Şimdi Ara

Ipad 4 wifi vs Sony xperia tablet z hangisini almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Merhaba,

Uzun süre ipad kullandıktan sonra geçtiğimiz hafta Tablet Z almış biri olarak; aceleniz yok ise Eylül ayında yeni ipad gelicek mi gelmeyecek mi bekleyin derim..

İyi forumlar.
  • bence tablet z
    tabletleri hep gereksiz gördüm, hala gereksiz görüyorum. en azından benim ihtiyacım olmayan bi alet. teknoloji mağazalarında, çevremde bir çok tablet gördüm kurcaladım, bunların arasında ipad 3-4, galaxy tab 10.1 gibi modellerde var. hepsini elime alıp kurcaladıktan sonra ilgi çeken bişey hissetmedim, yani güzel teknolojik aletler ama ne bileyim ilgi çekici bişey yoktu hiç birinde.
    geçen sony mağazısındaydım, satıcı 65 inch televizyon satmaya çalışıyordu falan, bi baktım tablet z, öylesine gittim elime aldım, aldığımda direk kafamda ulan alsam mı diye bir soru oluştu. kasası, hafifliği, inceliği vs. olmuş bu dedim içimden. dikkat teknik özellikler falan değil direk elime aldığımda eğer bir gün tablet alacaksam almam gereken tablet bu diye düşündüm

size verebileceğim en güzel tavsiye gidin ikisini de elinize alın, muhakkak biri daha ağır basacaktır.
    teknik özelliklere de pek takılmamanızı tavsiye ederim iki cihazda üst seviye cihaz, çok çok özel bişey aramadığınız sürece ikiside sizi fazlasıyla tatmin edecektir.
    mesela tablet z aldıktan sonra ipad'in
    son olarak illa bi sebep göster derseniz, tablet z'de microSD (nexus'um can çekişiyor) + microUSB (asıl sebep OTG) girişi var.

• merhaba bende sizin gibi düşünmeye başladım öneriniz için teşekkürler.
  • sub kullanıcısına yanıt
    ikisini elime almayı bende düşündüm fakat malesef tablet z nerdeyse sadece sony mağzasında var ipad ise teknosa vatan saturn vb. yerlerde var o yüzden ikisini elime almam birazz zor. tablet z özellik bakımından ipadden daha iyi ama ipad biraz daha saf gibi çözünürlüğü daha iyi, birde tablet z android olduğundan dolayı çabuk bozulacağını söyleyenler var ipad biraz daha uzun ömürlü geliyor bana fiyatlarıda hemen hemen aynı fakat dediğiniz gibi micro sd olduğundundan istediim kadar film atabilirim. yorumunuz için teşekkürler

yazım hatalarım yüzundan utanıyorum

• Xperia
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhayldz34

ikisini elime almayı bende düşündüm fakat malesef tablet z nerdeyse sadece sony mağzasında var ipad ise teknosa vatan saturn vb. yerlerde var o yüzden ikisini elime almam birazz zor. tablet z özellik bakımından ipadden daha iyi ama ipad biraz daha saf gibi çözünürlüğü daha iyi, birde tablet z android olduğundan dolayı çabuk bozulacağını söyleyenler var ipad biraz daha uzun ömürlü geliyor bana fiyatlarıda hemen hemen aynı fakat dediğiniz gibi micro sd olduğundundan istediim kadar film atabilirim. yorumunuz için teşekkürler

Merhaba,

Özellik bakımından evet, Xperia daha üstün bir cihaz fakat ipad'in optimizasyonu oldukça başarılı. Çözünürlük kesinlikle ipad üstün, hatta çok üstün bence..

Fakat bozulmayı konusu, biraz saçma olmuş Bozmaktan kasıt nedir onu bilemiyorum ama bozabileceğinizi, geri dönülemeyecek hale getirebileceğinize şahsen inanmıyorum.Bahsettiğiniz güncelleme ile alakalı ise, evet yazılım konusunda Apple ürünlerini kolay kolay eskitmiyor; Sony ise biraz geriden gelip sınırlı destek veriyor..

Film ne kadar atarsanız atın max 2 tane seyredip sonra şarja takmanız gerekeceğinden, uzun seyehatler dışında çok farkedeceğini sanmıyorum

İyi forumlar.

• donanima tekrar cok takilmayin derim, sonucta aynı oyunlar aynı akıcılıkta iki cihazda da calısiyor, hatta genellikle oyunlar androide port edildiginden ipad daha iyi perfomans sergileyebiliyor

bozulma konusunu bende anlamadim acıkcası, eger korsan, sacma uygulamalarla ugrasmazsaniz sorunsuz bi sekilde kullanabilirsiniz
    guncelleme konusunda ise apple resmi destek vermesine karşın sony'nin gelistiricilerle arası iyi, custom romlar ile ugrasırım diyorsaniz sony bu anlamda cok daha eglenceli bi cihaz, ornegin cyanogenmod direk 4.3 destegi sunuyor, ubuntu touch port edildi vs.

ekran konusunda testlere gore ipad daha basarili ancak yanyana koyunca devasa bi fark olur mu gormedigim icin bisey soyleyemeyecegim

usb baglantisinin bana su avantaji var, disarida fotograf makinasiyla cektiklerimi kolayca telefona atıp ordan inceleyebiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Ekran konusunda başka bir başlıkta görüşlerime yazarken şu cümleyi kullanmıştım;
    "60 yaşına yaklaşan Annem ipad sonrası Z'de Candy Crush oynayınca, "Oğlum A101'deki tablet mi bu?" diye sorsada, ben memnunum"

Şahsen bende ipad ile karşılaştırıldığında oldukça kötü olduğunu düşünüyorum.

