Şimdi Ara

PiPO Max M9 Pro RK3188 Quad Core 1.6GHz Android 4.2 Retina 10.1'' 1920 x 1200 Pixels 32GB GPS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
4
Favori
5.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  PiPO Max M9 Pro RK3188 Quad Core 1.6GHz Android 4.2 Retina 10.1'' 1920 x 1200 Pixels 32GB GPS

Arkadaşlar buyincoins üzerinden almış olduğum tablet elime geçmiş bulunmakda cihaz özellikleri;

Specification
    Model Pipo M9 Pro 3G
    Operation System Android 4.2.2
    Screen 10.1 inch FHD HFFS 10 Point Touch Capacitive Screen
    Resolution 1920x1200 pixels (1280x800px for Max-M9 WIFI/3G Version)
    CPU Rockchip RK3188 ARM Cortex-A9 Quad Core Up to 1.6GHz
    GPU Mali 400 MP4
    RAM 2GB DDR3
    ROM 32GB (16GB for Max-M9 WIFI/3G Version)
    Webcam Dual Camera, Front 2.0 MP Back 5.0 MP With AF
    Wireless Wifi 802.11b/g/n
    3G Built-in (WIFI Version: Not Built-in, Support 3G external)
    G-sensor Support
    Bluetooth Yes
    HDMI Yes
    GPS Yes (GPS: N/A for Max-M9 WIFI/3G Version)
    Power
    Battery 7600mAh
    Working Time Up to 9 hours
    Power Device AC Adapter Input 100/240V Output 5V 2.5A
    Device Specification
    Color Black
    Size
    248x173.6x10mm
    Weight 580g
    Software Support
    Office Support MS Office Word, PPT, Excel
    Gaming Built-in 3D Accelerator. Support 3D gaming
    Email Gmail, POP3/SMTP/IMAP4
    Others QQ, Video Player, Google Map, Play Store
    Multi-Media
    Video AVI, MP4, FLV, 3GP, MKV, WMV etc.
    Audio MP3, WMA, OGG, AAC, WAV FLAC etc.
    Picture JPG/BMP/PNG/GIF
    E-Book PDF, TXT etc.
    Ports 1 x Micro USB Host
    1 x DC Jack
    1 x Host
    1 x HDMI Slot
    1 x TF Card Slot
    1 x Earphone Jack
    What's in the box 1 x Tablet PC
    1 x Charger
    1 x User's Manual
    1 x Micro USB cable
    1 x OTG Cable
    1 x Earphone

Cihazın resimleri;

PiPO Max M9 Pro RK3188 Quad Core 1.6GHz Android 4.2 Retina 10.1'' 1920 x 1200 Pixels 32GB GPS

Sipariş detayı;

Ben buyincoins'in %9 of indiriminden yararlandım cihaz normal satış fiyatı 270$ civarı paypal kuruyla bana toplam kılıfla yanındaki hdmı kabloyla kalemiyle 530 TL ye geldi.(Paypal kuru 30 tl kadar bindirdi altda paypal kurundan kacınmak için bir konu paylaştım)

Satıcılardan birkaç video inceleme;

Normal Pipo M9 kullanan arakadaşlar bilirler üstüne gps ve ekranı 1920 x 1200 yapmışler ekran kalitesi hariç herşey aynı.

Buda cekik gözlü bi arkadaşın yarım yamalak ingilizcesiyle Pipo M9 ile Pipo M9 PRO farkları;

Şimdilik merak eden arkadaşlar için ürün ödemeyi yaptığım günden itibaren 17 günde geldi,Gümrüğe takılma hususunda buyincoins,pandawill gibi sitelerden 3G siz ve telefon olmayan bütün ürünler gelir nitekim benimki de geldi 3G li versiyondan almak isterseniz gümrükde vergi ödeyerek alıyorsunuz(Önermiyorum).Benim bu ilk tabletimdi 260$ ödedim parasının kuruşuna kadar değiyor(Kılıf hariç çok dandik kılıf forumdan bi kaç arkadaş çok kaliteli fln dedi bir daha onları gören olmadı).Alışveriş aynı ebaydaki gibi oluyor bir kredi kartınız ile onaylanmış paypal hesabınız ile yapıyorsunuz.

Tabletim sevmediğim yanlarını söyleyeyim;

Parlaklığı sonda açık olarak kullanır iseniz batarya 7600 mah olduğu için şarjı biraz çabuk bitebiliyor.

