Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz.İmzayı kullananlara teşekkürler. :)

Soruları tek tek yanıtlamak isterim.Malesef forumda multiquote olmadığı için alıntı yapamıyorum o yüzden Nickname'lerinizi Tag'ledim.Kusura Bakmayın :)

Öncelikle Kullandığım silikon kılıf aşşağıda linkiki verdiğime benziyor.Ancak bu tamamen beyaz.Üzerinde herhangi bir desen yok.Hafif şeffafımsı.Buraya Tıklayın

Arka kapağın zor açılması benim için iyi bi özellik.Ayrıca bu bize, aç/kapa durumunda arka kapağın deforme olmayacağı detayını veriyor.Önceki telefonumun arka kapağı metal olmasına rağmen malesef 3 ayda bi orjinal kapak arayışına girerdim.Şimdi 2 haftadır ne bi esneme var ne bi çatlama hiçbirşey yok.Ayrıca telefonlarımız hassas, kesinlikle kılıf kullanmalıyız.Herkesin kendi tarzına uygun 1 kılıf vardır illaki.Şeytana uymamak, kılıf kullanmak lazım :) S.Resistant olmasına bakmayın, çizilmez diye birşey yok.Bu yüzden kaliteli bir ekran filmi de tavsiye ederim.

Cihazın ayarlar bölümünden uygulamalar kısmına girince bir kısım uygulamayı SD Karta aktarma gibi bir seçenek mevcut ama ben hiç ihtiyaç duymadım.Denemediğim için şimdilik yardımcı olamıyorum ama en kısa zamanda ağır bir oyun yüklediğimde bu seçeneği deneyeceğim, bilgilendirmesini de buraya yazarım.

Ben koruyucu ekran filmi ve silikon kılıfımı Ankara Sıhhiye'deki Balıkçıoğlu İşHanından aldım.İçerisi binbir çeşit telefoncu.Aldığım yeri söylememe gerek yok çünkü eminim her yerde var.Ekran filmini ise doğru dürüst çeken olmadığı için söylemek durumundayım..Zore Aksesuar bu işi çok iyi yapıyor.ekranın altında toz, pislik bırakmıyor ve yamuk takmıyor.Hem mat, hem parlak koruyucu yaptırmanız mümkün.

En kısa zamanda ürün incelemem hakkında bir video çekeceğim.Ziyadesiyle detaylı olacak ve kullanıma yönelik tavsiyelerimi göreceksiniz.En sevdiğim de Go Launcher oluyo bu telefonda.Her telefonda kullandım, bu telefonda zevk aldım :)

600MB'lık güncellemeyi telefona indiremiyoruz çünkü fazlasıyla ağır.Güncellemeler indirilirken sistemin ayırdığı hafızaya atar bu güncelleme dosyalarını.Dolayısıyla her güncelleme telefondan indirilemiyor.Ancak USB bağlantınızla PC Companion yardımıyla yükleyebiliyorsunuz.Ben de görememiştim telefonda.Telefonunuzu USB ile bağlayın, telefonunuzun ekranında Bilgisayarınıza PC Companion'u kurmak ister misiniz gibi bir ibare çıkınca evet diyin.Zaten bilgisayarınıza gerekli ekran gelecek, sanki CD takılıymış gibi setup yapacak.Kurmanız ve güncelleştirmeleri kontrol etmeniz durumunda herşey kolay olur.:)

RENK OLARAK : Ben beyaz tercih ettim.Teknosa'da ikisini yan yana koydum baktım.Benim daha çok hoşuma gitti beyaz benim kanaatim kendini daha çok gösteriyor.Ama Siyah olanda da alt bildirim ışığı daha şirin yandı sanki.Bu ikilemden sonra bir karara varıyorsunuz.En temizi, gidip görüp almak.Ben Kız arkadaşımla aynı anda aldığım için, aynı rengi almak istedim (biraz ergence ama :p)...

ve de dipnot : imzayı kullanan ve de buraya yazan arkadaşların da adının geçtiği bi Member List yapmak istiyorum, henüz yeteri kadar kalabalık değiliz :)

_________________________________________________________________________________________________________

Ara Uyarı

Mesaj yazmadan önce ; Konunun ilk mesajında Yer Alan FAYDALI MESAJLAR / FAYDALI BİLGİLER kısmına göz atınız.Güncel ve kronik sorunlarla ilgili açıklama ve çözümler/FİX'ler orda paylaşılmaktadır.

