Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: extremistt

Telefonum şuan rootlu ve cm 11 de cm 12 ye geçmek istiyorum şunu yapsam olurmu?
    Önce şu linktekihttps://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=varun.chitre15&dl=varun.chitre15/taoshan/CM12/cm-12-20141114-UNOFFICIAL-taoshan.zip dosyasının içindeki boot.img dosyasını flashladıktan sonra cwm moda girip linkteki dosyayı yükletsem ardından wipe data ve wipe cache yapsam tel cm12 ye geçermi? Sorun yaşayan arkadaşlar var yapmaya korktum hiç bulaşmayım mı :D şimdiden teşekkürler ve gps çalışıyormu cm 11 de çok sorunluydu

Linkteki cm12 yi telefona atın sonra cwm ile flashlayın gerek yok boot.img yi atmaya direk kurun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Xperia u cihazımın dokunmatiği arızalanmıştı garantiye verdim,yerine bu telefonu vermişler.Faturasında da üst model ile değişim yapıldı yazıyor...

Herşeyi ile benim xperia u dan üstün bir cihaz,zaten garantinin de bitmesine 2-3 ay kalmıştı,

Çok sanslısın

• ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Garantisinin yalnızca senin cihazının kalan garanti süresi kadar olduğunu biliyorsun değil mi? :) Hayırlı olsun.

Bu arada, değişim imeisine bakmak isterdim ama U cihazdan L ye değişim 4 taneymiş seni bulamadım haliyle. İş emrini atabilir misin, garanti süresine bakmak isterim, mesajla atabilirsin.
  • Garanti süresinin aynen kaldığı yerden devam ettiğini biliyorum...

XpressMusic34 iş emri derken neden bahsettiğiniz pek anlamadım,kvk bir fatura çıkarmış,"Cihaz üst model olarak SWAP yapıldı" diyor,Cihaz Teknosa'dan almıştım
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Teleservice gönderdiğini düşündüm ben. Kvk Sony'e bakmaya başlamış mı ya? aaa yeni duydum vallahi. Şu an ben şok. Bir araştırayım bu konuyu.
  • Sizdede cyanogenmodda 3d grafik kötümü? Örneğin stock romda Asphalt 8i yüksek grafikte oynarken cyanogenmodda 5-10 dk sonra kasıp kasıp kasılıyor sizdede böylemi sıkıntı bendemi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba
    Bir tarafı usb diğer tarafı telefona girecek şekilde olan flash disklerden aldım.Bu cihaza bu flash diski nasıl okutabilirim yani otg olayı oluyor sanırım ? Cihazım rootlu
  • Kuchiki kullanıcısına yanıt
    saolun deniyecem şimdi son olarak bi arkadaş sorun yaşamış thunder kernel kullanarak çözmüş o nedir? aynı sorun bendede olursa hemen çözüyim diye soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.babacan

arkadaşlar merhaba
    Bir tarafı usb diğer tarafı telefona girecek şekilde olan flash disklerden aldım.Bu cihaza bu flash diski nasıl okutabilirim yani otg olayı oluyor sanırım ? Cihazım rootlu

