Şimdi Ara

=== SHELL V-POWER NITRO+ HAKKINDA HERŞEY ===

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
6
Favori
39.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  === SHELL V-POWER NITRO+ HAKKINDA HERŞEY ===

Shell Nitro+ Shell'in Ferrari'yle birlikte geliştirdiği yeni bir yakıt.

Benzin ve dizel versiyonları bulunuyor.

Yeni yakıtta sürtünmenin daha aza indirildiği ve daha temiz olduğu iddia ediliyor.

Sürtünmenin inmesiyle silindirlerin ve valflerin daha iyi korunacağı ve içerdiği koruyucu maddelerle içerinin artık maddelerden temizleneceği söyleniyor.

Böylece enjektörlerde daha uzun süre ve daha sağlıklı çalışıcak

Özellikle dizel versiyonun çok temiz ve çok daha sağlıklı bir yakıt olduğu belirtiliyor.

Enjektörler bitmiş demeye artık son

Tüm bunları Ferrari de test edip onaylamış.Arabamda Ferrari'nin kullandığı yakıt var diyebileceğiz

Henüz Türkiye'ye gelmedi.

Gelince kullanan arkadaşlar görüşlerini bu konuda belirtirlerse harika olur

İyi forumlar.

Ürünün İngiltere sayfası :http://www.shell.co.uk/gbr/products-services/on-the-road/fuels/vpower/what-is-v-power-nitro-plus.html

Burada da yakıtın yararlarından bahsediliyor :http://www.shell.co.uk/gbr/products-services/on-the-road/fuels/vpower/benefits.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomassee -- 19 Ağustos 2013; 13:26:47 >

• Benzini anladık da, dizeli hangi Ferrari modeli ile test etmişler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

Benzini anladık da, dizeli hangi Ferrari modeli ile test etmişler?

Maserati'nin dizelleri mevcut

Onlar da Ferrari yapımı.
  • ortaya bilimsel argümanlar koysunlar,karşılaştırmalı tüketim değeri,menzil, maksimum güç gibi testlerle iddialarını kanıtlasınlar ondan sonra litre başına 60 krş fark koysunlar,,, PO da %4 e kadar daha uzun yol vaadediyor,ne kadar lastikli bir laf, - e kadar dedin mi tamamdır toplumun %90 ına yutturursun,,,, hani mağazaların vitrinine adam boyu rakamlar yazarlar, % 80 e varan indirim,içeri girersin bazı ürünlerde %5 ,%10 indirim gerisine bindirim, sorarsın hani %80 indirim vardı, ''o indirim sadece erkek çoraplarında vardı ama o da tükendi maalesef''

iddian ne kardeşim daha mı sessiz çalıştırıyor, aynı arabaya bir starpetten doldur ses değerini desibel olarak ölç, sonra nitrondan koy yine ölç (noter eşliğinde tabiki)
    daha uzun menzilin mi var, aynı arabaya bir starpetten koy yaptığın kilometreyi yaz,birde nitro koy yaz
    daha iyi çekiş mi vaad ediyorsun? aynı arabaya bir starpetten koy sok dynoya, bir de nitro doldur sok dynoya görelim
    bunların hiçbirini yapamazlar,aslında yapmışlardırda sonuçları bize söylemezler,, belki bir fark vardır ama soktukları kazığın boyu kadar değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 19 Ağustos 2013; 13:44:01 >

• Gelsinde hem benzin hem de dizel de kullanalım bakalım.Merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelsin de deneriz
  • Bizde GTL dedikleri şey olmasın sakın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Bizde GTL dedikleri şey olmasın sakın..

GTL kalkiyor yerine bu yeni yakit geliyor diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün maltepe e-5'te bulunan istasyonda 8 yıldır çalıştığını iddia eden bir shell yetkilisi buldum..

GTL kısa zamanda bitecek, 1 hafta 10 gün içerisinde(tahmini ağustos sonu) v-power diesel yerine nitro'nun geleceğini, fiyatının da GTL'den düşük, v-power civarında olacağını belirtti,

"yani pompalarda fuelsave ve nitro kalacak , 2 çeşit yakıt ile hizmete devam" dedi.

aksi doğrulanmadıkça inanalım bakalım, yaşayalım görelim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

dün maltepe e-5'te bulunan istasyonda 8 yıldır çalıştığını iddia eden bir shell yetkilisi buldum..

