Şimdi Ara

Bloomberg: Yeni iPad’ler yılın son çeyreğinde geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bloomberg: Yeni iPad’ler yılın son çeyreğinde geliyor

10 Eylül’de yeni nesil iPhone ailesini tanıtmaya hazırlanan Apple’ın merakla beklenen diğer ürün grubu iPad’in bir yıllık yol haritası 2013’ün son üç ayında belli olacak. Böylece Apple, ABD’nin tatil dönemi öncesi iPad ürün gamını güçlendirerek teknoloji severlerin karşısına çıkmış olacak.

Bloomberg’in Apple’a yakın kaynaklarından edindiği bilgiye göre yeni iPad, bir önceki nesile göre fiziksel anlamda çok önemli farklılıklar içerirken; 2.nesil iPad Mini ise son dönemde çıkan dedikoduların aksine retina ekrana kavuşacak.

Bloomberg, iPad etkinliğiyle ilgili net bir tarih vermiş değil. Ancak geçmiş deneyimlerimiz sonucunda Apple’ın ekim sonu ya da kasım başında düzenleyeceği etkinlikle yeni iPad’leri tanıtması olası görünüyor.

Bloomberg’in iddiasını doğru olarak kabul edersek; iPad Mini, 7.9 inçlik ekranında, geriye dönük uygulama desteğinden ötürü 2048x1536 piksellik çözünürlüğü ile inç başına yaklaşık 325 piksellik görüntü sunacak. Diğer taraftan 5.nesil iPad ise, ekran boyutu değişmeden mevcut iPad modeline göre %30’a yakın daha küçük olacak ki ilk nesilden bu yana iPad’in en çok eleştirilen taşınabilirlik sorunu, bu sayede büyük ölçüde giderilmiş olacak.

• Nasıl çay yok!!

• Eski havan yok be apple..

• ipad 4'ün fiyatı düşebilir.
    İpad alacaksanız, bu ürünün çıkmasını bekleyin sonra ipad 4 alın. Fiyat biraz daha ucuzlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipadlerde nasil tasima sorunu var ya kenarlari kirpinca cebimize mi koycaz

• Haberin Ozeti:Apple yil sonunda yeni coplerini taniticakmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

Haberin Ozeti:Apple yil sonunda yeni coplerini taniticakmis.

Bloomberg: Yeni iPad’ler yılın son çeyreğinde geliyor
  • Ağırlık sorunu varya iPad 2'den beri ondan bahsediyor olsa gerek. Biraz ekran kenarlarından da kesmiş olur. Hafif, ince ve daha ufak sonuç daha taşınabilir. Böylece eski cüsseye sahip olmaya razı olanlarada 13" yolu açılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabletin kralı bu ünvanını devam ettirecek görünüyor

• Mini retinalı gelmeyecek diyorlar ki gelmemesi daha hayırlı olur mininin şarj konusundaki üstünlüğüne darbe gelebilir.Yeni nesil ipad ise kenarları incelterek devrim(!) yapacak gibi
  • Yeni iPad mini, yeni iPad'i sollar, geçer gibime geliyor.

• IPod kalınlığına getirseniz şu aletleri ne olurdu. Hadi onu yapmıyorsunuz bataryayı geliştirin. IPad'i bilemem ama Retina Ipad Mini zirveyi kapacaktır.

• 1. nesil iPad mini'nin hiç bir anlamı kalmıyor o halde,yenisi böyle gelirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daedlus -- 13 Ağustos 2013; 21:37:18 >
  • Yeni ekran görünümünü hiç sevmedim desem...
    İpad mini ekranı öyle mesela,elinde iken parmak ekrana geçiyor,
    İpad 3 ve 4 ü elime alınca,parmağım ekrana girmiyor,kenarları geniş olduğu için daha rahat kavranıyor,
    Tercih meselesi tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboocum

ipadlerde nasil tasima sorunu var ya kenarlari kirpinca cebimize mi koycaz

Benden önce yazmışsınız. Okurken afalladım ben de. 9.7" tablet bu, daha nasıl oacak ki. Küçük istiyorsan 7" alırsın. Tableti başka türlü küçültemezsin ki. İnceletebilirsin, onunda taşımaya ne kadar faydası olacak ki? Bende iPad 2 var belki sonraki nesiller ağırlaşmıştır bilemiyorum. Ama ben taşıma konusunda hiç sıkıntı çekmedim, tam tersine o kadar kullanışlı ki tablet konsepti...

Apple'ın birçok şeyini eleştirim ama bu çok absürd geldi bana. Ayrıca yeni nesiller belki biraz daha ağırlaşmıştır ama pilden kısıp inceltilecekse ben 300-500 gr fazla taşımaya razıyım. ;) iPhone beni hiç ilgilendirmiyor ama iPad 5'i merak etmiyorum desem yalan söylemiş olurum.

• iPad mini retinalı olsun da nasıl olursa olsun. Miniler acaba ne kadar olur geldiğinde?
  • 3. nesil ipad bile her türlü kullanım için tam erişim veriyorken, 5. nesilin daha da küçülmesi bir anlam ifade etmiyor. Yukarıda bir arkadaşımız daha söylemiş, tutması kolay diye, sonuna kadar katılıyorum. Çerçeveleri keserseniz o pratiklik kaybolur. Sonuçta ne yaparlarsa yapsınlar cebe sığmayacağı için boyut sorun değil.
  • ben geliştikçe ekranı büyütürler diyordum, çıtayı daraltamk daha mantıklı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

ipad 4'ün fiyatı düşebilir.
    İpad alacaksanız, bu ürünün çıkmasını bekleyin sonra ipad 4 alın. Fiyat biraz daha ucuzlar.

Neden gidip eski ürünü alsınlar anlamıyorum yenisi ve daha iyisi varken.

Ayrıca umarım 5. Nesilde çerçeveyi kesmek gibi bir mallık yapmazlar. Ayrıca bakalım Mini çok taşınabilir ama daha iyi ve üstün performans için 5. nesilde olabilir bi ikiside çıksın önce.
  • "Bloomberg’in Apple’a yakın kaynaklarından edindiği bilgiye göre..."

Keşke böyle demeseniz de "Bloomberg’in Apple’a yakın kaynaklarından edindiğini söylediği bilgiye göre..." deseniz?

Ha bilgiyi edinirken oradaysanız bilemem tabi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.