Şimdi Ara

Sony'nin QX10 ve QX100 isimli akıllı telefon aksesuarlarının kullanma kılavuzundan ilk görsel geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony'nin QX10 ve QX100 isimli akıllı telefon aksesuarlarının kullanma kılavuzundan ilk görsel geldi

Sony'nin ortaya çıktığı ilk andan itibaren fotoğraf ve cep telefonu dünyasında büyük heyecan yaratan lens kamera konsepti yeni bilgiler ile detaylanmaya devam ediyor. Konunun başından beri takipçisi durumunda bulunan SonyAlphaRumors, akıllı kamera aparatlarının kullanma kılavuzundan bir görsel elde etmeyi başardı.

Geçtiğimiz günlerde gerçek görselleri de ortaya çıkan ürünlerden QX10'unun teknik olarak Sony WX150 fotoğraf makinesi içerisinde kullanılan 1/2.3-inç 18MP CMOS sensöre ve f/3,3-5.9 diyafram aralığına sahip lense, QX100 modelinin ise RX100MII fotoğraf makinesi içerisinde kullanılan sensöre ve Zeiss marka bir lense sahip olması bekleniyor. Ortaya çıkan kullanma kılavuzundan NP-NB kodlu batarya ile çalışacağını ve Memory Stick Micro hafıza kartı kullanacağını öğrendiğimiz lens-kamera modelleri, bilgiler doğruysa çekim sırasında 1,1 W güç tüketecekler. Boyut ve ağırlık konularında ise öğrenildiği kadarıyla QX100 62,5 × 62,5 × 55,5mm ve 179 gram, QX10 ise 62,4 × 61,8 × 33,3mm ve 105 gram değerleriyle gelecek. iOS ve Android cihazlar ile NFC ya da Wi-Fi kablosuz bağlantı teknolojileri üzerinden iletişim kurarak özel bağlantı aparatıyla kullanılacak lensler, güçlerini Sony'nin birçok fotoğraf makinesi içerisinde de yer alan BIONZ görüntü işlemcisinden alacaklar.

Ortaya çıkan kullanma kılavuzunun numaralara göre açıklamaları ise şu şekilde;

1) Güç Düğmesi

2) Mikrofon

3) Ekran Paneli

: Hafıza kartının takılı olmadığını gösterir

: Kalan pil şarj süresini gösterir

4) Kemer için kanca

5) Üçayak (Tripod) bağlantı yuvası

6) Yüzük Kontrolü (DSC-QX100)

7) Güç / şarj / film

Yeşil: Güç açık

Turuncu: Şarj oluyor

Kırmızı: Video çekiliyor

8) Zoom kolu

9) Deklanşör

10) Çok fonksiyonel bağlantı yuvası

11) Reset düğmesi

Fiyat konusu henüz netleşmeyen akıllı telefon aparatlarının, 4 Eylül tarihinde düzenlenecek IFA basın etkinliği kapsamında resmi olarak tanıtılacağı söyleniyor.

Sony'nin QX10 ve QX100 isimli akıllı telefon aksesuarlarının kullanma kılavuzundan ilk görsel geldiSony'nin QX10 ve QX100 isimli akıllı telefon aksesuarlarının kullanma kılavuzundan ilk görsel geldi

• Samsung Galaxy S4 Zoom yaptı Nokia Lumia 1020 yaptı ama Sony'nin yaptığı şu adım telefonda profesyonel fotoğrafçılık anlamında en doğru adım oldu.

• İyi güzel hoş da kim bilir fiyatı ne kadar olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozokluht

İyi güzel hoş da kim bilir fiyatı ne kadar olacak.

200tl olur en fazla.Bir telefon parasıda şuna isteyecek değiller ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Orijinalden alıntı: bozokluhtİyi güzel hoş da kim bilir fiyatı ne kadar olacak.
    200tl olur en fazla.Bir telefon parasıda şuna isteyecek değiller ya.

ortalama bı lens fıyatı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryzboy43 -- 17 Ağustos 2013; 13:08:57 >
  • profosyonel fotoğraçılar puldan küçük sensör kullanan makine(tüm fotoğraf makileri) kullanmazlar.sony bişiler yapıyor böyle ama sonuçta ne yaparsa yapsın fotoğrafın kalitesine edeceği etki çok sınırlı..Zoom için daha pratik çözümleri samsung sunuyor zaten.bence mp arttıracaklarına kaliteyi arttırsınlar..

• Bilgili olan bir arkadaş varsa yanıtlasın lütfen :
    QX10 ( optik özelliği hariç ) honami ( i1) de bulunacak lens, optik..
    ile aynı özellikte mi olacak ?

• Cep telefonu fotoğrafçılığı nereye gidiyor böyle vay be.