Birde cihaza veri aktarım hızı yavaş geldi bunu halletmek için kendinize 10 class 32 veya 16 gb sd kart alarak hem bu sorunu hemde 1080-720p film atma sorununu cözebilirsiniz.Hicbir tablette nand bellek cok hizli olmuyor maalesef. Bir nexus 10 12 mb falan yapiyor.

Alacak arkadaşlar için önemli not;Buyincoins'den alacak ve siteye yeni üye olacak isteniz burdaki indirimden yararlanın veya benim refaransım ile aynı indirime sahip olun hemde bana indirim sağlayın(p.m den isteyen arkadaşlara atarım) %5 indirimli alın veya daha büyük indirim varsa sitede anasayfasında görünüyor bakarsınız bende %9 indirim kuponundan yararlandım ama şuan yok %9 indirimi.(Aynı zamanda o linkdeki buyincoins destek sayfası sorularınızıda ordan sorabilirsinz Türkçe olarak)

NOT2;Kılıfı bence alamayın ben aliexpress den daha iyi kılıf arayışlarındayım bulursam söylerim.

NOT3:Alıcak arkadaşlar paypal kurundan kaçınmak için şu konuya bi göz atsın ben denemedim aldıkdan sonra gördüm deneyemedim belki işe yarar.Öbür türlü cihaz 500 tl ye gelcekti malesef paypal kurdan bindirdi.

Birde tabletle başımdan geçen olayıda anlatıyım geldiği gün ben bu tablete 720p-1080p film atmak istiyordum denedim dosya boyutu çok büyük dedi hafıza formatı fat32 olduğu için ondan sonra bende içindekileri yedekleyip ntfs olarak formatladım sonra yedeği içine atip bide filmi attım tableti açtım.
    Tablet kafayı yedi ''maalesef android.process.media işlemi durdu'' diye bi hata verdi sürekli(hiç bir işlem yapılamıyordu bu hatadan) bende fabrika ayarına döndürdüm,gine sorunlar devam etti launcher acılmadı menü fln gözükmedi sadece ayarlara giriliyodu (baya yusufladım bişi olcak diye) cihazın kendi bi aktivasyon sistemi var sanırım fabrika ayarına döndürünce aktive etmek istiyo ondan açılmadı neyse hafızayı tekrar fat32 döndürdüm bi daha fabrika ayarlarına aldım aynı aktivasyon olayı oldu internete bağladım cihazı kapatıp açtım fln düzeldi.Bu tip tabletlerde ntfs formatlamak önerilmiyormuş onu öğrendik bu işlemden sonra yavaşladı gibi geldi tablet her oyunu acıyor sıkıntısız real racing 3 dahil lakin menülerde donma yapabiliyor.

Bu sorunu forumdan bi tabletden iyi anlayan arkadaşın tavsiyesi üzerine rom atarak düzelteceğim fakat bu cihaz yeni olduğu için herhangi bi Türkçe kurulum veya rom atma videosu göremedim onun için 1-2 hafta sonra gine aynı arkadaşın yardımıyla romu kurucaz ondan sonra tam deneyimlerimi paylaşacağım diğer tabletlerde aynıdır belki rom atılması bilmiyorum.

Bahsettiğim rom;

http://www.freaktab.com/showthread.php?6382-Pipo-M9-Pro-RileyROM-1-2-(M9-with-1920x1200-display)-Feedback

Forumdan inistanbul nickli arkadaş ile kadıköyde buluşmamız üzerine Cube U30GT2 ile Pipo M9 PRO yu karşılaştırdık.

Cube U30GT2 ile Pipo M9 PRO farkları;

Cube U30GT2 test sonuçlar:

Pipo M9 PRO test sonuçları:

Sonuçlar güncellemeye göre farklılık gösterebiliyor bir test de m9 pro 18416 alırken diğer teste 1700 civarında alıyor lakin genel olarak Cube U30GT2 hep biraz daha yüksek alıyor test sonuçları ben rom atınca büyük oranda değişebilir onun haricin malzeme kalitesi olarak m9 pro biraz daha iyi u30gt2 de arkadaki cince yazılar can sıkıyor ve ekran olarak m9 pro biraz daha iyi cube U30GT2'ide IPS denen teknolojiden eser yok veya benim karşılaştırdığım u30gt2 de bir bireysel sorun var ekran ile cam arasındaki boşluk biraz fazla m9 pro da tam yapışık şekilde u30gt2 + bişey eklemek gerekirse biraz daha şarjı fazla gidiyoR olabilir ama çok büyük bir fark yok birde m9 pro biraz daha küçük ve çerçevesi daha iyi oranlanmış ve daha hafif.İkisi arasında bir secim yapmadan önce Cube U30GT2 ideki wifi sorununu göz önünde bulundurmak gerek.

thanks for everything nagasadow82

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolucana -- 24 Ocak 2014; 20:26:19 >

• hayırlı olsun kardeşim...
  • Bu cihazın türkiye garantisi var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gumruge takilma olayi var mi ?

