Şimdi Ara

Turkcell Superonline 500 bin abone sayısına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Turkcell Superonline 500 bin abone sayısına ulaştı

Ülkemizin fiber internet hizmeti veren önemli firmalarından olan Turkcell Superonline, 5 yıl önce faaliyete başladığı bu mecrada önemli bir dönemi geride bıraktı. Firmadan yapılan duyuruda 5 yılda fiber internet abone sayısının 500 bine ulaştığı belirtildi. 

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 1,8 milyar TL'ye ulaşan yatırımlar sonucunda 75 şehre ulaşan 32 bin kilometrelik son teknoloji fiber optik altyapı inşa ettiklerini, Türkiye'yi, dünyanın en hızlı interneti olan 1000 Mbps ile tanıştıran ilk operatör olarak, 12 şehirde 1 milyon 400 bin ev ve işyerinin kapısına kadar götürdüklerini dile getirdi.

Turkcell Superonline'ın 500 bininci abonesi ise İzmir'de yaşayan ve 39 yaşında üniversiteye başlayan Ebru Tunçgenç oldu. Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, fiber interneti yerinde deneyimleme imkanı sunulan "Fiber İnternet Deneyim Odası"nda ağırladığı Ebru Tunçgenç'e Turkcell Maxi IQ tablet ve Turkcell Maxi Pro5 akıllı telefon hediye etti. Tunçgenç ailesi ayrıca 1 yıl süreyle ışık hızında 1000 Mbps fiber interneti deneyimleyecek. 

• Ekrem bey, gerçekten çok emek sarfediyosunuz sitedeki haberlerin %75 inde imzanız var ama bence başka kişilerle bu yükü paylaşıp hafifletmeniz gerek. Bu haberleri geciktirmenize neden oluyor.

• 500.000 bedevi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-744329BC8 -- 13 Ağustos 2013; 18:56:04 >
  • Hırsız süperonline.Verdiğim bütün paralar haram olsun.

• valla ben memnunum 1 yıl önce adsl 4mbit hızdan şimdi 8mbit kopmalar yaşamadan kullanabiyorum, en azından ttnete rakip olmaları iyidir rakaber iyidir.

• Allah nazardan saklasın bugüne kadar fiber internet ile bi sıkıntı yaşamadım.. nisan ayından beridir kullanıyorum ve gayet memnunum.. ping süresi, hızı herşeyiyle çok daha üstün bir teknoloji..

• ulan daha yeni abone oldum şansa bak ben bu işin ta..
    şuan acayip kötüyüm
  • ttnetten iyidir

• 1.400.000 haneye ulaşmış ama yarısına bile hizmet vermiyorsan planlamanda ya da reklamında ya da hizmetinde bir sıkıntı olduğu ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu yan apartmanda fiber var arıyorum diyorumki fiber baglatcam diyolarki sizin binaya hizmet veremıyoruz.. bi senedir aynı terane..

• Bundan daha üç dört yıl önce TTNET milleti 8 mbps lik pakete geçirip 2 mbps lik hız veriyordu.

Telefonu arayıp benim hızım 2 mbps niye 8 mbps değil diye TTNET'e sorduğumuzda, TTNET'in verdiği cevap efendim hızınız 8 mbps'ye kadar. Hattınız o kadarı destekliyor deyip kestirip atıyordu.

Fakat ne gariptirki Bilişim ve Teknoloji Kurumu'nun yayınladığı çeyrek raporlara baktığımızda avrupa standartlarında internet kullanıyor gözüküyorduk. Çünkü hazırlanan raporda adam 1 mbps hız kullansada paketi 8 mbps'ye kadar olduğu için raporda 8 mbps hızı tam alıyor olarak gösteriyorlardı.

Turkcell Superonline nın eski kullanıcalara yaptığı büyük kazıklar olsa da, nakil işlemlerinde çok büyük sorunlar çıkartsa da, taahhüt süreleri ve ozellikle cayma bedelleri uçuk olsa da şu an Turkcell Superonline sayesinde adsl pazarında bir rekabet var. Yoksa bize çok 8 mbps lik tarife diye 2 mbps hızı gazlarlardı.

Zaten anlamıyorum. Adsl pazarının %80 nine hakim bir TTNET var. Nasıl bir rekabet kurumumuz var da pazarda yıkıcı üstünlüğe sahip şirket en iyi kampanyaları rakiplerine göre daha ucuza sunabiliyor.

Şu an bu Rekabet Kurumu'na bu Ulaştırma Bakanlığı'na rağmen 1 milyon 400 hanenin 500binine bu hizmeti ulaştırmayı başarmışsa gerçekten kutlamak gerek.

• Şimdi bu yükselişi ttnet düşünsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

Bundan daha üç dört yıl önce TTNET milleti 8 mbps lik pakete geçirip 2 mbps lik hız veriyordu.

