Şimdi Ara

Analiz : İkinci çeyrekte akıllı telefon pazarında Android ve Windows Phone rekor büyüme kaydetti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : İkinci çeyrekte akıllı telefon pazarında Android ve Windows Phone rekor büyüme kaydetti

Akıllı telefon pazarında Android işletim sisteminin önlenemeyen yükselişi sürerken, pazarın neredeyse yüzde 93'ü Google ve Apple hakimiyeti altında. Microsoft, BlackBerry gibi firmalar ise şimdilik üçüncülük pozisyonu için mücadele halinde.

IDC tarafından yapılan yılın ikinci çeyreği pazar analizine göre, Android ve Windows Phone pazar payını en çok artıran iki işletim sistemi oldu. Android işletim sistemi ikinci çeyrekte 187 milyon akıllı telefon sevkiyatı ile yüzde 79.3 paya ulaşırken, yıl bazında yüzde 73.5 artış sözkonusu. 

Windows Phone ise 8.7 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı ile pazar payını yüzde 3.7'ye yükseltirken, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 77.6 artış kaydetti. Windows Phone platformunun sahip olduğu rakamlar oldukça düşük olduğu için küçük bir artış büyük yüzdeler olarak yansıyor.

Pazarın ikincilik koltuğunu kimselere kaptırmaya Apple, yılın ikinci çeyreğinde 31.2 milyon iPhone sevkiyatı ile yüzde 13.7 pazar payı elde etti. Ancak geçen yıl aynı döneme göre yüzde 20 civarında düşüş kaydetti.  

• Android de bir güm duraksayacak hatta gerileyecek. Bu önlenemez tıpkı Nokia'nın hali gibi. Eğer Windows Phone'da insanların en çok takıldığı şu oyun eksiği giderilirse çok ileri gidecek. iPhone'un böyle olacağı belliydi ancak tek bir segmentte çıkarılan telefon ile gayet iyi bir başarı. Bana kalırsa Apple o pazar paylarında varlığını sürdürmeye devam edecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wphone un cazibesi bu kadar ilk onceleri millet farkli bisey gormenin heyecaniyla baya ilgi gosterdi ama bu vizyonla isleri zor android in ne yapacagi belli olmaz 5.0 ile buyuk yenilik getirmeye devam edecekler bi zamanlar yenilikler apple dan gelirdi artik androidden geliyor wphone simdilik amca takip eder cihazlari f/p olarak hala pahali bi gun android in pazar payi illaki dusecektir bu bi gercek ama daha o zamana coook var....

• Ekrem bey nedense tüm haberlerinizde wp'u aşağılama ezme küçük gösterme durumuna giriyorsunuz.

not: Hem WP hem de Android kullanıcısıyım fan değilim.

• salla gitsin yeni Iphone cikinca görürüz.
    adamlar zaten sirt pirt telefon cikartmiyorlar.
    adamlarin kalitesi burdan cikiyor iste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digimon52 -- 11 Ağustos 2013; 23:35:25 >
  • Wp8 geliştirildikçe pazar payının artacağını düşünüyorum. Çünkü en ucuz telefonlarında bile çok hızlı ve stabil çalışıyor.

• Android ve wp artmaya devam edicektir ios düşmeye devam eder diye tahmin ediyorum.
  • Hala tek telefonla platform yaristiriyorlar

• Apple gercekden kaliteli urun yapiyor ama sadece cok dar bir segmente hitap ediyor. Bu yuzden kisa vadede ayni paylarda devam eder diyorum. Wp icinde ilerde androidle piyasanin buyuk pastasi icin yarisir diyordum ama hic o isigi gostermiyor. Microsoft o kadar kisitli bir platform olusturduki yeniliklere cok gec cevap veriyor hep bir adim geride.

