Şimdi Ara

GM Discovery GPS sorunu (Çözüldü) !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
5
Favori
22.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu alalı yaklaşık 2 hafta oldu hızından, internet performansından vs fazlasıyla memnunum yanlız bugün tekirdağdan istanbula gelirken trafiğe bakayım diye yandex mapsi açayım dedim birtürlü yerimi tespit edemedi(gps ve 3g açık). Önceden bende galaxy S2 vardı yandexmaps'i açar açmaz hemen yerimi tespit eder ve hızımı da gayet tutarlı bi şekilde gösterirdi bunda ise bırak hızı yerimi bile gösteremiyor. Bu bendeki cihazın bi sorunumudur yoksa genel bi sorunmudur? Bu sorunu yaşayan başka birisi varmı? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kültigin -- 12 Eylül 2013; 10:22:01 >

• Aynı sorun bende de var. Telefonun herşeyinden memnunum ama gps alıcısı sıkıntılı.
    Nokia 5800 ı 3 sene kullandım navigasyonu çok iyiydi, telefonda kullandığım önemli özelliklerden biridir gps.
    Wifi veya 3g açıkken geniş daire çizip kabataslak yeri buluyor ama gps anteni tam çalışmıyor. Geçenlerde şile yolunda araba içinde ilerlerken 15 dk da buldu yerimi sonra yine kaybetti vs.
    Gps test diye bi prg kurdum sol üstte yer arıyo işaretinin yanında anten ve çarpı işareti bi çıkıyo bi gidiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmazer_a -- 20 Ağustos 2013; 13:59:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefonu ucuza kapattım diye sevinenler ahanda suraya yaziyorum kullandikca on yüz bin milyon sorunla karşılaşacaklar. Ucuz etin yahnisinden kimse keyif almadi şimdiye kadar

• Bi arkadaşın gm discovery sinde baktık. Sorun benim telefonda. Açık alanda arkadaşın telefon 10 uydu bulurken benim telefon 3-4 uydu bulabildi. Gidip baktıracam telpaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertce

Bu telefonu ucuza kapattım diye sevinenler ahanda suraya yaziyorum kullandikca on yüz bin milyon sorunla karşılaşacaklar. Ucuz etin yahnisinden kimse keyif almadi şimdiye kadar

Kardeş sana ucuz etin yahnisinden kimlerin keyif aldığını soran oldumu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: kültigin

quote:

Orijinalden alıntı: mertce

Bu telefonu ucuza kapattım diye sevinenler ahanda suraya yaziyorum kullandikca on yüz bin milyon sorunla karşılaşacaklar. Ucuz etin yahnisinden kimse keyif almadi şimdiye kadar

Kardeş sana ucuz etin yahnisinden kimlerin keyif aldığını soran oldumu???

+1 arkadas samsung fanboy galiba

• Gören de samsungda appleda hiç sorunlu cihaz çıkmıyo sanacak.
    Vermişler binlerce lirayı, aynı hizmeti daha ucuza alanları çekemiyolar. Kuyruk acısı resmen
    Bu arada igo kurdum, dışarıdayken 1 dk içinde yerimi buldu, yazılımla ilgili bi sorun da olabilir bu.
    Bakalım çözecez.
  • Az önce hem S3 hemde benim discovery ile aynı anda ve aynı yerde GPS test isimli programla test yaptım S3 anında 15 tane uydu gördü ve 14 ünü de kullanmaya başladı ve yerini tespit etti fakat bendeki discovery 11 uydu gördü ama 2 dklık süre içinde hiçbirini kullanamadı ve yerimi belirliyemedi. İlginç olan sinyal düzeyi gördüğü uyduların hemen hepsinde 40'ın üzerinde olmasına rağmen bağlantı sağlıyamamış olması. Bu program ile test yapıp paylaşabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Az önce hem S3 hemde benim discovery ile aynı anda ve aynı yerde GPS test isimli programla test yaptım S3 anında 15 tane uydu gördü ve 14 ünü de kullanmaya başladı ve yerini tespit etti fakat bendeki discovery 11 uydu gördü ama 2 dklık süre içinde hiçbirini kullanamadı ve yerimi belirliyemedi. İlginç olan sinyal düzeyi gördüğü uyduların hemen hepsinde 40'ın üzerinde olmasına rağmen bağlantı sağlıyamamış olması. Bu program ile test yapıp paylaşabilirseniz sevinirim.

merhaba, s3 ün daha hızlı bağlanmasının nedeni büyük ihtimal GPS ile beraber GLONASS (Rus GPS'i) destekli olması ayrıca barometer sensörüne sahip s3. GM discovery de bu özellikler bulunmamakta. Bundan dolayı S3 ün daha hızlı ve daha fazla uyduya bağlanması normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: azteca

quote:

Az önce hem S3 hemde benim discovery ile aynı anda ve aynı yerde GPS test isimli programla test yaptım S3 anında 15 tane uydu gördü ve 14 ünü de kullanmaya başladı ve yerini tespit etti fakat bendeki discovery 11 uydu gördü ama 2 dklık süre içinde hiçbirini kullanamadı ve yerimi belirliyemedi. İlginç olan sinyal düzeyi gördüğü uyduların hemen hepsinde 40'ın üzerinde olmasına rağmen bağlantı sağlıyamamış olması. Bu program ile test yapıp paylaşabilirseniz sevinirim.

merhaba, s3 ün daha hızlı bağlanmasının nedeni büyük ihtimal GPS ile beraber GLONASS (Rus GPS'i) destekli olması ayrıca barometer sensörüne sahip s3. GM discovery de bu özellikler bulunmamakta. Bundan dolayı S3 ün daha hızlı ve daha fazla uyduya bağlanması normal.