Telefonu arayıp benim hızım 2 mbps niye 8 mbps değil diye TTNET'e sorduğumuzda, TTNET'in verdiği cevap efendim hızınız 8 mbps'ye kadar. Hattınız o kadarı destekliyor deyip kestirip atıyordu.

Fakat ne gariptirki Bilişim ve Teknoloji Kurumu'nun yayınladığı çeyrek raporlara baktığımızda avrupa standartlarında internet kullanıyor gözüküyorduk. Çünkü hazırlanan raporda adam 1 mbps hız kullansada paketi 8 mbps'ye kadar olduğu için raporda 8 mbps hızı tam alıyor olarak gösteriyorlardı.

Turkcell Superonline nın eski kullanıcalara yaptığı büyük kazıklar olsa da, nakil işlemlerinde çok büyük sorunlar çıkartsa da, taahhüt süreleri ve ozellikle cayma bedelleri uçuk olsa da şu an Turkcell Superonline sayesinde adsl pazarında bir rekabet var. Yoksa bize çok 8 mbps lik tarife diye 2 mbps hızı gazlarlardı.

Zaten anlamıyorum. Adsl pazarının %80 nine hakim bir TTNET var. Nasıl bir rekabet kurumumuz var da pazarda yıkıcı üstünlüğe sahip şirket en iyi kampanyaları rakiplerine göre daha ucuza sunabiliyor.

Şu an bu Rekabet Kurumu'na bu Ulaştırma Bakanlığı'na rağmen 1 milyon 400 hanenin 500binine bu hizmeti ulaştırmayı başarmışsa gerçekten kutlamak gerek.

katılıyorum.. hatta superonline'ın işi ttnetten çok daha zor. buradaki çalışmalardan görüyorum... süperonline tamamen yeni kazı yaparak hat çekti burada.. aynı yerde telekom mevcut telefon hatlarının olduğu yerden fiber kablo çekti. yani ttnetin kabloyu çekeceği alanı superonline gibi sıfırdan kazması gerekmiyordu adamlar hali hazırda olan kanallardan fiberi geçirdi. buna rağmen superonline buyara daha erken geldi işlerinin daha zor olmasına rağmen. hatta superonline gelmeseydi ttnetinde fiber çekeceği filan yoktu. nede olsa aynı paraya adsl interneti adamlar satmış herkeste adsl var.. neden aynı parayı almak için tekrardan milyonlarca liralık masraf edipte kendine iş çıkarsın ki? para zaten akıyor. ha 8 mbit vermişsin ha 25 mbit aynı para niye boşuna yatırım yapsın.. superonline sayesinde onlarda geri kalmamak için mecburen yatırım yapıyorlar.. şu ttnetten kurtulduğuma sevindim biryandan ama şimdide turkcellin kucağındayım tabi ki

• Evdeki interneti superonline yapacagim neymis efendim burada fiber hizmeti verwmiyormus TTnet den istiyeyim aninda tamam diyor biraz daha yayginlassalar asil o zaman musteri sayisini görsunler.

• Sitenin kapısına kadar gelen fiberi, sitenin içine sokamadık yıllardır. 70 dairenin olduğu siteyi nasıl ikna edeyim de Superonline siteye altyapı çekmeye razı olsun. Böyle saçmalıklarla hayat geçiyor işte :)

• Taahhüt bitince (20mb 100gb akn) 49TL olan abonelik taahhüt verilmezse 79Tl olacak denir demez çok memnun olmama rağmen kapattırdım.. 10mb den 20mb e geçişte taahhüt tekrardan başlamış (sıfırlanmış) fiyat farkı alınmamıştı.. 25mb geçişte de neden böyle bir politika seçilmedi de fiyat artışı yapıldı anlamış değilim. 59TL değil 69TL değil. 79TL ?? Taahhütü biten abonelerin bu şartları kabul edeceğini sanmıyorum.. iki buçuk yıllık abonelerine bu fiyatı sunmaya devam ederse abone sayısında hızlı düşüş olur benden soylemesi..

• müstakil evlere varmı onu söylesinler önce. yalanla hayat geçmiyor.
  • superonline kullanmak için illa apartman yada sitedemi oturmak zorundayım arkadaş saçmalığa bak

• O kadar yaygınlaştı mı ya. Şu apartmanı bi ikna edebilsek..

• ttnetten kurtulduguma bende çok seviniyorum 1 ay oldu baglıyalı. oyun oynarken ms 20 iken birden 300-400 fırlıyordu şimdi çok düşük 0 ila 10 arası hem download hem flim izliyebiliyorum ne kadar fiyatı biraz tuzlu olsada hakkını veriyor. 50 mbps kullanıyorum. inşallah fiyatları ve kotayı arttırıp hatta limitsiz yapıp bize bu nimetlerden faydalandırırlarsa çok memnun oluruz böylece müşleriler artar. :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.