Şimdi Ara

İPHONE 5 AKTİVASYON PROBLEM ' TELEFON ELİMDE PATLADİ :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
6
Favori
21.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bugün kadiköyden iphone 5 aldim bir şahistan baktim inceledim verdim parasini aldim cihazi.Eve geldim cihazi restore edim dedim nolur nolmaz.Herneyse restore ettim sonra telefonu actim aktif edemiyorum

This İphone is currently Linked to an Apple ID ( A******@K*****.COM ) Sign in with the Apple ID That was used to set up This İphone

Sanirim adamin ilk Apple id şifresini istiyor aradim açmadi adam. Telefon ABD Cikisli ne yapabilrim Telefon elimdemi patladi acaba :(

Cihazin Sürümü 6.1.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byjovii -- 24 Ağustos 2013; 1:00:37 >

• Restore ederken istememesi lazım normalde ?
  • Bu problem cok yasanmaya basladi 2. El alırken diikkat etmek lazim artik,bütün şifre vs... Sıfırlanıp alınması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacaardıç

Bu problem cok yasanmaya basladi 2. El alırken diikkat etmek lazim artik,bütün şifre vs... Sıfırlanıp alınması gerek.
    eksik bir şey yapıyorsunuz bence.. benimim hem iphone 4'üm hem iphone 5'im vardı. iphone 4'ü kardeşime verdim. o sonradan kendi restore etti temiz yükleme yaptı. ama bana aktivasyonla ilgili birşey sormadı hiç. ben de telefonları restore ettim kaç kere, hem yeni iphone olarak tanıtıp hem de eski yedekten geri yükleme şeklinde ama hiç aktivasyonda bir problem yaşamadım.

telefonunuzu yedekleyip restore etmeyin eğer öyle yapıyorsanız. direkt yeni 0 yükleyin, yeni bir iphone olarak tanıtın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

eksik bir şey yapıyorsunuz bence.. benimim hem iphone 4'üm hem iphone 5'im vardı. iphone 4'ü kardeşime verdim. o sonradan kendi restore etti temiz yükleme yaptı. ama bana aktivasyonla ilgili birşey sormadı hiç. ben de telefonları restore ettim kaç kere, hem yeni iphone olarak tanıtıp hem de eski yedekten geri yükleme şeklinde ama hiç aktivasyonda bir problem yaşamadım.

telefonunuzu yedekleyip restore etmeyin eğer öyle yapıyorsanız. direkt yeni 0 yükleyin, yeni bir iphone olarak tanıtın.

Hocam yeni bir iphone olarak tanitamiyorum işte bendede böyle sorun olmuyordu simdi noldu anlamiyorum...İtunes bile girmiyor eski apple id sifreyi istiyor ne yapacagimi şaşirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: byjovii

quote:

Orijinalden alıntı: andruil

Hocam yeni bir iphone olarak tanitamiyorum işte bendede böyle sorun olmuyordu simdi noldu anlamiyorum...İtunes bile girmiyor eski apple id sifreyi istiyor ne yapacagimi şaşirdim

Alıntıları Göster
    slm arkadasim gecmis olsun öncelikle,ayni dert bendede var,iphone 4 ikinci el aldim 1 senedir kullaniyorum.Gecenlerde ios 7 yukledim cok donma yapiyordu,tekrardan itunes araciligiyla 6.1.3 e gectim.Dil,ulke ve wifi ayarlarindan sonra,(bu iphone su anda bir apple kimligine bagli.Bu iphoneyi ayarlamak icin kullanilmis olan apple kimligiyle gris yapin.) diyor.Kullanmis oldugum apple kimligini giriyorum ama nafile.ilk defa böyle bir sey geliyor basima dolayisiyla telofonu kullanamiyorum simdi.Ne yapacagim bilmiyorum??
    Normalde o kisima gelince ATLA alternatifini sunmasi lazim ama yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: adde

slm arkadasim gecmis olsun öncelikle,ayni dert bendede var,iphone 4 ikinci el aldim 1 senedir kullaniyorum.Gecenlerde ios 7 yukledim cok donma yapiyordu,tekrardan itunes araciligiyla 6.1.3 e gectim.Dil,ulke ve wifi ayarlarindan sonra,(bu iphone su anda bir apple kimligine bagli.Bu iphoneyi ayarlamak icin kullanilmis olan apple kimligiyle gris yapin.) diyor.Kullanmis oldugum apple kimligini giriyorum ama nafile.ilk defa böyle bir sey geliyor basima dolayisiyla telofonu kullanamiyorum simdi.Ne yapacagim bilmiyorum??
    Normalde o kisima gelince ATLA alternatifini sunmasi lazim ama yok.

