Şimdi Ara

daelim 250 megelli 250 bumoto 250

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
15.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaslar bır racıng motor almak ıstıyorum ve dahada yenı baslıyacagım ıcın cok yuksek guclu motorlarda baslamak ıstemıyorum halıyle ancak 125 lerde bana cok cılız gelıyor kullancagım motor işe gıder gelırken olcak yagıslı havalarda falan kullanmam bıle.. bıraz fıyat aratrması yaptm bu 3 motor bana daha yakın geldı en fazla 6.000 tl cıvarı kadar gırebılırım motor almak ıcın oda 2.el olarak zaten km sı yuksek olmayanlardan secıp..(km dusurmesı skntı deıl usta kayın peder cozer davayı dusurulmusse zaten almam) parca fıyatı uygun kolay bulunan,yakıt tuketımı makul bır motor ısımı gorecektır.bıraz gosterıslı onden baktıgında sısman ırı kafalı bır motor arıyorum ve tavsıyelerınızı beklıyorum. benım sıralamam su sekılde

1- megellı 250r
    2- bumoto/calıbre 250r
    3- daelım 250r
    4- yukı spıtzer
    5- kadırga 250r

bu arada megellı ıclerınde daha kalıplısı sankı hatta 125 lıgıde varmıs ve oda 250 kadar gosterıslyms ınternet sıtelerınde gordum ancak pıyasada yok gıbı tr de en azından..
    bu motorlar hakkında bılgı sahıbı olan ve onerısı olan arkadaslardan yazıma cvb beklıyorum..

ıyı forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klıne123bora -- 25 Ağustos 2013; 15:00:31 >

•  daelim 250 megelli 250 bumoto 250

MEGELLI 250R

BUMOTO CALIBRE250R

DAELIM 250R

YUKI SPITZER 250R

KADIRGA 250R

ne yalan solıyım arkadaslar sadece megellıyı yakından gorme sansım oldu oturus rahatlıgı motorun yere yakınlıgı vs cok ıyı eger dıger markalar ıcın varsa baska dusuncesı olan yazarsa sevnırım..

megellı ıle foto :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klıne123bora -- 25 Ağustos 2013; 15:15:25 >

• Bindiğin araçtan aynı renk 20 gün önce aldım. Şuan 350 km de. 3 5 kronik sorunla karşılaştım. Far bozuldu, hararet yaptı kaç defa, vites hareket halinde boşa alınmıyor ve benzin göstergesi tamamen bozuk daha gösterge panelini değiştirmedim. Değer mi değer. Kawadan iyi görüntüsü var. 6. vites 6000 devir tam 100 ediyor hız olarak. Seni tatmin etmeyebilir. En belirgin sorun titreşim ve geçicek gibi durmuyor. 30 dk sonra hiçbiyerini hissetmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATaİk_

Bindiğin araçtan aynı renk 20 gün önce aldım. Şuan 350 km de. 3 5 kronik sorunla karşılaştım. Far bozuldu, hararet yaptı kaç defa, vites hareket halinde boşa alınmıyor ve benzin göstergesi tamamen bozuk daha gösterge panelini değiştirmedim. Değer mi değer. Kawadan iyi görüntüsü var. 6. vites 6000 devir tam 100 ediyor hız olarak. Seni tatmin etmeyebilir. En belirgin sorun titreşim ve geçicek gibi durmuyor. 30 dk sonra hiçbiyerini hissetmezsin.

sorunlarda sana denk gelmıs hocam heralde şansına senın :) hararet olayı sanırım genelde hava sogutmalı motorlarda olurmus bu motor su sogutmalı oldugu halde skntı vermıs bı kac defa.. degermı pekı dusunmeye basladınmı degstrmeyı :) bıde bısey daha parca skntısı vrmıdr asya motorda kontrol ettıgmde bıze yetklı parcalarından skntı yok bız halledıyoruz dedı cnku..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klıne123bora -- 25 Ağustos 2013; 15:50:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: klıne123bora

quote:

Bindiğin araçtan aynı renk 20 gün önce aldım. Şuan 350 km de. 3 5 kronik sorunla karşılaştım. Far bozuldu, hararet yaptı kaç defa, vites hareket halinde boşa alınmıyor ve benzin göstergesi tamamen bozuk daha gösterge panelini değiştirmedim. Değer mi değer. Kawadan iyi görüntüsü var. 6. vites 6000 devir tam 100 ediyor hız olarak. Seni tatmin etmeyebilir. En belirgin sorun titreşim ve geçicek gibi durmuyor. 30 dk sonra hiçbiyerini hissetmezsin.

sorunlarda sana denk gelmıs hocam heralde şansına senın :) hararet olayı sanırım genelde hava sogutmalı motorlarda olurmus bu motor su sogutmalı oldugu halde skntı vermıs bı kac defa.. degermı pekı dusunmeye basladınmı degstrmeyı :) bıde bısey daha parca skntısı vrmıdr asya motorda kontrol ettıgmde bıze yetklı parcalarından skntı yok bız halledıyoruz dedı cnku..

