Şimdi Ara

2013 toyota corolla mı yok sa honda civic mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
35.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Civic o konuda bariz üstün evet. Peki aurisin testi var mı hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsirvan -- 25 Ağustos 2013; 13:39:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Auris abd'de satılmadığı için yok ama toyota'nın hatta lexus'un bile o testteki genel hali içler acısı.

Bu arada japon-otomatik vites deyince aklıma geldi; subaru impreza 1.6 cvt çok iyi bir araç

sürekli 4 çeker olmasına rağmen 7.4 şehiriçi tüketim, 380 litre bagaj hacmi ve segmentindeki hb'ler arasında en geniş iç hacmi sunuyor. Aynı platformu kullanan Forester da small overlapde show yaptı resmen. Niye getirmemekte ısrar ediyorlar anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Auris abd'de satılmadığı için yok ama toyota'nın hatta lexus'un bile o testteki genel hali içler acısı.

Bu arada japon-otomatik vites deyince aklıma geldi; subaru impreza 1.6 cvt çok iyi bir araç

sürekli 4 çeker olmasına rağmen 7.4 şehiriçi tüketim, 380 litre bagaj hacmi ve segmentindeki hb'ler arasında en geniş iç hacmi sunuyor. Aynı platformu kullanan Forester da small overlapde show yaptı resmen. Niye getirmemekte ısrar ediyorlar anlamış değilim.

Guc ne kadar hocam subaruda ? 120 bg civarı mı ?
    Sürekli dört çeker ve 7,4 Lt cok iyi.

Subaru ve mazda üvey evlat muamelesi görüyor resmen.

• Eski corolla ve yeni civic kullanan biri olarak ben de sizin ikilemi çok yaşadım elimdeki arabaya müşteri çıkınca yeni corollayı beklemeyip civic aldım. Ardından kıyaslamaya başladım. İki markanın da kullanımı konforu ve sornsuzluğu açısından fark olmadığını düşüşnüyorum. Marka değeri olarak toyota bana göre bir adım önde ancak bu fark da toyota opel ya da toyota ford arasındaki değer kadar değildir.
    Civic lpg garantisi olması donanım ve fiyat olarak aynı donanım corollaya göre daha ucuz. Konsol görüntüsü olarak da civic önde diyebilirm. Özellikle gece sürüşü ve sunroof keyifli. Güvenlik sağlamlık gibi temel noktalarda yukarıda yaptığım markalar arasındaki kadar fark olduğnu düşünmüyorum. Civic de econ açıkken özellikle rampa çıkışlarda bayılıyor. Econu kapattığınızda ise roketliyor. Tabi bu durum da yakıt tüketimii de arttırıyor.
    Civic elegance ile corolla advance donanım olarak birbirine yakın ancak fiyat lpg yi de eklediğinizde epeyce fark ediyor. Tercih sizin ben deneyimlerimi paylaştım. Tüm görüşlerim şahsi düşüncemdir. Çok foruma vakit ayıramadığım için samimi soru ve düüncelere cevap verebilirim ancak "ucube""ördek"gibi muhabbetlerde yokum. Tercihiniz şimdiden hayırlı olsun. Son olarak sanayiciye sorun bakalım en çok hangi markayı tavsiye ediyor ve neden acaba....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 114 ps
  • Dostum ben Corolla aldim yeni kasa ama ayni anda Civic'de baktim.

Zevk meselesi sunu al diyemem ancak Corolla seni pisman etmez emin ol.
  • sinanyılmaz S kullanıcısına yanıt
    o paraya şu an skoda yeti dizel veriyorlar aç bak istersen düz vites yeni kasa geleceğinden indirim var bence bunu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

o paraya şu an skoda yeti dizel veriyorlar aç bak istersen düz vites yeni kasa geleceğinden indirim var bence bunu al

aracı satarım diye almıyorum hyundai accent 1.3 2000 model daha 65500 km de elimdeki araç sıfır almıştık. bu yeni aalacagım araçta uzun yıllar allah kaza bela vermesinkullanırım bu yüzden sağlamlık açısından ve performans açısından bide orjinal lpg sanki civice göz kırptırıyor gibi skoda bu konuda nasıl hiç bir fikrim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanyılmaz

merhablar arkadşlar ilkkez araba alacağım yaklaşık 55 60 civarı bişey cıkara bilirim aklımda elentra vardı ama kime sorduysam hyundaiden uzak dur dedi. 2013 corolla hakkında adam gibi yorum yok kimse kullanmıyormu anlamadım. yardımcı olabilirseniz sevinir

