Şimdi Ara

DynamicNotificatons ile MotoX benzeri bildirimler ekranınıza geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Motorola'nın iddialı Moto X modelinde dikkat çeken özelliklerden birisi Active Display adıyla son alınan bildirimlerin kilit ekranında saat widget'ının çevresinde gösterilmesiydi. AMOLED ekranlar için çok az enerji harcayarak çalışan bu sistem şimdi Android cihazlara da geliyor.

Great Bytes Software tarafından geliştirilen DynamicNotifications adlı uygulama, kilit ekranında son gelen bildirimleri gösteriyor ve kilit simgesini kaydırdığınızda ilgili uygulamaya geçiyor. Telefonu elinize aldığınızda bu bildirimler ortaya çıkıyor. Uygulamanın diğer bir özelliği de dokunmadığınız bildirimlerin bir süre sonra tekrar hatırlatılması.

Uygulama ActiveNotifications olarak bir süredir mağazada yayındaydı. Son güncelleme ile ismi değişti ve bazı değişiklikler yapıldı. Uygulamada hangi bildirimleri almak istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. 

Android 4.0 ve üzeri cihazlarla uyumlu olan uygulama ücretsiz iken, SMS gönderici bilgisini gizleme, uygulamayı uyukuya geçirme gibi ayarları içeren özel paket ise 0.99$.

• @Ekrem71 Sadece amoled ekranlarda mı çalışıyor yoksa sadece amoled ekranlarda mı düşük güç tüketiyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

@Ekrem71 Sadece amoled ekranlarda mı çalışıyor yoksa sadece amoled ekranlarda mı düşük güç tüketiyor ?

Geliştiricinin videosunu seyrettim, orda da kesin bir cevap vermemiş ama her yerde Android 4 ve üzerinde çalışır denmiş. Bir de amoled ekranlar için mükemmel çünkü enerji verimlili var denmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

@Ekrem71 Sadece amoled ekranlarda mı çalışıyor yoksa sadece amoled ekranlarda mı düşük güç tüketiyor ?

Hepsinde çalışır çalışmaması için bir sebep yok, sadece ekstra olarak arka plan siyah olduğu için amoled ekranda enerji tasarruflu çalışacaktır.
    Çünkü oled/amoled ekranlarda siyah renk oluşturulurken o kısımlardaki led pixeller çalışmaz sönük kalır dolayısıyla siyah kısımlar enerji tüketmez.
    Ekran görüntüsüne bakılırsa ekranın büyük kısmı siyah olduğundan o kısımlardaki pixeller çalışmayacak, sadece beyaz kısımlar için enerji tüketimi olacak. Tasarruf kısmı bundan kaynaklıdır.
  • Discovery'de çok işime yaradı, bildirim led'i yoktu on numara oldu
  • Denedim ama çalışmadı
  • bildirim isigi olan teller için gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygulama iş görür de çok fazla veriye erişim sağlayabileceğini söylüyor, led bildirim ışığı olan telefonlarda da gereksiz.

• Nasıl uninstal edecez. Kalkmıyor sistemden
    Erişebilirlikten kpattım. Yiine olmuyor.Yardım!!!!

• Cihaz yöneticisi olduğu için kalkmiyor onu devre dışı bırakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçe olarak ayarlamaları nasıl yapılacağını anlatacak birisi var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.