• Fanboylar her zamanki gibi çok tatlı.
    Fanboy youmları gelmeye devam pls.
  • wp %3.7 mi ? haberi yapan arkadaşa kaynağını iyice araştırmasını öneririm kendisini keklemişler anlaşılan. wp %10 seviyesinde.

çamur at izi kalsın tarzı haber yapıyorsunuz da bu kadar palavra iyi değil.
  • Android emulatordur çöptür,

Windows Phone yazılımdır, candır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

Android emulatordur çöptür, Windows Phone yazılımdır, candır.

yuh. basitten basit bir arayüz. işlevsiz telefon defteri. albenisiz uygulama menüsü, en önemlisi çeşitlikten uzak marketi ile windows phone android gibi komplike, kişiselleştirmede sınır tanımayan bir işletim sisteminden üstün ha.

• quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore Android emulatordur çöptür, Windows Phone yazılımdır, candır.
    yuh. basitten basit bir arayüz. işlevsiz telefon defteri. albenisiz uygulama menüsü, en önemlisi çeşitlikten uzak marketi ile windows phone android gibi komplike, kişiselleştirmede sınır tanımayan bir işletim sisteminden üstün ha.

Adam haklı WP direkt olarak bir yazılım ve bu yüzden Android'den hızlıdır. Uygulama marketi yavaşta olsa gelişiyor(Nokia'ya bıraksalardı şuan İos ile yarışırdı WP). Basitten bir arayüz demişsin ama zaten insanların aradığı basitlik ve sadelik değil mi ?

• la wp u aşağılıyorsun falan demiş bazıları.adam ne yapsın wp o kadar satabildiyse?hem rekor büyüme demiş haberde.bir de linux tabanlı bir sistem ile yapabileceklerinin sınırı yokken çöp möp neyin muhabbetidir o da ayrı muamma... bari telefonu rahat bıraksın şu mikrosoft.
  • windows phone market gelişiyor uygulama yönünde bence sıkıntı yok ancak telefonu sırf oyun için alan insanlar çok fazla oyun çeşitliliği oldukça daha hızlı büyüyecek çok seri çok stabil android gibi çöp değildir

• 187 milyon ve 8.7 milyon. çok korktum şimdi wp aldı başını gidiyor. Arkadaşlar insanlar yeni şeylere yönelmez. Zaten öyle olmasa Samsung ve iphone çılgınlığı olmaz. Sony, Lg, Htc Samsung ve iphone'dan iyi ürün yapsada insanlar almaz çünkü etraflarında Samsung ve iphone var. O yüzden ne kadar beğensemde wp asla büyüyüp android ve ios rakip olamaz.

• WP'a yazılım geliştiriyorum. Önümde 2 seçenek var. Birincisi ücretli bir uygulama ikincisi reklam alarak çıkarılacak bir uygulama.

Microsoft Türkiyede reklamı desteklemiyor. Yani PubCenter Türkiyeye ödeme yapmıyor. Bu durumda ücretli uygulamalarıda Türkiyede satmak çok zor olduğundan yine Androide dönmem gerekiyor.

Eski bir iPhone kullanıcısı olarak, wp'ye geçtiğimde oldukça çok sorun yaşadım. Şimdi yavaş yavaş alışıyorum. 8.1 güncellemesi çıktığında ise piyasada ilerleyeceğini ve satış oranlarını artıracağını düşünüyorum. Bu durumda Android ile arasında oldukça sıkı bir rekabet doğacaktır. İzleyip göreceğiz.

• Apple'ın tek telefonla bu seviyelerde olması normal ki fena pazar payları da yok,eskisine göre ufak çapta düşüşte olabilirler tabii ama yeni ürünler gelecek bir kıpırdanma olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

Android emulatordur çöptür, Windows Phone yazılımdır, candır.

Hiç Windows Phone kullandın mı?Sen o kasan Androidi kullanmaya devam et.2 Gb Ram bile yetmiyor hala neresini beğeniyorsunuz Android in anlamıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.