Konu içinde sizin sorununuz cevaplanmış olabileceğinden, ÖNCE KONU İÇİ ARAMA YAPINIZ.

Bu sayede konu içi temizlik ve konuyu sıkça takip eden okuyucularımız sürekli aynı sorun ve aynı çözümleri görmekten bunalmayacak, konu içinde temizlik hakim olacaktır.

TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 7 Şubat 2014; 0:31:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz.İmzayı kullananlara teşekkürler. :)

Soruları tek tek yanıtlamak isterim.Malesef forumda multiquote olmadığı için alıntı yapamıyorum o yüzden Nickname'lerinizi Tag'ledim.Kusura Bakmayın :)

Öncelikle Kullandığım silikon kılıf aşşağıda linkiki verdiğime benziyor.Ancak bu tamamen beyaz.Üzerinde herhangi bir desen yok.Hafif şeffafımsı.Buraya Tıklayın

Arka kapağın zor açılması benim için iyi bi özellik.Ayrıca bu bize, aç/kapa durumunda arka kapağın deforme olmayacağı detayını veriyor.Önceki telefonumun arka kapağı metal olmasına rağmen malesef 3 ayda bi orjinal kapak arayışına girerdim.Şimdi 2 haftadır ne bi esneme var ne bi çatlama hiçbirşey yok.Ayrıca telefonlarımız hassas, kesinlikle kılıf kullanmalıyız.Herkesin kendi tarzına uygun 1 kılıf vardır illaki.Şeytana uymamak, kılıf kullanmak lazım :) S.Resistant olmasına bakmayın, çizilmez diye birşey yok.Bu yüzden kaliteli bir ekran filmi de tavsiye ederim.

Cihazın ayarlar bölümünden uygulamalar kısmına girince bir kısım uygulamayı SD Karta aktarma gibi bir seçenek mevcut ama ben hiç ihtiyaç duymadım.Denemediğim için şimdilik yardımcı olamıyorum ama en kısa zamanda ağır bir oyun yüklediğimde bu seçeneği deneyeceğim, bilgilendirmesini de buraya yazarım.

Ben koruyucu ekran filmi ve silikon kılıfımı Ankara Sıhhiye'deki Balıkçıoğlu İşHanından aldım.İçerisi binbir çeşit telefoncu.Aldığım yeri söylememe gerek yok çünkü eminim her yerde var.Ekran filmini ise doğru dürüst çeken olmadığı için söylemek durumundayım..Zore Aksesuar bu işi çok iyi yapıyor.ekranın altında toz, pislik bırakmıyor ve yamuk takmıyor.Hem mat, hem parlak koruyucu yaptırmanız mümkün.

En kısa zamanda ürün incelemem hakkında bir video çekeceğim.Ziyadesiyle detaylı olacak ve kullanıma yönelik tavsiyelerimi göreceksiniz.En sevdiğim de Go Launcher oluyo bu telefonda.Her telefonda kullandım, bu telefonda zevk aldım :)

600MB'lık güncellemeyi telefona indiremiyoruz çünkü fazlasıyla ağır.Güncellemeler indirilirken sistemin ayırdığı hafızaya atar bu güncelleme dosyalarını.Dolayısıyla her güncelleme telefondan indirilemiyor.Ancak USB bağlantınızla PC Companion yardımıyla yükleyebiliyorsunuz.Ben de görememiştim telefonda.Telefonunuzu USB ile bağlayın, telefonunuzun ekranında Bilgisayarınıza PC Companion'u kurmak ister misiniz gibi bir ibare çıkınca evet diyin.Zaten bilgisayarınıza gerekli ekran gelecek, sanki CD takılıymış gibi setup yapacak.Kurmanız ve güncelleştirmeleri kontrol etmeniz durumunda herşey kolay olur.:)

