Şimdi Ara

kalorifer ısımıyorsa araç hararet yaparmı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2000 model peugeot 206 aracım var lpg beyni ve kalorifer ısınmıyorsa araç buna bağlı olarak hararet te yaparmı düz yolda normal ama rampalarda 100 ü geçiyor

• Kalorifer ısındığında soğutma suyuna kaloriferdeki de eklendiği için hararet biraz düşer. Ama tersi olmaz. Yani kalorifer ısıtmıyor diye motor hararet yapmaz. Radyatörü, termostatı veya devirdaimi baktırabilirsiniz. Lpg regülatörü de sıcak suyu soğutma suyundan aldığı için soğutma suyunuz azalıyorsa hortumları kontrol edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalorifer eğer ısıtmıyorsa radyatörde su kalmamış demektir. Bu da aracın hararet yapmasına neden olabilir. Aracın suyunu kontrol etmenizde fayda var.
  • antifriz ekleyince bir gün sonra kalorifer çalışmaya başladı lpg beynide ısınıyor fakat araç gene hararet yapıyor dediğiniz gibi.Radyatör tıkalıydı yeni değiştirdim,termostad açıyor,su devirdaim yapıyor usta contada sıkıntı yok dedi peki biraz rampa görünce hararet bir süre sonra neden 100 e dayanıyor olabilir ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearless002

antifriz ekleyince bir gün sonra kalorifer çalışmaya başladı lpg beynide ısınıyor fakat araç gene hararet yapıyor dediğiniz gibi.Radyatör tıkalıydı yeni değiştirdim,termostad açıyor,su devirdaim yapıyor usta contada sıkıntı yok dedi peki biraz rampa görünce hararet bir süre sonra neden 100 e dayanıyor olabilir ki

hocam selamlar. ayni sorun bendede var. naptiysam harareti dusuremedim. duz yolda 100den asagi dusmuyor. arabam 206xs. sorunu cozebildinizmi. paylasabilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.