GTL kısa zamanda bitecek, 1 hafta 10 gün içerisinde(tahmini ağustos sonu) v-power diesel yerine nitro'nun geleceğini, fiyatının da GTL'den düşük, v-power civarında olacağını belirtti,

"yani pompalarda fuelsave ve nitro kalacak , 2 çeşit yakıt ile hizmete devam" dedi.

Bence yanlış. GTL'nin yerine gelir sadece V-Power'ı çekmezler sanmam.

Nitro'yu merakla bekliyorum. GTL kullanma şansım olmamıştı Şirinyer'deki Shell'de yok diye. Ama Eurodieseli bile yeterince iyiydi. Bu ara Total kullanıyorum genelde yakıtın farkı 2 depo kadar sonra anlaşılır derler. ben 50 TL'lik alıyorum Total şimdilik. Hepsinden yeteri kadar test edince büyük bir inceleme sayfası açmayı düşünüyorum.

• quote:

dün maltepe e-5'te bulunan istasyonda 8 yıldır çalıştığını iddia eden bir shell yetkilisi buldum..

W-power'ı kaldırabileceklerini sanmıyorum.hali hazırda zaten gtl satamıyorlardı her istasyonda bulamıyorduk ellerindekinden mahrum olmak müşterinin alışkanlığından vazgeçmek saçma olur.GTL'den daha iyi bir yakıtı gtl'den ucuza hiç satmazlar buda tam bir mantıksızlık olur.Bu konuda bilgi kirliliği var ama çok uzun senlerdir shell müşterisi olan biri olarak benim tahminim şu yönde.

Ya gtl gerçekten kalkacak ve yerine bu yakıtı getirip full save,w-power,nitro şeklinde satacaklar

Yada gtl'yi hem fiyat hemde içerik olarak bir alt kademeye kaydırıp w-power olarak sunacaklar.Bu ikinci dediğim olursa belki gtl ismi yerine w-powerdan devam edip sadece mazotun içeriğini gtl olarak değiştirebilirler.Bu durumda da fullsave,w-power,nitro olarak 3 ürün satılmış olur.

Yalnız ikinci dediğimi yapsalar dahi diğer firmalar ile arasında ciddi kalite farkı olur buna gerek duycaklarını sanmıyorum.Yani olsa olsa full save,w-power,gtl yerine nitro şeklinde devam ederler.F.save gtl nitro olacağını sanmıyorum.

Zaten pahalı alıyoruz bari en kalitelisini kullanalım demek hepimizin hakkı bende isterim ama gidişat bana shell'inde pekte umduğunu bulamadığı üst kalitedeki mazotun biraz isim ve içerik değiştirip yeniden piyasaya sürmesi gibi geliyor sadece.Ki zaten daha önce 100 oktan benzinlide de umduğunu bulamadığından o yakıtıda kaldırmıştı shell.

• Yakında tüm Shell istasyonlarında bu yakıtı göreceğiz, bilgisini bir istasyondan aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Yakında tüm Shell istasyonlarında bu yakıtı göreceğiz, bilgisini bir istasyondan aldım.

Umarım her istasyonda olur.

GTL bulmak zor oluyordu.

Nereye gitsem yoktu.

İlla sosyete semtlere sürmek gerekiyor
  • zugasi_berepe kullanıcısına yanıt
    3 çeşit yakıt dikkat ederseniz hiçbir başka markada yok, sadece şu an shell'de var.. fuelsave-w-power ve GTL,

bu durumu EPDK 'nın yasakladığı, dolayısıyla GTL'in kalktığı söyleniyor, haksız rekabet yaratıyormuş, mevzuatı bilemeyiz incelemek lazım detaylı..

bu doğrultuda zaten GTL kaldırıp yerine nitro'yu getirseler bile yine pompada 3 çeşit diesel yakıt olacaktır. muhakkak birisi gidecek ama hangisi???

fuelsave'i kaldırmazlar çünkü kamyoncu abilerimiz ne alacak o zaman??