RENK OLARAK : Ben beyaz tercih ettim.Teknosa'da ikisini yan yana koydum baktım.Benim daha çok hoşuma gitti beyaz benim kanaatim kendini daha çok gösteriyor.Ama Siyah olanda da alt bildirim ışığı daha şirin yandı sanki.Bu ikilemden sonra bir karara varıyorsunuz.En temizi, gidip görüp almak.Ben Kız arkadaşımla aynı anda aldığım için, aynı rengi almak istedim (biraz ergence ama :p)...

ve de dipnot : imzayı kullanan ve de buraya yazan arkadaşların da adının geçtiği bi Member List yapmak istiyorum, henüz yeteri kadar kalabalık değiliz :)

Cevap icin Tesekkürler. vatanda 811 olmusken aliyim :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KızsızAdam

quote:

Orijinalden alıntı: -keysersoze-

quote:

Orijinalden alıntı: Sundaay

quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

quote:

Uzun bi araştırmadan sonra telefonu aldım gerçekten fotoğraf kalitesi olsun oyun performansı olsun süper bi cihaz
    Tek kuşkum bu arka kapak kullanıma bağlı olarak o tüyümsü soyulacakmış gibi yada ufak bir darbede çizilecekmiş gibi duruyor
    Birde arka kapağın açılması gerçekten çok zor

Kapağın açılmasına ilk denemeden sonra sizde alışıyorsunuz, telefonda :)

1-2 zorladım kapağı yerinden oynamıyo :D
    Aslında kapağın zor çıkması birazda telefonun plastik olmasına rağmen sağlam olduğunu gösteriyo

bende çok zorlanmıştım telefonun kapağını açarken sonra burda gördüğüm bir video vardı orda gösteriyordu nasıl açıldığını. sonra alıştım açmaya zaten

Hocam o konunun linkini bir zahmet yollar mısınız ben açamadım komşunun oğluna açtırdım

hocam bu http://www.youtube.com/watch?v=DPPc1fwiGes 05:06da gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -keysersoze- -- 24 Ağustos 2013; 10:28:03 >

• quote:

arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz.İmzayı kullananlara teşekkürler. :)

ben bu kılıfı sevmedim

• Telefonumda aşağıdaki oyunlar yüklü. Real Racing 3, 1.5 GB'lık alanla en fazla yeri kaplıyor. Diğerleride 300 - 500 MB arasında değişiyor. Daha önce iGO'yu SD karttan çalıştırmıyordum. Neyseki şimdi yolunu buldumda dahili hafızada 600 MB civarında yer açıldı. Benim gibi hafıza sorunu yaşayanlara şimdilik önerim FolderMount uygulaması. Ücretsiz olanında 3 uygulama sınırlaması var. Dahili hafızadaki oyunlara/uygulamalara ait klasörleri otomatik olarak SD karta taşıyabiliyor. En güzel tarafı, diğer uygulamalar gibi oyunları uygulamanın içinden açmanız gerekmiyor. Oyunları normal bir şekilde başlatabiliyorsunuz.

Real Racing 3
    Prince Of Persia - The Shadow and The Flame
    Blood and Glory
    Virtua Tennis Challenge
    Another Word
    Pottery
    Sprinkle Island
    Tiny Thief

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 24 Ağustos 2013; 14:41:12 >

• quote:

Telefonumda aşağıdaki oyunlar yüklü. Real Racing 3, 1.5 GB'lık alanla en fazla yeri kaplıyor. Diğerleride 300 - 500 MB arasında değişiyor. Daha önce iGO'yu SD karttan çalıştırmıyordum. Neyseki şimdi yolunu buldumda dahili hafızada 600 MB civarında yer açıldı. Benim gibi hafıza sorunu yaşayanlara şimdilik önerim FolderMount uygulaması. Ücretsiz olanında 3 uygulama sınırlaması var. Dahili hafızadaki oyunlara/uygulamalara ait klasörleri otomatik olarak SD karta taşıyabiliyor. En güzel tarafı, diğer uygulamalar gibi oyunları uygulamanın içinden açmanız gerekmiyor. Oyunları normal bir şekilde başlatabiliyorsunuz.

