Şimdi Ara

'Son 1 senede Samsung bir kazanırken, Apple üç kazandı.'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
2
Favori
5.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Son 1 senede Samsung bir kazanırken, Apple üç kazandı.'

Başlıkta cümleyi biz değil, Consumer Intelligence Research Partners isimli araştırma şirketinin son yaptığı çalışma söylüyor.CIRP'in saygın yayın organlarından Fortune için yaptığı son araştırmaya göre Samsung, Apple'dan 1 müşteri kaparken; Apple, Samsung'dan 3 müşteri kapmayı başardı.

Haziran 2012'den Haziran 2013'e kadar geçen 4 çeyrekte, son 90 gün içerisinde yeni bir akıllı telefon satın alan 2000'den fazla katılımcıyla yapılan çalışmanın sonuçları oldukça ilginç. Çalışmanın öne çıkan sonuçlarına hızlıca değerlendirecek olursak:

• Apple'ın yeni müşterilerinin %20'si daha önceden Android'li akıllı telefon kullanırken; Samsung'un yeni müşterilerinin %7'si ise daha önceden iOS yani iPhone kullanmaktaydı.

• iPhone alan kullanıcıların %42'si daha önceden de iPhone kullanırken, benzer durum %43 oran ile Samsung için de geçerli.

• Samsung'a geçiş yapan kullanıcıların %37'si daha önceden özellik telefonu kullanırken; bu segmentten Apple'a geçiş yapanların oranı ise %26. Yani akıllı telefon deneyimi ilk defa yaşayan kullanıcılar, tercihlerini iPhone'dan değil Samsung'un çözümlerinden yana kullanmakta.

• Sadece marka değiştiren kullanıcılar göz önüne alındığında ise çalışmanın en ilginç sonucu ortaya çıkıyor. Buna göre Apple'ı tercih eden her 100 kişiden 33'ünün bir önceki telefonları Samsung marka iken; tersi durum, yani Apple'dan Samsung'a geçiş yapanların oranı ise %11. Yani Apple, Samsung'a 1 müşteri kaptırırken; rakibinden 3 müşteri kazanmayı başarmış durumda.

• Samsung, daha çok HTC, Motorola ve Nokia'nın eski müşterilerini kazanmayı başarırken; Apple ise daha çok Samsung'dan sonra en çok LG ve Blackberry müşterilerini kazanmayı başarmış.

• Apple kullanıcılarının %69'u 18 ile 34 yaşları arasındayken, aynı yaş aralığı Samsung'un yeni müşterileri arasında %64'lük dilimini oluşturuyor.

• Apple ve Samsung kullanıcıları gelir açısından kıyaslandığında; Apple'ın yeni müşterilerinin %38'i 75000 dolar ve üzeri gelir sağlarken, aynı gelir sınıfının Samsung'un yeni müşterileri arasındaki oranı %29 oldu.

• Eğitim seviyesine bakıldığında ise Apple'ın yeni müşterilerinin yaklaşık %48'i lisans ve daha üzeri (lisansüstü, doktora ya da profesörlük) eğitim diplomasına sahipken, aynı oran Samsung'un yeni müşterileri arasında %32 seviyesinde.

Bu sonuçlarla ilgili CIRP'in hazırladığı grafiklere aşağıdan göz atabilirsiniz:

• İkisinden biri babasının şirketiymiş gibi tartışmaya başlayanlar gelir birazdan
  • İşin aslı bu konunun gözümde bir haber değeri yok. Bu konu kullanıcıları değil, firmaları ilgilendirir diye düşünüyorum...

• In God We Trust kullanıcısına yanıt
    Plastik ve elma muhabbeti alır gider bir de bunun yanında :)
  • Apple'in stabil ozelligini goren birakamiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aha kavga başlayacak.
    Bu şirket sanki tüm Akıllı telefon kullanıcılarıyla anket yaptı.
    Yoldan buldukları 1000 kişiye soruyorlar. Bi değeri yok.