Gps destekli olmasi cok guzel,buna yakin modellerde hersey var bi gps yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: typersin25

Bu cihazın türkiye garantisi var mı

Malesef yok Artes firması Pipo markalı ürünleri kendi markası üzerinden Türkiye'de garantili satıyor fakat bu versiyon daha Artes firması üzerinden çevrilip satışa sunulmadı.

Bu versiyon çıkalı 1 ay oldu yeni tablet sayılır.

quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Gumruge takilma olayi var mi ?

Gps destekli olmasi cok guzel,buna yakin modellerde hersey var bi gps yok

İhtimal dahilinde fakat bu tip satıcılar bunun bilincinde ona göre hareket ediyorlar buyincoins,pandawill,dealextreme gibi sitelerdeki satıcılar belli bi değer altında gösterip yolluyorlar gümrük yetkilileri bunun farkında fakat göz yumuyorlar sorunsuz elinize geçiyor forumda bu tip tabletleri getiren çok araştırabilirsiniz.

Fakat önemli not 3G li modeller sıkıntılı oluyor büyük ihtimal gümrüğe takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolucana -- 19 Ağustos 2013; 23:41:10 >

• hocam unutmadın bizi dimi inceleme bekliyoruz ona göre :D
    hocam 1080p video performansını ve pusula özelliği varmı şimdilik bunlar yeterli...
    kolay gelsin :)
  • up @dolucana
  • quote:

Orijinalden alıntı: creadatron

up @dolucana

Fırsat bulupda bi türlü kamera fln ayarlayamadım hocam en kısa zamanda yapıcam.

Yazılı bir metin koydum bi göz gezdir beyenmezsen videoyolu inceleme koyacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolucana -- 20 Eylül 2013; 14:21:53 >
  • Tşkkürler yardımlarınız için musait olduğunuzda daha detaylı anlatım istiyoruz:) oyunlardaki performansı veya ekran kalitesi bi samsung tabletlere yakınmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran hakkaten retina kalitesinde mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

Ekran hakkaten retina kalitesinde mi?

Hakkaten retina
  • rk3188 işlemci için sdk 2.0 optimize firmware çıkmış deniyor. retina ekranlardaki performans sorunu için çıkarmışlar. bununla ilgili bilginiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: casual

rk3188 işlemci için sdk 2.0 optimize firmware çıkmış deniyor. retina ekranlardaki performans sorunu için çıkarmışlar. bununla ilgili bilginiz varmı?

Malesef bilgim yok ama araştıracağım.Olurda öğrenirsen banada söyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolucana -- 30 Ağustos 2013; 14:29:45 >

• Güzel bir yazı olmuş ama linkleri yazıya gömmüşsün.

Bizim milletimiz pek okumaktan hoşlanmaz direkt sonuca ulaşmak ister
  • Sırf bu cihaz için foruma üye oldum. Uzun süredir tablet araştırıyorum. Yeni Asus Transformer Pad Infinity'i beklerken bu cihazı buldum internette ve almak istiyorum. Çünkü yeni infinity dışarda dock dahil 500 dolar civarı bir fiyata satılacak. Yani Türkiye'de yaklaşık iki katı olarak düşünebiliriz. Bir de 3gsi yok infinitynin.

Ancak 3glisinin gümrükte takılma ihtimali olduğu söylenmiş. Bununla ilgili detaylı bilgiyi nerden alabilirim. Bir de pasaporta işletmek gerekiyor sanırım 3gli olunca sim için yaklaşık ücreti ne olur Vodafone ile. Bilen birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Ekleme: Aliexpress ve Pandawillde cpu 1.8 ghz gösteriyor ama buyincoinste ve piponun kendi sitesinde 1.6 ghz. Hangisi doğru?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guideozo -- 8 Eylül 2013; 20:00:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guideozo

Sırf bu cihaz için foruma üye oldum. Uzun süredir tablet araştırıyorum. Yeni Asus Transformer Pad Infinity'i beklerken bu cihazı buldum internette ve almak istiyorum. Çünkü yeni infinity dışarda dock dahil 500 dolar civarı bir fiyata satılacak. Yani Türkiye'de yaklaşık iki katı olarak düşünebiliriz. Bir de 3gsi yok infinitynin.

