Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony marka kulaklık aldım dehşet oldu ses, orjinal iyi.ses vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Modelini soyler misiniz bir adette ben kapayım

• emrecelik85 kullanıcısına yanıt
    bende de earpods var, müthiş memnunum ( 5 jenerasyon walkman kullanıcısı :)

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=22825

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=22826

ayrıca ; bundan haberiniz var mı ? anladığım kadarıyla 4.2mize update geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merihanac -- 6 Aralık 2013; 0:07:08 >

• böyle hayırlı haberler vermek gurur verici :D
  • merihanac kullanıcısına yanıt
    Valla haber çok iyi gercekten hayırlı haberler veriyorsunuz hatalari duzeltecek bir guncelleme gibi duruyor

• Hocam site ne kadar güvenli acaba?

@emre

Dostum ben şu modelden aldım media market'te var.

http://www.sony.com.tr/product/hpi-ex-series/mdr-ex10lp

Bassları ve tizleri çok iyi.

edit1: Arkadaşlar veri kullanımı kısmında android is var ne iş yapıyor anlamış değilim veri kullanıyor sizlerde kontrol edebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 6 Aralık 2013; 13:13:22 >
  • arkdaşlar bende sony xperia l kullanıcısıyım

bir sorunum var cihazı usb ile pc e bağlıyorum bağlarken yığın depolama seçiyorum ve

pc companion yükle tıklıyorum ayarlardan cihazın içindeki ve 4 gb dahili depolama pc

bilgisayarımda gözüküyor ama müzikleri atiyorum oraya music dosyasına ve görebiliyorum

içindeki müzikleri ama image dosyasında sadece cihazın içindeki orjinal yüklü 5-10 resim

gözüküyor kendi çektiğim resimleri göremiyorum ve pc companion ile de denedim yapamadım

içindeki resimleri nasıl alırım ve içine nasıl resim yüklerim ?
  • arkadaşlar merhaba ,

forumu sürekli takip ediyorum. şu 4.2.2 geldiğinden beri kim ne derse desin biraz soğudum telden. ama umutla bekliyorum güncellemeyi.

size navigasyonla ilgili bir soru sormak istiyorum.

igo primo veya igo my way için bizim telefonun çözünürlüğüne göre bulamıyorum (480*854). nereden bulabilirim. kullanan var mı?

tomtom kullanıyorum ama igo çok daha iyi.

tomtom için laz şivesi bulabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa3564

arkadaşlar merhaba ,

forumu sürekli takip ediyorum. şu 4.2.2 geldiğinden beri kim ne derse desin biraz soğudum telden. ama umutla bekliyorum güncellemeyi.

size navigasyonla ilgili bir soru sormak istiyorum.

igo primo veya igo my way için bizim telefonun çözünürlüğüne göre bulamıyorum (480*854). nereden bulabilirim. kullanan var mı?

tomtom kullanıyorum ama igo çok daha iyi.

tomtom için laz şivesi bulabilirmiyim.

Sygic dene Bence igodan daha iyi

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    buradan kontrol edebilirsin :

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-L/New-firmware-15-3-A-0-27-coming-soon/m-p/467271#U467271

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2556954

kulaklık içinse şunları söyleyebilirim. sizin kulaklığınızla da benzer performans alacağımı düşünüyorum ama denemeden bilemem tabi...xperia z den çıkan kulaklıkları telefonumda denedim, izlasyon çok başarılı (kulak içi o da,izolasyonu başarılıdır genelde kulakiçilerin), clear audio+ la mükemmel uyumlu ; bas tiz vs herşey çok tadında ama ses seviyesi düşük kalıyor gibime geldi. keza JVC HAFX34B, philips shg8010, ultrasone hfi-580 ve philips shp-2000 denedim telefonda, earpods fark atıyor hepsine ( hala çok şaşırıyorum). özellikle ultrasone hfi-580 gibi bir profesyonel kulaklıkla nerdeyse aynı deneyimi alıyorum, bu kulaklıkla stüdyoda çalışan arkadaşlarım var. onlar da benim gibi düşündüler denedikten sonra. earpods xperia z ile uyumlu çalışmayıp, benim telefonumda harikalar yaratıyor, bu durum çok hoşuma gidiyor (çok ballıyım ) gerçekten inanılmaz ses (fazla abartmış olmayayım) aldığımı düşünüyorum. denemenizi tavsiye ederim

