Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben şimdi 4,2 yükleyeyimmi yüklemeyeyimmi
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Bende bu soruya verilecek cevaba göre hareket edeceğim açıkcası :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik85

4.1 mi daha kötü 4.2 mi daha kötü arkadaşlar Ben de 4.2 ye geçmeyi düşünüyorum sadece kamera ve hafıza kartına taşıma dışında neler var sorun olarak. Başka bir şey yok sa geçicem 4.2 ye.
  • Gün geçmiyor ki bir problem daha canımı sıkmasın.

Telefonu uykudan uyandırırken çoğu sefer sanki bir simgeye basmışım gibi ana ekrandaki uygulamalardan biri açılıyor. Yani kilit tuşuna bastığımda ekran açılır açılmaz rastgele bir uygulama açılıyor. Bu bazen Google arama oluyor, bazen çalar saat ayarı oluyor, bazen de tarayıcı oluyor. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum çünkü böyle bir bug okumadım hiçbir yerde. Dokunmatik ekran arızalı olsa, gün içinde başka zamanlarda da bir uygulamaya dokunmuşum gibi kendiliğinden açılması gerekir ancak sadece uykudan uyanırken oluyor bu.

Bir süre önemsememiştim ama iyice sinir bozmaya başladı artık. Var mı benzer bir sorunu olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the spooks

quote:

4.1 mi daha kötü 4.2 mi daha kötü arkadaşlar Ben de 4.2 ye geçmeyi düşünüyorum sadece kamera ve hafıza kartına taşıma dışında neler var sorun olarak. Başka bir şey yok sa geçicem 4.2 ye.

4.2. kurmamanız için geçerli sebepler :

Kamerası AUTO SCN Moddayken çalışmıyor.Eskiden kullandığımız hale çevirmek gerekiyor, onu yapana kadar çoktan force close hatası verip kapanıyor...
    Depolama > SD Kart'a aktar seçeneği çalışmıyor...
    Bazı kişilerde multitasking özelliği çok düşük.Örneğin ben facebookta gezerken arkaplandaki arayüz kapanıyor.Home tuşuna bastığımda ikonlar ve widgetler tekrar yükleniyor.
    Arada sırada telefonun sesi kendi hoperlörü yerine, kulak ahizesinden çıkıyor.Telefonu açıp kapatmadan da bu sorun hallolmuyor.
    Bazı kullanıcılarda ekran dalgalanma yapıyor.Sanki temassızmış gibi.Sönüyor yanıyor sönüyor yanıyor...

daha çok değişik sorunlar yaşayanlar mevcut.önceki sayfalar seç beğen al gibi..

4.2. kurmanız için geçerli sebepler :
    Arayüz güzelleşmiş, ikonlar xperia Z standardı olmuş.
    Multitasking özelliği kısıtlansa da, arkaplandaki uygulamalar kendi kafasına göre kapanmadığı zamanlarda hızlanmış diyebiliriz.

• isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    Bu sorunların sadece türkçe dilinde yaşandığını okudum bir yerde birisi dili ingilizce yapmış ve kameradaki scn auto da kapanma sorunu yaşamamış.Diğer sorunları da yaşamamış bunu demediyseniz 4.2 de denemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Immune

Gün geçmiyor ki bir problem daha canımı sıkmasın.

Telefonu uykudan uyandırırken çoğu sefer sanki bir simgeye basmışım gibi ana ekrandaki uygulamalardan biri açılıyor. Yani kilit tuşuna bastığımda ekran açılır açılmaz rastgele bir uygulama açılıyor. Bu bazen Google arama oluyor, bazen çalar saat ayarı oluyor, bazen de tarayıcı oluyor. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum çünkü böyle bir bug okumadım hiçbir yerde. Dokunmatik ekran arızalı olsa, gün içinde başka zamanlarda da bir uygulamaya dokunmuşum gibi kendiliğinden açılması gerekir ancak sadece uykudan uyanırken oluyor bu.

Bir süre önemsememiştim ama iyice sinir bozmaya başladı artık. Var mı benzer bir sorunu olan?

bende arada sırada oluyordu bu. sonra 4.1. sürümünde .17 ile biten versiyonu kurdum.şuan sorunsuz kullanıyorum diyebilirim...