Otg yok xperia l de

• 1. Google playden uygulama indirmeye çalışıyorum. "..." uygulama indirilemedi. Yeterli depolma alanı yok diyor. Halbuki cihaz belleğinde 250 mb boş dahilide 2 gbden fazla boş yer var.(Allahtan blackmart var:))
    2. Dahilide "DCIM" klasörünün içinde 3gblik .thumbnails klasörü oluşuyor. Sürekli depolama alanı bitti uyarısı veriyor. Telefonda fazla resimde yok. Taşa çatlasa 20-30 resim vardır. Belli aralıklarla o klasör tekrar oluşuyor. Bende depolama alanı doldukça siliyorum.
    3. Ayriyeten mesela bi uygulamaya giriyorum. Anasayfaya(masaüstü) geri döndüğümde 1-2 sn anasayfadaki uygulama kısayolları gelmiyor. Klavyede eskisine göre geç açılıyor.
    4. Normalde örn. İnt. Gezdiğimde telefon ısınıyor ama şarjdayken ayrı bi dokunulamayacak kadar sıcaklıyor. Telefonun ısınması sıkıntı değil. Her telefon ısınabilir. Bunu normalden fazla ısındığı için yazıyorum. Galiba her androide olduğu gibi bununda miladı doldu. Sıfırlamak lazım. Telefonun sistemi üzerinde hiç bir işlem yapmadım. Sadece update centera gelen güncellemeleri kurdum.
    Sizce telefonu garantiye göndermeliyim? Kendim telefonu garantiden çıkarmadan sistemi sıfırlayabilirmiyim? Aslında şarj girişindede sıkıntı var. Ama uğraşmak istemediğim için garantiye göndermemiştim. Sizce ne yapmalıyım?
    Biraz uzun oldu:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klik -- 27 Kasım 2014; 22:59:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: klik

1. Google playden uygulama indirmeye çalışıyorum. "..." uygulama indirilemedi. Yeterli depolma alanı yok diyor. Halbuki cihaz belleğinde 250 mb boş dahilide 2 gbden fazla boş yer var.(Allahtan blackmart var:))
    2. Dahilide "DCIM" klasörünün içinde 3gblik .thumbnails klasörü oluşuyor. Sürekli depolama alanı bitti uyarısı veriyor. Telefonda fazla resimde yok. Taşa çatlasa 20-30 resim vardır. Belli aralıklarla o klasör tekrar oluşuyor. Bende depolama alanı doldukça siliyorum.
    3. Ayriyeten mesela bi uygulamaya giriyorum. Anasayfaya(masaüstü) geri döndüğümde 1-2 sn anasayfadaki uygulama kısayolları gelmiyor. Klavyede eskisine göre geç açılıyor.
    4. Normalde örn. İnt. Gezdiğimde telefon ısınıyor ama şarjdayken ayrı bi dokunulamayacak kadar sıcaklıyor. Telefonun ısınması sıkıntı değil. Her telefon ısınabilir. Bunu normalden fazla ısındığı için yazıyorum. Galiba her androide olduğu gibi bununda miladı doldu. Sıfırlamak lazım. Telefonun sistemi üzerinde hiç bir işlem yapmadım. Sadece update centera gelen güncellemeleri kurdum.
    Sizce telefonu garantiye göndermeliyim? Kendim telefonu garantiden çıkarmadan sistemi sıfırlayabilirmiyim? Aslında şarj girişindede sıkıntı var. Ama uğraşmak istemediğim için garantiye göndermemiştim. Sizce ne yapmalıyım?

hangi romdasın kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: klik

1. Google playden uygulama indirmeye çalışıyorum. "..." uygulama indirilemedi. Yeterli depolma alanı yok diyor. Halbuki cihaz belleğinde 250 mb boş dahilide 2 gbden fazla boş yer var.(Allahtan blackmart var:))

Sony nin programiyla yeniden kurarasan sistemi sifirlanir

• CM 12 Beta 2 dün geldi arkadaşlar. Keske bir gün daha bekleseymişim yüklemek için :)
    http://forum.xda-developers.com/xperia-l/orig-development/rom-development-cyanogenmod-12-taoshan-t2940173

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremistt -- 28 Kasım 2014; 16:22:26 >
  • extremistt E kullanıcısına yanıt
    valla kurdum ben tertemiz çalışıyor pek bi sıkıntısına rastlamadım :)
  • ShutterSpeed kullanıcısına yanıt
    şöyle stock romla kıyasladığınız bir inceleme yapsanız çok memnun oluruz.Birde bu cwm de ota üzerinden güncelleme olayı var mı acaba ?
  • @ShutterSpeed

Bunu root için mi sordun?

