Şimdi Ara

Çetintaş Evii 848IAT Inox ocak ve 1111-MERCAN Inox Fırın Hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
9.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankastre fırın ve ocak araştırmalarımda fiyat / performans açısından uygun olduğunu düşündüğüm ve teknik servis hizmetini tanıdığım bir ustamın sunduğu ürünleri bayisinde bulup (Çetintaş Evii 848IAT Inox ocak ve 1111-MERCAN Inox Fırın ) 480TL peşin paraya aldım. Uygun fiyatlı ürün arayışında olanlar için bir çözüm olabilir diyerek paylaşmak istiyorum. Ürünlerin 2 yıl garantisi mevcut. 4 gözlü gazlı inox ocak ile zamanlayıcı özelliği olan ve en azından 3 program ayarı olan fırın için baz modellerde Esty, Mekappa, Silverline, Simfer, Termikel, Profilo, Vestel, Arçelik, Hotpoint, Teka, Dominox ve Vinola markalarının ürünlerini inceledim.

Çetintaş Evii 848IAT
    4 gözlü gazlı ankastre ocak
    Gaz kesme emniyeti
    Kolay temizlenebilir dekoratif inox bek tablası
    Emaye tencere ızgaraları
    Ocak önüne yerleştirilmiş kontrol düğmeleri
    Düğmeden ateşleme sistemi

Ürünün kontrol düğmelerinin yerleşim açıları hoşuma gitti ve genel itibariyle güzel gördüm. Gerek birleşim noktaları, gerek ocak üstü tablaların yerleşimi sağlamdı.

1111-MERCAN
    Sıvama Raf
    Üstten Düğme
    Mekanik Timer
    Alt Rezistans
    Üst Rezistans
    Inox Pano
    Ön Cam Kapak
    DKP Kulp
    3+1 Statik

Ürünleri belirttiğim gibi ustamın önerisi ile aldım. En az sorun çıkartacak yapıda ürünler olduğunu ve yedek parça sıkıntısı olmadığını dile getirdi. İlerleyen zamanda kullanımla ilgili değerlendirmelerimide yazacağım.

• Hayırlı olsun f/p oranı yüksek bir ankastre seti arayışı içindeyim. Fırının alt pişirme durumu nasıl mesela iki tepsiyi pişiriliyormu acaba. Ocak çok önemli değil bence gaz emniyeti ateşleme falan sağlam olsun yeter. Geriye davlumbaz kalıyor ona da bakıyorum netten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanmaya başladığım fırın ve ocağın fotoğrafını yeni koyabildim. Kullanış açısından güzel bir ürün. Genel anlamda memnunum. Fırında ankastre soğutucusu mevcut. gerektiğinde devreye giriyor. ocakta gaz emniyeti bulunmakta. bu fiyata alınabilecek mantıklı ürünlerden olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başar Zeki -- 20 Eylül 2013; 15:19:18 >
  • arkadaşlar merhaba,
    Çetintaş ürünlerini 1 yıl önce almıştım. Bir yılın sonuç raporu olsun bu yazı;

Fırın - Hangi sıcaklık derecesinde, hangi kademede olursa olsun buram buram plastik, kauçuk kokusunu içinize çekmek zorundasınız. Çözüm üretemedik.

Ocak - Ocağın 2 gözünde kendiliğinden sönme mevcut. Servisle görüştük, geldiler. Kafaya eğim ayarı gibi bir ayar yaptılar, 3 gün sonra yine aynı. Siz ocağı yakıyorsunuz, örneğin 10 dakika sonra alev kendiliğinden sönüyor. Çözüm yok.

Başınız ağrımasın arkadaşlar. Bizimki ağrıyor.
  • Başar Zeki kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Zeki Bey Yarın Almaya Gidiyordum :) isabet oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Başar Zeki

arkadaşlar merhaba,
    Çetintaş ürünlerini 1 yıl önce almıştım. Bir yılın sonuç raporu olsun bu yazı;

Fırın - Hangi sıcaklık derecesinde, hangi kademede olursa olsun buram buram plastik, kauçuk kokusunu içinize çekmek zorundasınız. Çözüm üretemedik.

Ocak - Ocağın 2 gözünde kendiliğinden sönme mevcut. Servisle görüştük, geldiler. Kafaya eğim ayarı gibi bir ayar yaptılar, 3 gün sonra yine aynı. Siz ocağı yakıyorsunuz, örneğin 10 dakika sonra alev kendiliğinden sönüyor. Çözüm yok.

Başınız ağrımasın arkadaşlar. Bizimki ağrıyor.

Bu tür sorunlar varsa bence önce firma ve servisle konuşarak, olmazsa da hakem heyetine başvurarak iade etmeye çalışın. Özellikle ocağın sönmesi büyük risk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servisin çözüm önerisi ocak için düğmeler içine basık kalıyor, gazı açıp çaktırdıktan sonra dışa doğru geri çektirin.
    Teşekkürler Çetintaş Evii
  • Başar Zeki bey, ben de 2-3 haftadır ankastre setleri araştırıyorum.
    Tam Çetintaş Evii'nin sizinkinden biraz daha üst model bir ürününe karar kılmışken, araştırayım dedim. Sİzin başlığa denk geldim. 1 yıl kullanıp iade mi ettiniz peki. Yeni bir başlıkta ICF aldığınızı belirtmişsiniz.

Evii için maceraya girmeye gerek yok mu dersiniz?
    Ama alternatif de kalmıyor ya paraya kıyıp Bosch diyeceğim ya da gözümü karatıp eviiye bir şans vereceğim.
    Şans işi biraz da ama servisin tutumu pek yapıcı olmamış.
  • Annemlerin kullandığı Evii, ben yeni ICF aldım ve 1 ay oluyor hemen hemen, memnunum şu ana kadar.
    Fırınını da 4-5 defa kullandık, sıkıntı yok. Davlumbazı güzel. Ocakların tuşlarında veya döküm parçalarda bir sıkıntı olmadı.
  • Birbuçuk yılı geçti kullanımımız. Sıkıntı yaşamadık. Eşimde memnun. Bilginize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.