Şimdi Ara

DARPA'nın özel iletişim ağı alan testlerini tamamladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• DARPA'nın özel iletişim ağı alan testlerini tamamladı

Genelde geliştirdiği robot teknolojileri ile ismini duyduğumuz ABD savunma ajansı DARPA, özel bir iletişim ağı için uzun bir süredir çalışmalarını sürdürüyor. 

Hücresel ağ veya 3G/4G gibi yaygın kullanılan ağların mevcut olmadığı bölgelerde, birlikler arasında anlık veri iletişimini sağlamak amacını güden İçerik Tabanlı Mobil Ağ - CBMEN programı, alan testlerini tamamlamış durumda.

CBMEN programı bir merkeze bağlanma ihtiyacı olmadan ileri uç birliklerin birbirleri ile içerik iletişimi yapabilmelerine olanak tanıyor. Bu birlikler merkez ile irtibatlı oldukları alandan çıksalar dahi kendi aralarındaki iletişim devam ediyor. 

Android işletim sistemli cihazları kullanan program, her cihazın bir sunucu olarak çalışmasını öngörüyor. Böylece dinamik bir ağ bulutu oluşturuluyor ve bu bulut yeni üyeler gelince büyüyor, üyeler ayrılınca küçülüyor. Yazılım otomatik olarak güncellemeleri ağa katılan cihazlara dağıtıyor. Yine sahada elde edilen kritik bilgiler bu bulutta depolanıyor ve cihazlar arasında paylaştırılıyor.

Programın sonraki aşaması ise güvenlik ve bilgi değişiminin verimli hale getirilmesi olacak. Aktarım sayılarının azaltılması ile enerji verimliliğini artırmak ve bantgenişliği ihtiyacını azaltmak hedefleniyor.

DARPA, CBMEN programını sadece askeri amaçlar için değil felaket anlarında sivil uygulamalarda kullanılması için de geliştirmeyi planlıyor. 

• çok mantikli red alert 2deki prism tower gibi

• Yemin ediyorum Allah belamı versin 1 aydır bunu düşünüyordum.
    Basit bir uygulama ile wireless ağını kullanarak her cihazın birbirini sunucu (jumper) olarak kullanıp uzak mesafelerde hiç bir ağ kullanmadan iletişim kurulacağını arkadaşlarımla tartışıyor ve böyle bir program düşünüyordum..
    Tabi askeri sistem olması kripto ve yeni bir teknoloji gerektirir fakat çok zor birşey değil..

Harcanıyoruz buralarda :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 24 Ağustos 2013; 14:30:00 >
  • android olması kötü olmuş. donar monar alet yavaşlar savaş alanında fabrika ayarlarına dön tekrar app kur filan sıkıntı. :D umarım android bu olumsuz yönlerininden ötürü sağlam donanım kullanmışlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Yemin ediyorum Allah belamı versin 1 aydır bunu düşünüyordum. Basit bir uygulama ile wireless ağını kullanarak her cihazın birbirini sunucu (jumper) olarak kullanıp uzak mesafelerde hiç bir ağ kullanmadan iletişim kurulacağını arkadaşlarımla tartışıyor ve böyle bir program düşünüyordum.. Tabi askeri sistem olması kripto ve yeni bir teknoloji gerektirir fakat çok zor birşey değil.. Harcanıyoruz buralarda :D

bende zamanında kompresör ve turbo birleştirilse böylece alt devirdeki ölü bölüm kalkmış olur diye düşünmüştüm vw TSI motorları üretti :D

• quote:

Yemin ediyorum Allah belamı versin 1 aydır bunu düşünüyordum.
    Basit bir uygulama ile wireless ağını kullanarak her cihazın birbirini sunucu (jumper) olarak kullanıp uzak mesafelerde hiç bir ağ kullanmadan iletişim kurulacağını arkadaşlarımla tartışıyor ve böyle bir program düşünüyordum..
    Tabi askeri sistem olması kripto ve yeni bir teknoloji gerektirir fakat çok zor birşey değil..

Devam edin efendim o zaman. Düşüncelerinizi gerçekleştirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafonun akıllı kapsama alanının daha geliştirilmiş versiyonu

• quote:

Orijinalden alıntı: furkant1

quote:

Yemin ediyorum Allah belamı versin 1 aydır bunu düşünüyordum.

Devam edin efendim o zaman. Düşüncelerinizi gerçekleştirin.

