Şimdi Ara

Zuckerberg, herkese internet için Internet.org platformunu kuruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kullanıcı sayısı Çin nüfusu ile yarışır hale gelen sosyal ağ Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, bu sıralarda çok farklı bir proje ile gündemi meşgul ediyor.

Zuckerberg'in Internet.org adıyla başlattığı girişim, dünyada internet erişimi olmayan yaklaşık 5 milyar insana bu hizmeti sunmayı amaçlıyor. Zuckerberg, internet erişiminin bir insan hakkı olduğu felsefesinden yola çıkarak böyle bir girişimin temellerini atmış.

Ancak herkese internet erişimi sağlamanın en büyük yolu daha verimli uygulamalardan geçiyor. Bundan kasıt ise mobil uygulamaların daha az veri harcayacak şekilde optimize edilmesi. Facebook, bu yılın başlarında günlük 12MB ortalama veri tüketen mobil uygulamasını optimize ederek, günde 1MB tüketir hale getirmeyi başardı. Bu da kullanıcıya avantaj ve daha fazla internette vakit geçirme olarak yansıdı. Bunun yanında daha fazla optimizasyonla veri tüketimini en aza indirmek mümkün.

Zuckerberg'in verimli uygulama planları içerisinde önbellekleme ve veri sıkıştırma gibi daha az veri kullanan teknolojilerin geliştirilmesi ve daha yaygın kullanılır hale getirilmesi bulunuyor. Ayrıca WiFi Direct gibi cihazlar arası aktarım teknolojileriyle yakındaki kişilerden içerik indirmek de yine plan içerisinde yer alıyor.

Zuckerberg bu sayede temel internet servisleri için bant genişliği ihtiyacını azaltmayı planlıyor. Böylece internet erişimi daha erişilebilir ve elde edilebilir hale gelecek. Platform; Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera, Qualcomm ve Samsung gibi önemli teknoloji devleri tarafından destekleniyor. 

• Yürü be!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "internet erişiminin bir insan hakkı olduğu felsefesi"
    Bizde internet erişimi çok parası olanın hakkıdır. Yıllık neredeyse 1 milyar verip kullandığınız interneti, gezinti.com gibi sizi reklama boğacak servislerle yolma hakkıdır.

Ha birde kullanmadığınız şeylere "Yalın xxx" parası diye ödemekte lazım.

Bunlar olmazsa internet sizin hakkınız değildir. İnternet size haramdır.

Bundan 20 yıl sonra bazı kurumlara alternatifler çoğalırda fiyatlar düşerse işte o zaman belki internet bizim hakkımız olmasada en azundan ucuz internet bizim hakkımız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 23 Ağustos 2013; 12:43:13 >
  • hizmet yapacaksanız kaliteli hizmet olsun g.kore de telefondan fiberle bağlanıyorlar internete bizde ise sayfa acılsın diye 1dk ye kadar beklediğimiz oluyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbeli gandalf -- 23 Ağustos 2013; 15:40:37 >
  • Daha çok insana internet verecek, daha az data harcamasıyla daha çok insanı daha fazla süre Facebook'ta tutacak, firmalardan daha çok reklam parası alacak, bundan tüm ABD ekonomisi faydalanacak. Geçiniz efendim böyle "insanlık hakkı" ayaklarını. O kadar insanlığa önem veriyorsanız, yüzyıllardır kaynağını kuruttuğunuz Afrika'ya yardım edin, petrol bahanesiyle katledip karıştırdığınız Ortadoğu'dan defolup gidin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kcankaynak

Daha çok insana internet verecek, daha az data harcamasıyla daha çok insanı daha fazla süre Facebook'ta tutacak, firmalardan daha çok reklam parası alacak, bundan tüm ABD ekonomisi faydalanacak. Geçiniz efendim böyle "insanlık hakkı" ayaklarını. O kadar insanlığa önem veriyorsanız, yüzyıllardır kaynağını kuruttuğunuz Afrika'ya yardım edin, petrol bahanesiyle katledip karıştırdığınız Ortadoğu'dan defolup gidin.

