Şimdi Ara

'iPhone 5C'nin satışa sunulma nedeni, aslında ...'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'iPhone 5C'nin satışa sunulma nedeni, aslında ...'

Gün geçmiyor ki Apple’ın 10 Eylül’de lanse edeceği yeni iPhone’larla ilgili yeni bilgiler gelmesin. Bugün gelen son bilgiler ise Apple’ın yeni tanıtacağı iPhone’lar sonrasında iPhone ailesinin nasıl şekilleneceğiyle ilgili önemli bilgiler sunuyor.

Haberimizin kaynağı yine KGI Securities’in analistlerinden Ming-Chi Kuo. Önceki haberlerimizde sıkça ismini duymuşsunuzdur ancak yine de bilmeyen okuyucularımız için belirtelim: Kuo, Apple’a en yakın analistlerden biri ve bugüne kadar ortaya attığı iddiaların çok büyük bir kısmı doğru çıktığı için söyledikleri önem arz ediyor.

Kuo’nun edindiği son bilgilere göre Apple’ın iPhone 5C ile fethetmek istediği ilk yer Çin pazarı. Donanımsal anlamda China Mobile’ın alt yapısını da destekleyecek olan iPhone 5C, böylece Apple’ın şu anda Çin’de ulaştığı müşteri sayısını 700 milyon arttırmış olacak.

3.çeyrekte Çin’de satışa sunulacak olan iPhone 5C, 4.çeyrekle birlikteyse dünyanın diğer ülkelerinde satışa sunulacak. Bilindiği gibi şu ana kadar iPhone 5C’nin daha çok gelişmekte olan pazarları hedef alacağı yazılıp çizilmişti. Fakat Kuo’ya göre iPhone 5C, geçmiş yılın üst seviye modeli iPhone 5’in yerini alarak Apple için çok daha fazla önem taşıyacak. Diğer bir deyişle Apple, iPhone 5C ile önceki nesil-yeni nesil arasındaki farkı net olarak ortaya koymayı planlıyor. Buna göre, iPhone 5’in ömrü 3.çeyrekle birlikte sona erecek ve yerini iPhone 5C'ye bırakacak.

Ancak Apple’ın iPhone 5’in yerine iPhone 5C’ye bırakmasına rağmen iPhone 4S’ün sevkiyatının yıl sonuna kadar süreceğini belirten Kuo, iPhone 4’ün kaderinin ise iOS 7 performansına bağlı olduğunu düşünüyor. Kuo’nun tahminlerine göre 10 eylül’deki etkinlik sonrasında iPhone ailesinin üyeleri fiyat açısından şu şekilde sıralanacak:

• iPhone 5S: 600-700 $

• iPhone 5C: 400-500 $

• iPhone 4S: 300-400 $ (2013'ün bitişiyle üretimi duracak)

• iPhone 4: 200-300 $ (eğer satışı yapılırsa)

Kuo’nun üretimle ilgili verilerine göre ise Apple, 3.çeyrekte 5,2 milyon iPhone 5S, 8.4 milyon iPhone 5C üretimi gerçekleştirecek; ancak yılın 4.çeyreğinde ise iPhone 5S’in üretim hacmi %438 artış ile 28 milyona, iPhone 5C’nin üretim kapasitesi ise %122 artışla 18.7 milyona yükselecek. Bu bilgiler ışığında Apple’ın, iPhone 5S’i aralarında ülkemizin de bulunduğu dünyanın birçok ülkesinde ekim ve sonrasında satışa sunacağını söylemek mümkün görünüyor.

• iphone 5 i demek ki 5cden daha ucuza alabiliriz pazardan kalkarsa 4s de 1200 civarı satılır 5 i de 1500 e alırız aynı paraya plastik almak saçma

• Haberi okumadım ancak şunu söylebilirim ki eğer iPhone 5S, fotoğraftaki gibi sözde altın / aslen şampmanya renginde gelsin, satış rekorları kırar, en çok satılan iPhone 5S olur. Harika görünüyor.

• soyulan iphone sorununu böylece kaldırmış olacaklar diye umuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 5S: 1999 TL
    iPhone 5C: 1600 TL
    iPhone 4S: 1350 TL
    iPhone 4 : 1100 TL

• iPhone 5China
  • altın rengi böyle görünce benimde hoşuma gitti
  • C nin sırrı çözüldü

iPhone 5China
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Haberi okumadım ancak şunu söylebilirim ki eğer iPhone 5S, fotoğraftaki gibi sözde altın / aslen şampmanya renginde gelsin, satış rekorları kırar, en çok satılan iPhone 5S olur. Harika görünüyor.

Sende telefonu hava atmak için alanlardan sın belli ki. Kozmetik baya önemli ha.

• quote:

Orijinalden alıntı: tembelherif

iPhone 5S: 1999 TL
    iPhone 5C: 1600 TL
    iPhone 4S: 1350 TL
    iPhone 4 : 1100 TL

iPhone 4 şu anda 999TL, nasıl 1100 yazdınız anlayamadım.
  • Sallama sallama şeyler yapmayın. Satışa sunulma nedeni aslında Ayfon fayf "Cook"
  • Bir sürü dedikodu var ama tek gerçek adamlar satıyor abi ne yapıyor ne ediyor satıyor yani kalan dedikodular çok önemli değil yok şunun için yapmış yok bunun için yapmış boş işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felina. -- 20 Ağustos 2013; 3:35:28 >
  • Gün geçmiyor ki Apple’ın 10 Eylül’de lanse edeceği yeni iphone’larla ilgili yeni bilgiler gelmesin...

Anlatım tarzına hayranım Sayın Shady.
  • Demek ki iPhone 5 C=China.

• Keşke altın renkle uyumlu değiştirilebilir temalar da koysalardı, tadından yenmezdi.

• Desene iPhone 5'in sonuda iPad 3 gibi olacak

• Kuo’nun üretimle ilgili verilerine göre ise Apple, 3.çeyrekte 5,2 milyon iPhone 5S, 8.4 milyon iPhone 5C üretimi gerçekleştirecek; ancak yılın 4.çeyreğinde ise iPhone 5S’in üretim hacmi %438 artış ile 28 milyona, iPhone 5C’nin üretim kapasitesi ise %122 artışla 18.7 milyona yükselecek. Bu bilgiler ışığında Apple’ın, iPhone 5S’i aralarında ülkemizin de bulunduğu dünyanın birçok ülkesinde ekim ve sonrasında satışa sunacağını söylemek mümkün görünüyor.

şu kısım dikkatimi çekti diğer firmalarda aynı şeyleri uyguluyor mu bilmiyorum ama bu apple için önemli bir taktik olduğunu düşünüyorum yada bana bu hissi verdi :D cihazda bir hata çıktığı zaman çok fazla üretmemiş olacak ve telafisi çok daha kolay olacaktır diye düşünüyorum

• TR icin olmasi gereken fiyatlandirma 16gb icin gecerlidir.Sahsi fikrimdir ne yazikki cok daha yuksek fiyatlardan satacaklar.

4S 900TL
    5 1200TL
    5C 1500TL
    5S 1900TL

• Adamlar 5C dedi, herkesin yaratıcı yanı ortaya çıktı.
  • Renk çok şık.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.