Bilgi için teşekkürler kardeş.
    Az önce kurcalarken farkettimki gps ayarlarında gps uyuları simgesi sanki sadece açıp kapanabilen bir anahtarmış gibi görünmesine rağmen içine girince A-GPS ayarlarının olduğunu farkettim. A-GPS'i aktif hale getirdikten sonra S3 ten hiçbi farkı kalmadı, bahsettiğim programı açar açmaz hemen 15 uyduya birden bağlandı ve yerimi tespit etti ama tabi içlerinde rus uyduları varmı yokmu bilmiyorum :)

Sonuç itibarı ile GPS ayarları içinde A-GPS' i aktif hale getirdikten sonra herşey beklendiği gibi çalışmya başladı

• kardeş gm discovery'e laf edenlere kapak olsun bu açıklaman ucuz etin yahnisiymiş de bilmem neymiş de amacnız ne hiç anlamıyorum
  • quote:

quote:

quote:

Az önce kurcalarken farkettimki gps ayarlarında gps uyuları simgesi sanki sadece açıp kapanabilen bir anahtarmış gibi görünmesine rağmen içine girince A-GPS ayarlarının olduğunu farkettim. A-GPS'i aktif hale getirdikten sonra S3 ten hiçbi farkı kalmadı, bahsettiğim programı açar açmaz hemen 15 uyduya birden bağlandı ve yerimi tespit etti ama tabi içlerinde rus uyduları varmı yokmu bilmiyorum :)

Sonuç itibarı ile GPS ayarları içinde A-GPS' i aktif hale getirdikten sonra herşey beklendiği gibi çalışmya başladı

Hay Allah senden razı olsun hocam ya :))

Vallahi telefonun gps anteni evin içinde ful çekmeye başladı yeminnen :)
    GMD ye laf eden arkadaşlara da kapak olsun :)

Valla korktuydum cihazda sıkıntı var diye ama korkum boşaymış.
    Ama o gps ayarının içine girme kısmı firmware tasarımı açısından biraz garip olmuş bence.

Yine de 600 tl ye S3 performansı almak çok iyi be :)

GM Discovery GPS sorunu (Çözüldü) ! GM Discovery GPS sorunu (Çözüldü) !

• quote:

quote:

quote:

o zaman süpermiş

• eywallah kardeş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazer_a

quote:

quote:

quote:

Hay Allah senden razı olsun hocam ya :))

Vallahi telefonun gps anteni evin içinde ful çekmeye başladı yeminnen :)
    GMD ye laf eden arkadaşlara da kapak olsun :)

Valla korktuydum cihazda sıkıntı var diye ama korkum boşaymış.
    Ama o gps ayarının içine girme kısmı firmware tasarımı açısından biraz garip olmuş bence.

Yine de 600 tl ye S3 performansı almak çok iyi be :)

GM Discovery GPS sorunu (Çözüldü) ! GM Discovery GPS sorunu (Çözüldü) !

ilk resimin oraya geldikten sonra a-gps bölümüne geçemedim nerden geiyoruz ?

• Mersinden urfaya geldik şuan urfadayız gps nerdeyse hiç çekmedi rezil oldum.
    Agps i şimdi açtım bakalım urfadan mersine nasıl perfirmans verecek

• Nipalensis kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar gerçekten AGPS ayarlarını açınca yaklaşık 5-6 sn de uyduya bağlanıyor. Ancak cidden yazılımla ilgili sorun var. Bence menüye GPS ayarlarına git diye bir tuş olması lazım. GPS i açıp kapattığımız turuncu kısma değil de "GPS uyduları" yazan yazının üzerine ekranda basınca ayarlar açılıyor ve oradan EPO ile AGPS i aktifleştiriyoruz. AGPS sayesinde mobil şebekeden bulunduğumuz bölgedeki uydular ve onların yerleri ve bizim o uydulara göre konumumuz telefona indiriliyor ve bağlantı kuruluyor. Bu yüzden mobil şebekenin açık olması gerekir. Kolay gelsin.
  • İşe yaradı gps anında buluyor . yer doğru .ama bu ayarların zaten açık olması gerekmezmi ? Bir çok kişi bu ayardan haberi yok

Peki bide aynı yerde gps epo yardımı var onuda açtım o ne işe yarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 9 Eylül 2013; 21:13:37 >
  • quote:

Telefonu alalı yaklaşık 2 hafta oldu hızından, internet performansından vs fazlasıyla memnunum yanlız bugün tekirdağdan istanbula gelirken trafiğe bakayım diye yandex mapsi açayım dedim birtürlü yerimi tespit edemedi(gps ve 3g açık). Önceden bende galaxy S2 vardı yandexmaps'i açar açmaz hemen yerimi tespit eder ve hızımı da gayet tutarlı bi şekilde gösterirdi bunda ise bırak hızı yerimi bile gösteremiyor. Bu bendeki cihazın bi sorunumudur yoksa genel bi sorunmudur? Bu sorunu yaşayan başka birisi varmı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Lütfen başlğı sorun çözüldü diye değiştirirmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 9 Eylül 2013; 21:15:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazer_a

Aynı sorun bende de var. Telefonun herşeyinden memnunum ama gps alıcısı sıkıntılı.
    Nokia 5800 ı 3 sene kullandım navigasyonu çok iyiydi, telefonda kullandığım önemli özelliklerden biridir gps.
    Wifi veya 3g açıkken geniş daire çizip kabataslak yeri buluyor ama gps anteni tam çalışmıyor. Geçenlerde şile yolunda araba içinde ilerlerken 15 dk da buldu yerimi sonra yine kaybetti vs.
    Gps test diye bi prg kurdum sol üstte yer arıyo işaretinin yanında anten ve çarpı işareti bi çıkıyo bi gidiyo.
    Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 13 Eylül 2013; 0:37:20 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.