Real Racing 3
    Prince Of Persia - The Shadow and The Flame
    Blood and Glory
    Virtua Tennis Challenge
    Another Word
    Pottery
    Sprinkle Island
    Tiny Thief

Benim gibi hafıza sorunu yaşayanlara şimdilik önerim FolderMount uygulaması.Dahili hafızadaki oyunlara/uygulamalara ait klasörleri otomatik olarak SD karta taşıyabiliyor diyorsun ROOT gerektirmiyor mu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KızsızAdam

quote:

quote:

quote:

quote:

Uzun bi araştırmadan sonra telefonu aldım gerçekten fotoğraf kalitesi olsun oyun performansı olsun süper bi cihaz
    Tek kuşkum bu arka kapak kullanıma bağlı olarak o tüyümsü soyulacakmış gibi yada ufak bir darbede çizilecekmiş gibi duruyor
    Birde arka kapağın açılması gerçekten çok zor

Kapağın açılmasına ilk denemeden sonra sizde alışıyorsunuz, telefonda :)

1-2 zorladım kapağı yerinden oynamıyo :D
    Aslında kapağın zor çıkması birazda telefonun plastik olmasına rağmen sağlam olduğunu gösteriyo

bende çok zorlanmıştım telefonun kapağını açarken sonra burda gördüğüm bir video vardı orda gösteriyordu nasıl açıldığını. sonra alıştım açmaya zaten

Hocam o konunun linkini bir zahmet yollar mısınız ben açamadım komşunun oğluna açtırdım

hocam bu http://www.youtube.com/watch?v=DPPc1fwiGes 05:06da gösteriyor.

Sağolun hocam

• http://db.tt/vqndLW1j

Selamlar...

Arkadaşlar blackmart sözü vermiştim tuttum.aşşağıdaki apkyi kurun, bi tane güncellemesi var onu yapın. daha sonra market gibi, uygulamaları kuemaya başlayın.otomatik kurmaz.sadece apk indirir, siz kurarsınız.paralıların çoğu beleş.tepede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

http://db.tt/vqndLW1j

Selamlar...

Arkadaşlar blackmart sözü vermiştim tuttum.aşşağıdaki apkyi kurun, bi tane güncellemesi var onu yapın. daha sonra market gibi, uygulamaları kuemaya başlayın.otomatik kurmaz.sadece apk indirir, siz kurarsınız.paralıların çoğu beleş.tepede.

bilinmeyen kaynaklar faln öyle davası yokmuydu bunun
  • Gerek özel mesajla gerekse diğer konularda bazı arkadaşlar telefonu nasıl root ettiğimi sordular/soruyorlar. Yaptığım işlemleri, orijinal anlatımı temel alarak ayrıntılı bir şekilde Türkçeye çevirmeye çalıştım. Bu başlığın, anlatım için doğru yer olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle belirteyim, sorumluluk tamamen size aittir. Ben sadece orijinal konuda anlatılan işlemleri uyguladım. Bu sebeple herhangi bir sorunda yardım etmem maalesef mümkün değil. İşlemlere başlamadan önce lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Orijinal Konu