edit : kutu içinden çıkan kulaklık yetersiz gibi görünebilir ancak telefon görüşmelerinde çok başarılı olduğunu söylüyorlar konuştuğum kişiler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merihanac -- 6 Aralık 2013; 18:29:59 >

• merihanac kullanıcısına yanıt
    Güncelleme numarası bizimki 26 yayınlanan versiyon 27 fazla bir fark olmayacak gibi genelde büyük güncelleme olunca farklı numaralar oluyor çok basit bir bakış açısı oldu ama tahminim öyle hatta bence bize gelmeme ihtimali bile var.Ülkeye veya operatörlere yönelik çok ufak bir güncelleme olabilir.Ama yine de umudumuzu kaybetmeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik85

Güncelleme numarası bizimki 26 yayınlanan versiyon 27 fazla bir fark olmayacak gibi genelde büyük güncelleme olunca farklı numaralar oluyor çok basit bir bakış açısı oldu ama tahminim öyle hatta bence bize gelmeme ihtimali bile var.Ülkeye veya operatörlere yönelik çok ufak bir güncelleme olabilir.Ama yine de umudumuzu kaybetmeyelim.

Düzenleme sürümlee hep 1-2 rakam farklı gösterilir.Atıyorum sorunlu sürüm 4567 ise düzenlenmiş sürüm 4568 olacak.Bence bu worldwide bi durum, tek sorun yaşayan bizler değiliz.Kronik bin tane sorun mevcut yabancılarda da.Ayrıca artık telefon firmaları her markaya operatöre ayrı telefon yapmayı terkediyorlar...

• kitkat desteği hakkında bilgisi olan var mı?
  • bana göre kesinlikle uçurumlar var clear audio+ ile.. dolby odaklı hazırlanmış bu rom ve ben gerçekten çok başarılı buldum. sesle ilgili birçok tercih bulunuyor, ses kulakları rahatsız edecek kadar çıkabiliyor (inanılmaz net,o kadar şok oldum ki afedersiniz istifra ediyordum az kalsın) odamda da dolby kullanan biri olarak koca set gözümden düştü derim abartarak 4.2 deki problemler devam ediyor, onların dşında çok hızlı ve stabil diyebilirim (4saattir elimden düşmedi wifi başta olmak üzere ne varsa açık %65). kamera uygulaması cybershot olarak değiştirilmiş ve superior auto mode eklenmiş, ilk açtığımda 10sn kadar sonra hata aldım. ama bi süre sonra tekrar açtığımda uzun bir süre bekleyip (ekran görüntüsü aldım ) ardından resim çektim durdu hatası almadım. stok romda hiç açılmıyordu desem yeridir, kaçarı yok "maalesef duruyordu" ama bu romda daha bi stabil gibi :) onun dışında ayarlar menüsünde de menü opak arayüz değişik, daha gözüm alışmadı ama özellikle sesteki geliştirmelerle beni mest etti diyebilirim. hız konusundaysa, 4.2 bayağı hızlıyıd zaten ; ama bu ondan daha hızlı, hem gözle görülür hem de hissedilir şekilde.. 27 versiyon gelene kadar kalacak... 27 versiyon bence de genel gelir, çünkü stock 4.1 de stabil olan mod bile 4.2 de stabil edilemiyor, bu romları yazan kişiler de stabilite sorunlarından şikayetçi ve ayrıca belirtiyor.yeterli bilgiye sahip (kernel yükleme,bootloader unclok vs) arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. (utanmadan dolby moda bir de "movie" koymuş, çıldırmamak elde değil )
    estağfurullah...

