Şimdi Ara

Garmin nuvi 205 Harita güncelleme ((YARDIM))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
22.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimde garmin nuvi 205 model navigasyon var. Bu yaz anladım ki yeni yapılan bir sürü yolu tanımıyor ve güncellemenin nasıl yapılacağını da bulamadım. Bu konuda bilgili bir arkadaş varsa güncel Türkiye haritasını nasıl yükleyebilirim anlatabilecek var mı ?

Teşekkürler şimdiden.

• Eğer Türkiye'den alınma Garmin 205 ise ömür boyu Başarsoft harita güncelleme desteği vardır. Bakın şu linkte son güncellemeler ve nasıl yapılacağı anlatılıyor. Sisteme üye olup giriş yapıyorsunuz ve cihazınızın arka tarfında bulunan cihaz seri numarasını girince güncellemeleri ücretsiz olarak size veriyor.

Harita güncelleme sayfası:
    http://www.baytekin.com.tr/quick_links.aspx?ID=18

Adım adım harita güncelleme:
    http://baytekin.com.tr/yuklenen_dosyalar/ProductDocuments/harita_guncelleme_adimlari_2011_10.pdf

Eğer "seri no kayıtlı değil / güncelleme yapamazsınız / cihaz başka bir kullanıcı adına kayıtlı" hatalarından birini alırsanız şu sayfadan mesaj gönderip ya da alttaki e-posta adresinden e-posta atıp "kullanıcı adım şu, cihazımın seri numarası şu. Güncelleme yapamadım ve şu hatayı aldım. Lütfen cihazımı kullanıcı adıma kaydediniz" deyin. En geç 1-2 iş günü içinde cihaz yeni kullanıcı adınıza kaydedilir ve geri dönüş yapılır. Son derece ilgili bir teknik servisleri var.

http://www.baytekin.com.tr/destek.aspx
    teknikservis@baytekin.com.tr

• CemALACA81 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, teşekkürler ilginiz için.

İlk verdiğiniz linke girdim üye oldum. Daha sonra aynı sayfada harita güncellemesi için giriş yapınız diye bir sekme var ona bastığımda hata veriyor sayfayı yüklemiyor. Acaba benden kaynaklı bir sorun mu yoksa genel bir sorun mudur ?
  • eye.Q kullanıcısına yanıt
    Şu an için güncelleme sunucusu kapanmış anlaşılan. Bendede aynı hatayı verdi. Belki sunucuları bakımdadır. İletişim linkinden bu hatayı da bildirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemALACA81

Şu an için güncelleme sunucusu kapanmış anlaşılan. Bendede aynı hatayı verdi. Belki sunucuları bakımdadır. İletişim linkinden bu hatayı da bildirebilirsiniz.

Teşekkürler mesajımı yolladım bakalım gelen cevaba göre hareket edeceğim.
    Bir de şu konuda geçen "navigasyon yazılım versiyonu güncelleme" işine bakarsanız iyi olur. Haritaların güncellenmesi kadar cihazdaki firmware nin güncellenmeside önemli. Büyük ihtimal elinizdeki cihazın dahili belleği 256MB. Son Türkiye haritalarıyla (220mb) birlikte yazılım dahili belleğe sığmıyor. O yüzden haritaları SD karta açmanız lazım. Eski version yazılımlı cihazlarda SD karttaki haritaları görmez. Bilginiz olsun.....
  • Gecen gun site yanit vermiyordu dedigimiz gibi ama bugun erisim sagladim eger guncellemezse dediginizden kaynaklaniyor olabilir. Deneyecegim birazdan sonucu buraya yazarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam verdiginiz linkler yardimiyla haritayi guncellemeye calistim fakat yine basarili olamadim. Sanirim model artik eskimis bizimkinin. 5 yillik alet. Ama sunu belirtiyim teknik servisin ilgisi guzel kisa surede geri donuyorlar maillere. Onlarla halletmeye calisacagim bakalim basarabilecek miyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eye.Q

Hocam verdiginiz linkler yardimiyla haritayi guncellemeye calistim fakat yine basarili olamadim. Sanirim model artik eskimis bizimkinin. 5 yillik alet. Ama sunu belirtiyim teknik servisin ilgisi guzel kisa surede geri donuyorlar maillere. Onlarla halletmeye calisacagim bakalim basarabilecek miyim :)

Bir ara bende bir firmanın yıllardır güncellenmemiş Garmin Nüvi sini güncellemiştim. 5-6 yılık vardı. Öncelikle yazılımı güncelledim, Garmin Web UPdater sanırım tek başına bunu yapabiliyor. Daha sonrada Baytekin'den indirdiğim 2013.T2 kodlu harita güncelleme programını PC ye kurup oradan SD karta açmıştım. Sonuçta ale canavar gibi çalışıyor. Birde GPx uzantılı bir dosyaydı sanırım, Türkiye speedcam 2013 dosyasını buldum ve kayıtlı hız kameralaraına yaklaşınca ötüyordu.

• quote:

quote:

Hocam verdiginiz linkler yardimiyla haritayi guncellemeye calistim fakat yine basarili olamadim. Sanirim model artik eskimis bizimkinin. 5 yillik alet. Ama sunu belirtiyim teknik servisin ilgisi guzel kisa surede geri donuyorlar maillere. Onlarla halletmeye calisacagim bakalim basarabilecek miyim :)

Bir ara bende bir firmanın yıllardır güncellenmemiş Garmin Nüvi sini güncellemiştim. 5-6 yılık vardı. Öncelikle yazılımı güncelledim, Garmin Web UPdater sanırım tek başına bunu yapabiliyor. Daha sonrada Baytekin'den indirdiğim 2013.T2 kodlu harita güncelleme programını PC ye kurup oradan SD karta açmıştım. Sonuçta ale canavar gibi çalışıyor. Birde GPx uzantılı bir dosyaydı sanırım, Türkiye speedcam 2013 dosyasını buldum ve kayıtlı hız kameralaraına yaklaşınca ötüyordu.

