Şimdi Ara

Samsung Ativ Q, patent sorunları nedeniyle iptal edilmiş olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung Ativ Q, patent sorunları nedeniyle iptal edilmiş olabilir

Samsung'un Haziran ayında Londra'da gün yüzüne çıkardığı ve kızaklı klavye sistemi bakımından dikkat çeken Ativ Q adı Windows 8/Android melez tableti ile ilgili ilginç bir bilgi geldi.

Model bazı ülkelerde ön siparişe başlamışken, an itibariyle resmi tanıtım sayfası yayında bulunmuyor. Kaynaklar, patent problemi nedeniyle Samsung'un tabletini iptal etmek zorunda kaldığını iddia ediyor.

Bahse konu patentin ne olduğu tam olarak bilinemezken, Android ekosisteminin neredeyse tamamını lisans bedeline bağlayan Microsoft'a ait olabileceği konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde ön sipariş veren müşterilere paraları iade edilecek.

Ativ Q modeli tablet halindeyken kızak yardımıyla dokunmatik ekranı yukarı doğru hareket eden ve klavyesi ortaya çıkan bir tasarıma sahip. Modelin ekranı bu pozisyondayken arkaya doğru çevriliyor ve farklı bir kullanım pozisyonu oluşuyor.

Samsung Ativ Q modelinde 13.3 inçlik ekranda 3200 x 1800 piksel çözünürlük desteği bulunuyor ve Full HD ekranlara kıyasla 275ppi ile tam 2.8 kat daha yüksek piksel yoğunluğu sunuyor. 

Model Haswell tabanlı 1.6GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Core i5 4500U işlemci, Intel HD 4400 grafik birimi, 4GB DDR3 bellek, S Pen desteği, 720p ön kamera, 128GB depolama kapasitesi, Android 4.2.2 ve Windows 8 işletim sistemi şeklinde diğer özelliklere sahip. 

• Şöyle bir cihaza android koymak nedir?

• Kırk yılda bi tasarım gördü Samsung, önüne gene patent koydular.

Sony Vaio Duo 13 der giderim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Şöyle bir cihaza android koymak nedir?

aynen yazık günah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan, bu tablet olmuştu be...

• Aynen. Hem de 499TL fiyatla satilacakti. Yazik olmuş.

• almayı ciddi düşünüyordum çok güzel melez bir cihazdı kahretsin microsoftu ..
    bu arada sony vaio duo13 düşünüyorum ama iki ciddi problemi var cihazın.direk kullanıcılardan gele incelemerde malesef halen aşılamayan wifi problemi ve stylusun photoshop gibi önemli programlarda hassasiyet desteğinin olmaması.

araştırmadan almayın derim en azından bu iki problemin giderildiğinden emin olun yoksa hüsran yaşarsınız.

• quote:

Ne koyacaktı bay bilmiş ? Sadece k*çı kırık win 8 olsa daha mı mutlu olacaktın ?

• yeni farkettim böyle bir model olduğunu. Çok da güzel düşünülmüş aslında. Keşke sorun yaşamasalarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

quote:

Ne koyacaktı bay bilmiş ? Sadece k*çı kırık win 8 olsa daha mı mutlu olacaktın ?

Android la android, w8 olsa daha iyi olacakti tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

quote:

Android la android, w8 olsa daha iyi olacakti tabi.

Haberi bi oku be kardeşim

• quote:

quote:

Terbiyesizliği lüzumu yok. Böyle bir alette kimse açıp android çöplüğünde gezmez. Ne yapacak Angry Birds mü oynayacak? Milyonlarca gerçek uygulama varken Google Play in muhteşem? oyunlarına mı bakacak? Hadi söyle bakalım bu cihazı alan neden Android i açsın?
  • Eğer öyle olursa Samsung gerçekten rezil olur. Tanıtımda övüyor ama piyasa çıkarmıyor.

• quote:

quote:

quote:

Terbiyesizliği lüzumu yok. Böyle bir alette kimse açıp android çöplüğünde gezmez. Ne yapacak Angry Birds mü oynayacak? Milyonlarca gerçek uygulama varken Google Play in muhteşem? oyunlarına mı bakacak? Hadi söyle bakalım bu cihazı alan neden Android i açsın?

Yav he he.. En son windowsu ne zaman açtım onu bile hatırlamıyorum

• Kızaklı kullandığım her samsung telefon arıza vermişti. Samsung kızağı bir bozsak 200tl ister

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yav he he.. En son windowsu ne zaman açtım onu bile hatırlamıyorum

Hıııı anladım Milli Eğitim dağıttığı tabletlerden kullanıyorsun. En başta söylesene

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.