• quote:

Bu sorunların sadece türkçe dilinde yaşandığını okudum bir yerde birisi dili ingilizce yapmış ve kameradaki scn auto da kapanma sorunu yaşamamış.Diğer sorunları da yaşamamış bunu demediyseniz 4.2 de denemenizi tavsiye ederim.

sağolun ancak önceki postları da takip ederseniz, telefonu 1 ay kadar ingilizce kullansam da bu sorunlar sabit...Auto SCN mode dışında tabii...

bunun dışında herkes telefonu tekrar aynı sürüme güncellemeyi denedi.ben bir sorun olmuştur diye 4.1.'i yükleyip sonra hem pcden hem telefondan 4.2.'e geçirdim ama nafile...stabil bir sürüm olmadığı da böylece kesinleşmiş oldu...
    İlginiz için teşekkür ederim bütün yolları denemişsiniz bana deneyecek yol kalmadı.Şimdilik bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.Sony aslında bunu yapıyor hep.Bir sürüm çıkarıyor ama sorunlarla dolu.Aynı şeyi 2011 cihazlarına 4.0.4 verirken de yapmıştı.Benim korkum mesela ion a 4.1.2 verdi onda da sorunlar ama üstüne tek bir güncelleme bile çıkarmadı.Aynı şeyi bu cihaz için yapıp üvey evlat muamelesi yapmasından korkuyorum.Çünkü 4.3 e güncellenecek cihazlar arasında bu cihaz yok şahsi fikrimce 4.3 almayacak.Böyle bırakacak.Hatta en büyük korkum bu sorunlu sürümde bırakması...
  • quote:

İlginiz için teşekkür ederim bütün yolları denemişsiniz bana deneyecek yol kalmadı.Şimdilik bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.Sony aslında bunu yapıyor hep.Bir sürüm çıkarıyor ama sorunlarla dolu.Aynı şeyi 2011 cihazlarına 4.0.4 verirken de yapmıştı.Benim korkum mesela ion a 4.1.2 verdi onda da sorunlar ama üstüne tek bir güncelleme bile çıkarmadı.Aynı şeyi bu cihaz için yapıp üvey evlat muamelesi yapmasından korkuyorum.Çünkü 4.3 e güncellenecek cihazlar arasında bu cihaz yok şahsi fikrimce 4.3 almayacak.Böyle bırakacak.Hatta en büyük korkum bu sorunlu sürümde bırakması...

bir arkadaşımız sony call center'ından 4.3. alacak diye birşey duymuş...

yapılan açıklamada 4.3.ün düşük ramli cihazlarda bile gayet güzel çalıştığına yönelik.açıkçası ben güzel bi 4.3. güncellemesi, en kötü 4.2.nin düzenlemesini yapacaklarına inanıyorum.çünkü nefes aldırmıyorum kendi adıma.arıyorum, yetmiyor mail atıyorum...

tabii herşey sony de bitiyor.eğer bu şekilde bırakırlarsa cihazı...15 çekirdekli işlemci çıkarsalar, 8gb ram koysalar.hatta işi abartıp 1 GB Ekran kartlı bi telefon çıkarsalar....fiyatını 200 lira yapsalar gidip almam.garip özellikleriyle eleştirdiğimiz LG firması bile g2 ile tek sorun yaşıyorlar şu an o da lüks.Knock on özelliğinde 0.5 saliselik gecikme yaşanıyor diye ayağa kalkıyor kullanıcılar...

ben 900 lira verdim. G2 1500 lira. keşke 2-3 ay daha bekleyip para biriktirip LG alsaydım diyorum.bir yandan da telefonumu seviyorum.

