Şimdi Ara

ZD-99 HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşte fotoğraflar:

İçindeki devreyi kendiniz yapsanız 5 tl belki tutar.Havyası ise bildiğimiz topraklı havya.

ZD-99 HAKKINDA ZD-99 HAKKINDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secollah -- 14 Ağustos 2013; 15:57:23 >

• Dimmer devresi
  • Hocam peki bu alet normal havya ile nasıl 450 dereceye ulaşacak?Yani yazılan yalan mı?
  • Havyaya gelen gerilimi kısan devre... Ayarlı havyadaki devre de buna benzerdir...

Hangi havyayı bağlarsan bağla, havya kapasitesi kadar sıcaklığa çıkar. dimmerin görevi gerilimi ayarlama...
    Bu modelleri de var.
     ZD-99 HAKKINDA

220 volt verilen havyanın ucu, belirli bir zaman sonra eriyerek, yıpranarak bozulmaya başlıyor.

Buradaki amaç; Düşük sıcaklıktaki havya ucunu çok uzun süre kullanabilirsiniz.Bunu deneyerek bulacaksınız. Masanızın üzerine , küçük bir kap içerisine, ıslak havya süngeri ve küçük bir kapta da bulaşık teli bulundurursanız, sıcak havyanın ucunu arada bir temizlerseniz, korozyon oluşmadan uzun zaman kullanırsınız.

İyi çalışmalar, kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 28 Ekim 2014; 23:53:52 >

• Weller SP-25 kullanıyorum tavsiye ederim, ısı ayarlı olmasada kaliteli bir havyadır. Değiştireceksen fikir versin diye yazdım.

Saygılar..
  • sr-968 kullanıyorum bi sıkıntı görmedim daha
  • Aslında işimi görüyor fakat içindeki devreyi gürünce moralim bozuldu
  • secollah kullanıcısına yanıt
    Hiç moralini bozma pratik, kullanışlı devre,

Bozulduğu anda hemen onarır, işlemlere kaldığın yerden devam edersin.

İyi günlerde kulanman dileğiyle,

not: Bende de 2 tane buna benzer zamanlayıcılı devre var. Havyalar da zevkle kullanıyorum. Bozulurlarsa, hiç önemli değil, hemen onarır, kullanırım.

Ayrıca, Isı ayarlı 2 tane istasyon var. Bozulurlar diye açıkçası tırsıyorum. İstasyonların içini de hiç açmadım. İçlerinde opamp mı var atmel mi var, pic mi var bakmadım. Dijital olanda kesin atmel veya pic var. Oda smd dir. Bozuluncaya kadar kullanacağım, bozulunca bakarın bir çaresine

• Sağol
  • muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    Sizin öneriniz üzerine standart havyeme dımmer çalışması yapıyorum şuanda,, peki bu dımmer devresinin Nört faz yönü sağbitmi olmalı yoksa sağdece giriş çıkışa dikkat edersem > faz nört 220v giriş yönü önemlimi farketmezmi. evde kimse olmasa, ince telle iş tamamda,, evdekiler telaşlanır.. yoksa fişimi takarım, gider sigortayı açarım, ses yoksa ok
    bu devre ilehttps://store.donanimhaber.com/ec/51/49/EC5149C9EA3E397E50AD18591B21C6B4.gif
    bu devre arasında fark olmaz heralde aynı mantık (aç/kapa) >>http://1.bp.blogspot.com/-BErNZmjdwzM/UlEGwssGGsI/AAAAAAAAAtI/eirNo0De_M8/s1600/dimmer-devresi-dimming-circuit.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 3 Kasım 2014; 20:23:13 >

• Devrede triyak olduğu için fark etmez.
  • Bana o havyayı verseler havya kısmını fişli kabloya takar kullanır istasyon kısmıyla ampulün ışığını ayarlardım
    Devre oldu,,, kullanmayacağım diye bir kenarda duran kalem havya (kullanmadım,, ilk çalıştırmamda verimsiz oldu).
    Şimdi dımmer devresi ile yeni aldığım havyeden daha iyi kararmadan ve sakince lehim yapıyor.. yani konunun başındada söylendiği gibi,, 10-20 tl lik havye alıp,, 5tl belki tutar belki geçmez, dimmer devresi ile ısı ayarlı havye oluyor.
    Tekrardan muhsin kamer ve diğer paylaşımcılar
  • Elektrik sarfiyatından, Havya ucu aşınmalarından kurtuldunuz. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle,

Kolay gelsin...
  • secollah kullanıcısına yanıt
    Ben de AG-99 için AR-GE çalışmalarına başlayayım bir an önce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: secollah

Arkadaşlar Kesinlikle almayın.

İşte fotoğraflar:

İçindeki devreyi kendiniz yapsanız 5 tl belki tutar.Havyası ise bildiğimiz topraklı havya.

ZD-99 HAKKINDA ZD-99 HAKKINDA

bu devre dimmer devresine benzemiyor ama. triyak göremedim. gerçekten elektronik termostat gibi bişey olmasın

• @secollah

Harbiden termostatlı birşeye benziyor, triyak yok, Tabi havyanın içi nasıldır kimbilir.. Onuda açsanya
    Mesela çıkış voltajı,, 220-190-170-150 diye azalmıyor (darbeli olarak kısıyor sanki,, ölçü aletide bunu göremiyor),,, neyse işe yarıyor sıkıntı yok.
    Nasıl kullanmaya başlanır;
    1>>> devreyi havyaya düşük ayarda bağlıyoruz.
    2>>> lehimi eritene kadar, ayarı biraz bekleyip,, biraz açıyoruz. (beklemeden açarsak,, bu sefer çok ısınır,,, kısmak zorunda kalırız).
    3>>> sonra herhangi bir devrede malzeme sökmeye çalışıyoruz,, ısısı yetmiyorsa, birazdaha açıyoruz..
    4>>> bendeki ayar konumu %75.. devre montaj malzemesi,, malzeme değerleri,, havye gücü yapısına göre değişir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 17 Kasım 2014; 13:41:49 >
  • Selamlar konuyu hortlattım kusura bakmayın elimde 3 tane klasik havya var 2si 40 biri 60W ben 60W olana bu devreyi yapmak istiyorum bu devreyi kullanan varmıdır yoksa başka dimmer devresi önerebilirmi
    devre resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teslanınyeğeni -- 16 Şubat 2015; 22:45:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raynaud18

Selamlar konuyu hortlattım kusura bakmayın elimde 3 tane klasik havya var 2si 40 biri 60W ben 60W olana bu devreyi yapmak istiyorum bu devreyi kullanan varmıdır yoksa başka dimmer devresi önerebilirmi
    devre resmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.