Size D sınıfımı araç lazım Eğer D veya C fark etmez diyorsanız 60.800'e Full donanım ve otomatik şanzıman Toyota Auris'e bakmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elite `

quote:

Orijinalden alıntı: sinanyılmaz

merhablar arkadşlar ilkkez araba alacağım yaklaşık 55 60 civarı bişey cıkara bilirim aklımda elentra vardı ama kime sorduysam hyundaiden uzak dur dedi. 2013 corolla hakkında adam gibi yorum yok kimse kullanmıyormu anlamadım. yardımcı olabilirseniz sevinir

Size D sınıfımı araç lazım Eğer D veya C fark etmez diyorsanız 60.800'e Full donanım ve otomatik şanzıman Toyota Auris'e bakmanızı tavsiye ederim.

auris güzel araba da hb oluşundan kaybediyor benim için babm annem karşılar nticede aile için kullanacağım . teşekkürler
  • Neden Cruze düşünmüyorsunuz?Otomatik düşünüyorsanız özellikle 6 ileri otomatik viteslisini öneririm.Aradaki 15-20,000 fark da birkaç yıllık yakıt paranız olur.
  • Honda Civic Sedan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyumru

Eski corolla ve yeni civic kullanan biri olarak ben de sizin ikilemi çok yaşadım elimdeki arabaya müşteri çıkınca yeni corollayı beklemeyip civic aldım. Ardından kıyaslamaya başladım. İki markanın da kullanımı konforu ve sornsuzluğu açısından fark olmadığını düşüşnüyorum. Marka değeri olarak toyota bana göre bir adım önde ancak bu fark da toyota opel ya da toyota ford arasındaki değer kadar değildir.
    Civic lpg garantisi olması donanım ve fiyat olarak aynı donanım corollaya göre daha ucuz. Konsol görüntüsü olarak da civic önde diyebilirm. Özellikle gece sürüşü ve sunroof keyifli. Güvenlik sağlamlık gibi temel noktalarda yukarıda yaptığım markalar arasındaki kadar fark olduğnu düşünmüyorum. Civic de econ açıkken özellikle rampa çıkışlarda bayılıyor. Econu kapattığınızda ise roketliyor. Tabi bu durum da yakıt tüketimii de arttırıyor.
    Civic elegance ile corolla advance donanım olarak birbirine yakın ancak fiyat lpg yi de eklediğinizde epeyce fark ediyor. Tercih sizin ben deneyimlerimi paylaştım. Tüm görüşlerim şahsi düşüncemdir. Çok foruma vakit ayıramadığım için samimi soru ve düüncelere cevap verebilirim ancak "ucube""ördek"gibi muhabbetlerde yokum. Tercihiniz şimdiden hayırlı olsun. Son olarak sanayiciye sorun bakalım en çok hangi markayı tavsiye ediyor ve neden acaba....

görüşleriniz benim için çok değerli ve çok yol gösterici oldu muhtemelen civic alacağım. bende sizin gibi düşünüyorum çok farlık arabalar değil aslında ikiside ekonomiyi baz aldığımda honda olr gibi geliyor. bu arda sanayicilere sormak hiç aklıma gelmedi neden böyle söylediniz.