Root İşlemi
    1. Telefonu, USB hata ayıklamasını açtıktan sonra USB kablo ile bilgisayara bağlayın. (USB hata ayıklamasını açmak için, Telefonda, Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri/USB hata ayıklamasını işaretleyin.)
    2. Telefona ait sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Windows 7 ve Windows 8'de otomatik olarak yüklenecektir.
    3. Buradaki sıkıştırılmış (zip) dosyayı indirin ve içindeki klasörü çıkartın.
    4. Xperia_L_ROOT isimli Klasör içindeki run (run.bat) komut dosyasını çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırmanıza gerek kalmayacaktır.
    5. Komut ekranındaki talimatları takip edin.
    6. Eğer buraya kadar ki işlemlerde hata alırsanız, run (run.bat) komut dosyasını yeniden çalıştırın.
    7. Google Play Store uygulamasını açın ve SuperSU programını indirin.
    8. Tercihen Kablosuz bağlantı ile telefonunuzu internete bağlayın. SuperSU programını açın. Size, programın güncellenmesi gerektiğini söylecektir. Onaylayın ve güncelleyin.
    9. Eğer SuperSU uygulaması kapanırsa, tekrar açın. Bu kez mevcut (Superuser) root yönetim yazılımını kaldırmak isteyecektir. Gerekiyorsa onaylayın.
    10. SuperSU uygulaması tekrar açın. Eğer SuperSU uygulaması kapanırsa, tekrar açın. Bu kez Ayarlar'da SuperSU'yu /system'e kur'u seçin.
    11. Telefonu kapatıp, yeniden başlatın.
    12. Root işlemi tamamlandı. (Umarım. )

Daha önce birçok defa söylediğim gibi, Root etmek garanti dışına çıkarmasada riskli bir işlemdir. Yanlış bir şey yaparsanız telefonu kilitleyip servise götürmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmanızı istemem. Ben, 2-3 denemeden sonra sonuç alabildim. Sonrasında oyunları SD karta aktarmak için FolderMount programını kullandım.

• Framaroot İle Tek Hamlede Root Yapmak

http://www.androiddunya.com/framaroot-ile-tek-hamlede-root-yapmak/

hiç deneyen oldu mu bunu listede xperia L'nin de adı geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heroes82 -- 26 Ağustos 2013; 23:30:43 >
  • Ana konu bu linkte neden ayrı bir konu açtınız?http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=72977275&mpage=15
  • quote:

Orijinalden alıntı: beşiktaşlı emre

Ana konu bu linkte neden ayrı bir konu açtınız?http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=72977275&mpage=15

Daha aktif olduğumız kesin, konuyu görmemiştşm.her yerde bir konu var en az.ayrıca açılan başlıklar kullanıcı kulübü adı altında değil, tanıtım konusu gibi.

Telefondan girdiğim için şuan eziyet çekiyorum, pcden girdiğim dakika liste düzenlenecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 27 Ağustos 2013; 16:14:33 >
  • quote:

Selamlar...

most wantedi indirdim black marttan hata verdi diğer oyunlarda hata veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slipkon

quote:

Selamlar...

most wantedi indirdim black marttan hata verdi diğer oyunlarda hata veriyor?

Oyunları maxi cep denen siteden indirmek en garanti yol.dosya boyutları ağır olanlar için değil, Pro programlar için lazım bu program.

• Tüm Xperia L Kullanıcılarına Tavsiyelerim

Şimdi bu yazımda da size uygulama ve telefonu nasıl en iyi şekilde kullanırız özeti geçeceğim dostlar..
    İmzamızı kullanan, listeye isimlerini yazdıran herkese çok teşekkür ediyorum. :)

Başlarken ; İşlemleri tüm detaylarıyla anlatıyorum.Basit sorunlar için hemen soru yöneltmeyiniz.Her işlemi 2.defa denedikten sonra, bir sorun olduğundan emin olunca sorularınızı yöneltiniz...

Karşılaştığımız en bariz sorun : SD Kart'a uygulama ve oyun yükleyememek.Şahsen, ben buna hala bir çözüm bulamadım.Önceki telefonumda kullandığım taşıma programları bu telefonda kâr etmemekle birlikte, sizi direkt olarak Ayarlar'a yönlendiriyor.Dolayısıyla bu sorun askıda, eminim bir çözüm bulunacaktır.Hep dediğim gibi, telefon daha çok yeni, yeni yaygınlaşıyor.