Önümüzdeki hafta başı yan yana koyup bir kaç fotoğraf çekmeye çalışacağım.

İyi forumlar.
  • A101 tableti biraz ağır olmuş

malum internette ne ararsak var bi kaç örnek buldum bu konuda
    http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Tablet-Z-vs-Apple-iPad-first-look_id40296#3-
    http://www.youtube.com/watch?v=SGjB9alg4Hs

ipad'in ekranı daha canlı duruyor, ne kadar kötü orası kişiden kişiye değişir.
    ama dediğiniz gibi ipad'in ekran kalitesi daha iyi

• sub kullanıcısına yanıt
    internette ikisinin karşılaştırmasından onlarca var fakat ingilizcem anlamama yetmiyor

türkçce olarakda hiçbir sitede yok malesef .
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhayldz34

I pad daha stabil çalışır öyle abuk subuk kasmalar yapmaz ama sony bir ayrı duruyor öyle ufak tefek kasmalarında canını sıkacağını sanmıyorum.Kasma derken 1 saniye bile sürmeyen arada sırada olan kasmalar bence sony al

• Arkadaşlar bende ioad mini ioad 4 ve z arasında kaldım bu yakınlarda ipad 5 ve ipad. Mini2 çıkacakmış telefonum da iphone sizce ne almalıyım tablet olarak

• Sony enerji konusunda biraz sıkıntılı galiba 5 saat gibi webde gezme suresi var. pilin tam kapasite dolmasi ise 6 saati buluyormuş ben asus tf300tg kullaniyorum pil tamammen boş iken 1 saat kadar zamanda fuul doluyor

• Ben tablet z alirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: MertSener

Merhaba,

Uzun süre ipad kullandıktan sonra geçtiğimiz hafta Tablet Z almış biri olarak; aceleniz yok ise Eylül ayında yeni ipad gelicek mi gelmeyecek mi bekleyin derim..

İyi forumlar.

Zden memnun kalmadiniz mi?

• Merhaba,

Memnun kalmadım değil, ben memnunum..Ne yapıyorum diye sorar iseniz, sosyal medya,web,dizi,biraz office uygulamaları ve şimdilerde hafif oyun..
    Ama ne beklediğiniz ile alakalı.Ipad ile seçimde arada kalan birinin bekleyip yeni ipad modeli gelicekse, ona yönlenmesi taraftarıyım.

Batarya - şarj konusunda çok bir beklentiniz olmasın, ipad ile de karşılaştırmayın.. 2 saat Fifa 2014 oynayabiliyorsunuz ancak :)Şarj olma süresi tam bir kabus. 5 saatin altında dolmuyor. Fakat bununla ilgli çok bilimsel olmasada bir deneyim baylaşmak istiyorum. Öyle sanıyorumki, pilin sonda kalan %1'lik dilimi farklı. %3-%2 arası 2 dk ise örneğin, son %1 5-10 dk arasında götürüyor. Şarj süreside buna bağlı olarak uzuyor.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertSener

Merhaba,

Memnun kalmadım değil, ben memnunum..Ne yapıyorum diye sorar iseniz, sosyal medya,web,dizi,biraz office uygulamaları ve şimdilerde hafif oyun..
    Ama ne beklediğiniz ile alakalı.Ipad ile seçimde arada kalan birinin bekleyip yeni ipad modeli gelicekse, ona yönlenmesi taraftarıyım.

Batarya - şarj konusunda çok bir beklentiniz olmasın, ipad ile de karşılaştırmayın.. 2 saat Fifa 2014 oynayabiliyorsunuz ancak :)Şarj olma süresi tam bir kabus. 5 saatin altında dolmuyor. Fakat bununla ilgli çok bilimsel olmasada bir deneyim baylaşmak istiyorum. Öyle sanıyorumki, pilin sonda kalan %1'lik dilimi farklı. %3-%2 arası 2 dk ise örneğin, son %1 5-10 dk arasında götürüyor. Şarj süreside buna bağlı olarak uzuyor.

İyi forumlar.

Performans olarak hangisi önde sizce?

• Bende Xperia Z var. Ve oldukça da memnunum. Ekran kalitesi ve canlılık olarak birçok tableti geçiyor. Ipad 2 yi geçiyor. Pil doldurma süresi uzun. Ama 4.2 güncellemesini yaptıktan sonra pil biraz daha uzun gitmeye başladı. Zaten tableti bekleme moduna alacaksınız Stamina modu ile 9 güne kadar varan bir bekleme süresi vadediyor. Ben geceden %75 ile STAMİNA açık olduğu halde bıraktım sabah kalktığımda %70 di. Tabi gene karar sizde.

Ayrıca yukarıda verilen resimlerde parlaklık görüldüğü gibi değil. Çünkü arkaplan resmi de çok etkiliyor biliyorsunuz
  • Merhaba,

Bana kalırsa uygulama optimizasyonu sebebiyle ipad üstün ama Z'nin performansıda kötü değil.

İyi forumlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.