Şimdi Ara

Bmw F10 520i (1.6 Turbo 170 Hp) Testim (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
9
Favori
44.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Eee sonuc?tatildeyim bilader soylesenize opelle bmw nin durumu

Meşhur aktarma kralı, hafif olan, 8 ileri 0-100 ü 9,2 saniye olan araç 3. vites 90- 180 km/h hızlanmasında 1,5 boy attı
    Hep söylüyorum herşey 0-100 değildir diye

Maymun olmuş 3.16
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEYZEN61

quote:

Eee sonuc?tatildeyim bilader soylesenize opelle bmw nin durumu

Hocam sanırım 100 km den sonra başlıyorlar @muharrem tüm hırsı ve azmi ile insignianın gaz pedalının üzerine çıkıyor ama Bmw sürücüsü albert hans (kendisini tanımıyorum inşallah kızmaz.Saygılar)Kendinden çok emin altındaki alaman makinesine vuruyor kırbacı nasılsa 1.4 fındık motor benim über in yanında da neymiş dercesine.Sonra muharrem basıyor ama unuttuğu bir şey var aracının ''eco modu'' aman Allah ım nasıl böyle bir hata yapardı anlamak mümkün değil.Alaman harikası Bmw dür technic yavaş yavaş uzamaya başlıyor.Ama Albert Hansın unutuğu bir şey vardı bir şey vardı o da muharremin vitesi ÇAT diye 3 ten 4 atip gazlaması idi.Fındık motorlu ınsıgnıa adeta küllerinden doğarak çok met edilen 1.6 136 hp lik arkadan itişli Bmw makinasının totşuna yapışmıştı Albertin artık yapacak bir şeyi yoktu Fındık motorlu wir liebin autos opel yakaısnı bırakmıyordu.Albert ne yapmalı idi düşündü düşündü .......Sonra video forumdan silindi hocam kötü örnek oluyormuş.

Olayın özeti;

Bmw 180 km e kadar sadece 1 boy fark atabildi olay bu hocam .

Opelin motorları ezelden beri her daim ciğerlidir.
  • Cihana bakmayin siz o agirliktaki arabanin anasini aglatarak kullaniyorlar 8 litre yakiyorsa basaridir.
    Zaten kendisinin golf 1.5porsiyon a serisi eder dediginide biliyoruz
    3 serisiyle s60 arasinda guvenlik olarak bariz fark var,biri direge gomulurken digeri teget geciyor.
    HEpsini gectim 3serisinin 136lik motoru s60 t4un yaninda kelimenin tam anlamiyla komedi.
    Opeli bile zor yiyor rollingde daha bana inmek istememekten falan bahsediyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 21 Ağustos 2013; 20:04:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fark var diye bir iddiam yok zaten hocam aldıkları puanlar ortada
    Ancak fikrimi sorarsaniz volvo bu testte daha basarili diye dusunuyorum.Saygilar

Yanlis anlamayin, ben de kendi gorusumu bildirmek icin yazdim. Sizin aksi bir gorus bildirmediginiz farkindayim. Ikisi de kabin saglamligi acisindan cok basarili gorunuyor.
  • İyi de, 3.16'nın performanslı bir araba olduğunu düşünmek, zaten başlı başına bir hata. Herkesin fikri kendine, bana göre 1.6 motorlu arabalarla performans aramamak lazım. MTV avantajından dolayı, ciğerini ya da böbreğini satarak peşinatı verip, 48 ay banka kredisi ile C180 alan "yıldızı yeter" tayfası bile, C180'nin performanslı bir araba olmadığını kabul etmek zorunda kaldılar. Aynı şey, 3.16 içinde geçerli diye düşünüyorum.

Tamam, eskisi gibi yüksek hacimli motorlar üretilmiyor, ama performans beklentisi içinde olan insanların 1.6 motorlu arabaları kıyasıya yarıştırmaları da bana komik geliyor.
  • Bende insignia geçti zannettim yorumlara bakinca , roll da çok fark olmamasi normal güçler birbirine çok yakin , benim golfte uzunda 140 lik insignia ile belki kafa kafaya gider ama kalkiş yapsak plakami okur ayni şekilde bmw ile kalkiş yapsa fark çok daha fazla olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Bende insignia geçti zannettim yorumlara bakinca , roll da çok fark olmamasi normal güçler birbirine çok yakin ,

Yoo foruma göre güçler birbirine yakın felan değil. Çünki her zaman dile getirilen forumun sütçü katsayısına göre, o insignia olsa olsa 110-115hp aralığında.

Demek sütçü beygirleriyle böyle bir sonuç çıkmış, gerçek 140hp olsa tokat manyağı yapacak bmw'yi.
  • Belki referans değil diyeceksiniz ama aşağıdaki videolarda aynı kuruluş tarafından yapılan 2 test var. 136 hp lik bmw 0-120 de 180 hp lik volvodan daha hızlı + güvenlik güvenlik diye bas bas bağıranlar , bmw nin 2 metre daha kısa sürede durmasına ne cevap verecekler merak ettim. Frenlere de mi çip takmışlar acaba :)

Volvo iyidir hoştur, ama performans konusunda bmw farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 21 Ağustos 2013; 21:55:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Bmw F10 520i (1.6 Turbo 170 Hp) Testim

Bmw F10 520i (1.6 Turbo 170 Hp) Testim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 21 Ağustos 2013; 22:20:16 >
  • Bayanla rolleri değiştirmişsiniz gibi geldi bana, kim müşteri kim temsilci belli değil.
    Araç şahane
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

Ayrica videodan kabinlerin ne kadar hasar aldigini tam anlamiyla anlamak mumkun degil.Yine test sonrasi hasarli araclarin fotolari vardi eger bulup yukleyen olursa hangi kabin ne kadar hasar almis daha net gorebiliriz.Saygilar

Hangi araçlarınkini istiyorsunuz hocam ?

