Şimdi Ara

ZTE, 2013'ün ilk yarısında net karını %26 arttırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alt="ZTE, 2013'ün ilk yarısında net karını %26 arttırdı"

Yapılan son tahminlere gore 2013 yılının sonu itibariyle Nokia, BlackBerry ve HTC gibi önemli isimleri geride bırakarak dünyanın en büyük 7.akıllı telefon üreticisi olması beklenen Çin merkezli ZTE, 2013’ün ilk yarısı için finansal sonuçlarını duyurdu.

Açıklanan verilere gore ZTE, yılın ilk yarısında yıllık bazda %11,8’lik düşüş ile 6,13 milyar dolar gelir elde ederken; net kar ise yıllık bazda %26,6’lık artış ile 50.1 milyon dolar oldu. ZTE, gelirlerdeki düşüse gerek yerel gerekse de dış pazarlardaki GSM ve UMTS çözümlerinin satış sayılarındaki düşüşün sebep olduğunun altını çizdi.

Bu takvim döneminde yerel satışlar firmanın gelirlerinin %50,1’ünü oluşturduğu açıklanırken; gelirlerin %50,70’inin servis sağlayıcılarının satışa sunduğu ZTE üretimi çözümlerinden elde edildiği belirtildi.

• ülkemizde çin malı kötüdür düşüncesi kırılırsa huawei,zte gibi markalar ülkemizde de bolca satış yapabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbeli gandalf -- 22 Ağustos 2013; 10:40:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

ülkemizde çin malı kötüdür düşüncesi kırılırsa huawei,zte gibi markalar ülkemizde de bolca satış yapabilir

Aynen hocam adamlar ucuza telefon görünce " çin malı,bunda bir pislik vardır" diye düşünüyor hemen.
  • quote:

ülkemizde çin malı kötüdür düşüncesi kırılırsa huawei,zte gibi markalar ülkemizde de bolca satış yapabilir

öyle ancak genel olarak bakarsak çin malları dandik oluyor. zaten adamlar iyi bişeyler yapalım diyede uğraşmıyor
    ancak tabiki aradan sivrilen bazı firmalar büyük oynamaya başladı. çin zaten 1 milyardan fazla nüfus var. o yüzden çinde başarılı olan firma global anlamda da baya güçlü olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

öyle ancak genel olarak bakarsak çin malları dandik oluyor. zaten adamlar iyi bişeyler yapalım diyede uğraşmıyor
    ancak tabiki aradan sivrilen bazı firmalar büyük oynamaya başladı. çin zaten 1 milyardan fazla nüfus var. o yüzden çinde başarılı olan firma global anlamda da baya güçlü olabilir

haklısın ancak çinlilerin mükemmel ürünleri de var sadece sahteci olarak bakmamak lazım ve dediğin gibi çinde çok satan heryerde çok satar

• quote:

Orijinalden alıntı: OneMinuteTR

İlk Tegra 4 lü cihazda bundan geldihttp://www.gizchina.com/2013/08/21/320-zte-u988s-becomes-world-first-tegra-4-phone/

Adamlar tegralı, 2 gb ramli 13 mp kameralı telefonu 320$'a satıyor.
    Bizim Turkcell: ...... (Utandım Yazamadım)

• quote:

aynen bide cin malı telefonu satması sorun oluyor ideos x5 kullanıyordum cahil telefoncular bune cin malı 5 para etmez diyolardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

quote:

İlk Tegra 4 lü cihazda bundan geldihttp://www.gizchina.com/2013/08/21/320-zte-u988s-becomes-world-first-tegra-4-phone/

6 milyar dolar satıştan elde edilen kâr 50 milyon dolar diyor.

adamlar yüzde bir bile olmayan kâr oranıyla çalışıyorlar demektir bu da. bizde %25 ten aşağı kâr yapan firma kapatır fabrikayı.
    üçkağıtçılık dizboyu...

çin mi sahteci bizimkiler mi. telefon yapsalar işlemcisini ramini gider çinden alırlar zaten

• katılıyorum bizimkilerde "sadece biz kazanalım, halk fakir kalsın ,halkı kazıklıyalım ,sömürelim halkı" mantığı olduğu sürece türkiye gelişmez

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

quote:

adamlar yüzde bir bile olmayan kâr oranıyla çalışıyorlar demektir bu da. bizde %25 ten aşağı kâr yapan firma kapatır fabrikayı.
    üçkağıtçılık dizboyu...

çin mi sahteci bizimkiler mi. telefon yapsalar işlemcisini ramini gider çinden alırlar zaten

Belki şirket ismini tanınır hale getirmek amacıyla düşük kar marjı ile satış yapmış olabilirler ama harbiden cihaz iyiyse helal olsun öyle firmaya..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

quote:

üçkağıtçılık dizboyu...

Belki şirket ismini tanınır hale getirmek amacıyla düşük kar marjı ile satış yapmış olabilirler ama harbiden cihaz iyiyse helal olsun öyle firmaya..

tanınırlığı mı kalmış hocam. adamlar 100bine yakın işçi çalıştırıyorlarmış ve 1985 te kurulmuş.
    sağlam telefon yapan çinli firmalardan. en sağlamı değildir belki ama çakma kalitesinde değil telefonları. sanırım ululslararası garanti de veriyorlardı 1 yıl.

• HTC ve nokiayı katlamış :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.