• 1/2.3" inc algılayıcı oldukça küçük! En azından micro 3/4 veya 1" yapabilirlerdi. Hatta işi daha da abartık SONY'nin hali hazırda elinde bulundurduğu Full Frame kompakt RX1 makinesinin bu şekilde daha ucuz versiyonunu yapsa olay olurdu.
    Açıkcası FF algılayıcıyı böyle bir yapıda görmedikçe heyecanlanacağımı sanmıyorum.

• peki ya şarjı kaç resme kadar dayanabiliyor?
  • QX100 modelinde 1"-type Exmor-R BSI-CMOS sensor var beyler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 17 Ağustos 2013; 15:38:24 >
  • Honami nerde kaldı yaw

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

Samsung Galaxy S4 Zoom yaptı Nokia Lumia 1020 yaptı ama Sonynin yaptığı şu adım telefonda profesyonel fotoğrafçılık anlamında en doğru adım oldu.

neye dayanarak? 1020 nie pro değilmiş?

Buna baktığımda hiç bi amatörlük göremiyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayus

1/2.3 inc algılayıcı oldukça küçük! En azından micro 3/4 veya 1 yapabilirlerdi. Hatta işi daha da abartık SONYnin hali hazırda elinde bulundurduğu Full Frame kompakt RX1 makinesinin bu şekilde daha ucuz versiyonunu yapsa olay olurdu.Açıkcası FF algılayıcıyı böyle bir yapıda görmedikçe heyecanlanacağımı sanmıyorum.

okumuyonuzmu biri rx100 II deki 1 inch digeri 1/2,3 inchlik sensor.

Hala bunların ne işe yaradığını anlamayanlar var,arkadaşlar bunlar ekranı olmayan kameralar,ustunde batarayasindan sdcardina kadar var,boyut acisindan ve fiyat acisindan kompaktlara gore avantajli olacaklardir, cep telefonu ekranını kullanıcaksınız bunlarla foto cekerken,oyle 200 lira filan olmazlar ekran olmadan maliyetleri dustugunden rx100II ve wx150den ucuza satilacaklardir ama biri 500 digeri 1000 liradan asagi olmaz tahminim,artik cep telefonu olan adam kompakt kamera almayacak bunlardan alip telfonuna takacak.bu konsept mutlaka tutacaktir o zaman belkide daha buyuk sensorlu daha kucuk kamerlar gormek bile mumkun olucak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsando77

profosyonel fotoğraçılar puldan küçük sensör kullanan makine(tüm fotoğraf makileri) kullanmazlar.sony bişiler yapıyor böyle ama sonuçta ne yaparsa yapsın fotoğrafın kalitesine edeceği etki çok sınırlı..Zoom için daha pratik çözümleri samsung sunuyor zaten.bence mp arttıracaklarına kaliteyi arttırsınlar..

RX100 m2 innin sensörkü kullanılıyor ve bu sensör puldan küçük değil 1 inchlik bir sensör.Zoom için samsungun sunduğu s4 zoomda mercimek sensör var.En pratik çözüm dediğin kalas gibi telefon.bu ise her cihazla uyumlu bir aparat,telefon değişdiriğindede kullanabileceğin...Kaliteyi arttırsınlar demişsinde carl zeiss diyorlar, Lens G diyorlar...full frame telefon mu isityorsun sen?

• Merceklerin fiyatına iki tane telefonu alınır eminiz,zira zeiss ve g lesler pahalı lenslerdir...

• Tekrarlıyorum malesef :

Bilgili olan bir arkadaş varsa yanıtlasın lütfen :
    QX10 ( optik özelliği hariç ) honami ( i1) de bulunacak lens, optik..
    ile aynı özellikte mi olacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

Samsung Galaxy S4 Zoom yaptı Nokia Lumia 1020 yaptı ama Sonynin yaptığı şu adım telefonda profesyonel fotoğrafçılık anlamında en doğru adım oldu.

Ben buna derim.

Bu videoları izle önce, sonra honami çıksında konuş derim. Ortadaki sonynin bir çok kamerası nokia 808'den kötü.

http://www.youtube.com/watch?v=yqylerfWH9c
    http://www.youtube.com/watch?v=m_OwFcz1sv8
    http://www.youtube.com/watch?v=Aj1DX-3NNPQ
    http://www.youtube.com/watch?v=gSCwtAM4b3Y

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 17 Ağustos 2013; 22:16:12 >

• hangi modellerde çalışcak bu aparat

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsando77

profosyonel fotoğraçılar puldan küçük sensör kullanan makine(tüm fotoğraf makileri) kullanmazlar.sony bişiler yapıyor böyle ama sonuçta ne yaparsa yapsın fotoğrafın kalitesine edeceği etki çok sınırlı..Zoom için daha pratik çözümleri samsung sunuyor zaten.bence mp arttıracaklarına kaliteyi arttırsınlar..

FF yaparsa zaten bu boyutta sny yapabilir...bkz: RX1.Sanki full frame sensör koyunca alabilecen o fiyata

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.