Alıntıları Göster
    Bulursan bir care lutfen buraya yazmayi unutma
    tesekkurler

• quote:

tesekkurler

Oncelikle gecmis olsun hocam. Malesef bi caresi yok parca olarak satmayi deneyiniz gecmis olsun.
  • quote:

quote:

tesekkurler

Oncelikle gecmis olsun hocam. Malesef bi caresi yok parca olarak satmayi deneyiniz gecmis olsun.

Bir caesi yok diye kestirip atmakta nedir apple ile iletisime gectiniz mi arayin amerikadaki misteri hizmetlerini anlatin durumu ona gore bir caresi yok dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

quote:

quote:

tesekkurler

Bir caesi yok diye kestirip atmakta nedir apple ile iletisime gectiniz mi arayin amerikadaki misteri hizmetlerini anlatin durumu ona gore bir caresi yok dersiniz.

Apple ile iletisime gectim. Maili sifirlayin diyorlar. Yaocak bi care yok malesef
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karti

quote:

quote:

tesekkurler

Apple ile iletisime gectim. Maili sifirlayin diyorlar. Yaocak bi care yok malesef

Alıntıları Göster
    ıos 7 yuklu ıse ıster dostum

• iOS 7den 6ya gecisimde bende de aynisini yapmisti. Kendi hesabim oldugundan acabilmistim.
    Size onerebilecegim tek sey ios7 beta kurup denemenizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiqeL

iOS 7den 6ya gecisimde bende de aynisini yapmisti. Kendi hesabim oldugundan acabilmistim.
    Telefonun sorunu gibi bilmeyen insanlar atlamış. Bu özellik iOS 7 ile gelen bir özellik. Bu özelliği açtığınızda cihazı restoreladıktan sonra kullanabilmek için daha önceki Apple ID ile giriş yapmanızı istiyor. Bu özellik kapatılabiliyor. Şuana dek bunun geçme yolunu görmedim,ki olmamalıda zaten. Olursa mantığına ters.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiqeL

iOS 7den 6ya gecisimde bende de aynisini yapmisti. Kendi hesabim oldugundan acabilmistim.

Kuramaz itunes girdigindede ayni hesabi istiyor malesef ilerlemiyor
  • Restore sonrasi iclouddan backup mi yapiyorsunuz acaba?
  • Birde tavsiyem arkadaslar ios7 yi yuklemeni soylemis. Redsn0w bazi surumler icin restore yi destekliyordu belki onun araciligiyla yapabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legendary!

Birde tavsiyem arkadaslar ios7 yi yuklemeni soylemis. Redsn0w bazi surumler icin restore yi destekliyordu belki onun araciligiyla yapabilirsin
    arkadasim telefonu hicbir sekile acamassin sahibinin sifresini almadan.Birde iphone 4-4s -5 ikinci el iphone alacak arkadaslara cok onemli birsey hatirlatayim 1 hafta sonra ios7 tahminen guncellemesi gelecek herkes bu guncellemeyi yapacak eger ios7 2 el iphone alacaksaniz hemen sahibinin yaninda ayarlar+iCloud menusunu acin en altta iphonumu bul secenegi aciksa telefon sahibine kapatmasini soyleyin o apple store sifresini girip secenegi kapatsin eger bunu yapmassaniz telefonu ilk restorede telefonu kullanamassiniz.bu arkadasin durumuna dusersiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustiusa

arkadasim telefonu hicbir sekile acamassin sahibinin sifresini almadan.Birde iphone 4-4s -5 ikinci el iphone alacak arkadaslara cok onemli birsey hatirlatayim 1 hafta sonra ios7 tahminen guncellemesi gelecek herkes bu guncellemeyi yapacak eger ios7 2 el iphone alacaksaniz hemen sahibinin yaninda ayarlar+iCloud menusunu acin en altta iphonumu bul secenegi aciksa telefon sahibine kapatmasini soyleyin o apple store sifresini girip secenegi kapatsin eger bunu yapmassaniz telefonu ilk restorede telefonu kullanamassiniz.bu arkadasin durumuna dusersiniz...

Alıntıları Göster
    Cihazı bende ikinci el aldım ios 7 beta kurdum sonra restoreden 6 ya döndüm fln yeniden kurulum yaptım ama bununla karşılaşmadım hiç

• DFU moda alip 6.1.4 le denermisin bi
  • Hocam adam nasıl unutur ya adama ulaşamıyormusun acaba ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.