Devletin yapmadığını yapıp kaynak sağlayacak mısın? Oradan konuşmak kolay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle haberleri görünce çok üzülüyorum. Arkadaşlarımla yaptığımız beyin fırtınaları sayesinde çok çılgın fikirler üretirdik. Ve bunlara benzer fikirlerin hayata geçirilmesi ve bizim sadece bu işlerde fikir de kalmamız çok koyuyor.

• @Mr.Legend Hocam arkadaş yazılım üzerine devam etmemi temenni etmiş sadece bunda art niyet aramanıza gerek yok.

@Mr.ED Bizimde arkadaş gurubumuz ile çok güzel fikirlerimiz hayata geçirildi sadece iç geçirdik yapabilecek birşey yok burası Türkiye.

@furkant1 Hala yapılabilir fakat mobil cihazlar üzerine yazılım bilgimiz fazla yok bu nedenle elimizden fazla birşey gelmiyor.

@Nightmare70 Motor veya makine ile ilgili bir işle meşgulsünüz sanırım? Bir sonraki fikrinizde patent başvurusu yapın direk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 25 Ağustos 2013; 0:19:21 >

• Aslında şöyle olacak...ordu profesyonel olacak...askeri teknolojik malzemelere üretip satan firmalar olacak sivillere satmayacaklar...devlet parayı orduya DEĞİL askere verecek diyecek ki git kendine malzeme al diyecek ...
    isterse bütün parayı yesin .....karışmayacak.....
    söz konusu olan kendi canı...yapacağı ilk iş kurşun geçirmez yelek dizlik bot gece görüşü balistik kask almak olacaktır...ilk ateşte ölmek istiyorsa keyfi bilir...sonra firmalar şu alttaki yorum yapan zeki arkadaşlar gibileri için ilan çıkaracak...bir yöntem bulun yelekler daha hafif olsun, kamuflaj terletmesin, falan filan....yani savunma serbest piyasalaşacak...olayın özü bu...böylece herkes kafa patlatacak "nasıl bir postal bulsam da mantar yapmasa?"....gibi...devlet memurluğuyla olmadı olmayacak yani...
    Ama ülkelerde ki büroktarların işine gelir mi onu bilemem...böyle bir hayalim var..."I have a dream......."

• P2P OpenGSM(BTS) ://

• KOYA KOYA ISAF MI KOYDYNUNZ RESİME BE

ISAF: israel air forces...

biraz saygı...

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

KOYA KOYA ISAF MI KOYDYNUNZ RESİME BEISAF: israel air forces...biraz saygı...

Karıştırmışsın kardeş....

ISAF - International Security Assistance Force (NATO nun)
    wikideki sitesihttp://en.wikipedia.org/wiki/International_Security_Assistance_Force (EN)http://tr.wikipedia.org/wiki/Uluslararas%C4%B1_G%C3%BCvenlik_Yard%C4%B1m_Kuvveti (TR)

• quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli55

quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95KOYA KOYA ISAF MI KOYDYNUNZ RESİME BEISAF: israel air forces...biraz saygı...
    Karıştırmışsın kardeş....ISAF - International Security Assistance Force (NATO nun)wikideki sitesihttp://en.wikipedia.org/wiki/International_Security_Assistance_Force (EN)http://tr.wikipedia.org/wiki/Uluslararas%C4%B1_G%C3%BCvenlik_Yard%C4%B1m_Kuvveti (TR)

ISAF
    INTERNATİONAL SECURİTY ALLİANCE FORCE
    Afganistanda Askerlik Yaptım Birader Bende İsaf Komutasındaydım Bilmiyorsan Birşey Söyleme Daha İyi....

Fikir Olarak Çok Müthiş Bir Fikir Ancak Şifreleme Algoritmaları Sağlam Olmalı ve Bilgiye Erişecek Kişinin Doğrudan Değil Bir Doğrulama Sistemini Geçmesi Gerekir Yoksa Bir Cihaz Ele Geçirdiğinde Tüm Bilgilere Erişme ve Dolayısıyla Büyük Risk Almak Söz Konusu Olur...

• Rizeli55 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler

iaf mış israel air forces...

Tuaf : Turkish air forces : TÜRKİYE

mesela haf : helenic air forces : yunanistan

usaf : malum united states air forces : america

uzayıp gidiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihburak95 -- 27 Ağustos 2013; 20:15:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.