Şimdi Ara

Turkcell son çeyrekte 2.86 milyar TL gelir elde etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Turkcell son çeyrekte 2.86 milyar TL gelir elde etti

Türkiye'nin lider iletişim şirketlerinden Turkcell, T40 adlı yerli akıllı telefonunun tanıtımı sonrasında grup şirketlerinin yılın ikinci çeyreğindeki mali tablolarını da kamuoyu ile paylaştı.

Turkcell grubu yılın ikinci çeyreğinde önceki yıla göre yüzde 11 büyüyerek 2.86 milyar TL gelir elde etti. Vergi öncesi net gelir yıllık yüzde 12 artışla 869 milyon TL olurken, net kar ise 556 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türkiye'de abone sayısı 34.7 milyonda kalan Turkcell, yurtdışı iştirakleriyle birlikte 69.5 milyon aboneye ulaştı. Abone başı aylık ortalama gelir yıllık yüzde 8 artışla 22.3TL olurken, abone başı aylık kullanım da yüzde 8 artışla 269 dakikaya yükseldi.

Mobil internet gelirleri yıllık yüzde 42 artarak 340 milyon TL'ye yükseldi. Akıllı cihaz benimsenme oranı yüzde 24 olurken, şebekedeki akıllı telefon sayısı da 8 milyona yaklaştı. Turkcell, yeni lanse ettiği Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonu ‘Turkcell T40' ile bu rakamı daha da artırmayı hedefliyor. 

• 34.7 milyon abone.. Vay be bizim insanımız bu kadar mı türkcellı seviyor. Valla helal olsun türkcelle bu insanları nasıl uyutabiliyor?

• Tabi % 11 büyür. Yolunda giden adamı yolundan çevirip faturalı hat bedava deyip ilk ay 40-50 lira ekstradan kilitlerse vatandaşa yüzde 11 de büyür yüzde 23 de büyür. Kazandığı para hak mı onu sorgulamak lazım. Diğer şebekelerde de durum aynı.
  • Herkes kazansın ama Türkcell asla.Vatandaşı salak yerine koyanı beslemiyceksin bu ülkede.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

34.7 milyon abone.. Vay be bizim insanımız bu kadar mı türkcellı seviyor. Valla helal olsun türkcelle bu insanları nasıl uyutabiliyor?

adamlar sokakta bedava hat dağıtıyor yahu. Kimlik bilgilerini verenelrin adına bi ton hat açtırıp açık hat diye sattılardı zamanında.
  • HTC yi satın alsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani batıyordu bunlar . Ne oldu o iş ?
  • haram zikkim olsun

• haberi zarar etti diye okudum, iyi olmuş yazmaya geliyordum ki...
  • Tabi insanlar hatlarını kendi üzerine alırken çaktırmadan bir sene TRcel de kalma tahadütünü imzalatırsan tabi gelir elde edersin.

• türkcell adını değiştirsin ilk DÖRT harfi çıkarsın.
    insan hem yerli servis olup hem kendi vatandaşına diğerlerinden daha pahalı satarmı nekadar kaliteli olursa olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

34.7 milyon abone.. Vay be bizim insanımız bu kadar mı türkcellı seviyor. Valla helal olsun türkcelle bu insanları nasıl uyutabiliyor?

Superonline
  • 1 tane iyi yorum yok.donanımhaber müdavimleri akıllıdır, üçkağıtçıya para kaptırmaz, :)

• Turkcell'in değerinin Türkcellden giden bilir. Diğer operatörlerden birine laf anlatmak için 3 ay uğraştım. Şehir merkezinde bağlanıtı mı koparmış! kopuyor işte. Boşverin kazık mazık hiç olmazsa hizmeti var.

• şu turkcelli bi mobil interneti hızlı diye seviyorum diğer rakiplerine gore

• bizim evde aveada vodafonda çekmiyo ben napiyim turkcell kullanmayıp?

• Yerli telefonmuş peh... En azından Türkiye'de üretilseydi bari... Çin malı aleti Türk diye kakalayacaklar...

• Evimde sorunsuz çeken tek hat.
    Pahalı mahalı ama gerçekten kaliteli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkcell kadar kazık hat yok eee ne demişler deveyi diken insanı .... bizim millet turkceli babasının şirketi gibi savunur yok o cekmiyor bu cekmiyo bayatladı bu laflar avea vodafone beizim köyde bile çekiyor turkcell izmirin göbeğinde cekmiyor yani her hattın cektiği cekmediği yer var anlatmak istediğim bizdeki sürü psikolojisi

• Her gün defalarca reklam mesajı alıyordum...Çıldırmanın eşiğine geldim...Operatörü değiştirdim...Rahatladım...İlerde batarsa üzelmeyeceğim firmalardan biri...

Nasıl yerli oluyor bu arada? Turkcell in Rus şirket Altimo ile ortaklığı var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli55 -- 25 Ağustos 2013; 13:21:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.