Aferin bu da rabia kafasi oluyo heralde adam para kazaniyosa sanane sen de yap kazan sonucta bu bizlerin de hayatini kolaylastiran bisey o adam parayi hakederek kazaniyo emek harciyo en azindan o sevdigin ortadogu ulkeleri gibi asalak yasamiyolar.

• Türkiyede Adil Kullanım Kotasını kaldırsın önce devlet
  • acaba neden sormak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Crumby

quote:

Orijinalden alıntı: kcankaynak

Daha çok insana internet verecek, daha az data harcamasıyla daha çok insanı daha fazla süre Facebook'ta tutacak, firmalardan daha çok reklam parası alacak, bundan tüm ABD ekonomisi faydalanacak. Geçiniz efendim böyle "insanlık hakkı" ayaklarını. O kadar insanlığa önem veriyorsanız, yüzyıllardır kaynağını kuruttuğunuz Afrika'ya yardım edin, petrol bahanesiyle katledip karıştırdığınız Ortadoğu'dan defolup gidin.

Aferin bu da rabia kafasi oluyo heralde adam para kazaniyosa sanane sen de yap kazan sonucta bu bizlerin de hayatini kolaylastiran bisey o adam parayi hakederek kazaniyo emek harciyo en azindan o sevdigin ortadogu ulkeleri gibi asalak yasamiyolar.

Senin yorum mantığınla sana "sana ne" demesi gayet normal olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kcankaynakDaha çok insana internet verecek, daha az data harcamasıyla daha çok insanı daha fazla süre Facebookta tutacak, firmalardan daha çok reklam parası alacak, bundan tüm ABD ekonomisi faydalanacak. Geçiniz efendim böyle insanlık hakkı ayaklarını. O kadar insanlığa önem veriyorsanız, yüzyıllardır kaynağını kuruttuğunuz Afrikaya yardım edin, petrol bahanesiyle katledip karıştırdığınız Ortadoğudan defolup gidin.

Şirketlere benim kişisel bilgilerimi, o şirketler bana reklam bassın diye satmak mı haklı kazanç ? Facebook olmasa da herkes yaşar ama herkes müptelası olmuş. Facebook hesabı olmadığı için ölen, gündemden geri kalan ya da işsiz kalan 1 kişi görmedim. Bırakın bu masaldan ihtiyaç uydurmasını. Çocukluk arkadaşını arayıp bulsan ne yapacaksın ? O kadar birbirinizi seviyorsanız, zaten kopmazsınız. Arkadaşlarınla yine telefonla görüşüp sözleşirsin ve buluşursun. Facebook'un tek ihtiyaç olabilecek yanı, eğlence amacı. Can sıkıntısından girersin bakarsın video izlersin. O Facebook dediğin şirket, Apple ve Coca-Cola ile birlikte ABD ekonomisinin bel kemiğini oluşturuyor. Sence Facebook sadece başarılı olduğu için mi popüler ? Facebook hisseleri zarara uğramaya başladığı anda, Down Jones borsasında ne kadar hisse satın alındı haberin var mı ? ABD, Facebook'un batmasına izin verir mi ? Bu hak ederek kazanmak ise ben almiyim sağol. Sen batıya ve Facebook'a inanmaya devam et.

• İletişim şirketlerinin işine gelmez. Bu şirketler az datayı daha pahalıya satarlar. Toptan - perakande fiyat farkı gibi.
  • Bunun açılımı şu: "Biz Amerika olarak, 5 milyar insanı daha izlemeye almak istiyoruz."

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kcankaynakDaha çok insana internet verecek, daha az data harcamasıyla daha çok insanı daha fazla süre Facebookta tutacak, firmalardan daha çok reklam parası alacak, bundan tüm ABD ekonomisi faydalanacak. Geçiniz efendim böyle insanlık hakkı ayaklarını. O kadar insanlığa önem veriyorsanız, yüzyıllardır kaynağını kuruttuğunuz Afrikaya yardım edin, petrol bahanesiyle katledip karıştırdığınız Ortadoğudan defolup gidin.