İnşallah siz haklı çıkarsınız da güzel bir güncelleme verirler.Zamanında xperia sola vardı bende.4.1.2 alacak demişlerdi.Daha kötü donanıma sahip xperia j 4.1.2 aldı.Ama benim çift çekirdekli mali 400 lü xperia sola güncelleme almadı.Üstelik 4.0.4 de çok kötüydü.Telefon ağırdı yavaştı.O YÜzden korkuyorum sony den.Ben xperia z satıp aldım bu cihazı.Xperia z ye daha çok özeneceklerdir bu ortada.Umarım bunu arka plana atmazlar eskiden yaptıkları gibi yoksa seninde dediğin gibi sony benim içinde biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecelik85 -- 1 Aralık 2013; 14:21:57 >
  • quote:

İnşallah siz haklı çıkarsınız da güzel bir güncelleme verirler.Zamanında xperia sola vardı bende.4.1.2 alacak demişlerdi.Daha kötü donanıma sahip xperia j 4.1.2 aldı.Ama benim çift çekirdekli mali 400 lü xperia sola güncelleme almadı.Üstelik 4.0.4 de çok kötüydü.Telefon ağırdı yavaştı.O YÜzden korkuyorum sony den.Ben xperia z satıp aldım bu cihazı.Xperia z ye daha çok özeneceklerdir bu ortada.Umarım bunu arka plana atmazlar eskiden yaptıkları gibi yoksa seninde dediğin gibi sony benim içinde biter.

en baba custom rom bile stock romlar gibi olmuyor. ama mecbur bırakırlarsa, stabil ve güzel bi custom rom da çıkarırlarsa eğer custom rom kurarım.yoksa satarım hazır piyasası varken...
  • Ya arkadaşlar çıldırcam
    Bu aralar yüklediğim oyunların hiç biri açılmıyo
    Subwaf surf'u güncelledim açılmıyor
    Trafic racer'i yükledim açılmıyor
    Hungry shark'ı yükledim açılmıyor
    Hepsinde de aynı şekilde (açılmadan sadece oyun logosu geliyor) kalıyor

Android sürümüm 4.2.2
  • Arkadaş güncelleme gelecek mi geleyecek mi belli değil diğer telefonların sayfasında 4.3 4.4 kitkat güncellemesi geleceği yazıyor bizim ki üvey evlat oldu 6 aylık telefon dağa 1 senelik telefon 4.4 alacak sony güncelleme verir insallah.
  • Armageddon41 A kullanıcısına yanıt
    Ben güncelleme konusunda ümitsizim sebebi de şu L ye neden 4.2.2 verdi tam 4.3 vereceği arefede anlamadım.Sp mesela 4.2.2 almadı direk 4.3 alacak hatta 4.4 kitkat da alacak.Sony nin sitesinde baktığımızda da sp için gelecek sürüm 4.3 olrak görünüyor ancak L ile ilgili hiç bir bilgi yok.Ben açıkcası 4.3 geleceğini düşünmüyorum en azından şu sorunları düzeltsinler o da birşeydir bakalım onu bile yapacaklar mı ?
  • arkadaşlar şimdi bu telefonu alıyım mı almayayım mı kafam karıştı bi yardımcı olsanız
  • Sundaay S kullanıcısına yanıt
    Dostum , ve bütün arkadaşlar

Bazı oyunları güncelleyince veya baştan yükleyince açılmıyor.

Sebebi Internal yani dahili hafızaya apknın taşınmış olması, haliyle telefon açamıyor onu da..

Dahilideki uygulamayı telefona taşı derseniz oyunun açıldığını göreceksiniz
  • Furkan akoglu F kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Xperia SP al derim, SONY tarafında daha çok güncelleme görünüyor (En aşağı 4.4e kadar) SPye ve daha güçlü bir cihaz sonuçta. Onların da sorunlarını okuyarak eğer ciddi sorunları yoksa SP almanı öneririm.
  • 18XET01 1 kullanıcısına yanıt
    benim için öğrenci olarak sp fiyat aralığını aşar peki arkadaşlar sony 4.2.2 den sonra bir güncelleme daha verebilir mi ? aralığın 6-7 si gibi bu telefonu alacağım kafama takıldı bu yıl çıkmış bir telefona vermeleri gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18XET01

Dostum , ve bütün arkadaşlar

Bazı oyunları güncelleyince veya baştan yükleyince açılmıyor.

Sebebi Internal yani dahili hafızaya apknın taşınmış olması, haliyle telefon açamıyor onu da..

Dahilideki uygulamayı telefona taşı derseniz oyunun açıldığını göreceksiniz

Günlerdir uğraşıyorum
    Çok sağolun bilgi için dediğiniz gibi yapınca oyunlar açıldı
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.