Şimdi Ara

Yakınlık sensörünü iptal etmek ve aramadan sonra siyah ekran sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
123.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Motorola Milestone telefonumun ekranı kırıldığı için ekranını değiştirmiştim. Aldığım ekran Milestone 2 ekranı çıktı Birebir oturuyor ancak sensör yerleri farklı olduğu için yakınlık sensörü ekranın altında kaldı. Arama yaptığımda telefon kulağıma dayanmış gibi algılıyor ve ekranı kapatıyor. Dahada açamıyorum. Aramayı sonlandıramıyorum.

Kısacası yakınlık sensörünü iptal edebilir miyim veya arama yaptığımda ekranın kapanmasını engelleyebilir miyim? Veya ekranı tekrar söküp sensörün üstüne delik açsam problem çıkar mı?

Kullandığım sistem CM 7 2.3.7 Gingerbread.

• hocam kesinlikle mümkün ama çok zor diye düşünüyorum.Çünkü rom filan yazılırken promixty sensörün kapatılması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1.1.1.1

hocam kesinlikle mümkün ama çok zor diye düşünüyorum.Çünkü rom filan yazılırken promixty sensörün kapatılması lazım
    xda da konu açıp bunu sorabilirsiniz, custom romlarda bu tür şeyler kişileştirilebiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.TRabZonLu™

xda da konu açıp bunu sorabilirsiniz, custom romlarda bu tür şeyler kişileştirilebiliyor

Alıntıları Göster
    root yapıp , root explorer ile /system/build.prop dosyasını düzenle bu kısmı aynen bu şekilde düzelt ve kaydet ,cihazı yeniden başlat gsm.proximity.enable=0 o işe yaramazsa bu şekilde düzelt ve kaydet gsm.proximity.enable=false

o olmazsa bunu dene.

Settings > Display > In-accurate proximity burda bi bak böyle ayar var mı , ayarlar kısmından kurcala devre dışı bırakacığın bir yer vardır mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By.TRabZonLu™ -- 11 Ağustos 2013; 20:32:26 >

• quote:

root yapıp , root explorer ile /system/build.prop dosyasını düzenle bu kısmı aynen bu şekilde düzelt ve kaydet ,cihazı yeniden başlat gsm.proximity.enable=0 o işe yaramazsa bu şekilde düzelt ve kaydet gsm.proximity.enable=false

o olmazsa bunu dene.

Settings > Display > In-accurate proximity burda bi bak böyle ayar var mı , ayarlar kısmından kurcala devre dışı bırakacığın bir yer vardır mutlaka.

İlk yol oldu gibi. Arama yapınca ekran kapanıyor. Güç tuşuna basınca geri açılıyor. Problem çıkmaz herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

quote:

o olmazsa bunu dene.

İlk yol oldu gibi. Arama yapınca ekran kapanıyor. Güç tuşuna basınca geri açılıyor. Problem çıkmaz herhalde.

Alıntıları Göster
    sensörün üstüne delik açmana gerek kaldı mı ? işini bu şekilde görür

• quote:

sensörün üstüne delik açmana gerek kaldı mı ? işini bu şekilde görür

Alıntıları Göster
    Problem halen devam ediyor. Kafasına göre bazen kapanıyor bazen kapanmıyor. Acaba rom mu değiştirsem?
  • quote:

Problem halen devam ediyor. Kafasına göre bazen kapanıyor bazen kapanmıyor. Acaba rom mu değiştirsem?