Programi sd karta acmaktan kastettiginiz olayi anlamadim. Onu nasil yaptiniz ?

Önce cihaz yazılımını güncelliyorsunuz.
    Sonra yanılmıyorsam Garmin Nüvi nin SD kart slotuna hafıza kartı takılıyken cihazı USB kabloyla PC ye bağlayıp harita güncelleme programını çalıştırıyorsunuz. Hatırladığım kadarıyla bir Türkiye haritası geliyordu, hangi bölgelerin haritasını açayım diye soruyordu. Ben tüm kareleri seçtim ve nereye açayım diye sorunca galiba SD kart demiştim veya kendisi direk SD karta açmıştı. Cihazın dahili belleği 256MB ve cihaz içindeki boş yer 200MB altındadır. Güncel harita ise 220 MB civarında. O yüzden haritayı SD karttan başka bir yerden çalıştırmak mümkün değil.
  • quote:

Önce cihaz yazılımını güncelliyorsunuz.
    Sonra yanılmıyorsam Garmin Nüvi nin SD kart slotuna hafıza kartı takılıyken cihazı USB kabloyla PC ye bağlayıp harita güncelleme programını çalıştırıyorsunuz. Hatırladığım kadarıyla bir Türkiye haritası geliyordu, hangi bölgelerin haritasını açayım diye soruyordu. Ben tüm kareleri seçtim ve nereye açayım diye sorunca galiba SD kart demiştim veya kendisi direk SD karta açmıştı. Cihazın dahili belleği 256MB ve cihaz içindeki boş yer 200MB altındadır. Güncel harita ise 220 MB civarında. O yüzden haritayı SD karttan başka bir yerden çalıştırmak mümkün değil.

webupdater benim cihazı görümüyor. Neden anlamadım ama olmuyor :S
  • garmın express deneyın

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

garmın express deneyın

hocam garmin exspress ayni zamanda webupdater denedim iste. Programi calistiriyorum cihazi takin diyor takiyorum hic bir farklilik olmuyor cihaz sarj olmaya basliyor ama cihazi tanimiyor ya da gormuyor program.

• quote:

quote:

garmın express deneyın

hocam garmin exspress ayni zamanda webupdater denedim iste. Programi calistiriyorum cihazi takin diyor takiyorum hic bir farklilik olmuyor cihaz sarj olmaya basliyor ama cihazi tanimiyor ya da gormuyor program.

Garmin Connection Tool kurnazsanız bilgisayarınız USB cihazı olarak görmez...

Buraya da bakın.
    http://www8.garmin.com/support/agree.jsp?id=591

• alternatif olarak, ana ekrandakı batarya ıkonuna basılı tutarak servıs menusune gırdıkten sonra baglamayı deneyın

• quote:

alternatif olarak, ana ekrandakı batarya ıkonuna basılı tutarak servıs menusune gırdıkten sonra baglamayı deneyın

Dediğiniz gibi batarya imgesine servis ekranı çıkana kadar basıp bekledim. Daha sonra bağladım ve gördü. Şimdi güncellemeye çalışacağım.

Ayrıca İmzanızı okudum, profiliniz gizli ve bana tavsiyede bulunmuşsunuz Bu üçgende kalınca garip hissettim ama tavsiyeniz işe yaradı :)
  • Yardım eden herkese teşekkürler. Garmin nuvi 205 adlı cihazımı güncellemiş bulunuyorum. Adımları kısa kısa yazayım da ihtiyaç duyacak arkadaşlara yardımcı olsun.

1- Öncelikle garmin express aracılığıyla cihazın yazılımının güncellenmesi gerekiyor. Bilgisayarın cihazı gördüğünden kesinlikle emin olun yoksa işlemi başlatamıyorsunuz bile. Eğer usb driverlerini yüklediğiniz halde görmüyorsa cihazı bilgisayara bağlamadan açıp batarya simgesine basıp bekleyin. Cihazın tüm bilgilerini verdiği bir ekran çıkacak bu ekran geldiğinde bağlayıp tekrar deneyin. Benim bunu yaptığımda cihazı gördü.

2- garmin express cihazı tanıyıp size en güncel software güncellemesini veriyor kendiliğinden. Cihazın yazılımını güncelleyip çıkın.

3- Altta verdiğim Sisteme üye olup giriş yapıyorsunuz ve cihazınızın arka tarfında bulunan cihaz seri numarasını girince güncellemeleri ücretsiz olarak size veriyor.

Harita güncelleme sayfası:
    http://www.baytekin.com.tr/quick_links.aspx?ID=18

Adım adım harita güncelleme:
    http://baytekin.com.tr/...me_adimlari_2011_10.pdf

Burada belirtilen adımları yaptığınız taktirde haritanızın güncellendiğini göreceksiniz.

Yardım eden herkese tekrar teşekkür ediyorum. Pek umutlu değildim güncelleyebileceğimden.

• garmin baytekin güncellemede cannot call method split of undefined uyarısı veriyor sebebini bilen varmı?
  • Merhaba. Ben şirket cihazını güncellemeye çalışıyorum ama şurda takılıp kalıyor:
    Yükleniyor... Lütfen cihaz bağlantısını kesmeyiniz...
    : 100%
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.