@Kuchiki
    Nasıl yüklicem??:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klik -- 28 Kasım 2014; 18:23:18 >
  • mr.babacan M kullanıcısına yanıt
    Cm12 için + lar bence
    Müzik ses kalitesinde artış
    En sevdiğim özelliği ram kullanımı mükemmel 345 mb boş yerim var eskiden olsa 100 mb bile kalmazdı(Cm 11 dede 100 mb fln kalıyodu.) tabi bu deger kurduğun program sayısına görede degişir.
    Daha seri foto cekebiliyorsun benim için çok önemliydi bu stock rom da çok hantal dı
    tarayıcı ve geçişler hızlanmış biri aradığında yada mesaj attıgında tel durmuyor
    gelen mesajları direk kilit ekranında görebiliyorsun iphone' a benzeyen bi özellik ve üst bar çok daha fonksiyonel
    - ler
    Telefon konuşmasında ses düşüklügü
    gps hassasiyet azalması
    Şarj daha kısa
    CM 11 deki bazı özellikler henüz CM12 ye adapte edilmemiş ekran fulleme fln yok

şimdilık bunlar daha 1 gün oldu :D

cwm kurduktan sonra dosyaları indirip sürekli güncelleyebilirsin ben gerekli dosyaları indirip cm 11 cwm'siyle cwm 12 ye geçtim... sanırım otomatik netten kendi indirip kurdugunu sanmıyorum...

• bende 15.3.a.0.26 yüklü şarjından falan çok memnunum panoromik çekim bu sürümde hassas değil diyordum bunda da yine hassaslaştı. ne uyuz bi şey ya. bu gün s3mini ile panoromik çekim denedim 180 derecelik alanı istediğin hızda çevir çekiyor net biçimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.babacan

şöyle stock romla kıyasladığınız bir inceleme yapsanız çok memnun oluruz.Birde bu cwm de ota üzerinden güncelleme olayı var mı acaba ?

hocam stock romla karşılaştırmak için çok erken bence,çünkü hala hatalar mevcut,günlük kullanım için düşünülebilir ama stock rom kadar stabil sayılmaz henüz,cm ekibi henüz tam olarak kaynak kodlarını uyarlamadı lolipop sürümüne geliştirici elinden geldiğince eklemeye çalışıyor bişeyler ama illaki eksiklik olacaktır:) beta 2 de beta 1 e göre dahili depolamaya taşıma giderilmiş, misafir kullanıcı modu geri getirilmiş, daha seri bi kullanım mevcut.eksileri de bildirim merkezındekı flaş hala randımanlı çalışmıyor, kamera uygulaması hala sıkıntılı,ilk açılışta reboot yapıyor telefon sonrakı birkaç denemede hata verıyor kapatıp acınca tekrar duzelıyor :) şarj konusunda çok iyi değil ama cokda kötü değil bence.telefon uygulaması arada hata veriyor bu sürümde özellikle birisi aradığı zaman.birde thunderzap kerneli hala tam stabil değil stock kernel daha saglam duruyor sımdılık.aklıma gelenler bunlar :)otadan güncelleme için cm ekibinin calısmaları bitirip nıghtlies sürümlerini beklemek gerekiyor,oda büyük ihtimalle aralık ortasında baslarlar diye tahmin edıyorum bı aksilik cıkmassa.

bu arada ekran fulleme olayını yapabilirsin hocam bı uygulama vardı adını unuttum şimdi bildirim merkezınde şerit halinde cıkıyor istediğin şekilde tam ekran yapabılıyorsun :)
    Edit:hatırladım şimdi gmd fullscreen diye arat google playstore da çıkıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShutterSpeed -- 29 Kasım 2014; 6:02:21 >

• Merhaba.

Telefonum tutarsız davranmaya başladı arkadaşlar, örnek veriyorum, messengeri açıp chrome açınca clean master "kullanım yüzde 80i aştı" diyor hemen, sonra uygulamalar arasında geçiş yaparken yeniden açıyor o uygulamaları neden böyle oldu anlamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.