• ulan varya sanki şirketler sizin kim kazandıysa kazandı
  • Admin bombayı kurmuş patlatılmasını bekliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buralar karışır.

• bu tür anketler bölgesel bazda doğru sonuçları yansıtabilir. bu araştırmanın yapıldığı yer belli olmadığına göre hiçbirşey ifade etmiyor. 2 firma da tüm dünyada ürün satıyor. 2000den fazla katılımcıyı tüm dünyadan seçtiler diye düşünürsek araştırmanın gerçekliği yok denecek kadar az, yok sadece amerikada veya almanyada 2000 kişi ise haber başlığının başında falanca yerde vs vs yazmalıydı. ama bunu haber yapmak bile çok saçma gelmedi değil. banane samsungdan applea geçen müşteriden appledan samsunga geçen müşteriden. ben kendi işime bakarım
  • Editörümüzün sanırım apple'da hissesi var Nerde apple haberi var hemen açıyorsunuz. Nerde Samsung'u kötüleyen haber var yine haberi açıyorsunuz. Sonra siteyi gezen üyeler yesin dursun birbirini
  • Apple arkadaş boru mu?

Hadi lan başlamadı mı hala?
  • Iphone vs Android
    Iphone vs Samsung

sizde bir karar verin artik!! :D

Isletim sisteminde IOS vs ANDROID

CIHAZ SEGAMETINDE IPHONE vs SAMSUNG, HTC , LG

olmuyor böyle dandik veriler ile. bir dahaki ne IPHONE ALAMAK SART OLDU KACINILMAZ YOL.

Türkiye pazarinada girseler de türkce icerikler olsa o zaman daha da büyür. sahsen Itunes den türkce E_BOOK larin olmasi dilegi ile.

• buralar kızışır

not: samsung apple gibi kendi işletim sistemini geliştirip kısa sürede iyi reklam yaparsa apple ı geçer bence

• quote:

Orijinalden alıntı: PLAYSTATION4

Iphone vs Android
    Iphone vs Samsung

sizde bir karar verin artik!! :D

Isletim sisteminde IOS vs ANDROID

CIHAZ SEGAMETINDE IPHONE vs SAMSUNG, HTC , LG

olmuyor böyle dandik veriler ile. bir dahaki ne IPHONE ALAMAK SART OLDU KACINILMAZ YOL.

Türkiye pazarinada girseler de türkce icerikler olsa o zaman daha da büyür. sahsen Itunes den türkce E_BOOK larin olmasi dilegi ile.

Aynen yahu şu e-booklar olaydı iyiydi. :S
  • noldu dandroidciler renginiz soldu.3 e 1 almışsınız ;) siz gidin 2 gb ramlerinizle kasılın.

(bomb has been planted) :D :D

• Adamlar haklı androidin en stabil telefonu htc one'da bile sorun çıkınca millet iphone demeye başlıyor

• Ben Blackberry kullaniyorum yillardir ve ileride telefonumu degistirecem, zaten BBM ios ve androide geliyor cok yakinda. (Hatta sitesine girin deneme surumunu yukleyebilirsiniz) . Ve buyuk ihtimal iphone alacagim ama android telefonlarda art arda deli gibi telefon cikaran Sony kafamı karistiriyor. Ama yinede iphone alirim.

P.S. Samsung alacak kadar zengin degilim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmasx -- 20 Ağustos 2013; 12:32:31 >
  • aynen hocam , klavyeler durduk yere kayboluyor ac, kapa zaten pil israfi
    ANdroid kullananlar artik stabiliten yakiniyor , güncellemeler dahil,

HTC ONE sahibiyim bu arada.
  • Bazen forumdaki editörlerin sırf android ve ios kullanıcılarını birbirlerini yesinler diye haber yaptıklarını düşünüyorum....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.