• quote:

Orijinalden alıntı: qeza42

arkdaşlar bende sony xperia l kullanıcısıyım

bir sorunum var cihazı usb ile pc e bağlıyorum bağlarken yığın depolama seçiyorum ve

pc companion yükle tıklıyorum ayarlardan cihazın içindeki ve 4 gb dahili depolama pc

bilgisayarımda gözüküyor ama müzikleri atiyorum oraya music dosyasına ve görebiliyorum

içindeki müzikleri ama image dosyasında sadece cihazın içindeki orjinal yüklü 5-10 resim

gözüküyor kendi çektiğim resimleri göremiyorum ve pc companion ile de denedim yapamadım

içindeki resimleri nasıl alırım ve içine nasıl resim yüklerim ?

resimler hepsi dcım >100andro içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merihanac

bana göre kesinlikle uçurumlar var clear audio+ ile.. dolby odaklı hazırlanmış bu rom ve ben gerçekten çok başarılı buldum. sesle ilgili birçok tercih bulunuyor, ses kulakları rahatsız edecek kadar çıkabiliyor (inanılmaz net,o kadar şok oldum ki afedersiniz istifra ediyordum az kalsın) odamda da dolby kullanan biri olarak koca set gözümden düştü derim abartarak 4.2 deki problemler devam ediyor, onların dşında çok hızlı ve stabil diyebilirim (4saattir elimden düşmedi wifi başta olmak üzere ne varsa açık %65). kamera uygulaması cybershot olarak değiştirilmiş ve superior auto mode eklenmiş, ilk açtığımda 10sn kadar sonra hata aldım. ama bi süre sonra tekrar açtığımda uzun bir süre bekleyip (ekran görüntüsü aldım ) ardından resim çektim durdu hatası almadım. stok romda hiç açılmıyordu desem yeridir, kaçarı yok "maalesef duruyordu" ama bu romda daha bi stabil gibi :) onun dışında ayarlar menüsünde de menü opak arayüz değişik, daha gözüm alışmadı ama özellikle sesteki geliştirmelerle beni mest etti diyebilirim. hız konusundaysa, 4.2 bayağı hızlıyıd zaten ; ama bu ondan daha hızlı, hem gözle görülür hem de hissedilir şekilde.. 27 versiyon gelene kadar kalacak... 27 versiyon bence de genel gelir, çünkü stock 4.1 de stabil olan mod bile 4.2 de stabil edilemiyor, bu romları yazan kişiler de stabilite sorunlarından şikayetçi ve ayrıca belirtiyor.yeterli bilgiye sahip (kernel yükleme,bootloader unclok vs) arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. (utanmadan dolby moda bir de "movie" koymuş, çıldırmamak elde değil )
    estağfurullah...

hocam arap saçına dönmüş mesajın. kısacası bir custom rom bulup yüklemişsin ve ses performansı artmış? daha güzel yazabilirmisin bende geçmeyi düşünüyorum o versiyona

• telefonun benden habersiz internetten güncelleştirme yapmasını nasıl engelliyebilirim? 500mb internet paketi var.. wi-fi'den güncelleştirme yapmak istiyorum sadece. mobil veriden güncelleştirme yapmasını kapama yolu varmı beyler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helloween

telefonun benden habersiz internetten güncelleştirme yapmasını nasıl engelliyebilirim? 500mb internet paketi var.. wi-fi'den güncelleştirme yapmak istiyorum sadece. mobil veriden güncelleştirme yapmasını kapama yolu varmı beyler?

Google play store gir sağda üste tikla ayarlara gir orda güncelleme ile ilgili secenekler var uygun olani sec

• telefon 675 tl olmuş çok hızlı düşüyor gibime geliyor sony güncelleme verirse çok iyi satar ama bu fiyatlara da düşünce kafamda soru işaretleri oluşuyor

edit: bu arada sony mailime cevap vermiş güncelleme şu an için gelmeyecek durum bu şekilde yazmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scavenger Of Human Sorrow -- 7 Aralık 2013; 15:10:28 >
  • Hocam ona bakarsan sorun olduğunu bile kabul etmiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.