Alıntıları Göster
    değiştirmeyi dene mutlaka bir yerde sensörü kapatma vardır,
    arama yerine seçenekler yap ordan ayarlara falan gir bak mutlaka vardır ama nerde bilemem romdan roma değişiyor
  • quote:

değiştirmeyi dene mutlaka bir yerde sensörü kapatma vardır,
    arama yerine seçenekler yap ordan ayarlara falan gir bak mutlaka vardır ama nerde bilemem romdan roma değişiyor

quote:

Benim tel.da da aynı sorun var (ekran değişti, sensörün üstü kapandı, arama ekranında iken direk kapanıyor ekran ışığı)

HD2 var bende. CM11 yüklü. Dediğiniz gibi Root Explorer'dan /system/build.prop dosyasına gsm.proximity.enable=false ve gsm.proximity.enable=0 yazdım ama sonuç değişmedi. (dosyanın içerisinde herhangi bir yere yazdım ama.. ?). Marketten felan uygulama da yükledim (hardware disabler vs) ama nafile..

Başka bir tavsiyeniz var mı acaba..?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

• Ekleme yapmayacaktiniz o dosyanin icinde mevcut olmasi gerekiyor. Farkli rom deneyin liquid romunu yada miui
  • Merhaba arkadaşlar ,

LG g2 cihazımı düşürdüm camı değişti , bu düşme esnasında yakınlık sensörü bozulmuş ve doğubank da ki tamirci düzelmeyeceğini söyledi , telefon çift tiklama yapinca kapanıyor ama açılmıyor bu yakinlik sensörü yüzünden kaynaklanıyor başka bir g2 de denedim yakınlık sensörünü elimi üzerine tutunca aynı belirtiyi gösterdi , asıl sorun şu , telefonla arama yapınca arama tuşuna basinca telefon sanki kulaktaymıs gibi ekranı direk karartıyor ve hiç bir şekilde ekran görüntüsü gelmiyor , karşı taraf kapatmadğı sürece aramayı sonlandırayorum , örneğin aradığım numara kapalıysa sinyal sesinden sonra mesaj birakin diyor ve mecburen mesaj süresi bitene kadar bekliyorum. Benim isteğim yakınlık sensörünü iptal etmek , internette araştırdım rootlu cihaza buildprob editor progmamıyla şu komutu (gsm.proximity.enabled=false ) girmem gerektiğini buldum ama işe yaramadı malesef. bu sensörü nasil iptal ederim yarımınızı bekliyorum @By.TRabZonLu™

• quote:

Orijinalden alıntı: demirelserkan88

Merhaba arkadaşlar ,

LG g2 cihazımı düşürdüm camı değişti , bu düşme esnasında yakınlık sensörü bozulmuş ve doğubank da ki tamirci düzelmeyeceğini söyledi , telefon çift tiklama yapinca kapanıyor ama açılmıyor bu yakinlik sensörü yüzünden kaynaklanıyor başka bir g2 de denedim yakınlık sensörünü elimi üzerine tutunca aynı belirtiyi gösterdi , asıl sorun şu , telefonla arama yapınca arama tuşuna basinca telefon sanki kulaktaymıs gibi ekranı direk karartıyor ve hiç bir şekilde ekran görüntüsü gelmiyor , karşı taraf kapatmadğı sürece aramayı sonlandırayorum , örneğin aradığım numara kapalıysa sinyal sesinden sonra mesaj birakin diyor ve mecburen mesaj süresi bitene kadar bekliyorum. Benim isteğim yakınlık sensörünü iptal etmek , internette araştırdım rootlu cihaza buildprob editor progmamıyla şu komutu (gsm.proximity.enabled=false ) girmem gerektiğini buldum ama işe yaramadı malesef. bu sensörü nasil iptal ederim yarımınızı bekliyorum @By.TRabZonLu™

arama ayarlarından, güç tuşu çagrıyı sonlandırır ı seçin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: kill_them_all

quote:

Orijinalden alıntı: demirelserkan88

Merhaba arkadaşlar ,

arama ayarlarından, güç tuşu çagrıyı sonlandırır ı seçin hocam

sensör takılı kaldığı için aramayı güç tuşuyla sonlandır işe yaramıyor malesef , başka bir G2 de denedim telefon kulakta değilken işe yariyor , ama bu cihazda zaten sorun telefon hep kulaktaymış gibi

