Şimdi Ara

BMW F30 320d Yağ Değişim Aralığı Turbo Açısından

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracımı 5-7 sene arası kullanmayı planlıyorum. Bu sebeple 30K olan yağ değişim aralığının az olabileceğini düşünüyorum.
    Motor ömrü üzerinde etkisi ne kadar bilemem ama 100K RPM yapan mekanik bir parçanın da 30K km sağlıklı bir biçimde aynı yağ ile idare edebileceğine pek alım ermiyor diyeyim.
    Bu sepeple 20K civarında yağ değişimi yapma konusunda fikiriniz nedir?

• Bildiğim kadarıyla araçtaki sistem servis zamanını kendisi belirliyor ve sizde ona göre gidiyorsunuz.
    Servistekiler de buna göre değiştiriyor.

Bizim araç için her bakıma gittiğimizde motor yağını değiştirdiler.(2 senede 2 kez)

Bilgilerim bu kadar kusura bakmayın.

İyi günler,
    Emre Güven.
  • E90 için konuşuyorum ama değişim aralığı ve konulan yağ aynı. Seninle aynı fikirdeyim 30k bence de fazla zaten servis danışmanı da en kötü 25k de değişmesi getektiğini söyledi 30k sınır gibi birşey demişti. Ben ilkini bilerek erken değiştirttim (12k de) ikinci ise 32k de çağırıyo. Yani 20-25 bin arası en ideali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20K'ya ulaşınca yağ değişimi yapmaya karar verdim. Risk almaktansa 100-200 TL fazla veririm içim rahat olur en azından.
  • BMW Yağ değişim aralıklarını kısaltmış yakın zamanda !!!!!!

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=868291

quote:

BMW has changed its long time recommended oil change mileage intervals for all 2014 models and beyond. The changes apply to all vehicles produced from July 2013 on.

Previously, BMW recommended a 15,000 mile / 24 month Condition Based Service interval, but as of July 2013, the new basic interval will be every 10,000 miles / 12 months. This applies to both gasoline and diesel models.

• Adamlarda zaten bakım aralığı 24 bin miş ona uzun diyorlarmış 16 ya çekmişler. Acaba bir sonraki bakımda bizimde 16 ya çekilirmi? Çünkü bir arkadaş konu açmıştı bakımdan sonra ekranda 25 yazdığını belirtmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tradeaddict

BMW Yağ değişim aralıklarını kısaltmış yakın zamanda !!!!!!

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=868291

quote:

BMW has changed its long time recommended oil change mileage intervals for all 2014 models and beyond. The changes apply to all vehicles produced from July 2013 on.

Previously, BMW recommended a 15,000 mile / 24 month Condition Based Service interval, but as of July 2013, the new basic interval will be every 10,000 miles / 12 months. This applies to both gasoline and diesel models.

Anladığım kadarıyla Temmuz'dan sonra ÜRETİLEN araçlara uygulamışlar. Bundan öncesi yine 24 ay ya da 15000 mil'e göre servise girecek.

Yanlış çevirdiysem kusura bakmayın.

• Yağ değişim aralıklarını kısaltmışlar fakat motor aynı motor ! Herşey aynı. Ya bir yanlışı düzelttiler ya da daha çok para kazanmak için yaptılar.
  • İlk servise gitmeyi bekleyeceğiz onu görmek için.
    Peki neden yağ değişim aralığını kısaltmışlar onunla ilgili hiç bir açıklama yok.
    Servistekiler de bilmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tradeaddict

Yağ değişim aralıklarını kısaltmışlar fakat motor aynı motor ! Herşey aynı. Ya bir yanlışı düzelttiler ya da daha çok para kazanmak için yaptılar.

Bence yanlış birşey vardır ve onu düzeltmiş olabilirler. BMW ne yaptığını bilen bir marka.
  • Emre Guven kullanıcısına yanıt
    Türkiye şartlarında eğer uzun yolda kullanıyorsanız motor yağından ziyade her bakımda hava filtresi değiştirilmesi önerilmişti bana.. toz toprak çok olduğu için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

Türkiye şartlarında eğer uzun yolda kullanıyorsanız motor yağından ziyade her bakımda hava filtresi değiştirilmesi önerilmişti bana.. toz toprak çok olduğu için..

Zaten her araç için belirlenmiş bir servis listesi olur.Genelde buna göre değişim yapılır fakat genel kontrolde değişmesi önerilen başka bir şey çıkarsa o da değiştirilebilir.
  • e90 320 d 163 bg motorda 15000 i geçmemeye çalısıyorum.Her ne kadar 5 30 turbo dizel castrol kullansamda.4 lt yağ 6 lt 150 tl için değmez .Motor problemi daha büyük masraf.Aracı turbo soğuması açısından stop etmeden 1 dak cıvarı beklemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasso331 -- 18 Ağustos 2013; 12:01:13 >
  • hasso331 H kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi bu arızayla karşı karşıya gelmektense değiştiririm yağı 20K'da.

1 dk değil de 10 sn civarı bekliyorum. Uzun yoldan sonra 1 dk bekliyorum. Turbo durana kadar yağlanma kesilmesin diye.
    Şehir içinde kullandıysam 10 sn civarını geçirmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.