Motoru arkadaşla birlikte aldık, o beyazını aldı. Far hariç aynı sorunlar onda da var yani kronik. Bunları bilerek alman lazım.

Bir defa dururken sağa düştü, ayak freni kırıldı. 10 güne gelir dediler, kaynak yapıp 40 kağıt alıp geri verdiler. 10 gün beklersen parça sorunu yok ama ellerinde de yok yani.

Motoru değiştirmekten ziyade arabaya geçiş düşünürüm. İki teker heves işi, her zaman kadın sürücü tarafından öldürülebilirsin.

Değdi mi dersen değdi. Gene olsa gene alırım. Denk gelseydi ikinci el kawa alırdım ama denk gelmedi bunu aldım. Görüntü olarak 250 sınıfında en iyi. Diğer şeyler için bişey diyemem. Benim ilk önceliğim şekildir.

• quote:

quote:

quote:

Motoru arkadaşla birlikte aldık, o beyazını aldı. Far hariç aynı sorunlar onda da var yani kronik. Bunları bilerek alman lazım.

Bir defa dururken sağa düştü, ayak freni kırıldı. 10 güne gelir dediler, kaynak yapıp 40 kağıt alıp geri verdiler. 10 gün beklersen parça sorunu yok ama ellerinde de yok yani.

Motoru değiştirmekten ziyade arabaya geçiş düşünürüm. İki teker heves işi, her zaman kadın sürücü tarafından öldürülebilirsin.

Değdi mi dersen değdi. Gene olsa gene alırım. Denk gelseydi ikinci el kawa alırdım ama denk gelmedi bunu aldım. Görüntü olarak 250 sınıfında en iyi. Diğer şeyler için bişey diyemem. Benim ilk önceliğim şekildir.

Alıntıları Göster
    quote:

benım ıcınde oncelık sekıl aslında 125 lıkler yamaha yzf r125 harıcındekıler ıcın soluorm cok cılızlar bı şekli yok motorların.. ama yamahada performans olarak cok kotuyms bu altın elbıselı adam vıdeolarını ceken abımız bahsettı ondan duymustum :) ben cok bole hız tutkunu degılm acıkcası seklı olsun genıs olsun yakıtı koklasn ve sıkıntıları mınımumda olsun yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klıne123bora -- 25 Ağustos 2013; 19:14:27 >

• quote:

quote:

benım ıcınde oncelık sekıl aslında 125 lıkler yamaha yzf r125 harıcındekıler ıcın soluorm cok cılızlar bı şekli yok motorların.. ama yamahada performans olarak cok kotuyms bu altın elbıselı adam vıdeolarını ceken abımız bahsettı ondan duymustum :) ben cok bole hız tutkunu degılm acıkcası seklı olsun genıs olsun yakıtı koklasn ve sıkıntıları mınımumda olsun yeter.

Boy konusunda sıkıntın yoksa 180 üstüysen hiç düşünme yzf125 al. Diğer türlü megelli. Performans olarak aşırı fark yapmaz.

• Ben olsam şu listedeki hiçbir motoru almam, sebebi piyasası, servisi, parçası olmaması. Hepsinin kronik sorunları olması, ve düşük kalite olmaları. Listeyi bence cbr250r mı gt250r mi diye değiştir, motosiklet forumlarından ve altın elbiseli adam 250CC karşılaştırma videosunu izleyerek biraz fikir edinebilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

hocam hevesini almışsın yine olsa yine alırım diyorsun bu duygu paha biçilemez :) insanın yaptığı hatalarının toplamına tecrübe denir senin için güzel bir tecrübe olmuş bence