• turgay0651 T kullanıcısına yanıt
    cruze hiç aklımın ucundan bile geçmedi nedense eğer kullanıcısı iseniz aracın artı ve eksileri hakınnda bilgi verebilirmisiniz @turgay0651
  • Bence de cruze düşünmelisiniz. Ben japon markalarını seviyorum ama aynı donanımlı cruze yaklaşık 20bin tl daha uygun. Bu kadar anormal bir farkı hakedeceklerini düşünmüyorum. Ciddi kazık var. Cruze ile yolculuğum da oldu, gayet güzel araba. 40bine full cruze alsan, 20bin tl'yi değerlendirsen aradaki yakıt farkı her türlü çıkar. Benim memleketteki 25bin tl lik dükkanım ayda 200tl kira getiriyor, değer de kaybetmiyor. 20bin tl az bir fark değil.
  • Sanayici dostu olarak isim yapan bazı markalar var. Ben yeni bir polemik çıkmasın diye isim vermedim o yüzden

• Bir diğer konu da marka değeri itibariyle birbiriyle kiyaslanmayacak olan markaları kıyaslamak. Aynı özelliğe sahip ve daha ucuz diye yerli marka tv yi alıyor muyuz

• sinanyılmaz S kullanıcısına yanıt
    Sinan bey bende sizin gibi aylarca civicmi yeni corollayı bekiyeyimmi diye kararsız kaldım bi defa civic gercekten çok güzel araba yeni corollayı bekledim ve cvt benzinli aldım çok çok memnunum ama bana öyle geliyorki civic alsamda memnun olurdum neden corollayı tercih ettim
    1-civic te makyaj yeme durumu vardı corolla yeni kasa
    2- civic yakıt degerleri daha yüksek corolladan yakıtta corolla cok daha ekonomik ayrıca lpg istrsen en az civic kadar lgg uyumu var
    3-otomatik şartım vardı benim eşimle beraber kullanıyorum aracı manuel kullanma durumum olsa kesin avensis alırdım
    4-aracı uzun yolda kullanıyorum genelde ve yalıtımda yeni corolla bir adım önde
    5- aracın genişliği bakımındanda corolla civicten daha geniş.
    6-son olarak corolla servis agı bakımından hondadan daha iyi durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedat61 -- 26 Ağustos 2013; 16:08:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat61

Sinan bey bende sizin gibi aylarca civicmi yeni corollayı bekiyeyimmi diye kararsız kaldım bi defa civic gercekten çok güzel araba yeni corollayı bekledim ve cvt benzinli aldım çok çok memnunum ama bana öyle geliyorki civic alsamda memnun olurdum neden corollayı tercih ettim
    1-civic te makyaj yeme durumu vardı corolla yeni kasa
    2- civic yakıt degerleri daha yüksek corolladan yakıtta corolla cok daha ekonomik ayrıca lpg istrsen en az civic kadar lgg uyumu var
    3-otomatik şartım vardı benim eşimle beraber kullanıyorum aracı manuel kullanma durumum olsa kesin avensis alırdım
    4-aracı uzun yolda kullanıyorum genelde ve yalıtımda yeni corolla bir adım önde
    5- aracın genişliği bakımındanda corolla civicten daha geniş.
    6-son olarak corolla servis agı bakımından hondadan daha iyi durumda

civivte en cok canımı sıkan şeyler
    -aracın makyajlanacak oluşu ( araç böylelikle yeniliğini kaybedecek)
    -ses yalıtımın kötü oluşu da iç yakışmamış
    -aracın içinin corolladan dar olması
    corollada ise fiyatını düşünüyorum o para ya zaten gazlı olan civic varken corolla almka mantıklımı çünkü illaki onada lpg taktıracağım
    sizden ricam bir corolla kullanıcısı olarak ;
    -araç şehir içi ve uzun yolda ne kadar yakıyor
    -sağlamlığı nasıl çünkü uzun yıllar kullanmak üzere araba alacağım
    -konforu ve güven verişi nasıl (yol tutuşu performansı....)
    bilgilendiriseniz çok memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanyılmaz -- 27 Ağustos 2013; 23:54:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eyumru

Sanayici dostu olarak isim yapan bazı markalar var. Ben yeni bir polemik çıkmasın diye isim vermedim o yüzden

sanırım yanlış ifade ettim. sorumun amacı sanayiciler kaliteyi daha iyi bilir aslında ben orasını kaçırmışım. onların önerileri nedir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.