Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KatranKatırı

"Pilin arka kapağı açılarak değiştirilebilir olması" maddesi dışındaki diğer tüm maddeleri kapsayacak bir telefon bence Asus Zenfone 5 olur. Hem fiyatı da uygun bir cihaz. Bakmanızı öneririm.

teşekkür ederim. bakıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

quote:

"Pilin arka kapağı açılarak değiştirilebilir olması" maddesi dışındaki diğer tüm maddeleri kapsayacak bir telefon bence Asus Zenfone 5 olur. Hem fiyatı da uygun bir cihaz. Bakmanızı öneririm.

Bence z3 compact çok güzel gider bu dediklerine pili çıkmıyor sadece ,zenfoneun platformu intel o yüzden android biraz zor koşuyor intel üzerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

quote:

quote:

Bence z3 compact çok güzel gider bu dediklerine pili çıkmıyor sadece ,zenfoneun platformu intel o yüzden android biraz zor koşuyor intel üzerinde.

ben de en yakın z3 compactı gördümde istediklerime, eldiven modu, şebeke üzerinden görüntülü görüşme ve güneş altında görünebilirlik nasıl bilmiyorum? aslında pil iyi olduktan sonra çok uzuzn yıllar gidebilir hadi ona taviz vereyim. mesela bende philips 625 fisio var 2003 de almıştım galiba zamanının telefonlarına taş çıkartır ve hala kullanıyoruz. pil falanda hiç değişmedi şarj da hala iy igidiyor. geçen bir tuşlar görev yapmaz olmuştu. kendimde meraklıyımdır şöyle bir baktım telefon komple sökülebiliyor dikkatlice ön paneli falan söktüm tuşların altını temizledim aynen devam :) 12 yıllık telefon ve kapalı iken bile alarm çalıyor :)
  • Siz de NetRover tarayıcıyı deneyebilirsiniz
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wNetRover

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geberit

quote:

quote:

ben de en yakın z3 compactı gördümde istediklerime, eldiven modu, şebeke üzerinden görüntülü görüşme ve güneş altında görünebilirlik nasıl bilmiyorum? aslında pil iyi olduktan sonra çok uzuzn yıllar gidebilir hadi ona taviz vereyim. mesela bende philips 625 fisio var 2003 de almıştım galiba zamanının telefonlarına taş çıkartır ve hala kullanıyoruz. pil falanda hiç değişmedi şarj da hala iy igidiyor. geçen bir tuşlar görev yapmaz olmuştu. kendimde meraklıyımdır şöyle bir baktım telefon komple sökülebiliyor dikkatlice ön paneli falan söktüm tuşların altını temizledim aynen devam :) 12 yıllık telefon ve kapalı iken bile alarm çalıyor :)

Z3 ün arka kapağını sökmek problem değil youtubeda videolarda gördüm sadece yapışkanın değişmesi lazım oda aliexpres'te 2.5 dolara satılıyor velevki batarya öldü ki üretim hatası hariç ihtimal vermiyorum ve Sony bence çoğu telefonunu kullanmış biri olarak en yüksek kalitede batarya koyuyor telefonlarına ,sadece bir tane sony ericssonda kötü pil gördüm w950 modeldi galiba o bile 5 yıl sorunsuz gitti ,ben zaten alıcam Z serisi ama hangisini alıcam karar veremedim kısmet bakalım ,mesela LG bu konuda kötü kardeşimdeki lg orj batarya şişti ve şarj tutmamaya başlamıştı değiştik.
  • Telefonu uzun zamandır hor kullanmaktayım...Genelde şarjda da çok kullandığım oldu. Velhasıl çeşitli romları denedim. Müzik performansı yüzünden hiçbirine alışamadım.yine stock roma dönüş yaptım.Grenify denen arkaplandaki uygulamaları uyutan program rastgeldim.4 saate yakın sosyal ağlarda 3g,yarım saat kulaklıkla müzik dinledim. Ekran parlaklığı açık kalmış yanlışlıkla. Şu an memnunum.Tatmin etti.
    Bazılarına kötü gelebilir ama kurcalanmamış halinde durum içler acısıydı :) şimdilik tek sıkıntı boşta iken fazla şarj gitmesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kareem1987 -- 2 Temmuz 2015; 4:52:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun artık hafızası tamamen doldu. gmail bile güncellenmiyor ana sayfaya koyduğum haber akışı bile yenilenmiyor telefondan aşırı soğdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

Telefonun artık hafızası tamamen doldu. gmail bile güncellenmiyor ana sayfaya koyduğum haber akışı bile yenilenmiyor telefondan aşırı soğdum.

