geliyor. Baya enteresan yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saylam06 -- 27 Ağustos 2013; 14:44:29 >
  • neyse hallettik (:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bir ara halloldu fakat şimdi yine aynı problem başgösterdi. Önerilerinizi bekliyorum...
  • Şuanda bir problem yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: safaksaylam

Beyler bir ara halloldu fakat şimdi yine aynı problem başgösterdi. Önerilerinizi bekliyorum...

modemi çöpe at.

şaka bi yana. sorun sizde büyük ihtimal. host dosyasına bi bakarmısınız.

windows/system32/etc/driver/host

not defteriyle açıp bi bakın o listede bu siteler varmı
  • host dosyasına baktım. Bu siteler ile ilgili herhangi bir satır yoktu. Sadece adobe ile ilgili bir kaç satır vardı...
  • Ofiste bir "workgroup" altında mı çalışıyorsunuz?
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Evet dostum. Ofiste 3 bilgisayar bir workgroup altında birbirine bağlı. Sadece dosya ve yazıcı paylaşımı için.
  • O zaman bence 'group policy'i kontrol ettirin sorumlu kişiye, bence orada bir problem var. İş yeri olduğu için internete bir sunucunun arkasından çıktığınızı düşünüyorum?
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Dostum sunucu falan yok. Sorumlu da benim :)

Group policy falan hiç duymadığım şeyler. Fakat ilginç olan, modemi resetleyince ilk 1 dk falan bağlanabiliyoruz. Sonradan gidiyor...
  • Hmm workgroup falan var deyince ben daha profesyonel bir teknik altyapı var sanmıştım :) O zaman ben de çıkamadım bu işin içinden. Alakası yok aslında ama, farklı bir modem deneme şansınız var mı? Aklıma bir şey gelmiyor gerçekten.
  • Ek olarak; yan dükkandan modem getirdik. Onların superonline kullanıcı adı ve şifresii hiç değiştirmeden bağlandık. Yine aynı problem var.
  • @Saylam06
    Aynı sorun bende de var nedense Facebook ve google uygulamalarına giremiyorum diğer sitelerde problem yok. Modemi resetleyip tekrar kurdum bir iki gün girdi sonra tekrar aynı şey çözüm bulabildinizmi siz

• quote:

Orijinalden alıntı: ekicimertim

@Saylam06
    Aynı sorun bende de var nedense Facebook ve google uygulamalarına giremiyorum diğer sitelerde problem yok. Modemi resetleyip tekrar kurdum bir iki gün girdi sonra tekrar aynı şey çözüm bulabildinizmi siz

Dostum ben sonradan http'lere girebildiğimi, https'lere giremediğimi fark etmiştim. Modemi değiştirince düzeldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.