S60 ile f30 un test sonrasi fotolarini hocam
    Edit pylasilmis hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 21 Ağustos 2013; 22:10:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Hocam tesekkur ederim resimler icin S 60 kendini kanitlamis diyebilirim.Bu testler hakkinda ne dusunuyorsun bilmiyorum ama bir cok marka husrana ugruyor.Volvo nun kalitesini bir kez daha gormus olduk.Tekrar tesekkurler.
    Edit;Yanlis anlasilmasin lutfen Volvo kalteli derken Bmw ye kalitesiz demek istemem.Iki marka da kendini kanitlamistir.Bu testlerde daha kotulerinide gorduk.Saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 21 Ağustos 2013; 22:15:10 >
  • Distributorun chipledigi,95oktan mecburiyeti koyup fabrika sitesinde 98oktan benzinle 0/100unu 9.2sn olsrak aciklanan,140lik opeli bile rollingde zor alan bir arabanin s60i yediginden bahsetmek ayri bir komedi
    O arabanin freninede guven olmaz.stock 3.16ya bakmak lazim
    Standcim 160hp nin ustundeki 1.6lar gayet performansli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 21 Ağustos 2013; 22:19:48 >
  • Sunuda ekleyeyim,volvonunda olumsuz taraflari var yok degil.
    Ornegin 2.elde tuccar zihniyetine gelmemesi,1.6dizel motoru guclendirmeden aynen kullanmasi gibi.

• Düşük hacimli benzinli motorlara karşı, halen bir ön yargı beslemekteyim. Orası öyle zaten, 160 HP ve üzeri olduktan sonra, arabanın motorunun 1.6 olmasının çok da bir önemi kalmıyor. 1.4 TSI 160 HP CC mesela, gayet performanslı bir araba.

Foruma sorsak az gelir tabi, o da ayrı bir mesele.
  • quote:

Distributorun chipledigi,95oktan mecburiyeti koyup fabrika sitesinde 98oktan benzinle 0/100unu 9.2sn olsrak aciklanan,140lik opeli bile rollingde zor alan bir arabanin s60i yediginden bahsetmek ayri bir komedi
    O arabanin freninede guven olmaz.stock 3.16ya bakmak lazim
    Standcim 160hp nin ustundeki 1.6lar gayet performansli.

Benim aracım stok ve birkaç kez t4 denk gelmişliğim de var. S60 dan atletik araba olmaz, hızlı gideceğim diye alanı üzer. Buna motorları da altyapısı da dahil.

Bir otobanda ancak 2 viraj arkasından gider benzer kuvvetteki bmw nin. ( 320d veya 320ed için yazıyorum). Tecrübe ile yazıyorum.

Alıp kullanana saygısızlık etmek gibi olmasın, ki ben zaten volvo sahibi olanların hızlı olduklarını iddia edeceklerini de sanmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

O değil de, C serisi ve 3 serisini görmekten bıktık usandık. Bu sınıfta ve bu fiyat aralığında araba alacak olsam, ilk test edeceğim araba S60 olurdu. Gerçi, Cihan'ın yorumlarına göre, 1.6 dizel ve otomatik olanlarının 100 km'de 8 litre mazot yaktığını söylüyordu, ama olsun.

olanı yazdım kardeşim

Volvo 1.6 dizel otomatik çok yakıyor
  • 136hp arabanin karsisina dikilen t4 uzmez,bmw aglar.aktarma fakiri insigniayi 1boyla gecen araba cift kavrama 180hp arabaya ne yapabilir yahu komik olmayin
    Benzer kuvvetteki bmw yi alana kadar 2.0turbosunu alirsin s60in bmw nin volvoya denk performans vermesi icin 20 30 bin tl para lazim.
    3serisi guzel araba surusu falan lafim yok cok iyi.
    Ama gereginden. Fazla sisiriliyor ve pahali satiliyor
    Guc fakiri donanim bombosu bir arabaya sirf arkadan itisi var diye bu paralar verilmez,donanimlisina 110 bin tl hic verilmez.
    Kalite desen yiyemiyor saglamlik desen yiyemiyor performans desen bicilir donanim desen yerlerde tutulacak tarafi yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 21 Ağustos 2013; 23:37:21 >
  • test çok iyi daha önce 520d ye binmistim konforu yeter bu aracın
  • İşin bir de Euro boyutu var; euro arttıkça bmw'nin fiyatı da şişiyor.Bence 170'lik ied varken 136'liğa bakmaya gerek yok.320ied de 105 bin civarında başlamıştı, Euro artışı sayesinde 115 bini buldu ki bomboş araç...

Biraz doldurunca 130 binleri bulur o araç kim ne derse desin.O paranın bırak 15-20 bin, 30 bin eksiğine full+full plus salon salomanje T4 alınır benim fikrim..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.