Şimdi Ara

Nokia'nın tablet modeli detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'nın tablet modeli detaylanıyor

Nokia tarafından bugüne kadar herhangi bir işaret gelmese de gerek benchmark testlerine yansıyan skorlar, gerekse modeli deneyen operatör çalışanlarının açıklamaları, bir Windows tabletin ete kemiğe büründüğünü ortaya koyuyor.

Nokia'nın 26 Eylül'de bir etkinlik hazırlığında oluşu ve Stephen Elop'un çok büyük bir tanıtımın sinyallerini vermesi bu iddialara tuz biber oluyor. 

Firmaya yakın kaynaklardan yeni elde edilen bilgilere göre, Nokia'nın tablet modeli Windows RT 8.1 işletim sistemine sahip olacak ve gelecek ayki tanıtımın ardından 17 Ekim dolaylarında piyasaya sürülecek.

Modelde 10.1 inçlik Full HD 5 noktadan dokunmatik IPS ekran olduğu belirtiliyor. Microsoft'un Windows RT 8.1 ile sırtını dayayacağı yongasetlerinden birisi olan Snapdragon 800 2.15GHz saat hızı ile tablette yerini alırken, 32GB depolama kapasitesi sunulacak. Ayrıca tam USB girişi, microHDMI, USB 3.0 desteği, 802.11 b/g/n, farklı renk seçenekleri ve Lumia tasarım çizgileri şeklinde diğer özellikleri mevcut. Modelin ayrılabilir bir klavyesinin olacağından bahsediliyor.

Modelin ilk olarak AT&T operatörü ile satışa çıkması bekleniyor. Sonrasında ise diğer ülkelere satışına başlanacak.  

• Bunu değilde 6" 41mpli tabletini çok merak ettim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 15 Ağustos 2013; 16:20:02 >
  • Çok cici bir tablet olmuş. Tam boy USB desteği beni benden aldı...

• Metro arayüzü bunlar için işte ne işi var masaüstünde arkadaş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Courageux Celestiale

Metro arayüzü bunlar için işte ne işi var masaüstünde arkadaş.

İşte duygularıma tercüman olan mesaj. Tablette dokunmatik olan herhangi birşeyde metro koy daha iyi ama masaüstü bilgisayarı becerme microsoft.

• wp ile çıkacak sandım

• Nokia bir tanede w8.1 pro çıkarsa ne güzel olur.

• ozellikler cok iyi de bu tasarimla gelmesin bence

• kalındırda bu şimdi

• Tablet sektöründe yer edinebilir.Çıkarmamakta geç bile kaldı.
  • wp ile çıkarsaydı keşke

• Windows RT ile Windows Phone birleştirilse çok mantıklı bir iş yapmış olurlar aslında.
  • bu microsoftun ne yapıp ne edip win 8 pro yu arm'a optimize etmesi gerek. Olmuyor böyle

• sonunda saçma sapan olan andrdoidden ayrı bir model geliyor. bıktım arkadaş o yeşil vücuttan

• Tabletin şekli şemali içi dışı çok iyide oyun uygulamaları ne kadar acaba bu RT'de(Android olsa kapışılırdı,RT de nasıl reaksiyon göstericek bilmiyorum ama bu donanım).

• Samsung'un kazma tasarımları yanında gayet güzel olmuş bence. Ya da Asus gibi çerçeveye tablet yapmamışlar en azından...bkz.http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/Karsinizda-yeni-Nexus-7--Yuzde-80-daha-hizli-4-kat-daha-fazla-grafik-gucu.htm

• bu RT neden satsında gorum

• fiyat uygun olursa yer edebilir nokia

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tablet Z Avrupanın en iyisi oldu...siz hala yapmayın sony haberlerini atlayın...http://www.xperiablog.net/2013/08/15/xperia-tablet-z-wins-eisas-european-tablet-of-the-year-award/

• quote:

Orijinalden alıntı: THESTER

bu microsoftun ne yapıp ne edip win 8 pro yu arm'a optimize etmesi gerek. Olmuyor böyle

O kadarının Bi 10yılı var
    w8 acayip kompleks yapıda
    fakat rt basit bir sistem
    tıpkı android gibi
    Linux karneline kur sistemi olsun bitsin
    Linux karneli optimize mi arm e
    belki intelin x86 14 nm işlemcilerini çıktıktan sonra ulaşılabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.