USB'ye bağladığımda PC'M bilgisayar'ı görmüyor. : Bu sorun bilgisayarın telefonunuzla uyumlu driver'ı yükleyememesinden kaynaklıdır.Başka bir bilgisayar'a bağladığınızda sorun çözülür ancak kendi bilgisayarınız bu sorunu ancak driver'ları manuel yüklerseniz çözecektir.Sony'nin driver sitesinde Xperia L ile ilgili bir driver yok.Yüklendiği zaman tüm sorunlar ortadan kalkacaktır.Ancak şimdilik : PDANet isimli uygulamayla telefonunuzu bilgisayarınıza tanıtabilirsiniz.Bu program bilgisayarınıza telefonunuzu gösterir, dosyaları yönetmenizi sağlar.Google Play Store'dan bu programı indirebilir ve direkt olarak (USB yi bağladıktan sonra) Activate USB Tether demeniz yeterli olacaktır.Eğer sorun hala devam ediyorsa, Sony official sitesinde driver'ları beklemekten başka çaremiz malesef yok.
    PDANet+ Linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pdanet

Tavsiye ettiğim, Kullanımı iyileştiren Programlar :
    Clean Master : Önceki telefonumda da kullanıyordum.Bunda da kullanıyorum.Telefonunuzdaki program kalıntılarını, önbellek dosyalarını, gereksiz APK'leri, kısacası sizin bilmediğiniz ama yer işgal eden tüm dosyaları siliyor.İlk kurduğumda telefondan 1.23 GB'lık bi veri temizlemişti.Fazla uygulama kullanıyorsanız ve buna bağlı program içinde yavaşlık yaşıyorsanız (ki çok nadir yaşanıyor zaten), bu programı kurup temizliğinizi yapmanız yeterlidir.Google Play Store'da mevcuttur.Ayrıca Ram temizleme fonksyonu da vardır.

Route66 : Çok iyi bir navigasyon programı.Haritası günceldir, beni daha hiç ordan oraya gezdirmedi.Aktif olarak, araç içi tutacağıyla beraber kullanıyorum.Marketten paralı olarak indirebilirsiniz ama, içinde maxi geçen cep telefonu destek sitesinden crackli ve ücretsiz sürümü indirebilirsiniz :)

Tapatalk : Forum takip uygulamasıdır.tapatalk destekli forumları burdan giriş yaparak takip edebilir, foruma üye olup giriş yapabilir, cevap yazabilirsiniz.Malesef donanımhaber'in tapatalk desteği yok.ama piyasadaki meşhur birçok site bu uygulamayla takip edilebilir.Önceki sayfalarda verdiğim BlackMart, alternatif market uygulamasından ücretsiz indirebilir ya da Google Play Store'dan deneme sürümü/Reklamlı sürümünü kurabilirsiniz.

Dropbox : Dropbox sayesinde dosyalarınızı yedekleyebileceğiniz bir internet ortamınız olacak.Kullanım yoğunluğunuz, kaç cihazdan giriş yaptığınız önemli.Çünkü bu işlemleri uyguladıktan sonra Dropbox size daha fazla alan veriyor.Galerideki resimlerinizi paylaş ikonuna basıp, Share to Dropbox seçeneğinden Dropbox'ınıza yedekleyebilirsiniz... :)

FMR Memory Cleaner : Ram temizlemek için tavsiye ettiğim uygulamadır.Arkaplanda çalışan uygulama bırakmıyor.Derin mevzuulara dalıyorsanız ve telefonda yavaşlama istemiyorsanız, kesinlikle kullanın. (Clean Master isimli programda daha fazla özellik var, ancak sadece ram temizlemek isteyenler bunu tercih edebilir)

Sevgilerle :)

• quote:

Karşılaştığımız en bariz sorun : SD Kart'a uygulama ve oyun yükleyememek.Şahsen, ben buna hala bir çözüm bulamadım.Önceki telefonumda kullandığım taşıma programları bu telefonda kâr etmemekle birlikte, sizi direkt olarak Ayarlar'a yönlendiriyor.Dolayısıyla bu sorun askıda, eminim bir çözüm bulunacaktır.Hep dediğim gibi, telefon daha çok yeni, yeni yaygınlaşıyor.

