Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.024
Cevap
66
Favori
326.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SMTRSLN

10 60 yağa geçmiş bulunmaktayım 5 30 da hafif eksiltme vardı araştırmalarım sonucu bunu uygungördüm ustamla birlikte gelişmelerden haberdar edicem yağ su polenler disklerin düzelmesi alt takımın ayarlanması derken hafif bir bahar bakımı oldu sırada farların parlatılması ve eski d2s lerden kurtulma projemiz var

Hadi bakalım güzel bir çalışma çıkacak gibi. Yağ neden degistiriyorsun dostum?Eksiltme mi yapıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eksiltme yapıyor sıktığım zamanlarda km 240bin civarında sanırım fazla ince geldi bu şekilde deneme yapılacak bir hafta on güne sonuç çıkar ortaya
  • quote:

eksiltme yapıyor sıktığım zamanlarda km 240bin civarında sanırım fazla ince geldi bu şekilde deneme yapılacak bir hafta on güne sonuç çıkar ortaya

Hmm. Yağ felan yakıyorsa beklemedende anlayabilirsiniz?
    Yada dediğiniz gibidir ince gelmiştir yağ.

• sakin kullanımda hiçbir sıkıntı yoktu hocam ama 5 30 yağın sondaki 30 hanesi yüksek sıcaklıkta sıkıştırmada viskozitesi bozuluyormuş dayanıklı değilmiş 60 lar hem kalınlığından dolayı aşınmış kısımları dolduruyormuş hemde yüksek sıcaklığa dayanıklı olup vizkozitesini bozmuyormuş araştırmalar bu yönde bizde deneyelim dedik
  • quote:

sakin kullanımda hiçbir sıkıntı yoktu hocam ama 5 30 yağın sondaki 30 hanesi yüksek sıcaklıkta sıkıştırmada viskozitesi bozuluyormuş dayanıklı değilmiş 60 lar hem kalınlığından dolayı aşınmış kısımları dolduruyormuş hemde yüksek sıcaklığa dayanıklı olup vizkozitesini bozmuyormuş araştırmalar bu yönde bizde deneyelim dedik

Castrolun magnetic yağınıda deniyebilirsiniz. 60 olan model aşınmis bölümleri doldurmasi güzel? Bu bahsettiğiniz yağın bir numarası mi? Yoksa marka felan?

• quote:

10 / 60 yani sınıfı sanırım
    http://castroledge.com.tr/castrol-edge-%C3%BCr%C3%BCn-portf%C3%B6y%C3%BC/10w-60

Bunu deneyin. Birde magnetici dene derim. Arkadaşım 320sinde kullanıyor olumlu konuşmuştu yağ eksiltmeyi azalmış araç

• Bu bor power falan varya onlardan da deneyebilirsin. Motorda yağlama çok önemli. Yetkili servis ile görüştunuz mu peki

• tamamdır hocam onuda listeye ekledim inş gerek kalmaz çözeriz olayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasit03

Bu bor power falan varya onlardan da deneyebilirsin. Motorda yağlama çok önemli. Yetkili servis ile görüştunuz mu peki

Dostum den ne yaptın bulabildin mi istediğin gibi bir araç?
  • tamamdır hocam onuda listeye ekledim inş gerek kalmaz çözeriz olayı
  • Valla bakıyorum araç var bi kaç tane ama daha önce bahsetmiştim bi borç meselesi olduğunu onu bekliyorum. Param gelir inşallah. Aslında arabamı satsam alırım beğendigim arabayi ama kenarda biraz kalması lazım. Şimdi alsam e39 ne kadar temizde olsa biraz masraf yapmam gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasit03

Valla bakıyorum araç var bi kaç tane ama daha önce bahsetmiştim bi borç meselesi olduğunu onu bekliyorum. Param gelir inşallah. Aslında arabamı satsam alırım beğendigim arabayi ama kenarda biraz kalması lazım. Şimdi alsam e39 ne kadar temizde olsa biraz masraf yapmam gerekecek.

Doğru. Aldınmi bi 3-4 harcatiyor meret. (Lpg haricinde). Ama sonrası mükemmel :)

• Bahar geldi, mekanik ve kaporta bakımı vaktimiz geldi.

Yağ ve balatalar değişecek. Ardından güzel bir pasta cila yapılacak.

Aslında pasta cilayı ben yapmak istiyorum ama çekinmiyor değilim.

Bu ara stop ettikten sonra çıt çıt çıt diye sesler geliyor sanki bir şeyler yanıyormuşcasına böyle bir şeyle karşılaşan yada bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi droll -- 20 Nisan 2014; 2:34:08 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

2001-20013 arası e39 / 5.20i otomatik almayı düşünüyorum. Daha önce Mondeo 2.0 otomatik kulandım. Şehir içi, çok trafiğe girmeden, sakin kullanımda, 60LT lik depo ile 650-700 KM yol yapıyordum.