Hırsız da emek verip seni soyuyor, adamın hakkı diyor musun? Şimdi sen ne alaka facebook ya da amerika seni soyuyor mu diye de sorarsın. Onu göremiyorsan zaten konuşmaya bile gerek yok. Sen de çalış kısmına gelince doğru çalışmak lazım. Ama hakkaniyet olmadığı için önce adaleti sağlamak için çalışmak, daha doğrusu savaşmak lazım. Adil ortamda çalışsın da başarsın da göreyim markı ben. Bu kadar basit tiyatro oyunlarına bile inanıyor ya dünya hayret ediyorum ben. Adamlar da tabi kendilerini üstün görür herkes böyle maddiyatın ve ihtirasın kölesi olursa...

• zuckerberg şu bizim soyguncu operatörlerede bi el atsan

• Bir yorum: "How about bringing them food first?"

• Asıl amaç belli daha büyük bir kitleyi eline almak. Fakat bu projeyi Facebook temalı yürütmüyorlar. Sadece Facebook önderliğinde yapılıyor. Yani insanlara sağladıkları internet sadece Facebook girmeyecek.Tüm alanda kullanılacak.

• biraz komplo teorisi gibi olacak ama ne kadar çok internete bağlı insan=o kadar facebook kullanan insan=yani o kadar çok fişlenebilir insan olmayacakmı bu şekilde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

quote:

Hırsız da emek verip seni soyuyor, adamın hakkı diyor musun? Şimdi sen ne alaka facebook ya da amerika seni soyuyor mu diye de sorarsın. Onu göremiyorsan zaten konuşmaya bile gerek yok. Sen de çalış kısmına gelince doğru çalışmak lazım. Ama hakkaniyet olmadığı için önce adaleti sağlamak için çalışmak, daha doğrusu savaşmak lazım. Adil ortamda çalışsın da başarsın da göreyim markı ben. Bu kadar basit tiyatro oyunlarına bile inanıyor ya dünya hayret ediyorum ben. Adamlar da tabi kendilerini üstün görür herkes böyle maddiyatın ve ihtirasın kölesi olursa...

Kusura bakma ama arkadaşa katılıyorum aklı olan kazanıyor Mark'ın hayatını araştır üniversite yıllarında başlıyor bu işe üniversitede basit bir sosyal ağ kurarak biz napıyoruz yayıyoruz bacakları o site senin bu site benim ağız dalaşı yapıyoruz böyle. Bizim ülkemizde yapan çıktıda biz mi yedirmedik parayı biz mi kötü dedik yok yapan yok istesen de yapamazsın gerçeği hoş bu ülkede neyse kafayı kullanan hakediyor kim ne derse desin.

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

quote:

Adam sonucta ortaya bi urun koyuyo seni ona mecbur birakmiyo isteyen kullanir isteyen kullanmaz diyo bunu kullananlara da belli avantajlar saglama pesindr ve kullanimini arttirmak istiyo bu adamin amaci parasini kazanmak devletin yetkili mercileri bilgi isterse de paylasiyo senin isyerinde polis guvenlik kamerasi kayitlarini isteyince sen verme bak bakalim noluyo. Yok bizi izliyo diyen arkadaslari da tebrik ediyorum kendileri hayatin sirrini sakliyolardi facebook yuzunden desifre oldular ne uzucu. Sizler asil oyunun icinde oldugunuzun farkinda degilsiniz herseye bir kulp takma cabasindasiniz surekli sihirbazin ipini gorme pesindesiniz ama o sihirbaz sizi oraya ne zorla getiriyo ne zorla izletiyo siz oraya gidip izleyip ip var diyip tatmin olan kesimsiniz sizin gibi insanlar yuzunden ulke bu hallerde millete bok atacaginiza isinize bakin en azindan tebrik edin helal olsun adam yapmis demeyi ogrenin.

• çok gereksiz manalar çıkartılıyor, adamın işi internet, yemek falan çok abartı olmuş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.