Şimdi Ara

=== SHELL V-POWER NITRO+ HAKKINDA HERŞEY === (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
6
Favori
39.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bariz şekilde araç sessizleşiyor ve performans artıyor
    Fuelsave ekonomik menzil uzun ama performans ve ses artıyor
    ben vpower kullanıyorum ancak fırsatbuldukça lukoilden %4 indirimli alıyorum fuelsave ile aynı sayılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet ses olarakta fark vardi, normalden sessiz ve biraz daha boguk bir ses cikiyordu bir sorun oldugunu dusundum basta, son hizi deneyince yakit aklima geldi.
    Bu kadar bariz bir fark olacagini dusunmemistim.
    Devamli kullanirim artik, motora bir zarari olmaz umarim.

• TDI motorlu Polo'm 19.000km oldu. Sadece bir kere Shell V-Power dışında yakıt girdi. Onun haricinde başka yakıt almamaya çalışıyorum. Memnunum.
  • Mazotda en iyisi total excellium mutlaka deneyin farki gorursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Mazotda en iyisi total excellium mutlaka deneyin farki gorursunuz

Kesinlikle katılıyorum, Shell V-power Nitrodan sonra Total Excellium aldığınız zaman aradaki farkı bariz hissedeceksiniz.Benim için Total Excellium denildiği zaman akan sular durur (Yalnız Total Do-Co istasyonundan almak şartı ile)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvana34

quote:

Kesinlikle katılıyorum, Shell V-power Nitrodan sonra Total Excellium aldığınız zaman aradaki farkı bariz hissedeceksiniz.Benim için Total Excellium denildiği zaman akan sular durur (Yalnız Total Do-Co istasyonundan almak şartı ile)

Hocam is yeri arabalari yillardir ayni totalden mazot alir totalin kendi istasyonu degil daha hic sorun yasamadim

Shellden zaten yakit almiyorum ben

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nirvana34

quote:

Hocam is yeri arabalari yillardir ayni totalden mazot alir totalin kendi istasyonu degil daha hic sorun yasamadim

Shellden zaten yakit almiyorum ben

Doğrudur hocam, İstasyon sahibinin vicdanına kalmış bir şey.İşine saygısı olan, haram lokma yemeyen istasyon her zaman kazanır zaten.

• BUGÜN İLK DEFA OPET HARİCİ BİR YAKIT KOYDURDUM ARACA , POMPACIYA BAKTIM NITRO+ DIZEL KOYUYOR DEDIM NAPION DİĞERİNDEN KOY , (OPETTE NORMALDE HEP FUELSAVE , UCUZOLANINDAN ALIRIM) ABİ BUNU DENE DEDİLER ULAN İLK DEFA OPET HARİCİ İSTASYONA GİRDİM GİTTİLER PAHALISINDAN KAKALADILAR DİYE DÜŞÜNDÜM.

DEPO FULLENDİ TEST ETME İMKANIM OLMADI AMA KULLANANLARDAN GÜNCEL YORUM RİCA EDERİM.
  • Dizel Arac biraz daha sessiz calisir hizlanmada daha iyi hissettirir biraz az gider menzili

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Dizel Arac biraz daha sessiz calisir hizlanmada daha iyi hissettirir biraz az gider menzili

Menzil azalıyorsa kötü oldu yaa zaten full depoya 600-650 arası gidiyor 50lt depoda
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Dizel Arac biraz daha sessiz calisir hizlanmada daha iyi hissettirir biraz az gider menzili

Menzil azalıyorsa kötü oldu yaa zaten full depoya 600-650 arası gidiyor 50lt depoda

Ben yarim depoya 20 liralik attiriyom 😆

• genel kanının aksine ben nitro dizeli beğenmedim.shell v-power diesel iken çok iyi bir yakıttı.aracın torkunun arttığı bariz hissediliyordu.ama ne zaman nitro dizel alsam araba canlılığını yitiriyor.evet araç hızlanıyor ama atmosferik benzinli araç kullanıyormuş hissi veriyor.tek artısı benim gözümde aracı sessizleştirmesi ama benim tercih ettiğim ve tavsiye edebileceğim bir yakıt değil.lukoil ecto dizel,opet ultra force dizel ve total excellium(türkiyeden çıkıyor gerçi yazık oldu) dizel yakıtlarını başarılı bulduğum firmalar şu an.özellikle ecto dizel deneyin derim 100 km de yarım lt az yanıyor net performans da gayet güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 11 Ekim 2015; 0:07:14 >
  • benzinlide shell nitro + dan başkasını kullanmıyorum son yıllarda kaliteyi artırdı shell

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayi aldim alali hep shellden nitro diesel alirim. Gecen yil tatile giderken ceyrek depoyla evden ciktim, sehir icinden yakit almaya usendim. Az daha gideyim alirim diye diye lamba yandi, 30 40 km boyunca shell goremedim. Mecburen kiytirik bi yerden 30 liralik aldim idareten shelle kadar diye. Araba yaklasik 100 km gittikten sonra enjeksiyonlari kontrol ettirin diye uyari vermeye basladi.
    Ondan sonra bir daha shell harici yakit almadim, bir daha da uyari falan gormedim

• shellin şuan enjektor temızleyıcılı dızel yakıtı varmı otomobıller ıcın ? varsa hangisi ?
  • BreakBeaT kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun benim de başıma geldi arabayı aldığımdan beri Shell GTL/Nitro harici yakıt almadım en son Shell istasyonu bulamayınca BP'den aldım arabayı sorunsuz kullandım 2 gün sonra aynı yakıtla yola çıktım araba ESP/ASR motor arızası diye uyarı verdi yolda kaldım arabayı çekiciyle servise çektirmek zorunda kaldım. Sonuç: enjektörler değişti 3000 TL masraf.

V-Power Nitro+ motor parçalarını koruyup temizliyormuş artık nasıl bir temizlik yaptıysa 18 bin kilometredeki arabanın enjektörlerini değiştirmek zorunda kaldım.
  • RON-MON sayıları hakkında kesin bilgi bulamadım

bilen var mıdır ?

opet'i bu konuda tebrik ediyorum. adamlar yayınlıyor sitesinde yakıtlarının tüm özelliklerini

https://www.opet.com.tr/Files/PDF/urun/Ek-4OPET220.pdf
  • gözünü sevdimin nitrosu be :) nasılda yaslıyor dizel erayı arkaya :) gaza basınca bi geriye gidiyosunuz yani :P

fuelsave midir nedir nitro arızalıyken abi aynı mazot hemde daha fazla menzil, tasarruf yakıtı falan diye doldurdular ıyyyy araba gitmiyor be

nitro <3 vazgeçilmezim. (he zaten shellden başka yerden de mazot almam )
  • shell v power nitro katkılı benzin olduğundan depoyu temizlediği yazıyor doğrumu acaba?

ben motorumda 2. depo aldım pek bi fark görmedim
  • ben surekli alıyorum.. bi fark yok.. cunku baska yakıt almıyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.