Şimdi, kuruş hesabına kafam basmıyor, yaşlılık işte :)

5.20 aldığımda, benzin ile kullanırsam, bir depo ile (yukarıda anlattığım gibi sakin kullanımda) kaç km yol giderim? Depo 65 mi yoksa 70mi 5.20 lerde?

LPG taktırırsam, bir depo ile kaç km yol giderim?? Galiba 45 lt oluyor onların depoları?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.. İyi pazarlar.
  • m54 motorlu soruyorsunuz 2.2 lite 170 beygir gücündeki makina şehiriçinde sakin kullanımda 13 14 litreleri bulur buda sizin hesaba göre buda 500 ile 600 km arası menzil yapar bmw için makul değerler
    lpg içinde ortalamaya birer litre ekleyerek hesap yapın ama inanın aradaki yakıt farkını unutturacak prestij konfor ve performans sağlar dolu dolu bir 520

bu arada 70 litreymiş yakıt deposu
  • quote:

10 60 yağa geçmiş bulunmaktayım 5 30 da hafif eksiltme vardı araştırmalarım sonucu bunu uygungördüm ustamla birlikte gelişmelerden haberdar edicem yağ su polenler disklerin düzelmesi alt takımın ayarlanması derken hafif bir bahar bakımı oldu sırada farların parlatılması ve eski d2s lerden kurtulma projemiz var

D2S'lerden kurtulmak neden hocam?

Selamlar

• Arabamı yıkama sonrası kurularken kullandığım "wooly mamooth" havlu. Bir seferde 4lt su emiyor ve aracın en sık çizildiği kurulama evresindeki riski minimize ediyor. Gerçekten çok yumuşak. İngiltere'den aldım ve fiyatını söylemek istemem

Sonrasında güneşte yaptığım detaylı hologram kontrolü. Detay meraklılarına kısa bir tavsiye, yaptığınız işin ne olduğunu görmek istiyorsanız, güneş ışığını odak alarak kontrol edin.

***BMW E39-E46***

***BMW E39-E46***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebozkurt800 -- 20 Nisan 2014; 21:36:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih_540ia

quote:

Orijinalden alıntı: emrebozkurt800

Bugün BORUSANA'daydım

Arabaya ön kapı fitillerini ve bazı parçaları sormaya gittim. Kapı fitilleri 590 TL tutuyor 2 adet ön kapılar için. Dışarıda da hemen hemen aynı fiyat, hoşuma gitti ama tabii hala Euro'dan dolayı çok fazla.

16" Style 50 ve 17" Style 32 jant sordum, Almanya'da her iki jantın da stoğu mevcut. Style 50 2300TL gibi bir rakama geliyor takımı.

Style 32 ise 3000 TL gibi bir fiyatı var. Aslında Euro adam olsa, bu jantlar alınır, sıfır mis gibi, hiç uğraşmadan takılır.

16" Style 50 beğendiğim bir jant mesela, 2000tl'nin altına düşse hemen alırım sanki.

Yalnız Borusan atölyeye lpg'li araç almıyor, bakım veya atölyelik bir iş olduğu zaman depoyu söktürmek gerekiyor.

Style 32 jantları 3.000'e asla vermezler.
    Style 32 (18 inc) veya Style 37 veya Style 65'in takımı 10.000 TL civarına gelir. En ucuz olanı Style 32, bu saydıklarım arasında, onunki de 7.000 TL'den aşağı degildi bildigim kadarıyla. Mesela en son borusanda sorduğumda Style 65 jantların bir tanesi 2.500 TL civarına geliyordu, 4'ü 10.000 TL'yi aşıyordu.

Zaten Türk parasıyla Almanya'da dahi Style 32 jantlar 2.500 3.500 TL arasında satılıyor, ikinci elleri.
    Almanya'da ikinci el Style 65'ler 3.000-5.000 arası satılıyor. Style 37'ler de aynı paraya.

Aşağıdaki Style 32 janta talip olmuştum, 600 Euro'dan hiç aşağı inmedi, jantlarda ufak tefek hasarlar var, o yüzden sitedeki en düşük fiyat, lastikli lastiksiz aynı fiyat, çünkü lasitkler btiik. Türk parasıyla 1.800 TL'ye geliyor.

http://www.ebay.de/itm/4-x-BMW-5er-e39-8-9-x-18-et20-et24-ALUFELGEN-ALU-LK-5-120-RADIAL-STYLING-32-/141045799709?pt=Auto_Felgen&fits=Platform%3AE39&hash=item20d6fc1b1d

17" yararsa 1 takım style 32 var elimizde.yardımcı olurum..

• sisler olmasa yol gidemicez bide dış camda çok matlaştı o yüzden , ufak araca bir xenon taktılar dağlar taşlar aydınlanıyor aynısından diyorum takalım
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.