• bencede 2. el bir kawa 250 bakın fiyatlar nedir tam bilmiyorum ama arkadaşların dediği gibi , bu motorların sorunu bitmiyor titreşimden vidalar gevşiyor zincir gevşiyor atıyor elektronik aksam sapıtıyor bi sürü problem paran ile rezil olmak budur diyorsun sonra
  • megelli görüntü olarak çok hoş bence fakat ben olsam almam motosiklet.nettede konu açmıştı bir arkadaş motorada servisede baya sinirlenmişti. Benim nacizane tacsiyem cbr 250 r olur ikinci el temizinden bul al hızıda yakıtıda tatmin eder seni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kawa nin parcalari duydugum kadaryla baya pahaliyms cbr inda bu honda modallerinde genel oldugu kafasi cok ciliz geliyor daha bole goruntusu guzel kafa falan kalin ariyorun

• yokmu daha bu konuda bılgısı olan arkadaslar
  • Listedeki motorların hepsi beş para etmez. Satın alıp uzun vade kullanmayı düşünüyorsanız kendi başınızı yakarsınız ve motordan doğursunuz. Bu bir abi nasihatı olsun sana. Az çok bu piyasanın içindeyim... Kullandığım makineleri bazı arkadaşlar biliyorlar burada. İster dinle-ister dinleme ama arkanı dön kaç

Honda cbr 250 olabilir.
    Ninja 250 olabilir
    GT250R olabilir (2008 sonrası ve temiz olmalı...)

Naked olarak sym wolf ve inazuma öneririm. Güncel modeller olarak. Geri kalan bütün motorlar tırttır. Cross-enduro vs onları dahil etmedim. Lafı başka bir yerinizden anlayıp kimse alıntılamasın ..

motosiklet.net'de bütün bu motorların ana başlıkları var. Alan kişilerin çoğu lanet ediyorlar. Lafıma itimat etmeyenler girip bakabilir.
    Not: Megelli görünüş itibari güzel olsada çok sorunlu alet şuan için. Calibrede ise hararet problemi var. Titreşim hat safha ve far ledleri zamanla patlıyor. İncelemeleri mevcut bazı sitelerde...
    Yuki has çin kırması zaten yzf125 çakması.
    Daelim pek tutmadı ve onun hakkında bilgim yok.

• Bu listedeki motorlar her zaman sorun cıkarır unutmayın. Örn:calibre hararet ve titreşim sorunu var. Bunlar yerine cbr125 almanız daha mantıklı.

• Bence yuki 250 spitzer çoğu kişi tavsiye ediyor zaten benimde şuan favorim yuki 250 spitzer hemde görünmü güzel hemde performansıhttp://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/115199-yeni-motorum-yuki-250-spitzer.html birde burdan bakın
  • ılk once oncelık goruntu oldugu ıcın bence honda 125 veya 250 farketmez kafası cok cılız gelıyor o yuzden ısınamıyorum ona ackcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klıne123bora -- 31 Ağustos 2013; 0:12:53 >
  • yukı de ıyıyms en azından yapılan yorumlar ve gorunus olarakta genıs duruyor yukıde bıde herhangı bı skntı durumunda heralde parca durumuda kolaydır dıye dusunuorm cnku bellı bır fırma tr de yaygın.. kullanan varmı arkadaslar sızcede ıyımıdır sıfır fıyatı 7bın tl cıvarı fıyat olarakta uygun
  • Bütçeni biraz daha zorlayıp 2. el bir cbr 250 alabilirsin, çinlilerden az yakar oturuş pozisyonu daha dik ve rahat, hiçbir kronik sorunu yok, yolda asla bırakmaz.
    Ama bence yeni başlıcaksan 250lik scooter la başla derim çok yakışıklı 250lik scooter var vitesle şunla bunla ilgilini dağıtacağına trafikte motor hakimiyetin gelişir, rahat edersin. İlerdede para olunca 600cc lik racing lerden alırsın.
  • bılgıler ıcın tesekkurler arkadaslar ama konunun basındada dedıgım gıbı gorunusu guzel kalıplı bır motor olması ılk olarak tercıhım evet sym wolf ta ıyı ancak kafası ve kendı cılız bır motor ornek olarak verıorm megellı yada yukı spıtzer yanında dıyım.honda modellerı ıse kafanın yanaklarından basılmıs gıbı kucucuk bı kafa var hıc hosuma gıtmıor 600lugu ıyı ama 125 lık ve 250 lıkte skntı o yuzden..yuki nasıldır acaba bıraz daha yukıye dogru cevırmeye basladım sankı ıbreyı hem gorunus hemde yakıt ve parca olaylarından dolayıda skntı yasanmaz gıbı. arkadasın verdıgı lınkte kontrol ettm cogu sey ancak yukı spıtzer hakkında bılgısı olan varsa bu konudadan da dınlemek ısterım..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.