Ancak 3glisinin gümrükte takılma ihtimali olduğu söylenmiş. Bununla ilgili detaylı bilgiyi nerden alabilirim. Bir de pasaporta işletmek gerekiyor sanırım 3gli olunca sim için yaklaşık ücreti ne olur Vodafone ile. Bilen birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Ekleme: Aliexpress ve Pandawillde cpu 1.8 ghz gösteriyor ama buyincoinste ve piponun kendi sitesinde 1.6 ghz. Hangisi doğru?

Doğru olan 1.6 dır.Kanımca parasını hakkını veren çok iyi tablet alırsan pişman olmazsın.3g olayı hakkında malesef bilgim yok ama forumdan bilgisi olan arkadaşlar var Blur nicki bir arkadaşa özelden sor bi derim.

Bu arada cihazı kadıköyde forumdan bir arkadaş ile CUBE UGT2 ile karşılaştırdık sistem özelliklerini ve görüntü ile ilgili fotografları konuya ekledım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolucana -- 10 Kasım 2013; 21:20:50 >

• dolucana kullanıcısına yanıt
    Hmmm hocam kapışma sanki beklediğiniz gibi gitmemiş... Açık ara bir fark yok anladığım kadarıyla... Sanki anglosaksonların dediği gibi bir tie (beraberlik) var gibi... Kişisel zevklere kalmış seçim...
    u30gt2'nin pili az da olsa daha iyi demişsiniz hocam... u30gt2'nin ve pipo m9 pro'nun pil ömrü ne kadar. u30gt2 konusunda multiwindow güncellemesinden sonra bariz bir düşüşten bahsediyorlar...
    Ama galibe cube tr yeni bir rom hazırlıyormuş... Bir de u30gt2 kullanıcıları wifi sorunu güncelleme çözüldü demişlerdi... Yani onlardan okuduklarımı aktarıyorum sadece...

Şeytan artes q1003'ü iade et al u30gt2 diyo ama... Uymamak lazım...
  • acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle zaten ikisi aynı sekment tabletler çok büyük bir fark yok ikisindede tabletde aradığınız temel özellikler var fiyat farkından ve cıkış tarihinden olacaki m9 pro kalite kısmında konuşturuyor lakin destek kısmınde hem forumdan ve yeni cube Türkiyeden olsun cube biraz daha önde lakin konu yazılım ise cözilemicek şey yok m9 pro alacak arkadaşlara elimden geldiğince burdan yardım ederim.

Ben aldığı ilk günden itibaren hiç rom atmamış bir cube u30gt2 ile karşılaştırdım ilk geldiği hali baya sıkıntılı multiwindow olayı zaten yok yeni güncelleme ile bilemem.Wifi sorunu da cözülmüş ise alacak arladaşlar için cube u30gt2 ile m9 pro arasındaki para farkını ekran ve malzeme kalitesi için verilmiş olunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolucana -- 16 Eylül 2013; 3:54:48 >
  • dolucana kullanıcısına yanıt
    Evet ikiside aşağı yukarı aynı özelliklere sahipler...

Valla u30gt2 kullanan arkadaşlar özellikle bir rom'dan sonra bayağı güzelleştiğini söylüyorlardı... Kullanmadığım için bilemiyorum...
    Acım büyük ben daha aldığım artes q1003'ü kullanamamışım hocam, geri gönderdim yenisini bekliyorum... Size bir soru sorsam bu konuyla alakalı... Mesela değişim yapıldı, (direk artes yapıyor) ve ben satın aldığım yere iade etmek istiyorum (7 gün koşulsuz iade var sonuçta internet üzerinden ve bu süre daha geçmedi) hakkım varmıdır acaba? Aslında çok severek aldığım bir tablet ama daha kullanamadım bile ve bu durum insanın az da olsa moralini bozuyor...

Cube tr'nin hakkını vermek lazım gerçekten rom olayıyla çok yakından ilgileniyorlar... Diğer hiç bir firma bu kadar ilgili değil...

Bir de hocam pil karşılaştırması nasıldı ikisinin. Öyle bir şansınız oldu mu?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.