Zaten ne yaparsan yap bu oluyor sadece biraz daha geçiktirebilirsin ,kaçınılmaz son.Bazıları bazı telefonlar için diyorki aa süper hemen alalım mesela yeni çıkan Aqua m2 miydi neydi o konuda uyardım onları bakın almayın dedim pişman olursunuz ,vay efendim bu yeni telefonmuş lolipopla gelmiş ben ne bilirmişim heeee öylemi kardeşim tamam alanların hepsi görecek zaten bu iş lolipoplamı bitiyo sadece güncellemesi var ana belleği var takas dosyası var ,güncellemelerin her geçen gün büyümesi söz konusu ,o yüzden dedim adam gibi alın 1 kere alın sütten ağzım yandı benim 1 kere ,googleda bunun böyle olmasını istiyor bu her telefon için geçerli her program güncellemesinde kodlar şişiriliyor ki sadece yeni seri donnaımlarda performans veriyor bilerek program sakatlanıyor bunun çözümü ise eski telefonlarda bu programları güncellememek yada sadece kullanılanları güncellemekten geçiyor ,ama amiral gemisi dediğimiz serilere bu durum daha geç yansıtılıyor ,o yüzden 4 senede bir amiral gemisi satın almak her zaman daha iyidir sıkıştınmı 6 sene bile götürebilir.
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarında haklısın hocam amiral gemisi telefon almak her zaman daha mantıklı azıcık ucuza kaçınca çile çekiyorsun böyle.
  • Wi fi sürekli açılıyor bende sizde de varmı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: idrisy

Wi fi sürekli açılıyor bende sizde de varmı acaba

Ayarlar'dan "güç yönetimi" kısmına girdiğiniz zaman "konum tabanlı wi-fi" diye bir özellik var. O açık olduğu içindir muhtemelen. Onu kapatırsanız sorunun düzelmesi lazım.

• Merhaba arkadaşlar xperia l annem kullanmakta şöyle bir sorun var bu telefonun mobil veri hızı yavaş mı? Bende evo 3D var ben nete girebildiğim yerde annemin telefonu nette sayfa açamıyor.bu genel birşeymi yoksa bir ayarı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: virus18

Merhaba arkadaşlar xperia l annem kullanmakta şöyle bir sorun var bu telefonun mobil veri hızı yavaş mı? Bende evo 3D var ben nete girebildiğim yerde annemin telefonu nette sayfa açamıyor.bu genel birşeymi yoksa bir ayarı var mı?

O kadar yavaşsa telefon interneti sadece 2g de kullanıyor olabilir. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa aşağıdakini yaptığınızda sorun düzelir.

Ayarlara girin.
    "kablosuz ve ağlar" kısmının altında "diğer" yazan bölüme girin.
    "mobil ağlar" tıklayın.
    "şebeke modu" na tıklayın.
    orada "WCDMA/GSM" olan seçeneği seçin.
  • eyt be nostalji.Hala aktif olanları görmek güzel :)

• quote:

Orijinalden alıntı: many@ik

quote:

Orijinalden alıntı: virus18

Merhaba arkadaşlar xperia l annem kullanmakta şöyle bir sorun var bu telefonun mobil veri hızı yavaş mı? Bende evo 3D var ben nete girebildiğim yerde annemin telefonu nette sayfa açamıyor.bu genel birşeymi yoksa bir ayarı var mı?

O kadar yavaşsa telefon interneti sadece 2g de kullanıyor olabilir. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa aşağıdakini yaptığınızda sorun düzelir.

Ayarlara girin.
    "kablosuz ve ağlar" kısmının altında "diğer" yazan bölüme girin.
    "mobil ağlar" tıklayın.
    "şebeke modu" na tıklayın.
    orada "WCDMA/GSM" olan seçeneği seçin.

Baktığım ilk yer orasıydı ancak 3G de açık telefonda acaba sim kartın eski olması ile ilgili bir sorun olabilir mi? Kart 10 senelik falan bildiğim kadarıyla.

• virus18 kullanıcısına yanıt
    O zaman bilemicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

eyt be nostalji.Hala aktif olanları görmek güzel :)

bi zamanlar burdaydık be hocam baya yardımınız dokunmuştu telefonu hala kullanıyorum baya hızlı ama kamera vs geri kaldı günümüze göre bende 5s düşünüyorum zaten konusu bile öldü bunun :D
  • 2015 ocağında 2. yılını dolduracak

Aslında hafıza problemi hariç durumu iyi sayılırdı arada ram patlaması yapıyordu.Fakar ben 4.2.2'den sıkıldığım için forumda da konusu bulunan 5.1.1 rom yükledim.Gelen çağrıya cevapta telefon kasıyor onun dışında pek bir sorunu yok gibi.

Eğer elimde patlamazsa :D seneye bu zamanlar yeni bir telefon alırım belki.
  • isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonun birinci sürüm üretimlerinin garantisi doldu. :) ikinci sürümler ekim ve bir kısmı da kasım dolacak.. Zaman çabuk geçti..
  • telefona rom atmak istiyorum. Fakat kendime de atacağım roma da güvenemiyorum. Sizce yapması zor mu? Hangi rom tavsiye edersiniz?? Lollipop yüklemeyi düşünüyorum xda'dan.

http://forum.xda-developers.com/xperia-l/orig-development/rom-development-cyanogenmod-12-taoshan-t2940173 (CM12)

http://forum.xda-developers.com/xperia-l/orig-development/rom-aosp-alpha-1-9-11-14-t2934036

sizce hangisi? CM nasıl romdur. Deneyen bilen varsa deneyimlerinin paylaşırsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.