eurodiesel'i de işte nitro olarak segmente edip, pompada maks. 2 çeşit olarak da devleti de memnun etmiş olacaklardır kanaatindeyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

W-power'ı kaldırabileceklerini sanmıyorum.hali hazırda zaten gtl satamıyorlardı her istasyonda bulamıyorduk ellerindekinden mahrum olmak müşterinin alışkanlığından vazgeçmek saçma olur.GTL'den daha iyi bir yakıtı gtl'den ucuza hiç satmazlar buda tam bir mantıksızlık olur.Bu konuda bilgi kirliliği var ama çok uzun senlerdir shell müşterisi olan biri olarak benim tahminim şu yönde.

Ya gtl gerçekten kalkacak ve yerine bu yakıtı getirip full save,w-power,nitro şeklinde satacaklar

Yada gtl'yi hem fiyat hemde içerik olarak bir alt kademeye kaydırıp w-power olarak sunacaklar.Bu ikinci dediğim olursa belki gtl ismi yerine w-powerdan devam edip sadece mazotun içeriğini gtl olarak değiştirebilirler.Bu durumda da fullsave,w-power,nitro olarak 3 ürün satılmış olur.

Yalnız ikinci dediğimi yapsalar dahi diğer firmalar ile arasında ciddi kalite farkı olur buna gerek duycaklarını sanmıyorum.Yani olsa olsa full save,w-power,gtl yerine nitro şeklinde devam ederler.F.save gtl nitro olacağını sanmıyorum.

Zaten pahalı alıyoruz bari en kalitelisini kullanalım demek hepimizin hakkı bende isterim ama gidişat bana shell'inde pekte umduğunu bulamadığı üst kalitedeki mazotun biraz isim ve içerik değiştirip yeniden piyasaya sürmesi gibi geliyor sadece.Ki zaten daha önce 100 oktan benzinlide de umduğunu bulamadığından o yakıtıda kaldırmıştı shell.

Şu linke bakarsanız GTL ve V-Power kaldırılmış. Şu an FuelSave ve V-Power Nitro+ olarak iki çeşit yakıt var. V-Power ve GTL yerine V-Power Nitro+ gelmiş.
    http://www.shell.co.uk/gbr/products-services/on-the-road/fuels.html

• herkes generalcardrequests-uk@shell.com email yollarsa talep çok olursa ... ülkemize daha hızlı gelebilir düşüncesindeyim ...

herkes bir emaıl yazıp göndersin ... 2 dknızı almaz )
  • Henüz piyasada olmayan yakıt hakkında nasıl "hakkında her şey" diyorsunuz merak ettim
  • Iyi guzelde benzin olmus 5 tl insan doldururken 2 kere dusunur yaw. Ucuz olmayacak ki standart yakittan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupada Gtl diye bir yakıt satılıyormu diye araştırmıştım daha önce.(İngiltere , Almanya vs.)

Böyle bir yakıtın olmadığını V-Power Dizel ve Fuelsave dizelin bulunduğunu görmüştüm.

Bp de sessiz sedasız Ultimate dizelin yeni formülünü Nisan ayından itibaren satışa sundu.

Yüksek deterjan içeriyormuş.Katkısız yakıta göre 42 km. fazla menzil sunuyormuş.

http://www.dha.com.tr/yenilenen-bp-ultimate-euro-diesel-ile-tek-depoyla-42-kmye-kadar-daha-fazla-yol_455368.html

• _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    Eğer böyle olursa çok saçma olur.Full save sıkıntılı bir yakıt ciddi anlamda çekiş düşüklüğü yaratıyor benim araçta.Üstelik menzilde uzamıyor yani hiç bir avantajı yok.
    Nitro denen yakıtı gtl fiyatından satarsalar almam asla diğer firmalara yönelirim bunca yıllık shell serüvenimiz biter

Gtl'den daha iyi diye lanse edilen ancak w-power fiyatına satılacak bir yakıtıda benim mantığım almıyor eğer nitro w-power fiyatından olursa eyvallah devam ederiz ama bu durumda da gtl'den daha iyi olduğuna beni kimse inandıramaz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.