• demirelserkan88 D kullanıcısına yanıt
    merhaba,

bu sorun bendede var çözen varsa süper olur.
    Benim tel lg optımus g-pro
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah_3838

merhaba,

bu sorun bendede var çözen varsa süper olur.
    Benim tel lg optımus g-pro
    LG G2 TEK ÇÖZÜM FLYME ROM YÜKLEYİN BU ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: drö

LG G2 TEK ÇÖZÜM FLYME ROM YÜKLEYİN BU ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR SAYGILAR

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar

Arama yaptıktansonra ekrandaki kararma sorununu şöyle çözdüm. Ekran koruyucu kullanıyorsanız sensörünüzün önü benim telefonki gibi kirlenmiş olabilir. sensörün ününü temizleyin. Ben sorunumu bu şekilde çözebildim.

ALMAN FOREX ROBOTU - PARA KAZANMAK İSTEYENLER BURAYA

• bunu yaptıktan sonra telefon açılmıyor. ne yapabilirim. samsung yazısından sonra cyanogen mod simgesi gelip açılıyordu samsung geliyor cyanogen gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguzhan97 -- 14 Aralık 2015; 17:25:24 >
  • Telefonu rootlayıp Xposed kurun. Disable Proximity Sensor modülünü indirin.Sorununuz çözülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KediTartaklayanBodyciFare -- 30 Aralık 2015; 9:01:59 >
  • Merhaba arkadaşlar, bende yaklaşık 2 haftadır aynı sensör sorunu ile karşı karşıyayım. Aşırı sıkıntılı bir durum, çağrıyı karşı taraf yönetiyor resmen, kapatamıyorsunuz çağrıyı. Sesli mesaja düşen çağrılar, yanlış aradığınız numaralar, tam işkence gibi iki hafta geçirdim. Birçok araştırma yaptım konu hakkında ama pek faydalı bilgi bulamadım. Bundan 1 ay kadar önce de kırık ekranımı değiştirmiştim internetten sipariş vererek 220 tl ye orjinal ekran aldım. Youtube dan mevcut videolar desteğiyle yaptım işlemi. Herneyse, tüm bu sensör sorununda geçen süre zarfında, ekran değişimi sırasında yanlış birşey yaptığımı, telefona bir şekilde zarar verdiğimi düşünüp durdum. 2 defa factory reset, 4.4.2 ye dönüş, sistem dosyalarıyla oynama, hiçbiri işe yaramadı, ta ki bu akşama kadar. Xda forum da, sensörü temizlemenin işe yarayacağını söyleyen yazılar okudum. Bunu yapmak için bu akşam telefonu tekrar elime aldım, aynı şekilde içini açtım ve temizledim ( çok da pis değildi zaten ). Sonrasında tam parçaları yerlerine takarken sensör ün bulunduğu kısımdaki iki ışık alan noktanın fazlasıyla mat olduğunu gördüm, aklıma sensör ün bir şekilde bu kapanmadan sonra yeterli ışık alamayacağı geldi ve sensör e ait o iki noktaya ait mat filmi kazıdım, şeffaf hali aldı yani cam halini. Heyecanla kapadım telefonu ve hemen denedim sonucu, evet oldu, çalışıyor, sensör sorunu ben bu şekilde çözdüm. Ne kadar doğru bir çözüm, ne kadar tüm sensör sorunları buna bağlı bilemiyorum ama çözdüm işte kendi sorunumu. Bunaltıcı sorun olduğundan dolayı paylaşmak istedim, umarım işe yarar sizlerde de, hayırlı akşamlar.

Edit: Hala problemi yaşayan ve bu çözümü deneyecek arkadaşların sonucunu bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Telefonu rootlayıp Xposed kurun. Disable Proximity Sensor modülünü indirin.Sorununuz çözülecektir.

Allah razı olsun kardeş aylardır bu çileyi çekiyordum.Şimdi çift tıklama,ararken ve kilidi açarken kararma sorunlarının hepsi çözüldü.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.