USB'ye bağladığımda PC'M bilgisayar'ı görmüyor. : Bu sorun bilgisayarın telefonunuzla uyumlu driver'ı yükleyememesinden kaynaklıdır.Başka bir bilgisayar'a bağladığınızda sorun çözülür ancak kendi bilgisayarınız bu sorunu ancak driver'ları manuel yüklerseniz çözecektir.Sony'nin driver sitesinde Xperia L ile ilgili bir driver yok.Yüklendiği zaman tüm sorunlar ortadan kalkacaktır.Ancak şimdilik : PDANet isimli uygulamayla telefonunuzu bilgisayarınıza tanıtabilirsiniz.Bu program bilgisayarınıza telefonunuzu gösterir, dosyaları yönetmenizi sağlar.Google Play Store'dan bu programı indirebilir ve direkt olarak (USB yi bağladıktan sonra) Activate USB Tether demeniz yeterli olacaktır.Eğer sorun hala devam ediyorsa, Sony official sitesinde driver'ları beklemekten başka çaremiz malesef yok.
    PDANet+ Linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pdanet

İlk sorun için maalesef, telefonda root yetkisine sahip olmak gerekiyor. Önceki telefonum Galaxy Ace'de de bu şekildeydi. Root yetkisi olmadan bu taşıma işlemini yapamazsınız. İleride de bunun değişeceğini zannetmiyorum.

İkinci sorunla ilgili olarakta eğer bilgisayarınızda önceki telefonunuzdan kalan sürücüler varsa bu da Sony'e ait sürücülerin yüklenmesini engelliyor ya da çakışmasına yol açıyor olabilir. En azından bende öyle oldu. Samsung Galaxy Ace'e ait sürücüleri kaldırdıktan sonra Sony'e ait sürücüler otomatik yüklendi. Denemekten zarar gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 29 Ağustos 2013; 15:05:04 >

• 26 yaşındayım o yüzden üye olabildim xperia l kardeşimde var kurcalıyorum, 850 liraya alan birinden 1 hafta kullanılmışını 600 liraya aldık ve bu telefonun ederi budur fikrimce. 600 liraya satılan lg l7 var bu telefondan tek eksiği 512 mb ram, o da günlük kullanımda etkilemiyor. yani iki telefonu da kullandım ve hiçbir sınıfsal üstünlük görmedim aradaki 250 tl'ye bu yüzden değmez diyorum.
    şahsi fikrim de malzeme kalitesinin kötülüğü, benim 3 yıllık htc desire bundan çok daha kaliteli malzeme olarak.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4565&idPhone2=5363

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sivert -- 30 Ağustos 2013; 15:29:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sivert

26 yaşındayım o yüzden üye olabildim xperia l kardeşimde var kurcalıyorum, 850 liraya alan birinden 1 hafta kullanılmışını 600 liraya aldık ve bu telefonun ederi budur fikrimce. 600 liraya satılan lg l7 var bu telefondan tek eksiği 512 mb ram, o da günlük kullanımda etkilemiyor. yani iki telefonu da kullandım ve hiçbir sınıfsal üstünlük görmedim aradaki 250 tl'ye bu yüzden değmez diyorum.
    şahsi fikrim de malzeme kalitesinin kötülüğü, benim 3 yıllık htc desire bundan çok daha kaliteli malzeme olarak.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4565&idPhone2=5363

l7 nerde xperia l nerde kardeş?birinde adreno 200 birinde adreno 305 var.işlemci desen yanlış hatırlamıyorsam birisi 1 ghz tek çekirdek eski nesil bir işlemci biri ise 1 ghz çift çekirdek yeni sayılabilecek bir işlemci.kamera,müzik vs vs bunları saymıyorum bile.neyse dikkate almayın geçin telefondan anlamayanları

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.